Карта сайту в Joomla

У цій статті ми поговоримо про карту сайту, а точніше про те, як створити карту сайту на Joomla в форматах HTML і XML. Карта сайту в форматі HTML являє собою сторінку з посиланнями на матеріали сайту. Вона допомагає відвідувачам визначитися з потрібними їм матеріалами вашого сайту, а також прискорити його індексацію. HTML карта сайту - річ обов'язкова, але є ознакою хорошого тону. Напевно, для сайту, що складається з трьох сторінок, карта сайту в форматі HTML не потрібна. Чого не скажеш про карту сайту в форматі XML. Звичайно ж, ваш ресурс буде працювати, індексуватися пошуковими системами, і без XML карти сайту. Але індексуватися він буде повільніше. І чим більше матеріалу буде на сайті, чим частіше він буде додаватися, тим сильніше буде позначатися на позиціях пошукової видачі наявність або відсутність XML карти сайту.

Зазвичай карта сайту в форматі XML являє собою файл з ім'ям sitemap.xml, який розташований в корені сайту. Це зазвичай, але не обов'язково - важливо, щоб це був xml-файл. Файл може бути, наприклад, pupkin.xml, і розташований він може бути не в кореневій директорії сайту. Просто пошуковики, в першу чергу будуть шукати файл sitemap.xml в корені сайту. Якщо ж пошуковим системам вказати, наприклад, через файл robots.txt або через інтерфейс для веб-майстрів, шлях до файлу карти сайту, то звертатися за інформацією вони будуть саме туди.
Для XML карти сайту характерні два необов'язкові параметри. Це пріоритет і частота зміни сторінки. Пріоритет сторінки встановлюється по відношенню до інших сторінок вашого сайту. Він дозволяє вказати пошуковим системам, які зі сторінок вашого сайту вважати найбільш важливими. Найнижчий пріоритет - 0,0, найвищий - 1,0. За замовчуванням використовується нейтральне значення 0,5. Частота зміни сторінки рекомендує пошуковим роботам період повторного сканування сторінки. Варто відзначити, що це саме рекомендація, а не наказ.
Отже, карта сайту без сумніву річ необхідна. Подивимося, як можна створити карту сайту в різних форматах в Joomla. Одним з найпопулярніших розширень для створення карти сайту в Joomla є компонент Xmap. Для цього компонента існує безліч плагінів, що підтримують поширені розширення Joomla і дозволяють передавати їх інформацію в карту сайту. На момент написання статті була доступна версія Xmap 2.2.1, яку можна скачати тут . Установка компонента проводиться стандартно, через «Менеджер розширень». Після установки в меню «Компоненти» з'явиться новий пункт - Xmap. Клікнувши на пункті меню Xmap, потрапляємо адміністративну частину компонента. Тут можна створити нову або відредагувати наявну карту сайту, встановити її картою сайту за замовчуванням, опублікувати карту сайту або зняти її з публікації.

Відразу ж звертаємо увагу на повідомлення, в якому говориться: «Xmap виявив, що такі розширення: com_content, com_weblinks можуть допомогти вам отримати більше контенту на вашу карту сайту, але вони відключені. Ви повинні вручну включити їх в менеджері розширень ». Справа в тому, що процесі інсталяції Xmap встановлюються ще шість плагінів для контенту і підтримки найпоширеніших компонентів Joomla: Xmap - Content Plugin, Xmap - Kunena Plugin, Xmap - Mosets Tree Plugin, Xmap - SobiPro Plugin, Xmap - Virtuemart Plugin і Xmap - WebLinks Plugin. За умовчанням вони вимкнені. Кількома в адміністративній панелі Xmap по посиланню «Extensions» і включаємо потрібні нам два плагіна для підтримки контенту.

Залишимо плагін Xmap - WebLinks Plugin з настройками за замовчуванням, а плагін Xmap - Content Plugin відкриємо для редагування і ознайомимося з його функціоналом. Перша група налаштувань називається «Basic Settings». Опція «Expand Categories» відповідає за розгортання (відображення) категорій в карті сайту. Якщо встановлено значення «Always», то будуть відображатися категорії з підкатегоріями і статтями. Якщо ж встановлено значення «Never», то категорії будуть відображатися в згорнутому вигляді, т. Е. Без статей. Друга опція базових налаштувань працює, так само як і перша, але тільки щодо обраних матеріалів. Опція «Include Archived» дозволяє включати в карту сайту матеріали, відправлені до архіву.

Четверта настройка дозволяє або забороняє показувати посилання на матеріал, який доступний тільки авторизованим користувачам. Опція «Add Pagebreak» визначає відображення багатосторінкових документів в карті сайту. Якщо значення цього параметра «Always», то посилання всіх сторінок багатосторінкового документа виводяться в карту сайту. Якщо ж значення параметра «Never», то виводиться посилання тільки головною (першої) сторінки такого документа. Параметр «Max. Articles per Category »накладає обмеження на висновок посилань в одній категорії. За замовчуванням його значення «0», що означає відсутність обмежень. Останній параметр в базовій групі налаштувань - «Max. Article's Age in days ». Він подібний до попереднього параметру і накладає обмеження на максимальний вік матеріалу в днях.


Переходимо до другої групи налаштувань плагіна. Ця група називається «XML Sitemap Settings». Відповідно, настройки цієї групи впливають на створення карти сайту в форматі XML. Перша опція відповідає за додавання зображень в карті сайту. Друга і третя настройки відносяться до категорій і визначають пріоритет і частоту перевірки.

У назві третьої опції, на мій погляд є помилка. Назва цієї опції має бути «Article Priority» т. К. Її функції відносяться до статей, про що інформує підказка. Функціонал цієї і наступного налаштування ідентичний двом попереднім, але відноситься до статей.
Залишилася ще одна група налаштувань - «News Sitemap Settings». Ця група складається з однієї опції, яка визначає, які ключові слова використовувати при публікації новин на сайті news.google.com.
Тепер повертаємося до адміністративної частини Xmap і створюємо карту для нашого сайту на Joomla. Для цього натискаємо кнопку «Створити». У вікні, в лівій його частині задаємо заголовок і псевдонім для карти сайту, пишемо вступний текст, якщо він потрібен, і встановлюємо стан карти сайту в положення «Опубліковано». У правій частині вікна, в групі налаштувань «Menus» включаємо меню, пункти яких будуть відображатися в карті сайту. Для кожного меню встановлюємо пріоритет і частоту оновлення.

Після того, як закінчили налаштовувати групу «Menus», переходимо до групи «Options».

Параметр «Intro text» відповідає за відображення введеного тексту перед HTML картою сайту. Якщо текст не потрібен, то вимикаємо. Налаштування «Menu title» включає або відключає назви меню. Для більшої відповідності дизайну сайту можна підключити відповідну таблицю стилів в поле «CSS Class name». За допомогою налаштування «# Cols» можна вивести контент карти сайту у вигляді декількох стовпців. За замовчуванням виводиться в один стовпець. Ця установка працюватиме, тільки якщо в карті сайту використовується контент декількох меню (т. Е. Більше 1). Наступна опція «External Links Image» виводить спеціальне зображення поруч із зовнішніми посиланнями меню, якщо вони є. Налаштування «Compress XML» залишимо в значенні за замовчуванням - стиснення карти в форматі xml включено. І остання настройка в цій групі «Beautify XML». Вона відповідає за відображення XML карти сайту в зручному для людини сприйнятті. Можна залишити значення за замовчуванням. Взагалі ж карта в XML форматі потрібна для пошукових роботів, а їм байдужа ця настройка.
Наступна група налаштувань «News Sitemap» складається з однієї опції «Publication Name», яка задає ім'я новинний публікації. Якщо планується публікація новин через news.google.com, то в цьому полі задається ім'я новинний публікації таке ж, як і на сайті news.google.com.
Зберігаємо налаштування і виходимо з режиму редагування (Зберегти і закрити). Тепер в списку карт сайту відображається, створена нами карта сайту. Так як вона одна, то вона ж і буде використовуватися за замовчуванням.

У цьому ж рядку відображається посилання на карту сайту в форматі XML (обведена). Тепер можна скопіювати це посилання і вставити у відповідне поле в інструментах для веб-майстрів на сайтах пошукових систем або вказати її в директиві Sitemap файлу robots.txt.
А для того, щоб відобразити на своєму ресурсі карту сайту в форматі HTML створимо пункт меню «Карта сайту», де типом пункту меню вкажемо «HTML Site map».

Заповнюємо поля: «Тема меню» і «Аліас», а в пункті «Обов'язкові параметри» у меню «Choose a sitemap» по кнопці «Change» вибираємо, створену нами карту сайту. Зберігаємо зміни. Тепер на вашому ресурсі є карта сайту.
На цьому розповідь про створення карти сайту в Joomla завершений. Сподіваюся, що ця інформація буде корисною для читачів.

Про автора:

Мене звати   Андрій Золкін Мене звати Андрій Золкін . З більш, ніж п'ятнадцяти років роботи в сфері інформаційних технологій, десять років працюю з системами, що базуються на відкритому вихідному коді. На сторінках сайту Aitishnik.Ru веду блоги по CMC Joomla і Debian GNU / Linux.

Ще статті про Joomla 2.5

Дополнительная информация

rss
Карта