У 2019, католицький Великдень відзначається 21 квітня. Десята частина населення України сповідує католицизм, тому свято католицького Великодня для нашої країни є не менш важливим, ніж Великдень православна.
У зв'язку з цим редакція LeMonade вирішила розповісти про головні традиціях і звичаях цього великого католицького торжества.
Католики, як і православні християни, перед Великоднем дотримуються правил Великого посту. На відміну від православного, він вважається більш м'яким, так як в певні дні можна вживати молочні і м'ясні продукти. Також необхідно дбайливо ставиться до свого організму і дотримуватися правил посту в тій мірі, як дозволяє ваше здоров'я. Головним завданням є духовне очищення і зосередженість на світлих думках і ідеях.
Фото: pixabay.com
Також у католиків існують і певні великодні традиції. Так в Англії Світлий четвер носить назву "Четверга милостині", тому що в сучасний час члени королівської сім'ї в цей день роздають гроші малозабезпеченим. Цій традиції багато років і раніше замість грошей бідним роздавали предмети одягу та побуту. Даний звичай в непарний рік відбувається в Вестмінстерському абатстві, а в парний - в одному з центральних соборів країни.
Як і в православних традиціях, на Великдень католики влаштовують урочисту трапезу зі всілякими стравами, заздалегідь освітленими в церкві. Ключовим елементом недільного бенкету є фарбовані яйця, з яких починається святковий день.
Фото: pixabay.com
В Англії на святковий обід подають запечену з різноманітними овочами баранину і великодні солодощі. Вранці в неділю подають свіжоспечені булочки. У США на великодньому обіді присутні картопля, ананаси, фруктовий салат і свіжі овочі. У Німеччині головним пасхальним блюдом є запечена в духовці риба, також на десерт подається печиво.
Фото: pixabay.com
Головним атрибутом католицького Великодня вважається великодній кролик, який представляє собою символ процвітання і природи. Тому до святкового дня випікаються всілякі кондитерські вироби у вигляді кроликів. Також цим символом прикрашають будинок і предмети побуту.
Нагадаємо, раніше LeMonade писав про те, коли в 2018 році Великдень в Україні.