Клікабельні сніппети: мікророзмітки в Яндекс і Google

  1. Спрощує життя роботам
  2. Спрощує пошук людині
  3. мікророзмітки Яндекс
  4. Адреси та організації
  5. словникові статті
  6. Відгуки про автомобілі
  7. мікророзмітки Google
  8. Відгуки
  9. заходи
  10. Товари
  11. Як зробити мікророзмітки Яндекс і Google

Останнім часом стало популярним розміщувати дані на сайті відповідно до певною структурою. Ці маніпуляції - аж ніяк не данина моді, а дуже зручна розробка, яка навали мікророзмітки. Залишилося розібратися, для чого вона потрібна і які переваги сайту приносить.

Перш за все необхідно пояснити, які функції бере на себе мікророзмітки.

Спрощує життя роботам

Мова HTML, який використовується в звичайній розмітці сторінки, добре зрозумілий пошуковим системам: за допомогою його вони з'ясовують схему, по якій складено надійшов документ. Але ось розібратися зі значенням інформації і власне змістом сайту - а саме цим займається робот - не так-то просто.

Використання мікророзмітки орієнтує пошукових роботів на сенс переданого, а також змушує їх брати з сайту потрібні дані для складання фрагментів (т. Е. Розширених описів). Крім того, роботу легше описувати різнорідну інформацію (події, компанії, позиції та ін.).

Спрощує пошук людині

При наявності мікророзмітки сторінка в списку пошуковика виглядає більш читабельною. Таким чином, її опис набагато інформативніше і дає більшу гарантію переходу за посиланням. Іншими словами, зростає CTR.

Як виглядає опис при наявності мікророзмітки:

Як виглядає опис при наявності мікророзмітки:

Як виглядає опис за відсутності мікророзмітки:

Як виглядає опис за відсутності мікророзмітки:

Коли пошуковик виділяє головне, Ваш ресурс поданий в списку знайдених чітко і ясно, підвищується його релевантність за запитом. Звичайно, в очах користувача це вигідно відрізняє сайт від сторінок з подібним змістом. Одним словами, мікророзмітки підвищує його позиції.

Дана перевага ресурсів з мікророзмітки помітили фахівці «Яндекса». Як вони стверджують, такі сайти «чіпляють очей» користувача, що не може не відбитися на його відвідуваності. Причому мова йде не про випадкових перехожих, яких завела «не туди» хитра посилання програміста, а про потрібних людей - наприклад, покупців. Також «Яндекс» відзначає, що мікророзмітки сайту робить більш зручним пошук для користувачів. Творці порталу навіть виділили особливий компонент якості пошуку - «щастя користувача». Ті сторінки, які роблять людей «щасливими», пошуковик піднімає вгору .

Мікророзмітки може виконуватися відповідно до різними стандартами. Ось найпоширеніші:

Ось найпоширеніші:

Ще три роки тому всі великі пошукові системи взяли в якості основного стандарту розмітки за смисловим значенням варіант Schema.org. Він включає в себе кілька класів, які описують різноманітні схеми і їх особливості. Складання розмітки здійснюється в два заходи:

  1. Вказується сама схема розмітки;
  2. Виділяються конкретні її особливості.

Наприклад, потрібно створити схему про адреси деяких організацій.

За відсутності мікророзмітки вона буде виглядати так:

За відсутності мікророзмітки вона буде виглядати так:

А тепер пропишемо обрану для розмітки схему:

А тепер пропишемо обрану для розмітки схему:

Itemscope вказує на те, що між тегами

і

є якась схема (сутність). Якого типу дана схема, пояснює itemtype. У нас це адреса організації, тому присутнє слово Organization. Більше інформації про схему Ви знайдете тут .

Тепер перейдемо до опису особливостей (властивостей) схеми.

Тепер перейдемо до опису особливостей (властивостей) схеми

Атрибут itemprop допомагає виділити вулицю (тобто streetAddress), індекс (postalCode), місто (addressLocality). Подібним чином складаються і інші схеми.

Для початківця мікроразметчіка непогано було б перевірити, чи все виконано як слід. Зробити це зручно в Google або в Yandex - за зазначеними посиланнями Ви перейдете на валідатор мікророзмітки.

На даний момент ні Яндекс, ні Google не використовують можливості Schema.org на повну потужність. Обидва цих найбільш популярних пошукача працюють лише з деякими сутностями цього стандарту. Можна вважати, що незабаром їх перелік розшириться, однак прямо зараз мікророзмітки варто складати з наступними схемами:

ЯндексGoogle

Адреси та організації Заходи Словникові статті Організації Відгуки про організації Типи додатків Відгуки про автомобілі Розмітка для відео Тест-драйви Розширений опис веб-сторінок: оцінки у відгуках Картинки Розширений опис веб-сторінок: рецепти Відео Розширений опис веб-сторінок: елементи навігації рецепти Розширений опис веб-сторінок: люди опис фільмів Розширений опис веб-сторінок: музика Акорди Розширений опис веб-сторінок: відгуки Розширений опис веб-сторінок: дод вання Розширений опис веб-сторінок: товари

мікророзмітки Яндекс

Ось кілька прикладів схем в мікророзмітки Яндекс:

Адреси та організації

Дана сутність присутня практично на кожному ресурсі, яка повідомляє координати будь-якої компанії. За допомогою зазначеної схеми і користування сервісом «Яндекс.Довідник» зображення опису в результатах пошуку виглядає набагато інформативніше:

словникові статті

Сутність, наявна у всіляких довідниках, енциклопедіях, словниках і до полудня При використанні мікророзмітки Ваш ресурс підходить для платформи «Яндекс.Словари», яка значно впорядковує опис:

Відгуки про автомобілі

Сайти, де є відгуки відвідувачів про транспортні засоби, варто розмітити відповідно до схеми Review - тоді вони потраплять в додаток «Яндекс.Авто». Ось як буде виглядати конкретний відгук:

А таким його побачать користувачі в результатах пошуку:

Інші схеми, що розглядаються Яндексом, описані тут .

Можливо, здасться образливим, що цей пошуковик вважає за краще працювати зі схемами вузької спрямованості - присвяченими машинам, грі на музичних інструментах, фільмів та ін. Правда, абсолютно всім ресурси можуть скористатися мікророзмітки для картинок, відео та адрес. І це радує.

мікророзмітки Google

Google мікророзмітки в цьому плані просунулася набагато далі. Ось де її зручно застосовувати:

Відгуки

Якщо у Вас є коментарі користувачів щодо якості будь-якої продукції або послуг, роботу набагато легше їх переробити при наявності розмітки. Крім того, в результатах пошуку з'являється зручний рейтинг (оцінка відповідає числу зірочок), та й прочитати ім'я написав відгук можна тут же. Схема розроблена і для окремого відкликання, і для зведених (це допомагає, коли потрібно побачити загальна кількість відгуків).

Так виглядає опис окремого відкликання:

Так виглядає опис окремого відкликання:

А так - зведеного відкликання:

А так - зведеного відкликання:

заходи

Для організаторів зустрічей, концертів і публічних лекцій Google мікророзмітки надасть неоціненну допомогу в поширенні інформації. Ось як буде виглядати опис в пошуковику:

Товари

Нескладно здогадатися, що зазначена схема підійде власникам віртуальних магазинів. Набравши в пошуковому рядку «телевізор LG», користувач відразу ж побачить не тільки посилання на Ваш сайт, але і отримає багато інших цікавлять його дані про товар - вартість, характеристики і т.п .:

Звичайно ж, такий опис сподобається потенційному покупцеві куди більше, і він просто не зможе не перейти на сторінку продавця.

Google працює з багатьма іншими схемами мікророзмітки.

Як зробити мікророзмітки Яндекс і Google

Створювати розмітку набагато легше при наявності спеціально призначених для цього інструментів.

Один з них - це офіційний генератор розмітки Schema.org creator . Там містяться коди популярних схем, щоб не доводилося писати їх вручну. Адже куди зручніше вибрати схему, вписати необхідні дані на полях і вставити на сайт готовий код копіпастом.

Ще одна зручна річ - це маркер . Тим, хто вже вміє вписувати мікророзмітки в код інтернет-сторінки, він допоможе розмітити і відправити інформацію за допомогою однієї лише миші. Ніякої коригування коду не потрібно! Правда, користування цим ресурсом плідно тільки для Google. В Яндексі така мікророзмітки не буде видно.

Тобто, краще все ж вставляти мікророзмітки в сам код, тоді її підхоплять усі пошуковики.

На завершення - ще одна порада: краще застосовувати всі можливості структурованої розмітки, оскільки пошукові машини при її наявності точніше сприймають зміст сайтів, а в очах людей результати пошуку стають більш читабельними і привабливими. Для попадання в перші рядки пошуку Гугла і Яндекса потрібно постійно працювати над сайтом і підвищувати зручність його використання. Мікророзмітки якраз для цього і служить.

повернутися

Дополнительная информация

rss
Карта