IP-адреса - формати, види, типи. Як дізнатися свій IP-адресу

  1. зміст
  2. Формати IP-адрес
  3. формат IPv4
  4. формат IPv6
  5. Типи і види IP-адрес
  6. Локальний - «сірий»
  7. Зовнішній - «білий»
  8. Динамічний і статичний IP-адресу
  9. динамічний
  10. статичний
  11. Чому так?
  12. Як дізнатися свій внутрішній і зовнішній IP-адреса
  13. зовнішній
  14. Коментарі:

Дата: 01.09.2013 | Рубрика: Загальні питання

зміст

Звичайному користувачеві, який ніколи не мав справу з комп'ютерними мережами, досить складно зрозуміти значення слова «IP-адреса». У цій статті я постараюся простим, на скільки це можливо, мовою пояснити, що означає це незрозуміле слово і навіщо взагалі потрібен IP-адреса.

Для кращого розуміння, проведемо невелику аналогію.

Уявіть, що комп'ютерна мережа - це ваше місто, в якому у кожного жителя є свій, унікальний, адреса проживання. Завдяки адресою, один житель з легкістю може отримувати будь-яку інформацію від іншого жителя (наприклад листи, які доставляються поштою).

Виходить що:

  • «Місто» - комп'ютерна мережа;
  • «Адреса» - IP-адреса, присвоєний комп'ютера або іншого пристрою;
  • «Житель» - користувач;
  • «Листи» - цифрові пакети даних;
  • «Пошта» - інтерфейс, для передачі даних.

Будь-яка комп'ютерна мережа - це обмін даними між сегментами мережі. А для того, щоб вся інформація була точно відправлена ​​/ отримана, кожному сегменту потрібен свій, унікальний, адреса. Якщо в одній мережі у двох і більше сегментів буде однакову адресу, то може статися конфлікт IP-адрес , Що призведе до збою в роботі, як мінімум, одного учасника мережі.

Формати IP-адрес

Дата: 01

Ця стаття ознайомча, для новачків. Тому, в якісь подробиці структури IP-адрес я вдаватися не буду - вистачить і поверхневого огляду форматів.

формат IPv4

Майже всі комп'ютерні мережі, на даний момент, побудовані саме в цьому форматі. IP-адреси формату IPv4 складаються з комбінації чисел, кожне з яких поділяється точкою і має вигляд - ххх.ххх.ххх.ххх, де ххх - число від 0 до 255. Наприклад «192.168.0.1», «10.24.177.55», « 95.120.254.0 »і так далі.

Чи не складно підрахувати, що в форматі IPv4 може бути всього 4.228.250.625 комбінацій IP-адрес. Але, ця цифра, не така і велика, як може здатися на перший погляд.

Ви, думаю, і самі знаєте, що зараз в Інтернет може виходити майже будь-який гаджет, аж до кавоварок. А користувачів всесвітньої павутини з кожним днем ​​стає все більше, і більше.

У зв'язку з цим, почав з'являтися дефіцит унікальних IP-адрес, в форматі IPv4, для надання Інтернет-провайдерам.

Але не варто засмучуватися, рішення знайшлося - формат IPv6.

формат IPv6

Підрахувати, скільки буде унікальних IP-адрес в шостому форматі, можете спробувати самі (але буде досить складно). Форма запису буде така - x: x: x: x: x: x: x: x, де х - це число шестнадцатеричной системи числення (цифри від «0» до «9» і букви латинського алфавіту від «A» до «F »).

Виглядають, подібні IP-адреси, приблизно так - «fa23: 12da: 34cb: 1234: cd09: ac87: 4321: af56».

Подальший розвиток комп'ютерних мереж відбуватиметься переважно з використанням IPv6. Запуск цього формату на «Заході» вже відбувся, в Росії теж буде - це питання часу.

Четверту версію, звичайно ж, залишать працювати паралельно з шостий, так як перевести всі мережі на IPv6 просто неможливо - старі пристрої, на яких побудовано переважна кількість мереж, не підтримують формат IPv6.

Типи і види IP-адрес

Залежно від мети, яку повинні виконувати IP-адреси, їх можна поділити на внутрішній (локальний) і зовнішній, а також на статичний і динамічний. Причому, при побудова комп'ютерних мереж не використовуються якісь окремі типи. Тобто, не може бути просто локальний IP-адреса - він завжди або локальний динамічний, або локальний статичний.

Тепер по порядку:

Локальний - «сірий»

Внутрішній, внутрішньо, «сірий» - IP-адреса всередині приватної мережі провайдера або домашньої мережі. Наприклад, якщо у вас в квартирі встановлений роутер, то всі пристрої, які до нього підключені, будуть знаходиться в одній внутрішньої мережі. Так як у роутера локальну адресу 192.168.0.1, то у інших учасників мережі локальний IP-адреса буде 192.168.0.ххх, де ххх - число від 2 до 255.

Для локальних IP-адрес передбачені свої діапазони, які спокійно можна використовувати всередині приватної мережі. Ось список відомих мені діапазонів:

  • 10.ххх.ххх.ххх;
  • 172.16-31.ххх.ххх;
  • 192.168.ххх.ххх.

Де ххх - число від 0 до 255.

Зовнішній - «білий»

Зовнішній, «білий» - це IP-адреса, який входить в діапазон IP-адрес призначених для мережі Інтернет (ті діапазони, які не належать до локальних). А так як Інтернет вважається зовнішньою мережею, то і такий IP називається «Зовнішнім».

Багато Інтернет-провайдери не надають своїм абонентам зовнішні адреси, так як більш доцільно і економно (в зв'язку з дефіцитом, читаємо вище) підключати клієнтів усередині своєї приватної мережі.

Якщо коротко, то це робиться так - на АТС встановлено маршрутизатор, з нього, через комутатори, трафік подається до абонента (технологія ETTH). Таким чином, з одним зовнішнім IP-адресою може бути велика кількість користувачів.

Так надходять в основному дрібні контори, великі Інтернет-провайдери надають абонентам зовнішні адреси без, будь-яких, проблем (але, як правило, динамічні). Один з таких - Ростелеком.

За зовнішнім IP-адресою багато сервісів в Інтернеті можуть відслідковувати нових і повернулися користувачів. Простим прикладом є файлообмінник - після однієї закачування, просять почекати якийсь кількість часу, щоб зробити наступне скачування. Можна перехитрити сайт - поміняти свій IP-адресу (наприклад, перезавантаженням роутера) і завантажувати далі.

Динамічний і статичний IP-адресу

Можуть бути як локальними, так і зовнішніми.

динамічний

Постійно змінюється. Такі IP-адреси змінюються при кожному з'єднанням з обладнанням, яке роздає адреси на підключаються до нього пристрої. Простим прикладом є обладнання провайдера, яке присвоює своїм абонентам «білі» IP при авторизації.

статичний

Незмінний. Як правило, статичні IP-адреси прописуються вручну на мережевої карти (якщо адреса «сірий») або закріплюються за реєстраційними даними абонента (у випадку з «білим»).

Чому так?

Для чого взагалі зробили поділ на статичний і динамічний IP-адресу і чому не дати всім статичні адреси?

Наприклад, ви перебуваєте в мережі інтернет з 18:00 до 20:00 годин за місцевим часом, а інший користувач, теж проживає в вашому часовому поясі і підключений до того ж Інтернет-провайдеру, що і ви, заходить в мережу з 20:10 до 24:00.

Розумієте до чого я хилю? Другий користувач має шанс отримати той IP, під яким в мережу виходили ви, за умови, що ви розірвали з'єднання з мережею Інтернет, а присвоєний вам динамічний IP-адресу - звільнився. Таким чином економлять на зовнішніх IP-адреси, яких, як я вже згадував вище, явно недостатньо для кожного користувача Інтернету.

Як дізнатися свій внутрішній і зовнішній IP-адреса

Локальний (внутрішній)

Натисніть комбінацію клавишь: «META + R» ( «META» - клавіша між лівою «ALT» і «CTRL», її ще називають «Win», тому що на ній зображений такий логотип Windows) Відкриється вікно «Виконати». Вводимо туди команду «cmd», як показано на малюнку знизу, і тиснемо "OK".

З'явилася командний рядок.

Тепер пишемо команду «ipconfig», тиснемо «Enter».

Отримуємо дані локальної мережі:

  • IP-адреса - 192.168.0.2;
  • Маска підмережі - 255.255.255.0;
  • Основний шлюз - 192.168.0.1.

У моєму випадку «Основний шлюз» - це локальний IP-адресу роутера, який роздає Інтернет на всі пристрої, підключені до нього.

зовнішній

Найпростіший спосіб - це зайти на спеціальний сервіс, яких в Інтернеті безліч. наприклад цей .

Сподобалася стаття? Найкращою подякою для мене буде Ваш репост цієї сторінки в соціальних мережах:

Коментарі:

Руслан 2013-09-07 12:58:30

Є телевізор Samsung Smart TV. Хочу підключити до нього Інтернет. Кинув кабель від роутера до телевізора, але Інтернет так і не запрацював. В налаштуваннях знайшов, що потрібно ввести IP-адресу, маску підмережі, шлюз і якісь DNS-сервера.
Підкажіть, де все це брати?


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Admin 2013-09-07 13:06:18

Якщо у вас встановлений роутер, то всі ті дані, про які ви запитуєте, як правило лунають маршрутизатором автоматично. Але, можете спробувати ввести і вручну.
IP-адреса - 192.168.0.2-255, маска - 255.255.255.0, шлюз - 192.168.0.1. DNS-сервера можете дізнатися у технічної підтримки провайдера, але в деяких випадках спрацює і 192.168.0.1.
Пробуйте.


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Євген 2013-10-22 7:25:54

Як я зрозумів, у мене зовнішній динамічний IP-адресу - він постійно змінюється при перезавантаженні роутера. Підкажіть, як мені зробити статичний зовнішній IP-адреса ( «білий»)?


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Admin 2013-10-22 7:35:22

Із зовнішнім все трохи складніше буде, ніж з внутрішнім наприклад. Як я писав в статті - «білий» IP може надати виключно Інтернет-провайдер. Звідси випливає, що поміняти адресу з динамічного на статичний ви можете тільки при взаємодії з компанією, що надає вам доступ в Мережу.
У більшості випадків робиться це двома способами - за вашою заявою або через особистий кабінет. З огляду на, що зараз провайдерів дуже багато, у кожного можуть бути свої алгоритми дій. Я б порекомендував вам звернутися в технічну підтримку і уточнити всі необхідні нюанси.


[Відповісти] [Скасувати відповідь] В'ячеслав 2013-10-23 6:41:51

Добрий день. У мене встановлений ADSL модем, на якому налаштований Інтернет (PPPoE від Ростелеком). IP-адреси, природно, комп'ютера присвоюються тільки локальні (роздає модем по DHCP). Мені можна якимось чином зробити так, щоб комп'ютер був під зовнішнім IP?


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Замір 2014-04-06 22:16:46

Привіт, я замовив статичний IP-адресу у свого оператора (РОСТЕЛЕКОМ), і мені автоматично в той же день його підключили. Але він не працює, і при перевірці IP-адреса постійно змінюється. Допоможіть, у чому може бути проблема? Підозрюю, що треба в налаштуваннях роутера треба поколупатися, але не знаю де саме, допоможіть будь ласка дилетанту.


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Admin 2014-04-07 5:24:34

Вітаю! Налаштування роутера тут ні при чому, адже замовили зовнішній (білий) IP-адреса, а роутере можна змінити тільки локальний.
Де перевіряєте свій IP? Сподіваюся не в властивості мережевої карти?


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Замір 2014-04-07 18:08:56

Спасибі за швидку відповідь, IP перевіряв всюди, де можна, і за допомогою CMD, і на різних сайтах, і за допомогою спеціальних програм для визначення IP-адреси, але ніде замовлений мною IP не фігурує.
Завагався вже дзвонити в техпідтримку, ні хріна вони не допомагають, завжди одні й ті ж дурні питання задають і просять почекати, але нічого не роблять. IP я замовив в їхньому офісі, але потім пояснили, що він не зовсім «Білий», але він статичним повинен бути і починається на 173. Думав в настройках роутера де-небудь поставити треба, десь я бачив що там під час налаштування інтернету є параметр статичний IP.Заказал IP чисто для ігор з Інету.


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Admin 2014-04-08 3:52:00

Все зрозуміло. У Вас, я так думаю, Інтернет за технологією ETTH з динамічним IP в локальній мережі. Зовнішній IP у них де-небудь на станційної залізницею, з якої лунає Інет користувачам, які, в свою чергу, знаходяться в локальній сітці.
На сервісах, за визначенням IP-адреси, Ви швидше за все бачите саме зовнішній IP станційного маршрутизатора. А в CMD свій локальний IP, який починається на 172.
У роутере Static IP - це не те, що вам потрібно. Це просто тип WAN-з'єднання.


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Сергій 2014-10-19 11:13:26

Поставив будинку IP камеру, підключив. Є можливість переглядати зображення з інтернету. Але ось зовнішній IP періодично раз в кілька днів змінюється. Коли я вдома я можу подивитися який він став, а якщо немає, то все, гаплик.
Заходжу на сайт свого провайдера, в особистий кабінет, але там вказується тільки IP-адресу моєї локальної мережі, а ось зовнішній IP немає. Що можна зробити???


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Admin 2014-10-19 16:27:05

Якщо я Вас правильно зрозумів, Ви отримуєте локальний IP-адресу з маршрутизатора провайдера, на якому, власне, той самий зовнішній IP (постійно мінливий).
Швидше за все рішення всього два:
1. Змінити провайдера;
2. Замовити у провайдера зовнішній IP спеціально для себе. Якщо у них немає такої можливості, дивись пункт 1.


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Nadegda 2014-11-17 10:05:44

Була налаштована локальна мережа через DSL-2640U (прошивка 1.020). Працювала чудово. Зараз працює або інтернет або локалка. Якщо прописані IP-адреси вручну, немає інтернету і не заходить в налаштування модему. Ставлю автоматично, є інтернет. Мережа 192.168.22.ххх.


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Admin 2014-11-17 11:25:53

Швидше за все у Вас на пристрої змінений локальний IP-адресу, з стандартного 192.168.1.1 на 192.168.22.1, і IP-адреси лунають з допомогою DHCP вже в мережі 192.168.22.xxx.


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Nadegda 2014-11-17 13:14:46

Спасибі за відповідь. Тільки навпаки. Потрібно було на пристрої поставити 192.168.22.ххх. Відключила DHCP. Все працює.


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Сергій 2016-11-06 18:40:54

Підкажіть, будь ласка, як прописати IP адресу, щоб ПК і смарт-ТВ не заважали один одному в домашній мережі і бачили один одного? У мене на ПК була адреса 192.168.1.2, а у смарт-ТВ була адреса 192.168.1.3-це в мережі Wi-Fi.А cmd мені показує, що у ПК адреса зараз 192.168.1.3, а ТВ забрав собі адресу ПК-192.168 .1.2
Підключаю до роутера кабелем ПК і ТБ, адреси стають різні, але вони все одно не бачать один одного і в локальній сеті.Что можна зробити в цьому випадку?


[Відповісти] [Скасувати відповідь] Admin 2016-11-21 10:41:14
ось тут подивіться.
[Відповісти] [Скасувати відповідь]
Сторінки: [1]

Чому так?
Для чого взагалі зробили поділ на статичний і динамічний IP-адресу і чому не дати всім статичні адреси?
Сподобалася стаття?
Підкажіть, де все це брати?
Підкажіть, як мені зробити статичний зовнішній IP-адреса ( «білий»)?
Мені можна якимось чином зробити так, щоб комп'ютер був під зовнішнім IP?
Допоможіть, у чому може бути проблема?
Де перевіряєте свій IP?
Сподіваюся не в властивості мережевої карти?
Що можна зробити?

Дополнительная информация

rss
Карта