Kaspersky Internet Security 2011 - всебічний захист

  1. Приступаємо до роботи
  2. Зовнішній вигляд, базові інструменти
  3. Веб-захист
  4. Контроль додатків, мережевий екран
  5. Захист особистих даних

З часу виходу в світ програми для ПК Kaspersky Internet Security 2010 загальний вигляд програми практично не зазнав змін - користувач бачить всі ті ж світло-зелені вікна з великими іконками і перемикачами.

Сучасні засоби антивірусного захисту оновлюються щорічно, оскільки рівень загроз інформаційній безпеці за неповні 12 місяців виходить в новий вимір і захисту минулого року вже стає недостатньо. Разом з тим змінюються і операційні системи, і апаратне забезпечення комп'ютерів. Тому все розробники антивірусів намагаються створити і актуальний з точки зору захисту від загроз продукт, і максимально сумісний з існуючими комп'ютерними рішеннями ПО. Як це вдалося «Лабораторії Касперського» в версії 2011 року, ми розглянемо на прикладі Kaspersky Internet Security 2011 .

Приступаємо до роботи

Системні вимоги практично всіх антивірусних пакетів сьогодні не є надлишковими - зараз нікого не здивувати наявністю ОС Windows 7 (в базових редакціях) на бюджетному ноутбуці або офісному комп'ютері, хоча цей продукт складно назвати компактною і нересурсоємних системою. Деякі розробники антивірусів випускають кілька варіантів дистрибутивів рішення - наприклад, виділяючи спеціально версію під нетбуки або ноутбуки. У рішенні від « лабораторії Касперського »Ми бачимо більш раціональний підхід - одна і та ж версія однаково підходить для використання і на« топовому », і на« малопотужному »залозі, хоча, звичайно, з точки зору системних вимог є і обмеження. Так, наприклад, один з відомих елементів захисту - так звана «пісочниця» ( «Безпечне середовище»), в якій можуть виконуватися потенційно небезпечні програми (наприклад, веб-браузери) працює з обмеженнями на 64-розрядних системах.

Зовнішній вигляд, базові інструменти

З часу виходу в світ Kaspersky Internet Security 2010 загальний вигляд програми практично не зазнав змін - користувач бачить всі ті ж світло-зелені вікна з великими іконками і перемикачами. З нових елементів, що з'явилися у версії 2011 року, варто відзначити так званий Kaspersky Gadget - міні-додаток, яке може розміщуватися на Бічний панелі Windows Vista або в будь-якому місці Робочого столу Windows 7 (в цій ОС він з'являється автоматично). На нього виводяться відомості про поточний стан захисту комп'ютера, а також через нього можна швидко запустити перевірку комп'ютера на віруси, ознайомитися з результатами сканування.

З істотних поліпшень версії 2011 року стоїть відзначити інтелектуальну систему роботи антивірусного сканера. Якщо раніше він запускався або автоматично в певний час або при настанні події (наприклад, оновлення баз), то зараз він може працювати постійно, але припиняти свою активність, якщо комп'ютер задіюється на іншому процесі. Іншими словами, як тільки користувач перестає працювати на ПК і останній переходить в режим простою, то в цей час поновлюється робота антивірусного модуля. Крім того, якщо запланована перевірка на віруси була прострочена (комп'ютер був вимкнений), то її можна запустити при першій же можливості.

Зараз із зростанням обсягу використовуваних даних антивірусний модуль часто перевіряє не просто конкретний файл невеликого розміру, а складений об'єкт - наприклад, архів з кількома рівнями вкладення, який при цьому може мати великий розмір. Для якісного аналізу його на наявність шкідливого коду всі дані їх нього необхідно розпаковувати, на що йде великий час навіть на потужних комп'ютерах. Якщо мова йде, наприклад, про постійно оновлюваних складеному файлі (наприклад, це архів - це бекап особистих даних користувача, який періодично оновлюється при зміні назв файлів), то в Kaspersky Internet Security 2011 можна налаштувати перевірку тільки нових елементів, в рази скоротивши витрачається час. Більш того, користувач має право обмежити час перевірки того чи іншого об'єкта. У Kaspersky Internet Security 2011 є і дуже затребувана сьогодні функція перевірки вірусів на змінних носіях даних - флешках і зовнішніх вінчестерах при їх підключенні до комп'ютера.

Слід зазначити, що в Kaspersky Internet Security 2011 реалізована поліпшена система установки оновлень - користувач має можливість відкочувати останні версії сигнатур, якщо вони викликають збої в роботі системи або окремих додатків.

Веб-захист

При скануванні Kaspersky Internet Security 2011 вміє пізнавати файли з розширення і по формату. Це дозволяє уникнути поширених зараз схем зараження, коли вірус, впроваджений в виконуваний файл, може поширюватися під виглядом «невинного» графічного або текстового документа. Такі загрози найчастіше характерні для веб-браузерів, які не вміють коректно обробляти заголовки і в підсумку можуть запустити вбудований шкідливий код. Для протистояння подібним атакам в Kaspersky Internet Security 2011 є і окремий веб-антивірус, який може аналізувати трафік по протоколах (HTTP, HTTPS, FTP) на предмет наявності в ньому шкідливого коду. Так, наприклад, він може перехопити веб-сторінку або об'єкт, який здасться сканера підозрілим, після чого застосує до нього евристичний аналіз. Перехоплення підлягають всі скрипти, які обробляє браузер Internet Explorer і будь-які Windows Script Host-скрипти (JavaScript, VB Script і так далі). Слід також розуміти, що веб-антивірус також відповідає за безпечний веб-серфінг на основі бази «білих» і «чорних» ресурсів (викритих в розповсюдженні вірусів, шахрайстві, розсиланні спаму). Для цього в два найбільш популярних браузера - IE і Mozilla Firefox вбудовуються плагіни, що відповідають за перевірку URL «на льоту». При неможливості визначення рівня безпеки веб-сайту, Kaspersky Internet Security 2011 пропонує відкрити в спеціальному режимі «пісочниці» всередині браузера.

Очевидно, що миттєва перевірка таких об'єктів скрутна і тому користувачеві доцільно визначити для себе баланс між ступенем захисту і продуктивністю (для цього використовується кеш, куди поміщаються файли для перевірки, які потім передаються користувачеві; кеш може налаштовуватися по часу знаходження в ньому об'єктів). Аналогічна схема працює і для посилань. Проте, перевіряти ще раз переходи по посиланнях все ж доцільно, якщо користувач, наприклад, запускає «інтернет-банкінг» (веб-інтерфейси банківських ресурсів, що відповідають за управління рахунком, проведення платежів, підключення послуг і так далі). Для цього на окремій однойменній закладці в настройках «Веб-антивіруса» можна прописати всі використовувані URL таких сервісів, імпортувати сертифікати безпеки і так далі.

У Kaspersky Internet Security 2011 з'явилася можливість блокування доступу не тільки до окремих веб-сайтів за повним URL, але і до географічних доменів верхнього рівня (наприклад, .RU). За замовчуванням користувачеві дозволені переходи на всі сайти регіону місцезнаходження (в нашому прикладі - для Рунета), а для всіх інших (наприклад, при відкритті китайських доменів в зоні .CN) діє інтерактивний режим (виникає запит на дозвіл).

Контроль додатків, мережевий екран

Сьогодні захист буде неефективна, якщо продукт перевіряє комп'ютер тільки вже постфактум, коли сталося зараження або є сильна підозра на це. Тому в більшості сучасних рішень використовується проактивний захист. Вона має на увазі можливість перевірки ймовірних способів проникнення шкідливих програм на комп'ютер. Один з типових сценаріїв - маскування вірусів під довірені програми (наприклад, установка різних «збірок», «патчів» і т.д.). Тому в Kaspersky Internet Security 2011 є вбудована система визначення довірених легальних програм (за наявністю цифрового підпису та наявності в базі Kaspersky Security Network), для яких не перевіряються різні запити до системи (наприклад, права на запис даних на диск, зміна реєстру, вихід в мережа та ін.), але при цьому аналізується поведінка на предмет виникнення підозрілої активності. Для цього застосовуються спеціальні сигнатури, що містять шаблони небезпечної поведінки. При виявленні небезпечної програми у користувача є можливість спробувати відкотити систему на стан до внесення деструктивних змін вірусом. Зауважимо, що користувач може впорядкувати додатки по групах, що дозволить застосовувати масово до них ті чи інші правила (доступ в Мережу, до особистих даних і т.п.).

Захист особистих даних

Кібершахрайство - це головна загроза сучасного інтернету для домашніх і корпоративних користувачів. Несанкціонований доступ до особистих даних (паролів, номерів кредитних карт і іншої інформації, що вводиться) може мати далекосяжні наслідки - від імені їх власника може розсилатися спам і вірусні повідомлення, дані можуть бути використані для отримання прибутку (шляхом крадіжки коштів або перепродажу на «чорному» ринку) і, нарешті, інформація може бути просто скомпрометована (розсилка загроз, крадіжка секретів і так далі). Для цього важливо перевіряти не тільки листи на наявність в них небезпечних повідомлень від вигаданих організацій, а й відправку відомостей через самі улюблені зловмисниками канали зв'язку - інтернет-месенджери і соціальні мережі. Для цього в Kaspersky Internet Security 2011 є можливість фільтрації інформації, що пересилається в таких сервісах - можна заборонити відправку повідомлень, що містять ключові слова або персональні дані, а також відключити можливість спілкування з тим чи іншим співрозмовником (працює для соцмереж).

Крім цього, як і раніше до складу Kaspersky Internet Security 2011 входять віртуальна клавіатура для безпечного введення паролів в сервісах інтернет-банків (при роботі з браузерами IE і Mozilla Firefox), вбудований інструмент для очищення слідів активності користувача, а також функція контроль захищених з'єднань (через які хакери часто пересилають шкідливі програми з розрахунку, що SSL / TLS-трафік рідко перевіряється антивірусом).

Крім цього, як і раніше до складу Kaspersky Internet Security 2011 входять віртуальна клавіатура для безпечного введення паролів в сервісах інтернет-банків (при роботі з браузерами IE і Mozilla Firefox), вбудований інструмент для очищення слідів активності користувача, а також функція контроль захищених з'єднань (через які хакери часто пересилають шкідливі програми з розрахунку, що SSL / TLS-трафік рідко перевіряється антивірусом)

підсумок

Kaspersky Internet Security 2011 є еволюційним розвитком комплексного засоби захисту 2010 року, отримало ряд корисних і затребуваних функцій, що перешкоджають проникненню вірусів на комп'ютер через недбалість, неуважність або недбалість користувача. Продукт став працювати швидше і стабільніше, а також ефективніше. Придбати Kaspersky Internet Security 2011 можна у партнерів 1Софт.

Павло Шубін

Всі права захищені. З питань використання статті звертайтеся до адміністраторам сайту

Хочете купити софт? Зателефонуйте партнерам фірми «1С», щоб отримати кваліфіковану консультацію щодо вибору програм для ПК, а також інформацію про наявність та ціну ліцензійного ПЗ.

Надішліть запит на програмне забезпечення або виберіть найбільш компетентного постачальника ліцензійного ПЗ в вашому місті


Дополнительная информация

rss
Карта