- Специфіка біржової торгівлі До тих пір, поки інтернет і персональні комп'ютери не стали широко поширені,...
- Акції
- валютні пари
- Вибір торгової стратегії
- Торгівля по тренду
- Використання графічних патернів
- Контртрендовая торгівля
- Торгівля на новинах
- Початок роботи - інструкція для новачка
- Як відкрити рахунок
- Завантаження і установка торгового терміналу
- початок торгівлі
- Як торгувати прибутково - поради від практикуючих спекулянтів
- Управління капіталом і психологія
- Вчіться брати максимум по кожній угоді
- Тримайте руку на пульсі ринку
- Вчіться працювати зі статистикою
- Плануйте торгівлю і ведіть щоденник трейдера
- Висновок
Специфіка біржової торгівлі
До тих пір, поки інтернет і персональні комп'ютери не стали широко поширені, торгувати на біржі можна було через «біржові ями». Саме ця «яма» показується в деяких голлівудських фільмах, пристрасті напружені до межі, натовп кричить, розмахує табличками з незрозумілими записами. У той час гра на будь-якій біржі велася тільки в такому вигляді, трейдинг був недоступний всім бажаючим.
З появою інтернету трейдинг став простіше, суть залишилася тією ж, робота полягає в тому, щоб купити дешевше і продати дорожче і навпаки. Різниця в ціні і становить заробіток трейдера, торгівля ведеться з кредитним плечем, що дозволяє навіть з невеликим депозитом укладати угоди на великі суми.
Суть кредитного плеча в біржовій торгівлі полягає в тому, що частина коштів для укладення угоди трейдеру позичає брокер. Наприклад, кредитне плече 1: 100 вказує на те, що співвідношення власних і позикових коштів дорівнює 1: 100.
Робота через інтернет організована таким чином:
- трейдер реєструється на сайті брокера, відкриває рахунок і поповнює його;
- з сайту брокера завантажується ПО - торговий термінал. Через нього трейдер отримує доступ до біржі, укладає угоди, виконує аналіз;
- торгувати можна з будь-якої точки земної кулі, єдина вимога - доступ в інтернет. Торгові термінали забезпечені набором аналітичних інструментів. Доступні сотні індикаторів, інструменти для розмітки графіка.
Так що з технічної точки зору все організовано для комфорту і зручності гри на біржі. Успіх залежить скоріше від трейдера, наполегливості, вміння вчитися на власних помилках.
Чим торгувати - вибір інструменту
Спекулювати можна чим завгодно - валютами, акціями, сировинними товарами, дорогоцінними металами. З технічної точки зору питання як грати на біржі не змінюється. Але відмінності є і стосуються вони методів аналізу і підходять під кожен інструмент стилів торгівлі.
Акції
Нагадаємо визначення, під акцією розуміється цінний папір, що дає її власнику право на отримання частини від прибутку компанії. Можна просто придбати пакет акцій підприємства і потім отримувати дивіденди, але це не єдиний спосіб гри.
Торгівля на фондовій біржі може вестися і з короткостроковими цілями, такий стиль вибирають профі, термін життя угоди 1-2 дня, можливі і середньострокові стратегії торгівлі.
У фондового ринку своя специфіка:
- на графіку часто утворюються Гепи, пов'язано це з тим, що фондова біржа робить перерву на ніч;
- нерідкі затяжні тенденції, так що працює стратегія «купи і тримай». До числа компаній, вартість яких стабільно зростає віднесемо, наприклад, Apple;
- деякі пробують працювати з «сміттєвими акціями», аналізувати ринок і вкладати в ті компанії, акції яких коштують копійки, але можуть вирости в майбутньому. При формуванні портфеля на біржі трейдери так і надходять, розподіляючи гроші між надійними і високоризиковими інвестиціями. Наприклад, 50% вкладається в активи з низькою прибутковістю, але високою надійністю, ще 40-45% - в активи зі збалансованою прибутковістю і ризиком, а що залишилися 5-10% - інвестуються в «сміттєві акції».
Враховуйте особливості поведінки кожного типу цінних паперів. Самостійно виявляйте фактори, що впливають на поведінку акції, підбирайте для себе джерела інформації і т. Д.
валютні пари
У випадку з валютними парами мова йде про ринок форекс, відміну від фондового ринку полягає в тому, що ринок форекс децентралізований. Мінімальний депозит залежить від брокера і або не обмежений зовсім, або починається від $ 100- $ 200.
На відміну від торгівлі акціями, працювати з валютою можна в режимі 24х5, виняток - субота і неділя, в цей час ринок «відпочиває». Але волатильність протягом доби розподілена нерівномірно, так що рекомендовані години роботи припадають на європейську і американську сесії. На біржі в цей час пік активності.
Фондова біржа відрізняється ще й тим, що трейдеру дозволяють працювати з меншим кредитним плечем. На форекс воно доходить до 1: 500-1: 1000 (залежить від торгових умов брокера), на фондовому ринку - на порядок менше.
Вибір торгової стратегії
Робота неможлива без чіткого набору правил (торгової стратегії). Працювати можна і здійснюючи операції навмання, але підсумок в такому випадку один - слив депозиту. Кількість стратегій обчислюється сотнями, якщо не тисячами, тому обмежимося лише описом стилів роботи.
Торгівля по тренду
Тренд - один трейдера, це твердження справедливе і для фондової біржі, і для форекс. Проблема полягає в тому, як визначити стан ринку в поточний момент. На історії це робиться без проблем, але в поточний момент визначити стан ринку не так просто.
Рекомендуємо використовувати такі методи:
- працювати з каналами. Гра на біржі, коли ціна рухається в каналі, - простий спосіб торгівлі. Пам'ятайте - для падаючого ринку характерні послідовно знижуються максимуми і мінімуми, для зростаючого навпаки. Канал будується як мінімум через 3 точки (2 мінімуму і максимум для зростаючого ринку, 2 максимуму і мінімум - для падаючого). Укладати угоди на біржі слід тільки при відбої від кордону каналу в напрямку тренда. Ціна практично весь час рухається в каналах, якщо не бачите його на поточному часовому інтервалі, перейдіть на інший таймфрейм;
- використовувати важку ковзаючу середню. Якщо ціна вище лінії - тренд висхідний, нижче - ініціатива у ведмедів;
- використовувати набір МА (періоди задаються різні), стан ринку визначається по розбіжності мовного. Експерт з гри на біржі Білл Вільямс саме цей принцип використовував при створенні індикатора Алігатор.
Оптимальний варіант стратегії торгівлі - укладати угоди на закінчення корекції.
Чи не рекомендуємо використовувати ризиковані торгові тактики, наприклад, мартінгейл. Запам'ятайте, мартінгейл і його варіації ведуть до зливу депозиту, питання в тому, який прибуток трейдер встигне вивести до цього. Тому мартінгейл, усереднення, локірованіе - то, від чого на початковому етапі торгівлі варто відмовитися.
Використання графічних патернів
Патерни виділяють 2 типів:
- продовження тенденції;
- контртрендовие.
До числа перших відносяться:
- вимпел;
- трикутник;
- прапор + АВС;
- прямокутник;
- клин.
Контртрендовие:
- голова та плечі;
- подвійна і потрійна вершини;
- діамант;
- 3 руху (зустрічається під назвою 3 індіанця).
Патерни працюють на будь-яких біржах, при роботі з ними рекомендуємо:
- чекати підтвердження того, що графічна модель сформована. Наприклад, при торгівлі по формації голова і плечі укладати угоду варто при ретест пробитою лінії шиї;
- віддавати перевагу сигналам зі старших таймфреймів. Наприклад, якщо при грі на біржі на Н4 отримуємо сигнал про рух вниз, сигнали на відкриття довгих позицій на Н1 не розглядаються;
- бажано, щоб сигнал на вхід по паттерну підтверджувався з боку інших інструментів, наприклад, індикаторів.
Ігри на біржі можливі на підставі одних лише графічних патернів, але справедливо це тільки для старших таймфреймів. При роботі на Н1 і нижче помітно вплив цінового шуму.
Контртрендовая торгівля
Якщо ознайомитися з історією за допомогою одного з інструментів, доступному на біржі, в очі кидаються розворотні точки. Око трейдера мимоволі «чіпляється» за них, перспектива укладати угоди рідко, але влучно виглядає привабливою.
Новачкам ми не рекомендуємо торгувати проти тенденції, що склалася. Перспективи у такої угоди дійсно непогані, але визначити момент розвороту тренда непросто.
Профі, граючи проти тенденції, що склалася, використовують набір сигналів:
- дивергенції на осцилляторах;
- пробій лінії підтримки або опору;
- наявність контртрендових патернів;
- розворотні свічкові моделі;
- наявність поблизу сильного опору (при зростаючому ринку), підтримки (на падаючому ринку).
Новачкам такий стиль роботи на біржі рекомендувати не можна. Крім складності ідентифікації моменту розвороту важлива і психологічна складова. Новачкові буде складно укладати угоди проти основної маси учасників ринку, це приходить з досвідом.
Торгівля на новинах
При правильному підході дає прибуток в стислі терміни. Методика торгівлі полягає в тому, щоб намагатися зловити рух графіка після виходу несподіваною статистики.
Правила такі:
- в економічному календарі вибираються новини, відмічені як значущі;
- якщо перед виходом цієї статистики на біржі штиль, немає чіткого руху, то виставляються відкладені ордери на малій відстані від поточної ціни. Використання стопів обов'язково, замість тейк-профіту допускається трейлинг-стоп з невеликим кроком;
- якщо статистика сильно розходиться з очікуваннями експертів, різкий рух ціни активує відкладений ордер, і за рахунок трала або тейк-профіту спекулянт отримує прибуток.
Нестачі у такого підходу 2:
- ціна дає шпильку в одному напрямку, а потім може розвернутися і рушити в протилежну сторону. Це загрожує збитками;
- незважаючи на насичений економічний календар, значна статистика виходять рідко. Так що торгувати на біржі за новинами трейдер буде рідко. Немає гарантії, що графік відреагує на що вийшла статистику бурхливо, ринок може проігнорувати інформацію, якщо статистика виявилася близькою до того, що спрогнозували експерти.
Перед виходом новин брокери розширюють спред, щоб відсіяти любителів зловити імпульсний рух і не дозволити виставити відкладені ордери. Можна увійти в замок перед виходом новини, а після того, як графік визначиться з напрямком руху - закрити збиткову угоду. Але є ризик, що на імпульсному русі спекулянт не встигне закрити збиткову угоду і отримає збиток на рівному місці, на біржах таке трапляється часто.
Цю тактику розглядайте виключно як доповнення до базової ТС. Якщо після новин ціна не зачепила відкладені ордери, видаліть їх, якщо угода не закрита по тейк профітом протягом декількох хвилин після публікації статистики, стоп переставте в безубиток.
Початок роботи - інструкція для новачка
Торгівля починається з відкриття торгового рахунку, він поповнюється, завантажується ПО і починається безпосередньо процес торгівлі на біржі.
Як відкрити рахунок
Більшість брокерів дає можливість клієнтам працювати з декількома типами рахунків. Відмінності полягають у величині спреда, типі виконання, кількості доступних для торгівлі інструментів, кредитному плечі.
Для укладення договору на відкриття торгового рахунку необхідно заповнити анкету на сайті брокера. Після поповнення торгового рахунку вам буде надано логін і пароль для торгівлі.
Завантаження і установка торгового терміналу
ПО, необхідне для трейдингу, знаходиться у вільному доступі на сайті брокера.
Крім терміналу в вигляді викачуваного додатки є і його онлайн версія - підійде для ситуацій, коли свого ПК немає під рукою. Є мобільна торгова платформа для пристроїв під управлінням Android. Мобільний торговий термінал не володіє повним набором функцій настільного терміналу, він підійде для оцінки ситуації на ринку, контролю вже відкритих позицій. Хоча існуючого набору функцій для гри на біржі через мобільний телефон цілком достатньо.
початок торгівлі
Після установки терміналу переходимо безпосередньо до торгівлі. Попередньо радимо:
- попрактикуватися на демо-рахунку;
- досконально вивчити торговий термінал;
- пройти хоча б базовий навчальний курс . Він безкоштовний, інформація структурована, так що можете зекономити собі час.
Література також корисна, але секретної інформації в ній немає. Головне, що вона дає - розуміння того, як працюють ринки. Сприймайте її як художню літературу, не чекайте одкровень, деякі з описаних в книгах ТС вже втратили актуальність.
Як торгувати прибутково - поради від практикуючих спекулянтів
Перераховані нижче рекомендації справедливі для будь-якої біржі. Незалежно від робочого тафмфрейма, торгуєте ви цінними паперами або спекулюєте на валютних парах, стилю торгівлі, рекомендуємо дотримуватися їх.
Управління капіталом і психологія
Маніменеджмента - основа успіху в трейдингу. Відкриваючи угоду, оцінюйте і прибуток по ній, і ймовірний збиток. Для обмеження збитків при грі на біржах використовуйте стоп-лосс, якщо його величина не задана в стратегії, рекомендуємо встановлювати SL за попередній локальний екстремум або за екстремум сигнальної свічки.
За кожну операцію прораховують величину збитку у відсотках від депозиту. Рекомендуємо точки для входу в ринок розділити за ступенем ризику:
- надійні (підтвердження сигналу отримуємо від декількох інструментів). Торгуючи через інтернет, можна скласти для себе таблицю з розмірами лота для кожної категорії сигналів. Для надійних точок входу ризик по угоді до 5%;
- сигнал середньої сили - ризик рекомендуємо знизити до 3%;
- слабкий сигнал - ризикувати в такій ситуації слід 1-2% від депозиту за угодою.
Допустима величина лота при грі на біржі розраховується виходячи з вартості пункту. Вартість пункту розраховується вручну або через калькулятор трейдера.
Новачкам рекомендуємо практикуватися на невеликих сумах 1-2 місяці. Якщо депозит стабільно зростає без просадок, збільшуйте капітал, доведіть його до потрібної суми і продовжуйте торгувати з тими ж ризиками (або збільште їх).
У профільній літературі цьому питанню приділяється увага, є стратегії нарощування депозиту. Наприклад, працювати зі стандартним лотом до тих пір, поки стартовий капітал не виросте в 1,5 рази, після цього робочий лот збільшується в 1,5-2 рази.
Що стосується питання психології, головне завдання - виробити в собі спокійне ставлення і до прибутку, і до збитків. Потрібно навчитися ставитися до грошей, перерахованих на свій рахунок у брокера, відсторонено. Досвідчені біржові спекулянти не впадають в екстаз при спрацював тейк профіті, а збиток по стоп лосс не стає причиною для депресії.
Вчіться брати максимум по кожній угоді
Вдало увійти в ринок - тільки половина справи, вихід в потрібній точці не менш важливий. Фіксувати прибуток можна декількома способами:
- використовувати фіксований ТР. Для визначення його розміру потрібно попрацювати зі стратегією на історії і визначити, скільки в середньому ціна проходить в потрібному напрямку після отримання сигналу;
- використовувати трейлинг-стоп. Величину трейлинг-стопа визначають через роботу на історії. Потрібно визначити величину середнього відкату і задати величину трала так, щоб при відкат вас не вибило з ринку;
- виставляти ТР на ключових рівнях Фібоначчі. Наприклад, ціна після корекції на тренд відновлює зростання, ТР виставити можна на розширенні 161,8% і 261,8% від останнього руху.
При грі на біржах враховуйте положення ціни щодо трендової лінії. Якщо, наприклад, ціна не дійшла до цільового рівня і при цьому перетнула лінію підтримки, угоду можна закрити вручну.
Перешкодити вчасно закрити операцію може жадібність. Емоції не сприяють успішній торгівлі, їх бажано викоренити і торгувати з холодною головою.
Рекомендуємо переносити стоп лосс в безубиток (тобто в точку входу в ринок), якщо ціна пройшла 50% до цільового рівня. Це підстраховка на випадок форс-мажорній ситуації і різкого розвороту ринку.
Тримайте руку на пульсі ринку
Займаючись біржовими торгами, трейдер зобов'язаний постійно бути в курсі того, що відбувається на ринку. Успіх багато в чому залежить і від досвіду, чи не втратив спекулянт хватку. Навіть якщо на реальному рахунку ви працювати не плануєте - торгуйте на демо рахунку, аналізуйте графік, шукайте точки для укладення угод. Це потрібно для напрацювання досвіду.
Економічний календар переглядати потрібно всім, навіть якщо на біржу ви прийшли з наміром працювати тільки з графічним аналізом, новини все-таки враховувати потрібно. На скріншоті вище показана реакція ринку на вихід звіту Nonfarm Payrolls, якщо трейдер працює з економічним календарем, до виходу цих даних він міг би підтягнути стоп ближче або навіть закрити операцію.
При роботі з економічним календарем бажано зазначити для себе значиму статистику і в ці моменти або утриматися від торгівлі на біржі, або зафіксувати частину прибутку, або хоча б підтягти стоп ближче.
Економічного календаря не завжди достатньо, його вистачить лише для торгівлі валютними парами. Але якщо вибір зроблений на користь фондової біржі, доведеться самостійно підібрати під себе набір джерел інформації.
Вчіться працювати зі статистикою
Одна робота зі статистикою підвищує ККД торгової стратегії. Фіксувати бажано наступну інформацію:
- кількість угод, кількість прибуткових і збиткових трейдів;
- час входу в ринок (день, точний час);
- по якому інструменту укладені угоди;
- обсяг.
Приходячи на біржу, новачок повинен усвідомити, що дрібниць тут немає. Перерахована вище статистика дозволить обчислити середній профіт, стоп лосс, вдалі дні і час для торгівлі. Буває так, що за деякими валютними парами торгівля в рази гірше, їх з роботи виключають. В результаті оптимізації зростає ефективність ТС
Плануйте торгівлю і ведіть щоденник трейдера
Щоденник трейдера - обгрунтування торговельних рішень. Велика частина біржових спекулянтів веде щоденник.
У ньом вказуються:
- валютна пара, по якій ведеться торгівля;
- час отримання сигналу;
- рівні стоп лосс і тейк профіт, обґрунтування їх розташування;
- напрямок сигналу, обгрунтування. Вказуються всі причини, наприклад, відбій від рівня опору + разворотная свічка + поблизу рівень корекції Фібоначчі;
- результат. Якщо отримано збиток, зробіть аналіз угоди і по гарячих слідах з'ясуйте причини, що призвели до такого результату.
Мета ведення щоденника біржового спекулянта - оптимізація торгівлі, виключення помилок. Аналіз показує, що новачки часто допускають одні і ті ж помилки, наприклад, здійснюють операцію, не дочекавшись закриття свічки. Вестися щоденник може в паперовому або в електронному вигляді.
Статистична інформація на біржі доступна в торговому терміналі. Але це тільки статистика, в щоденнику же вказуються ще й причини укладення угоди. Так що речі це різні.
Планування - невід'ємний елемент біржової торгівлі. В ідеалі трейдинг ведеться так:
- на вихідних виконується аналіз ринку, виділяються ключові з точки зору трейдера зони, в яких можлива зупинка або розворот ціни;
- протягом тижня перевіряється поведінка графіка, якщо виконуються умови для входу в ринок, укладається угода.
При плануванні дій враховуються варіанти і спадного, і висхідного руху. Навіть якщо все вказує на силу ведмедів, варіант того, що бики перехоплять ініціативу, все ж варто передбачити. Результат планування полягає в тому, що ринок не застане трейдера зненацька.
Висновок
Стати професійним біржовим спекулянтом мріє кожен новачок. На жаль, виходить це у 5-10% від загального числа початківців.
У цій справі немає секретів, помилки відомі новачкам заздалегідь, але вони все одно їх допускають, зливаючи депозит. Звідси і висновок - вина лежить на самих трейдерів.
Ми рекомендуємо на початку роботи на біржі (не важливо з якими інструментами ви працюєте) не розраховувати на швидке збагачення. Шлях до успіху буде нешвидким і не найлегшим. Але якщо вдасться увійти в ті 5-10% успішних біржових спекулянтів, ви станете абсолютно вільною людиною.
1 лютого о 13:40
Відкрий безкоштовно демо-рахунок
дивись всі котірування в режімі онлайн
и вчіся заробляті
При відкрітті Рахунку - бонус 3000 рублей!
Відкрий Демо-рахунок и дивись всі котірування онлайн! При відкрітті Рахунку - бонус 3000 рублей!
Оцінка статті: Як грати на біржі через інтернет - посібник для новачків як правильно грати на біржі в інтернеті 4.55 Оцінили людина: 11