Інтернет-залежність у дітей: як боротися?

Основні 5 типів Інтернет-залежності:

· Нескінченний веб-серфінг - постійні «подорожі» по Інтернету з метою пошуку інформації.

· Пристрасть до віртуального спілкування і віртуальних знайомств, характеризується великими обсягами листування, постійною участю в чатах, форумах, надмірністю знайомих і друзів з Інтернету.

· Ігрова залежність - нав'язливе захоплення мережевими іграми.

· Нав'язлива фінансова потреба - гра по мережі в азартні ігри, непотрібні покупки в інтернет-магазинах.

· Кіберсексуальна залежність - нав'язливе потяг до відвідування порно-сайтів.

Іншими словами, інтернет-залежність характеризується сильним бажанням дитини бути в мережі, що призводить до небажання проводити час з сім'єю і друзями, спати, ходити до школи і робити уроки. Дитина може перестати стежити за своїм зовнішнім виглядом, починає болісно реагувати на прохання відволіктися від комп'ютера, втрачати контроль за своїм часом, брехати, причому відхід від реальності може посилюватися з кожним днем.

Батьки повинні вміти розпізнати ознаки наближення залежності, перш ніж вона стане реальною проблемою. Але це легше сказати, ніж зробити.

Залежність від Інтернету все частіше називають чумою 21 століття. На відміну від сигарет або наркотиків заборонити Інтернет не можна - глобальна Мережа міцно увійшла в наше життя. Інтернет - необхідний інструмент, яким дитині в новому тисячолітті належить користуватися постійно.

Поради батькам Поради батькам

У дитини, просиджує весь день біля монітора, формується ілюзія повної зайнятості: всім треба відповісти, пройти ще пару рівнів в грі, прочитати пости друзів в блогах тощо. Виходить, що він зовсім не байдикує, він справами займається. Інша справа, що дитина перестає розуміти, що якщо він не відповість негайно на повідомлення одного з соціальної мережі, світ не завалиться.

До того ж діти копіюють батьків, адже ті працюють за комп'ютером цілий день. Знову-таки, дитина не розуміє, що це всього лише інструмент для заробляння грошей.

Ось кілька рекомендацій психологів для профілактики Інтернет-залежності у дітей:

1. Обмежте кількість часу, яку діти можуть проводити в Інтернеті. Переконайтеся, що дитина користується Мережею під час, відведений домашнього завдання, для навчання, а не для розваг. Разом з дитиною складіть детальний план із зазначенням, на що витрачається час, проведений за комп'ютером. Це допоможе скоротити час на бездумне оновлення сторінки однокласників в очікуванні нового повідомлення, читання новин заради самого процесу читання і т.д.

2. Не ставте комп'ютер в кімнаті дитини. Встановіть комп'ютер у вітальні або в своїй кімнаті - там, де ви зможете легко контролювати те, що ваша дитина робить в Інтернеті. За допомогою сучасних мобільних телефонів можна підключитися до Мережі для спілкування, ігор і перегляду сайтів. Неважливо, за допомогою якого пристрою дитина буде йти в віртуальний світ. Важливо не допустити, щоб віртуальна реальність не стала для нього домом.

3. З'ясуйте, що ваша дитина любить робити в Інтернеті. Деякі онлайн-ігри, в яких дія відбувається в фантастичних світах з тисячами гравців по всьому світу, наприклад, World of Warcraft, дійсно захоплюють. Відомі випадки, коли дорослі люди досягали крайнього ступеня виснаження, не в силах відірватися від улюбленої гри, не кажучи вже про такі «дрібниці», як розлучення, втрата роботи і т.д. Крім того, у багатьох іграх, щоб домогтися успіху, потрібно не тільки проводити в грі багато годин в день, необхідно також вкладати в свого персонажа реальні гроші, обмінюючи їх на ігрову валюту. Не отримавши грошей на гру від батьків, дитина може піти на обман або злодійство.

4. Деякі діти мають схильність до Інтернет-залежності, наприклад, діти з розсіяним увагою, схильні до депресії, тривозі, що знаходяться в соціальній ізоляції. За такими дітьми потрібен ще більші увагу і контроль.

5. Не подавайте дітям поганий приклад. Не проводьте забагато часу біля комп'ютера, не беріть з собою за місто ноутбук або планшет. Активний відпочинок всією сім'єю допоможе дитині переключитися на реальне життя. Займіть дитину іншими речами, настільними або спортивними іграми. Знайдіть йому заняття до душі. Тоді Інтернет стане підмогою в навчанні, допоміжним засобом пошуку інформації та спілкування, а не способом відходу від реальності і втечі від проблем.

Способи відвернути дитини

Фізкультура.

Якщо немає можливості вибратися за місто, на пікнік або лижну прогулянку (в залежності від сезону), деякі комп'ютерні ігри (так-так, комп'ютерні!) Можуть відвернути чадо від сидіння за монітором.

Для комп'ютера або будь-якої сучасної ігрової приставки можна придбати спеціальний килимок, наступаючи на певні частини якого, гравець змушує віртуального персонажа здійснювати танцювальні рухи. У міру проходження рівнів танці прискорюються, послідовність рухів ускладнюється. Кілька хвилин такої гри не тільки розімнуть м'язи і поліпшать кровообіг, але і послужать дитині непоганий тренуванням координації рухів і уважності. Крім того, кілька дітей можуть змагатися, граючи по черзі.

Блокування.

Всі популярні браузери мають вбудовані засоби захисту дітей від небажаної інформації. Для зміни цих налаштувань може знадобитися задати пароль. Не роздумуючи, заносите найбільш відвідувані дитиною сайти в чорний список, якщо ви вважаєте, що ваше чадо проводить на них занадто багато часу.

Можна зробити простіше: від'єднати кабель, що з'єднує монітор і системний блок, або знеструмити комп'ютер, висмикнувши вилку з розетки. А дроти - заховати. Тоді у дитини просто не залишиться вибору і доведеться зайнятися чим-небудь іншим, наприклад, піти пограти з однолітками. А тяга до відвідування улюблених сайтів пройде з часом.

Професійна допомога.

Якщо нічого не допомагає, слід звернутися за допомогою до фахівців. В Україні і Росії вже кілька років працюють різні комерційні центри, які спеціалізуються, в тому числі, і на проблемах Інтернет-залежності. Крім того, професійну психологічну допомогу можна отримати і через ... Інтернет. У багатьох клінік є свої сайти, в спеціальних розділах експерти відповідають на питання відвідувачів.



Дополнительная информация

rss
Карта