Кодування грецьких шрифтів на основі визначених комбінацій (продовження)

  1. До першої групи можна віднести:
  2. До третьої групи можна віднести
  3. До останньої групи можна віднести

Такі можна розділити на 4 групи в залежності від розташування основного набору символів грецького алфавіту:

До першої групи можна віднести:

До другої групи можна віднести:

Кодування грецьких шрифтів фірми Magenta   , Використовувану в програмі   Polytonistis 1 Кодування грецьких шрифтів фірми Magenta , Використовувану в програмі Polytonistis 1.0 . Кодування побудована дуже логічно; як її гідності можна вказати на наявність парних лапок. Однак вихідний принцип побудови кодування представляється хибним, так як при відсутності самої програми Polytonistis зручний доступ до основного набору символів неможливий ні з англійської, ні з грецької клавіатури.

До третьої групи можна віднести

більшість кодувань, використовуваних великими фірмами, котрі поставляють шрифти для різних мов, іноді в комплекті з багатомовними текстовими процесорами. За рахунок використання новогрецької кодової сторінки для розміщення основного набору символів забезпечується сумісність з монотоніческімі версіями тих же шрифтів. Такі кодування зазвичай більш-менш логічні, але зі зрозумілих причин (неможливість використання з англійської клавіатурою) не користуються популярністю у класицистів за межами Греції.

Крім того, сумісність з новогрецької шрифтами обертається несумісністю в юнікодових додатках. Тут виникає та ж проблема, що і зі старими кириличними шрифтами: основний набір символів перестає бути доступним з новогрецької розкладки, замість нього друкуються квадратики. Зрозуміло, можна продублювати алфавітний набір символів, приписавши їм відповідні номери Unicode (Як це зазвичай робиться з кирилицею), але тоді потрібно переводити в Unicode і акцентовані символи, а це буде вже зовсім інша кодування, яка не має нічого спільного з вихідної.

З кодувань даної групи заслуговують згадки:

1 1. Кодування політоніческіх грецьких шрифтів фірми Linotype . Дана фірма була відома як виробник набраних шрифтів дуже високої якості задовго до появи комп'ютерів. Її грецькі шрифти засновані на дизайні популярних латинських гарнітур, і, відповідно, розраховані в першу чергу на використання в самій Греції тими видавцями, які ще зберігають політоніческіх орфографію. Для оформлення текстів на класичному мовою шрифти цієї фірми, за винятком її реалізації гарнітури Times під назвою TimesTenGreekP , Рекомендовані бути не можуть. Орієнтація переважно на новогрецьку мову висловилася в тому, що в кодування було включено велику кількість додаткових друкарських символів (знак параграфа, всі види лапок і т. Д.). В результаті не вистачило місця для комбінацій з iota subscriptum, які в новогрецькою мовою практично не використовуються. Проте, використовувати передплатну йоту можна: для цього вона оформлена як комбінований діакритичний знак і представлена ​​в трьох примірниках - по одному для кожної із трьох букв, з якими може вживатися. Таке рішення дуже цікаво, але для давньогрецьких текстів, в яких передплатна йота вживається систематично, виглядає все ж невідповідним.

2 2. Кодування грецьких шрифтів Unitype . Була розроблена компанією Gamma для свого продукту Unitype International - програми для друку тексту на багатьох мовах. З програмою поставлялися шрифти WL Greek Times Ancient і WL Greek Sans Ancient. Кодування цих шрифтів називають також WinLanguage, оскільки саме так розшифровується елемент WL в їх назві. В даний час логотип Unitype є вже не позначенням програмного продукту, а назвою самої фірми, що поставляє багатомовні текстові процесори ( Global Office і Global Writer ). Гідність кодування - наявність в ній знака абзацу та центрованої точки, розміщених в своїх звичайних позиціях, завдяки чому можливий набір тексту з включеною індикацією недрукованих символів. При всій логічності кодування їй властиві і явні недоліки:

  • Неповнота. Відсутні подвійні лапки, тире, а також квадратні дужки.
  • Присутній непотрібний для грецької мови знак питання.
  • Як колона (вірніше, символу ano teleia, т. К. Колоном по-англійськи називається двокрапка) потрібно використовувати центрированную точку. При цьому у всіх відомих реалізаціях вона оформлена саме як центрована точка, т. Е. Сидить нижче, ніж потрібно.
  • Символ omega iota subscriptum lenis acutus розміщений в 127-й позиції. Тим часом ця група кодової таблиці у всіх стандартних кодуваннях сімейства Windows і ISO-8859 зарезервована для керуючого коду DELETE і з цієї причини є недрукованих в багатьох системах.

Старі шрифти Unitype не відрізнялися витонченістю; до того ж вони були виготовлені в примітивній програмі FontMonger. Тому компанія звернулася за допомогою до російській фірмі Paratype , Відомої як провідний виробник кириличних шрифтів. В результаті кодування грецьких шрифтів Unitype знайшла нову назву: Paratype Polytonic Greek, і була покладена в основу високоякісних шрифтів NewtonPG, PragmaticaPG і CourierPG. Втім, деякі особливості цих шрифтів (відсутність кернинга між наголосами, великими літерами) служать явним вказівкою на те, що їх дизайнери, як це зазвичай і буває в подібних випадках, не дуже добре уявляли собі специфіку грецької писемності. Ті ж самі шрифти з невеликими відмінностями і під іншими іменами поширюються тепер і в складі програмних продуктів Unitype. На жаль, головна помилка з символом № 127 так і не була виправлена, через що політоніческіх шрифти від Paratype, так само як і більш старі шрифти Unitype, буває складно безпосередньо використовувати в більшості програм під Windows і Unix / Linux.

3. Кодування політоніческіх грецьких шрифтів фірми Match Software (Як і в багатьох інших випадках, це всього лише псевдонім одного розробника на ім'я Мішель Бужарде). По суті, являє собою таке ж кодування Unitype з невеликими доповненнями, розплатою за які є деяке порушення загальної логіки побудови кодової таблиці. Однак нещасливий символ omega iota subscriptum lenis acutus тут переміщений з 127-ї позиції в інше місце, чим і обумовлено деяку перевагу цього варіанту перед оригінальною версією.

4 4. Кодування фірми GR-Soft . Шрифт в цьому кодуванні під назвою GR-Soft_TimesPol доступний через Internet в якості додатку до оформленим їм творам о. Іоанна Романідіса . Кодування являє собою якийсь аналог кодування Вільнюського університету в своєму класі: подібно до неї, включає багато додаткових друкарських символів, і точно так же розплачується за це відсутністю комбінацій типу «голосна буква + spiritus + gravis + iota subscriptum».

До останньої групи можна віднести

різні кодування з більш-менш ірраціональним розташуванням символів, з яких гідні згадки:

1 1. Кодування грецьких шрифтів WordPerfect . У комплект поставки цього текстового процесора ще з часів MS DOS входять символьні шрифти WP Greek Century, WP Greek Helve і WP Greek Courier. Для забезпечення зручності вставки грецьких букв через таблицю символів WordPerfect малі літери розташовані в них поряд з відповідними великими. Дані шрифти використовуються також для підстановки символів, якщо, наприклад, користувач намагається друкувати текст за допомогою новогрецької клавіатури, в той час як обраний в документі шрифт не підтримує грецьку кодову сторінку. Відповідно, в шрифтах відсутні цифри і розділові знаки: вони беруться з основного текстового шрифту. Спроба безпосередньо використовувати один з цих шрифтів для оформлення тексту призводить до появи абракадабри. Висновок: використання даних шрифтів поза самої програми Word Perfect є недоцільним.

2. Кодування Logos Gramma. Розроблено німецькою фірмою Logos Software для свого програмного пакету, який також називають Logos і забезпечує введення тексту на класичних мовах в Microsoft Word 7.0. Перевірити дану програму в дії нам не вдалося, т. К. Вона з моменту установки скаржилася на закінчення строку дії пробної версії і на невідповідність версії Windows. Кодування грецького шрифту на рідкість ірраціональна; літери (як з алфавітного набору, так і акцентовані символи) розкидані по кодової таблиці без жодної видимої логіки.

3. Кодування Titus Griechisch. Розроблено Йост Гіппертом (автором проекту Titus) для своїх особистих цілей. Шрифт Titus Griechisch доступний для скачування на його сайті , Однак навряд чи може комусь стати в нагоді, оскільки зроблений вкрай грубо. Взаємне розташування оформлених їм символів приймає на екрані страхітливих форм. Особливість шрифту - включення повного латинського алфавіту, причому великі літери, що збігаються по зображенню з грецькими, повинні використовуватися і в їх ролі. Інші грецькі літери в більшому або меншому безладно розкидані по кодової таблиці.

Дополнительная информация

rss
Карта