Комп'ютер повільно працює - що робити?

  1. Ручна і програмна очистка комп'ютера

Майже у кожного хто давно працює на комп'ютері, виникають такі ситуації, що операційна система починає працювати повільніше, зависати додатки, музика і відео ні сіло ні впало просто вставали. Ось кілька прикладів як цього уникнути.

Природно купити новий комп'ютер або апгрейдити свій старенький, це перше, що відразу ж приходить в голову. Купити не кожному по кишені, а апгрейдити потрібно розібратися що саме, а то бувають випадки, що при нинішніх цінах апгрейд може постати дорожче покупці нового системного блоку. Наприклад, щоб замінити центральний процесор це треба, щоб новий був потужнішим вашого колишнього ЦП на 40-60%, інакше ви просто даремно витратите гроші. процесор ПК одна з найдорожчих деталей у всьому системному блоці, так що не поспішайте з цим кроком, тому що процесор можна розшарити або розігнати (підвищити його тактову частоту, тим самим підвищивши потужність). Але в цьому випадку є кілька моментів, які потрібно враховувати. По-перше, після розгону сама операційна система може почати давати збої, а тому навантаження зростуть, в тому числі і на охолодження комп'ютера, це може вилитися в постійне і мимовільне вимикання комп'ютера (особливо якщо ПК старенький і там миша повісилася). А так як будь-який виробник центральних процесорів гарантує стабільну роботу свого виробу тільки при зазначеної тактовій частоті, то в разі поломки через розгону вам його по гарантії не замінять. Але попри все, багато хто йде на цей крок і підвищують тактову частоту процесора. У мережі інтернет є чимало сайтів і форумів, на яких обговорюються всі підводні камені таких дій.

Не погоджуся з думкою багатьох інтернет користувачів, що оперативної пам'яті не буває багато, у мене в практиці були випадки, конфлікту декількох планок оперативної пам'яті, що істотно уповільнювало роботу операційної системи завантаження програм і т.д. Але, незважаючи на це недолік оперативки відразу кидається в очі з-за повільного завантаження і роботи ПК. Якщо ви вирішите збільшити оперативну пам'ять, то переконаєтеся перш, що на материнської плати є в наявності вільні слоти. А щоб не було проблем з конфліктом планок, то рекомендую виписати тип і тактову частоту, тобто купувати одного типу і тактової частоти, а бажано ще й фірми планки оперативної пам'яті.

Якщо операційна система постійно нагадує вам, що недостатньо місця на диску C, то прийшов час збільшити обсяг жорсткого диска. Коли жорсткий диск забивається під зав'язку, комп різко і в кілька разів сповільнюється і тупить. Перший час можна звільняти місце, видаляючи непотрібні ігри і програми, а також переносячи на зовнішні носії вашу особисту інформацію, будь то фото, відео, або будь-які текстові документи. Але якщо навіть і після цього виходить повідомлення про недоліки, то тут допоможе тільки покупка нового жорсткого диска і бажано більшого обсягу. Думаю потрібно відзначити, що перше на що потрібно орієнтуватися це на швидкість, подивіться скільки на вашому колишньому жорсткому диску оборотів в хвилину і наступний жорсткий диск беріть більш швидкісний, тобто чим більше оборотів, тим краще. Звичайно ще краще, якщо ви для операційної системи іже програм з нею поставите окремий SSD накопичувач , Він значно перевершує в швидкостях стандартне стаціонарне HDD. Поставивши, ви відразу помітите різницю в швидкості, повірте мені. Політ системи збільшаться в 10-15 разів, а то й більше. І тоді у вас точно не буде скарг на повільне завантаження вашого персонального одного.

Для тих, хто працює з професійними графічними або фото / відео програмами, безсумнівно, як повітря необхідно новий потужний відеоадаптер . Особливо для любителів відволіктися і пограти в улюблену іграшку з гарною якістю відео. Сам комп'ютер це практично не прискорить, але зате ваші ігри відео та інші додатки, де йде навантаження на відео процесор почнуть літати, тобто працювати набагато швидше. Знайте, що відеоадаптер повинен відповідати центрального процесора інакше ви просто даремно викинете гроші.

Для тих, у кого WIN від сьомої версії і вище, то подивитися в слабка ланка вашої системи досить просто. Панель управління -> Система і клякаем на пункті Оцінки продуктивності. Через якийсь час ви отримаєте результат у вигляді балів, там, де найменше оцінка і є ваша ахіллесова п'ята, там і дивіться, що поміняти і що зробити.

Ручна і програмна очистка комп'ютера

В одній з попередніх статей, я писав про те, що запиленість і надмірне наповнення програмами в автозавантаженні, може значно послабити і уповільнити вашу систему, коротко опишу, як почистити. Основна причина перегріву елементів комп'ютера, а відповідно уповільнення роботи, це пил всередині системного блоку. Буває, що там накопичується кілометр пилу. Найпростіший спосіб почистити, це відкрити кришку системного блоку і феном на холодному повітрі продути всі нутрощі компа, бережіть очі і дихання, особливо якщо ви довго всередину не заглядали. Робити це треба при вимкненому комп'ютері. Також можна взяти ватяну паличку і збити пил з лопатей вентиляторів.

Кажуть що дефрагментація також допомагає прискорити роботу системи. Особисто я це не пробував, так що гарантувати не можу. Хоча мені відомо, що дефрагментація жорстких дисків оптимізує і прискорює доступи до запитуваної інформації, яка знаходиться на вінчестері. Чому це відбувається? Тому що інформація при зберіганні розбивається на частини і внаслідок установки, видалення програм, ці частини можуть бути розкидані дуже далеко один від одного. Дефрагментація як така збирає ці частини воєдино в одну купу, кістки окремо, м'ясо окремо. Щоб дефрагментація пройшла швидко і якісно, ​​рекомендую залишити вільним 20-30% диска (технічно заявлено що треба 10%, але з досвіду знають людей видно, що цього мало).

Часто буває, що перевстановлення операційної системи прискорює комп'ютер, можливо, тому що стара вісь захламить і часто використовувалася. Уповільнення і гальмування операційної системи часто викликаються активної установкою і видаленням різноманітних програм, а вони залишають так звані відвантаження в реєстрі системи. Краще перевстановити, але якщо на це немає вільного часу, то раджу скачати програму CCLeaner , Яка навіть на автоматичних настройках, виставлених за замовчуванням, відновить і почистить реєстр, оптимізує і прискорить в цілому роботу всієї системи. Ця програма також чистить вісь від зайвого і непотрібного сміття, яке накопичилося за роки використання вашого комп'ютера. Все проходить на автоматі вимагаючи мінімальної витрати часу користувача, але однозначно прискорить систему.

Вище ми частково торкнулися лише однієї програми, яка чистить комп'ютер. Є також і інші, які в поєднанні з CCleanerом, ще більше прискорять і оптимізують вашу систему. Наприклад, програма Auslogics BoostSpeed, але вона платна, хоча в мережі можна нарити таблетку і ліцензійний код. Навіть якщо ви офіційно заплатите за неї гроші, повірте, вони будуть витрачені не даремно. Ця програма прискорює комп'ютер за рахунок вбудованих засобів, наприклад, чистильник або прискорювач інтернету, ремонтник і оптимізатор реєстру і деякі інші підпрограми в ній будуть дуже корисні.

Якщо на компі встановлена ​​вісь від WIN7 і вище, то збільшити швидкодію можна також відключивши анімацію. На малопотужних системах анімація дуже напружує і завантажує центральний процесор. Відео підсистему та інше. Натисніть і, утримуючи клавішу зі значком WINDOWS, ткніте на клавішу Pause, на вкладці «Додатково» вибираємо параметри і ставимо крапку навпроти пункту, який забезпечує найкращу швидкодію, застосовуємо зміни і перезавантажуємо комп'ютер.

Базова система введення, виведення, а інакше BIOS , Оптимізує перекличку між усім залізом в комп'ютері. Коли ви купили комп'ютер, BIOS, як правило, вже відбудовано оптимально і коригувати його і змінювати можна, тільки якщо ви впевнені в тому, що робите. Там можна підняти тактову частоту процесора, розігнати відеокарту за рахунок оперативної пам'яті і т.д. Але якщо після змін, які ви провели в БІОС, комп'ютер став давати збої, тупити, то краще поверніть все в дефолтний стан, тобто за замовчуванням. Для цього в БІОС є опція «Load Optimal Settings».

При старті операційної системи буває безліч програм, які завантажуються разом з віссю, але не використовуються. Нам треба подивитися чи все що варто в автозавантаженні нам необхідно відразу після старту WINDOWS. Через цих програм забивається оперативна пам'ять, і центральний процесор працює на всю котушку, змушуючи систему охолодження працювати в підвищеному режимі. Натисніть клавішу зі значком WINDOWS і, утримуючи її, натисніть клавішу R. У вікні вбийте команду msconfig. У відкрилася утиліті перейдіть на автозавантаження і деактивуйте непотрібні програми, знявши з них прапорці. Цим самим дію ви не видалите програми, вони також будуть запускатися в меню або з робочого столу тільки тоді, коли вам необхідно, а не автоматично зі стартом операційної системи.

Слід також подивитися на те, скільки значків у вас біля годинника якщо там їх більше трьох, то ймовірно ви захочете де активувати деякі з них. Було кілька випадків, що система тупить, не повірите, оскільки запущено антивірусну програму. Спробуйте його офнуть, і зацінити виросла, чи продуктивність комп'ютера. Якщо помітили зміни в швидкості роботи системи, то можливо ви захочете поміняти антивірусну програму або якщо впевнені в своїх намірах, зовсім її видалити. Вбудованого захисника Windows теж повинно вистачити. Рекомендую не інсталювати з мережі всяке сміття, який там вам пропонують встановити, в більшості своїй це непотрібні програми, які гальмують вашу систему.

Буває навіть, що старі або невірно інстальовані дрова або пошкоджені дрова, також уповільнюють комп'ютер. При цьому варіанті треба їх оновити. Щоб зробити переустановку драйверів якісної і швидкої раджу використовувати програму DriverPack Solution. Вона безкоштовна, має багато додаткових властивостей і підпрограм і зробить все за вас в автономному та автоматичному режимі.

Можливо, також, що на вашому слабкому комп'ютері встановлена ​​остання версія операційної системи, яка не тільки ресурсномістка, але і важка для вашого компа. Це виражається в частих зависаниях, збої, найпростіші операції виконуються за деякий час, ну і зжирають ваші нерви в очікуванні. Якщо у вас менше чотирьох гектарів оперативки, то не раджу ставити сімку, вісімку і вище. Розгляньте ікспішку або міленіум або ще якусь Віндоус слабший, вона не буде так активно жерти ваші ресурси, і ви помітите прискорення в роботі комп'ютера.

Ну, і звичайно ж найпоширеніша причина тупізни комп'ютера, це наявність вірусів, їх деструктивне і шкідливий вплив може не тільки сповільнить, але взагалі вивести з ладу як операційну систему, так і апаратне забезпечення комп'ютера. Постійно оновлюйте антивірусні бази і хоча б раз на тиждень проводите фулскан жорсткого диска на наявність шкідливих програм.

Я сподіваюся ці 9 пунктів допомогли Вам відповісти на питання - чому комп'ютер повільно працює. Ось і все, бажаю вам, щоб комп'ютер ваш не жер ваші нерви, а літав по просторах інтернету в пошуках необхідної інформації.

comments powered by HyperComments Чому це відбувається?

Дополнительная информация

rss
Карта