Що робити, якщо:
1. Комп'ютер час від часу сам перезавантажується?
2. Комп'ютер постійно перезавантажується, а операційна система не встигає завантажитися?
3. Під час завантаження з'являється синій екран, і комп'ютер перезавантажується?
Причин може бути безліч. Але не поспішайте встановлювати заново Windows. Можливі як програмна, так і апаратна причини. У деяких випадках ви самі зможете вирішити проблему перезавантаження не вдаючись до допомоги майстра. Розглянемо основні причини виникнення проблеми (не вдаючись у подробиці) і шляхи вирішення:
1. Перегрів комп'ютера. Спробуйте прибрати системний блок від каміна, батареї опалення, висунути його з
тісного відсіку комп'ютерного столу або просто зняти на час кришку системного блоку. Заодно подивіться, скільки там пилу, можливо потрібно чистка .
встановлене. виконайте відкат системи або відкат свіжовстановленому драйвера до старої версії. Проблема може полягати в неякісно написаному програмному продукті.
3. Проблема з материнською платою. Звичайна причина в цьому випадку - здуття (або всихання) електролітичних конденсаторів. Необхідний ремонт, а можливо і заміна.
4. Проблема з блоком живлення. Тут проблема теж часто криється в виході з ладу електролітів. Можливий ремонт, але краще такий блок живлення замінити. Можливо, ваш блок живлення слабенький, і не витримує пікового навантаження.
5. Проблема з жорстким диском. необхідна перевірка диска на наявність помилок. Якщо є збійні блоки - бажано замінити жорсткий диск.
Так само, якщо проблема почалася після установки Windows, а у вас жорсткий диск SATA, то можливо не встановлено драйвер для SATA-контролера. Образ дискети з драйверами зазвичай йде в комплекті з материнською платою, і коли під час установки Windows запропонує натиснути F6 для установки драйвера, потрібно натиснути F6 і встановити драйвер.
6. Проблеми з оперативною пам'яттю. Протестуйте оперативну пам'ять, програм для тестування безліч, наприклад MemTest86 + або DocMemory, доведеться створити дискету з однією з цих програм, і протестувати пам'ять протягом 6-8 годин. Якщо в ході тесту виявляться помилки, то пам'ять потрібно замінити .
7. Проблеми з відеокартою. Можливо буде потрібно заміна.
8. Проблеми з центральним процесором. Він може перегріватися, необхідна перевірка вентилятора охолодження, перевірка наявності термопасти (від часу термопаста висихає і розтріскується), відсутність перекосу встановленого охолодження. Можливо буде потрібно заміна.
9. Втрата системного завантажувача. В консолі відновлення набираємо fixboot, потім fixmbr.
10. Несумісність недавно встановленого «заліза» з уже наявними. Прибираємо те, що встромили в системний блок незадовго до виникнення проблеми.
11. Нестабільний напруга в електромережі. Можливо ваші сусіди в цей час користуються електрозварюванням?
Рекомендую встановити джерело безперебійного живлення.
12. Вірусна активність. Найпоширеніша причина. В цьому випадку допоможе повна перевірка комп'ютера і видалення вірусів. У деяких випадках має сенс перевстановлення Windows. До речі, як ви захищені від комп'ютерних вірусів ? Якщо у вас (як і у мене) встановлено антивірусний продукт від лабораторії Касперського, то чи маєте ви робочі ключики ?
13. Чиясь жарт. Наприклад, хтось встановив вам програму, що викликає перезавантаження системи через
певний час або при запуску певної програми.
14. Чи не було «розгону»? Якщо був - прибрати. Всі настройки BIOS виставити за замовчуванням (default), прибрати (якщо є) з автозавантаження програми, що прискорюють роботу відеокарти або системної шини.
У рішенні проблеми вам може допомогти синій екран з кодом помилки (це 10 перших букв і цифр, розташованих в нижній частині «синього екрану»), якщо звичайно перезавантаження відбувається після його появи. Якщо встигаєте до перезавантаження, вимкніть автоматичне перезавантаження Windows під час виникнення помилки.
Робиться це так: Натискаємо правою кнопкою миші на значок «Мій комп'ютер», потім вибираємо «Властивості», і на вкладці «Додатково» натискаємо кнопку «Параметри». Там, де написано «Завантаження і відновлення», в розділі «Відмова системи» знімаємо галочку «Виконати автоматичну перезавантаження», потім натискаємо «ОК».
Потім через кнопку «Пуск» увійдемо в «Налаштування», потім «Панель управління» -> «Адміністрування» ->
«Служби» -> «Віддалений виклик процедур (RPC)" -> "Відновлення». Всі опції розділу «Дії комп'ютера, що виконується при збої служби» встановіть в «Не виконувати жодних дій».
Тепер при появі «синього екрану смерті» комп'ютер не буде перезавантажуватися автоматично, і ви
зможете неспішно виписати код помилки, а потім і знайти розшифровку кодів BSOD .
Я б рекомендував провести процедуру відключення автоматичної перезавантаження при ще «живому» комп'ютері, так і коди помилок можна роздрукувати, коли небудь може дуже навіть стати в нагоді.
Якщо синій екран до перезавантаження не виникає, подивіться стандартні логи Windows ( «Панель управління» -> »Адміністрування» -> »Перегляд подій», розділи «Система» і «Додаток». Перевірте події з типом «Помилка». За кодом помилки можна пошукати рішення тут або тут .
Якщо Windows перезавантажується не запуститься, то під час завантаження потрібно натиснути F8, повинне з'явитися завантажувальний меню, потрібно вибрати рядок «Вимкнення автоматичного перезавантаження при відмові системи», після цього повинен з'явитися синій екран.
Сподіваюся, ця стаття допоможе вирішити проблему з перезавантаженням комп'ютера. Але все ж хочеться побажати, щоб вам не довелося скористатися даними порадами!
1. Комп'ютер час від часу сам перезавантажується?2. Комп'ютер постійно перезавантажується, а операційна система не встигає завантажитися?
3. Під час завантаження з'являється синій екран, і комп'ютер перезавантажується?
Можливо ваші сусіди в цей час користуються електрозварюванням?