Для кого ця книга:
- хочете займатися творчістю, але сумніваєтеся, що могли б?
- близькі ні в гріш не ставлять ваше захоплення?
- готові на прикладі безлічі історій навчитися цінувати себе і відводити більше часу своїм поки ще хобі?
Ця книга, що кличе до свободи вже в своєму оформленні, здатна стати опорою і показати дорогу до гідної реалізації для будь-яких ваших творчих захоплень.
Основна ідея:
Творчість - це така ж робота, як будь-яке інше заняття. Творча робота вимагає сил і гідна поваги оточуючих.
Свої захоплення і свою свободу потрібно відстоювати. Не дозволяти нікому, нехай навіть сім'ї або друзям, перешкоджати вам у ваших прагненнях, навіть якщо подається все це як турбота про вас, бажання захистити від ризиків і болю.
Зустріч з Яною Франк, презентація книги - внизу сторінки.
оцінка:
Розкриття теми - десять з десяти: шикарнейший рейд по тарганам і стереотипам.
Мова - легкий, динамічний якийсь. У Яни Франк є свій голос, і свою думку!
Застосовність до справи - показує мінімальні готові рішення, допомагає змінити заважають справі установки на більш корисні.
Розкрита проблема - отримала потужний стусан і в рази спростилася.
Що я винесла для себе:
Тут не стільки самий круті думки з книги, скільки найкорисніше саме для мене. Щось, що особливо здивувало. Або те, що особливо порадувало. У кожного читача такий список буде свій, унікальний, актуальний особисто для нього. Отже, ось мій список осяянь:
1. Ми самі забороняємо собі бути щасливими
Колись років в 14, коли мене раптом почали долати питання сенсу життя, мені довелося з собою серйозно поговорити. Дуже якось гостро прийшло усвідомлення: якщо шукати сенс життя далі банального «бути щасливим», можна схопити Депре. І я відмовилася від пошуків. Поставила крапку. Я живу для того, щоб бути щасливою. І була. Усвідомлено, непробивності. У 21 рік розмова повторився. На цей раз повернутися до рятівного «щоб бути щасливою» виявилося складніше. Але вдалося. У 25 мені цього стало мало. Так, я розуміла, «щоб бути щасливою». Але ... що значить - щасливою? І як саме я маю намір бути щасливою? Колишнє щастя стало мені мало, як сів після прання светр. На шляху до нового щастя доводилося знімати заборону за забороною: не можна показувати своє невдоволення, не можна в такому віці радісно скакати по дому і співати пісні, не можна хотіти робити інших щасливішими, це ж замах на їх свободу. Скільки всього ми навчаємося собі забороняти! Ужас !!! Яна Франк дуже барвисто описує, що трапляється з людьми, коли вони забувають про своє особисте щастя і живуть життям «серйозного дорослої людини». Апатія, депресія, схильність до суїциду. Психотерапевт. А потім раптом прості поради: «займайтеся веселим абсурдом! будь-яким, який вас радує ».
2. Іноді доводиться відстоювати себе навіть від «турботи» рідних
У нас з Яною Франк є одна спільна риса в біографії: «чоловік починання не підтримував, тому у мене немає більше чоловіка», як-то так звучить її фраза в викладеному нижче відео. Пам'ятаю, як улюблені мною в той період психологічні журнали таврувалися званням ворога народу і ставали приводом мало не для істерики дорослого так-то чоловіки. На моїх очах при цьому розгорталася і інша битва за творчість: подрузі довелося відвоювати собі стіл, час і навіть право на творчість. Чомусь вся сім'я, від чоловіка до мами і брата, довгий час вважала, що це вона дурницями мається і ставили в докір витрачений «не туди» час. Але тільки просити дочку зробити красиву брошку на свято - це ж зовсім інше, це можна. І хвалити за внучкіни банти - це теж добре. А ось робити щось для інших - як можна ??? З першими відчутними доходами за продані вироби звичаї почали пом'якшуватися. Витрати на матеріали перестали йти з сімейного бюджету, а потім і взагалі сімейний бюджет став вигравати: ось чоботи купили на гроші від продажу виробів, ось на південь з'їздили. Після успіху на двох виставках і регулярних майстер-класах, родичі пропонують посидіти з дитиною, допомогти по дому і навіть клієнтів підкидають! Звичайно, для цього було потрібно не три дні, а два роки.
Яна Франк приводить прямо готові фрази, які можна застосовувати проти «турботи» друзів і родичів. На першому етапі це саме те.
3. Завжди шукайте приклади
Чи є у вас приклади людей, які пішли проти натовпу, домоглися свого і живуть довго і щасливо? Дивовижно! У мене був маленький прімерчік: тато, який виторговував собі суворої радянської доби можливість встати посеред робочого дня і відправитися на прогулянку. Навіщо? Дуже просто: так він працював ефективніше, вирішував завдання більш точно і швидше. Він займався улюбленою справою: програмування було для нього запаморочливим інтелектуальною творчістю, навіть якщо написати потрібно було якусь базу для пенсійного фонду. Цікаво, що розумію я це тільки зараз, коли пишу ці рядки. Озирніться навколо і ви. Прикладів більше, ніж нам здається.
4. Світ людських тарганів багатоликий ... і немає на нього хорошого дихлофосу!
У книзі можна зустріти 1001 приклад хворобливої реакції на творчість взагалі і на «таке» творчість зокрема. Зачіпаються теми впливу домашніх тиранів, нав'язування сторонніх страхів, появи страхів наших власних. Багатоликий ... багатоликий і жахливий світ людських тарганів. Але лікування є: знати їх в обличчя, навчитися їх помічати, натренувати протистояти кожному окремому таргану. Універсальних ліків проти всього відразу немає. Але можна один за одним вивчати їх повадки, навчаться бачити їх у себе і інших, розпізнавати механізми їх появи і прояву. Відрощувати імунітет.
5. Все починається з віри в себе
Правда цю думку вдалося закріпити значно пізніше. Навіть не пам'ятаю, чий приємний чоловічий голос говорив мені це в навушники ... Але звучало Воно приблизно так: «ви вірите в свій проект? На скільки з 10? На 8? Ну ... або треба доопрацювати його ідею, або кинути цей і почати робити той, в який вірите на 10! »Від себе додам, що питання віри в свої сили Яна Франк приділяє дуже і дуже багато уваги. А ще цю тему прямо або побічно ... піднімають абсолютно всі автори. Все починається з віри в себе. А віра в себе - з історій успіху, тобто з ваших же власних дій, які обернулися успіхом. Що робити, щоб історій власного успіху стало більше? Більше робити. Навіть якщо виходить одна справа з десяти ... зробити 100 справ і отримати 10 історій свого успіху!
Про автора:
Що я знала, коли скачував (упс!) Книгу:
Ні-чо-го. Мені книгу просто порекомендували. Як саме та сама подружка, про яку я пишу вище. А їй порекомендували десь на просторах хенд-мейдерскіх форумів.
Що я знаю зараз:
Чуть-чуть більше, ніж те, що вона сама розповідає в книзі і в відео ролику нижче. Чомусь не захотілося вивчити її біографію або прочитати все-все-все її книги. Знаю, що вона хворіє душею за всіх тих, хто прагне до творчості, але сам собі нагородив зборів і заборон. А це для мене найважливіше.
Трохи формальностей:
У Яни є ЖЖ, є аккаунт в контакті, є сайт , На якому про все це докладно написано. З нею можна навіть спробувати поспілкуватися. А мій улюблений фрагмент її біографії, мабуть, ось цей: «Моя мрія - затриматися тут ще на пару років, помандрувати по країнам, яких я ще не бачила, і навчитися жити тільки на мистецтво (я вже майже!).»
Відеоматеріали близько теми:
Близькі ні в гріш не ставлять ваше захоплення?Готові на прикладі безлічі історій навчитися цінувати себе і відводити більше часу своїм поки ще хобі?
О значить - щасливою?
І як саме я маю намір бути щасливою?
А ось робити щось для інших - як можна ?
Навіщо?
Але звучало Воно приблизно так: «ви вірите в свій проект?
На скільки з 10?
На 8?
Що робити, щоб історій власного успіху стало більше?