IT-World: Проблеми з оновленням Windows 10 і способи їх вирішення

IT Expert Як це зробити Сам собі адмін Сергій Гріцачук

| 05.10.2017

Кілька днів тому Інтернет облетіла хвиля тривожних повідомлень від власників комп'ютерів НР: після чергового апдейта Windows 10 спроба введення облікових даних приводила до відчутного подтормаживанию і найближчі 5-10 хвилин доводилося споглядати лякаюче чорний екран. Ще через деякий час на форумах з'явилося повідомлення, що проблему можна вирішити проведенням «чистої» установки або відключенням сервісу App Readiness. Попутно стало відомо, що проблема викликана не Microsoft, а некоректним софтом від НР: «заводські образи деяких виробників в процесі створення образу створюють некоректні ключі реєстру, що конфліктують з App Readiness». А в цій ситуації постраждалим користувачам залишається чекати лише чергового оновлення-заплатки від самої НР.

І це, на жаль, не поодинокий випадок проблем з оновленнями Windows 10: як показує практика, подібне із завидною періодичністю відбувається з виходу цієї ОС, змушуючи власників регулярно навідуватися в сервісні центри або усувати неполадки власними силами.

Зрозуміло, візит до сервісникам забирає багато часу, так що навчитися перемагати непокірну ОС справа честі кожного. Тим більше що це далеко не так складно, як може здатися на перший погляд.


Чи не викачуються оновлення Windows 10

Потенційних глюків дуже багато, і кожен їх розібрати на сторінках нашого видання неможливо. Тому зупинимося на найбільш відомих, можна сказати, класичних. Серед них найбільш часта проблема - «не завантажуються оновлення Windows 10». Виникнути вона може на рівному місці через сукупність непрогнозованих чинників, так що запобігти її вийде. А ось полікувати систему оновлень, швидше за все, можна власними руками. Перше, що треба зробити, - скористатися офіційною утилітою для усунення неполадок під час завантаження оновлень Windows 10 (вона прекрасно справляється зі своїми обов'язками).

Отже, натискаємо «Панель управління» - «Пошук та усунення несправностей» (або в «Знайти та виправити неполадки» тут, панель управління представлена ​​у вигляді категорій). У нижній частині вікна в розділі «Система і безпека» необхідно вибрати пункт «Пошук та усунення несправностей за допомогою служби Windows Update», що призведе до запуску утиліти. Для пошуку та усунення проблем, що заважають завантаження та встановлення оновлень, потрібно натиснути «Далі». Частина необхідних операцій по ремонту буде здійснена автоматично, але для деяких доведеться відповісти ствердно на питання «Застосувати це виправлення?».

При бажанні можна детально вивчити сформований звіт про виконані дії, а ось після цього в обов'язковому порядку слід перезавантажити ПК і переконатися, що проблему вирішено. Якщо ж немає, спробуйте очистити кеш оновлень в ручному режимі. Для цього виконайте наступну послідовність дій: розірвіть з'єднання з Інтернетом і запустіть командний рядок від імені адміністратора, а потім по порядку введіть наступні команди:

1) net stop wuauserv (якщо бачите повідомлення, що не вдалося зупинити службу, спробуйте перезавантажити комп'ютер і виконати команду знову);

2) net stop bits

Після цього зайдіть в папку C: \ Windows \ SoftwareDistribution \ і видаліть все, що в ній знайдете. Потім введіть у командному рядку наступні дві команди:

1) net start bits

2) net start wuauserv

Таким чином нерідко вдається відновити працездатність «обновлятора» навіть після серйозного збою. Не лякайтеся, якщо процедура перезавантаження після цих дій виявиться набагато більш тривалої, ніж зазвичай: комп'ютера знадобиться зробити деякі відновлювальні операції. І не забудьте відновити під'єднання до Інтернету!

Біг по колу

Циклічна перезавантаження після апдейта KB3081424 , В якому містяться всі попередні оновлення для Windows 10, налякала багатьох. Виглядало це так: успішно встановивши чергові оновлення, комп'ютер мирно просив у власника підтвердження на плановий перезапуск, з якого вже не повертався. Спроба відкотити зміни нічого не давала: як відомо, поновлення в Win10 стали обов'язковими, так що система негайно накочувала той же блок, і все повторювалося знову.

Спроба відкотити зміни нічого не давала: як відомо, поновлення в Win10 стали обов'язковими, так що система негайно накочувала той же блок, і все повторювалося знову

Через деякий час з'ясувалося: проблема полягає в наявності помилкового, неіснуючого користувача в записах реєстру. Потрапити туди він міг після поновлення з Windows 7/8 до Windows 10. Рішення елементарно: запустити regedit.exe з командного рядка, відшукати ключ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ ProfileList і відредагувати його. Необхідно виявляти граничну уважність і обережність: помилка редагування ключів реєстру може призвести до втрати працездатності системи. Не менш важливо перед цією операцією привести в порядок список актуальних користувачів і експортувати його на зовнішній носій.

Creators і Anniversary Update

Список повідомлень про помилки оновлень при установці цих двох знакових апдейтів надзвичайно великий, і на кожен випадок існує докладний протокол рекомендованих дій - його неважко відшукати в Інтернеті. Однак докладне вивчення показує, що більшість помилок пов'язані з дисковими операціями: переповненням сховища, відсутністю необхідних файлів, дубльованими іменами, пошкодженими каталогами. Тому і рекомендація буде практично однотипна: при виникненні проблем в першу чергу запустіть системну утиліту очищення диска для видалення «Тимчасових файлів установки Windows», а потім виконайте наступні кроки:

1) відкрийте додаток «Параметри»;

2) перейдіть в розділ «Оновлення та безпека»;

3) виберіть «Центр оновлення Windows».

4) натисніть кнопку «Перевірка наявності оновлень» і спробуйте завантажити оновлення повторно.

Якщо ж все знову завершиться збоєм, спробуйте використовувати Media Creation Tool для установки Windows 10 Creators Update (build 15063). У ряді ситуацій не завадить перевірка диска на наявність помилок, а також черговий запуск «Усунення неполадок за допомогою служби Windows Update».


про очевидному

Як виявилося, ряд проблем викликаний зовсім неочевидній ситуацією: в Microsoft змінили мінімальні системні вимоги до комп'ютера, на якому може використовуватися «десятка». Тепер вони виглядають наступним чином:

- процесор: 1 ГГц;

- оперативна пам'ять: 2 Гбайт;

- вільне місце на диску: 16 Гбайт для 32-бітової версії і 20 Гбайт для 64-бітної;

- відеокарта: DirectX 9 з підтримкою WDDM 1.0;

- екран: 1024 × 600 пікселів.

Якщо щось не відповідає, власник може проапгрейдить свій комп'ютер, після чого знову спробувати оновити його. В іншому випадку настійно рекомендується змінити ПК на більш актуальний в плані конфігурації.

Ключові слова: програмне забезпечення комп'ютера

Журнал: Журнал IT-Expert [№ 09/2017] , Підписка на журнали

Частина необхідних операцій по ремонту буде здійснена автоматично, але для деяких доведеться відповісти ствердно на питання «Застосувати це виправлення?

Дополнительная информация

rss
Карта