Щоб подивитися види якогось космічного небесного тіла, зазвичай люди просто звертаються в пошуковик браузера, шукають зображення в спеціальних відділах американського аерокосмічного агентства NASA і так далі. Тепер це частково можна зробити і через додаток в Google Maps. Тут, правда, не всі об'єкти, а наступні: Меркурій, Венера, Земля (у списку іменується, як «Глобус»), Міжнародна космічна станція, Місяць, Марс, Церера, Іо, Європа, Ганімед, Мимас, Енцелад, Діона, Рея , Титан, Япет, Плутон. Тобто, 5 планет, супутники, а також МКС.
Остання, природно, не представляє собою карту території, але можна просто поклацати і повертати по доступній поверхні, щоб розглянути ближче внутрішню частину. Звісно ж досить захоплююче, є різні точки, видно всі прилади і дроти. Про окремі об'єкти при натисканні висвічується збоку інформація англійською мовою.
Решта знімки - це робота космічного зонда Cassini за всі 20 років. Фахівцями було вивчено понад п'ятсот тисяч знімків, які надіслав апарат. Для обробки запросили навіть астрономічного художника Бйорна Йонссона, який створював зображення, задіяні потім NASA і Європейським космічним агентством. У своєму блозі Google пропонує звернути особливу увагу на рівнини супутників, їх кратери, які можуть здаватися якимись зовсім фантастичними об'єктами. Наприклад, цікаво вивчити Титан і Мимас. Це дуже цікаві і дивовижні місяця, в даний час питання, що цікавлять багатьох фахівців. Прості обивателі не можуть задіяти спеціальну апаратуру, щоб збирати про них відомості, однак просто подивитися чудові краєвиди - цілком доступно. За словами представників Google, це частково можна порівняти, як якщо б людина сам там подорожував в скафандрі.
Це досить цікаво і значимо, оскільки поки що іншого способу, окрім як через якусь програму, сайт або телескоп, простому обивателю космос не розгледіти. Сучасні технології не дозволяють подібні подорожі в даний час. Є, правда, досить амбітний проект японської будівельної компанії, однак там визнали, що для його втілення нинішні ресурси не підходять. По суті, хотіли створити справжній космічний ліфт, який переносив би людей між планетами, а також дозволяв просто насолодитися красою світів поза Землею. Це дозволило б істотно заощадити і уникнути ракет-носіїв, у яких час від часу щось трапляється з двигунами. Імовірно, проект спробують все-таки реалізувати в найближчі років тридцять, а наскільки він буде успішний, стане ясно потім.
В іншому ж подорож в космос навіть на орбіту Землі - задоволення, доступне тільки дуже багатим людям. У телерепортажах такі часом хвалилися кореспондентам таким досягненням, демонструючи офіційне свідоцтво. Прості обивателі навряд чи в найближчі кілька років зможуть розраховувати на таку поїздку. В цілому, і саме перебування в невагомості НЕ позитивно позначається на здоров'я людини, можуть атрофуватися м'язи, приливає кров до обличчя і так далі. Тобто, поки немає достатніх засобів захисту, людям зі слабким здоров'ям взагалі таке не рекомендується, є у них велика сума грошей чи ні. Професійні космонавти проходять тривалу підготовку, перш ніж виявляться на орбіті. Мінімальний вік, при якому це сталося - двадцять п'ять років, і це взагалі рекорд. Крім того, йде вплив сонячних спалахів, які, якщо вони летять у бік Землі, в першу чергу вражають саме МКС і апарати навколо. Тобто, може бути якась поломка техніки, а у людини - ослаблений імунітет і, в неприємній перспективі, онкологічне захворювання. Тому більшості жителів планети в будь-якому випадку доступ поки до вильоту на орбіту закритий. Далі і говорити поки нічого - є плани з будівництва шахт на Місяці, однак люди там поки не бувають. Як ще в минулому столітті кілька разів прилітали, на тому і закінчилося.
Можлива колонізація Марса - в дуже далекій перспективі, якщо придумають, як акуратно посадити корабель, з огляду на дуже сильно розріджену атмосферу Червоної планети, захистити людей від радіації і метеоритів. Проблем може не бути тільки з водою - по крайней мере, є лід на полюсах, який можна розтоплювати. Однак поки мова і то не про створення великого поселення на Марсі, а хоча б можливості там побувати невеликій групі фахівців, щоб розглянути, так би мовити, все самостійно.
Власне, в зв'язку з тим, що для багатьох космос відкритий тільки у вигляді картинок в Інтернеті, наприклад, почалися повернення до теорії про площині Землі. Дана мала місце не одне століття назад, а зараз знову стає популярна, оскільки логічно прийняти те, що не можна помацати, за відсутнє. Деякі адепти теорії навіть збирають гроші на власний супутник, щоб самостійно перевірити, чи не плоска Земля. Така теорія, втім, дуже легко спростовується вже потім, що планета висвітлюється в один і той же час у всіх містах світу. Відповідно, Земля все одно крутиться.
Залишається тільки чекати і радіти хоча б прекрасним видам частини небесних тіл з того ж додатка Google Maps. Це і на планети із супутниками дасть подивитися, і просто допоможе скласти певне враження про космос.