Історія створення комп'ютера

До речі, саме завдяки винаходу комп'ютерів на світ з'явилася ціла плеяда різних електронних пристроїв, таких, як розумні телефони, електронні книги, ігрові приставки і навіть відеореєстратори! До речі, останні Ви зможете придбати на сторінці http://www.video-hdtv.ru/Videoregistrator-4-kanala/View-all-products.html на найвигідніших для себе умовах!

html

Жінки-оператори Eniac-4

Дорога до комп'ютера починається з звичайних бухгалтерських рахунків, які були придумані ще в Стародавньому Єгипті і протрималися в радянському побуті до самого кінця СРСР. Наступним кроком на цьому шляху стала лічильна машина Блеза Паскаля, створена в 1642 р Третій крок зробив американський клерк Херман Холлерит, який придумав пристрій для зчитування інформації з перфокарт, на яких проводився перепис населення в 1890 р І все-таки першим прямим предком комп'ютера стала машина Z1, створена в 1931 р в Німеччині Конрадом Цузе: при обчисленнях використовувався двійкового коду та електромеханічні реле. Втім, нацистське уряд не підтримував винаходів, які воно вважало не мають прямого відношення до війни, так що розробки Цузе не отримали продовження.

Тим часом в США в 1939 р професор з Айови Джон Атанасофф побудував вже справжнісінький, хоча і слабосилий комп'ютер АВС, використовуючи для обчислень двійковий код і електронні лампи. Трохи пізніше, в 1941 р, в Філадельфії на гроші оборонного відомства розпочалася робота зі створення великого комп'ютера для прискорення балістичних розрахунків. Команду очолювали Джон Мохлі і Преспер Екерт. Питання про те, якою мірою вони запозичили ідеї Атанасоффа, залишається відкритим. Можливо, той не став батьком комп'ютеризації лише тому, що був покликаний в армію. Як би там не було, результатом наукових зусиль стала гігантська машина ENIAC. Вона важила тридцять з половиною тонн і містила 18 тисяч електронних ламп (в середньому після семи хвилин роботи котрась із ламп горіла). ENIAC міг робити п'ять тисяч і умножений в секунду. У порівнянні з сучасними комп'ютерами, виробляють в секунду десятки трильйонів операцій, це досить скромний результат, проте він в сто разів більший за всі тодішні рекорди. Пам'ять цієї машини була невелика - всього 16 кілобайт. Для військових потреб цей комп'ютер використовувати так і не встигли (в цьому він розділив долю реактивного двигуна). Втім, цілям перемоги над Німеччиною послужила інша, більш скромна машина «Колос», створена в Великобританії для розшифровки німецьких шифрувальних кодів. Що ж до ENIAC, то в 1946 році він був розсекречений.

Що ж до ENIAC, то в 1946 році він був розсекречений

Робота над комп'ютером, замовленим Американської Залізничній Асоціацією в 1965 р (вгорі). Клавіатура першого «Еппл» (внизу)

Такий крок призвів до несподіваних наслідків: начальство Пенсільванського університету, на території якого велася робота над комп'ютером, зажадало, щоб усі права на цей винахід були конструкторами повернуті університету. Згодом тяжба про авторство тягнулася до 1973 р, але тоді творці ENIAC звільнилися і почали міркувати над комерційним використанням свого дітища. Саме на цей час припадає рекламна кампанія, віддалені результати якої позначаються в науково-фантастичному кіно досі: адже і сьогодні загадкові прилади невідомого призначення з фільмів про майбутнє обов'язково повинні мигати різнобарвними лампочками. Цей штамп склався в Голлівуді під враженням від перших демонстрацій ENIAC журналістам; Мохлі і Екерт, прагнучи домогтися максимального ефекту, накривали лампочки на комп'ютері розрізаними половинками пінг-понговий кульок, від чого ті загадково жевріли під час роботи.


Стів Джобс і Білл Гейтс

Мохлі і Екерт заснували власну фірму, яка обраховувала для американського статистичного відомства результати перепису 1950 г. Але після цього вчені продали свої права компанії «Ремінгтон Ранд», яка і випустила перший комерційний комп'ютер «УНІВАК-1». Було виготовлено 46 екземплярів цієї машини, жахливо громіздкою і дорогою. У тому ж 1950 р народився Стів Возняк, якому (разом зі Стівом Джобсом) належало створити персональний комп'ютер.


Знайти на unnatural: Історія створення комп'ютера

Дополнительная информация

rss
Карта