Китай створює державну цифрову валюту. ніякого блокчейна

  1. державна криптовалюта
  2. Яо про біткоіни
  3. Заборона на торгівлю біткоіни
  4. заборона ICO

13.10.2017, Пт, 15:35 мск, Текст: Валерія Шмирова

Директор Інституту дослідження цифрової валюти при Народному банку Китаю вважає, що країні потрібна державна, а не вільна цифрова валюта. Її переваги полягають в тому, що держава несе за неї відповідальність, а для обліку транзакцій не використовується блокчейн.

державна криптовалюта

Китай може створити державну цифрову валюту, що повернений від головного недоліку вільних криптовалюта - відсутність прив'язки до реальних цінностей. Про це повідомив на заході Міжнародного союзу електрозв'язку Яо Цянь (Yao Qian), директор Інституту дослідження цифрової валюти при Народному банку Китаю, пише видання Yicai.

За словами Яо, наявність державної цифрової валюти стабілізує національні фіатние (підкріплені авторитетом держави) валюти і зміцнить фінансовий стан країни. Чиновник висловлював свою особисту думку, але воно, з урахуванням його посади, проливає світло на майбутнє криптовалюта в Китаї, пише видання CoinDesk.

На думку Яо, перевага національної цифрової валюти перед вільними полягає в тому, що держава несе за неї відповідальність, і це викликає довіру громадян. При цьому Яо воліє альтернативні підходи до обліку транзакцій такої валюти, не пов'язані з блокчейном і розподіленим реєстром.

Оцінюючи концепт гібридної цифрової валюти RSCoin від Банку Англії, що поєднує в собі елементи розподіленого і централізованого контролю, Яо зазначив, що національна цифрова валюта не повинна бути скута ідеологією блокчейна.

Яо про біткоіни

«Цінність криптовалюта начебто біткойнов породжується в першу чергу ринкової спекуляцією. Було б катастрофою визнати його реальної валютою. І відсутність прив'язки до дійсних цінностей гарантує, що біткіон ніколи не стане реальним », - вважає Яо.

І відсутність прив'язки до дійсних цінностей гарантує, що біткіон ніколи не стане реальним », - вважає Яо

Китайська державна криптовалюта НЕ буде заснована на блокчейне або розподіленому реєстрі

На його думку, використання вільних криптовалюта гальмує розвиток економіки. Наприклад, максимальна кількість біткоіни, яке може бути видобуто, становить 21 млн монет. Крім того, кожні чотири роки кількість нових монет зменшується вдвічі, зазначає Яо.

Інститут дослідження цифрової валюти був створений при Народному банку Китаю в червні 2017 г. Він займається дослідженнями і розробками в сфері цифрових валют і блокчейна. Яо, який очолив інститут, раніше був директором технологічного підрозділу Народного банку.

Заборона на торгівлю біткоіни

Раніше у вересні 2017 р стало відомо , Що китайська влада має намір закрити в країні всі біржі, де можна обміняти біткоіни. Центральний банк Китаю вже склав чорнову інструкцію, яка забороняє місцевим платформам мати сервіси торгівлі цієї криптовалюта. Ситуація з криптовалюта в Китаї серйозно ускладнилася, коли біткоіни різко подорожчав, оскільки це збільшило ризик спекуляцій з боку китайських інвесторів. За словами аналітиків і інвесторів, одна з причин зростання біткоіни в минулому році полягала в тому, що китайці почали використовувати монети як спосіб зробити ставку на падіння юаня. У зв'язку із зростанням спекуляцій влади і заборонили обмін біткоіни.

В результаті велика частина обмінної діяльності була перенесена в підпіллі, де користувачі можуть надсилати один одному криптовалюта, використовуючи приватні адреси, які виконують роль сейфів. Такий обмін криптовалюта влади Китаю на сьогоднішній день контролювати не можуть. Незабаром після закриття біткоінових бірж CNews писав , Що їх керівникам заборонили покидати країну.

заборона ICO

Нагадаємо, що 4 вересня 2017 р Народний банк Китаю повідомив на своєму сайті про завершення розслідування щодо первинного розміщення токенов криптовалюта (Initial coin offering, ICO). За даними регулятора, більше 90% ICO є потенційними порушниками законів про нелегальне фінансування та протидію шахрайству в фінансовій сфері. Частка проектів, що залучають кошти для інвестицій, не перевищує 1%, повідомили представники ЦБ Китаю.

Згідно з офіційною позицією Центробанку, все ICO в країні з цього дня стали вважатися незаконними. Регулятор має намір строго карати за подібні порушення в майбутньому. Одночасно він пригрозив правовими наслідками за вже завершені ICO. Незважаючи на жорстку заборону ICO, у відповідній заяві ЦБ Китаю не згадували існуючі криптовалюта, такі як ефір або біткоіни.



Дополнительная информация

rss
Карта