Колишній головний редактор "Вокруг света" Маша Гессен розповіла про зустріч з Путіним і звільнення

Колишній головний редактор журналу "Вокруг света" Маша Гессен розповіла про свою зустріч з Володимиром Путіним. Президент нібито розповів їй, що ідеї рятувати тварин належать йому особисто, що про підкладених амфорах і несправжніх тигриця він знає, але заради високої мети всі ці нечесності терпить.

Відома журналістка Маша Гессен була звільнена з посади головного редактора журналу "Навколо світу" за відмову писати про політ Володимира Путіна на дельтаплані на чолі зграї стерхов.

Влітку 2012 року журнал уклав угоду про стратегічне партнерство з Російським географічним товариством. Головою опікунської ради товариства є Путін.

У четвер журналістка розповіла подробиці цієї історії: зокрема, про те, як вона зустрічалася з президентом Росії і як він розповідав їй про підґрунтя своїх "тварин історій".

За словами Гессен, після її звільнення Путін сам подзвонив їй і сказав приблизно наступне: "Я чув, що вас звільнили. І що я мимоволі став винуватцем цієї події. Я хочу висловити своє співчуття. Взагалі все, що я роблю в цій області, що не повинно мати ніякого відношення до політики. Якщо ви не заперечуєте, я хотів би зустрітися з вами і обговорити це ".

Зустріч нібито відбулася тиждень тому. Обговорювали історії про президента і тварин. Путін переконував журналістку, що ідея політати зі Стерх належала саме йому (однією з причин звільнення Гессен стало її небажання брати участь в кремлівської піар-історії).

Журналістка, за її словами, сформулювала свої претензії так: "Якщо мова йде про вашому особистому участю, то воно стає головним, а природа повинна підлаштовуватися. Ви, напевно, знаєте, що коли ви надягали нашийник з датчиком на тигрицю, то ця тигриця була взята з Хабаровського зоопарку. А коли ви надягали нашийник на білого ведмедя, цього ведмедя зловили заздалегідь і тримали під замком, під впливом сильних седатівов кілька днів до вашого приїзду ".

Путін, за твердженням Гессен, визнав, що історії були "художніми", і сказав, що головним в цих акціях було привернути увагу до екологічних та інших проблем, і це вдавалося.

"Ну, є перетримки. І сам лаюся за це. Але це ж я придумав цих тигрів! За нами ще двадцять країн, де мешкають тигри, теж стали цим займатися. І я придумав леопардів! Так, я знаю, що леопарда зловили заздалегідь. але головне - привернути увагу до проблеми. Це як з амфорами. Потім всі почали кричати, що амфори були підкладені. Ну звичайно вони були підкладені! але я ж навіщо пірнав? Чи не для того, щоб зябра роздувати, а щоб люди знали свою історію " , - нібито сказав президент Росії.

Путін, за словами Гессен, запропонував їй "перестати сваритися" і повернутися до журналу. Журналістка відмовилася - тому, що не може "працювати в журналі, де головного редактора призначає Путін".

На початку цієї розмови президент Росії, за словами журналістки, запитав у неї, чи хоче вона повернутися в "Вокруг света" або статус гнаної і ображеної її влаштовує.

Політ президента зі Стерх відбувся на початку вересня. Путін спробував себе в ролі ватажка зграї. Він сів у мотодельтаплан і зіграв роль лідера зграї, який показує маршрут перельоту. Мета таких проектів - допомогти поверненню журавлів в природу. Убрався президент в білий халат і шолом.

У спостерігачів було кілька версій того, навіщо відбулася ця акція. Деякі вважають, що справа в піарі. Інші - що президенту нудно. Треті - що його бажання привернути увагу до екологічних проблем цілком щире.

Незалежно від того, яку відповідь правильний, залишилося відчуття якоїсь дивацтва: президент, дельтаплан, ватажок зграї, білий халат, магнітофон з імітацією звуків - є в цьому щось бентежить.

Розповідь Маші Гессен також зацікавив блогосферу. Багато спостерігачів вважають, що єдиною метою журналістки був піар. "Путіна приплела для скандальності, це у неї вийшло, тепер до будь-якого звільнення можна приписати, що за вказівкою згори - і ти в трендах", - вважає orangiowl.

Інші коментатори відзначають, що новина ця прийшла наче з іншого часу. "Спершу роботодавець з переляку звільняє працівника, щоб не звинуватили в невосторженном образі думок. Потім президент викликає роботодавця і наказує повернути працівникові посаду. Щось подібне доводилося читати у будь-яких історичних романах з життя абсолютних монархів, якісь" Три мушкетери "згадуються" , - пише vlad_gorn.

Деякі висловлюють свою повагу позиції президента щодо даного питання. "Тільки сильна людина може не волати і кричати у відповідь на безперервну лайка, образи, звинувачення і нападки (причому в переважній кількості випадків - абсолютно несправедливі) з боку прозахідного лайна, але знайти в собі мужність, перебороти гнів і огиду, і все одно зустрітися , порозумітися і в поважному тоні висловити свої позицію ", - пише peacenforcer.

Інші блогери зазначають, що хоча позиція Маші Гессен може здатися двозначною, а її дії багато в чому пояснюватися піаром, але президент країни не повинен ні прямо, ні побічно приймати кадрових рішень в ЗМІ. Як не повинен він і сприяти збереженню такої атмосфери, коли редактора звільняють не за неякісну роботу, а за нетерпимість до глави держави.

Як не повинен він і сприяти збереженню такої атмосфери, коли редактора звільняють не за неякісну роботу, а за нетерпимість до глави держави

Відео: " вести ".

Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Але я ж навіщо пірнав?

Дополнительная информация

rss
Карта