Кращий Wi-Fi роутер для будинку або квартири - як вибрати, радіус дії, вартість

  1. Навіщо потрібен роутер
  2. Маршрутизатор для оптоволокна з Wi-Fi
  3. Як вибрати маршрутизатор?
  4. стандарти
  5. Антена і захист
  6. Апаратне забезпечення
  7. Програмне забезпечення
  8. додатково
  9. Виробники

Епоха вибору між домашнім телефоном і підключенням ПК до Мережі давно пройшла. Сьогодні відмінне інтернет-підключення забезпечено по всій квартирі за рахунок Wi-Fi роутерів. Як правильно його вибрати?

Навіщо потрібен роутер

Wi-Fi роутер або маршрутизатор - це пристрій, який об'єднує 2 і більше мереж та керує їх маршрутизацією. Простими словами, воно підключається до Мережі та розподіляє отримані дані між усіма доступними пристроями. На вигляд це проста пластмасова коробочка з WAN-портом і світловими індикаторами. Бувають вони декількох видів:

  1. ADSL - його WAN-порт зроблений під коннектор RJ11, тобто його можна підключати до телефонної лінії, але швидкість при цьому не перевищить 1 Мб / с; Епоха вибору між домашнім телефоном і підключенням ПК до Мережі давно пройшла технологія ADSL
  2. Ethernet (FTTB) - часто зустрічається варіант, чиє підключення відбувається через кабель. WAN-порт його зроблений як простий коннектор RJ45, а швидкість близько 100 Мб / с; Роутер для підключення по Ethernet
  3. CPON / CEPON / PON - новий пристрій на ринку, що використовується для підключення до пасивних мереж PON (оптичні мережі для квартир). WAN-порт у них - це пігтейл SC; Різновиди CPON / CEPON / PON
  4. 3G / 4G / LTE - бездротової варіант, який використовується для з'єднання з мобільного інтернет-мережею. Технологія не має на увазі використання кабелів, але не може забезпечити більшу швидкість передачі даних;
  5. Універсальні - вони можуть бути підключені відразу за кількома технологіями. Зазвичай це АDSL + Ethernet (FTTB) роутер або Ethernet (FTTB) + 3G / 4G.

Крім цих гаджетів сьогодні можна зустріти нові варіації маршрутизаторів з окремим портом, для підключення модуля SFP (QTech QFR-300-4G2VWU).

Маршрутизатор для оптоволокна з Wi-Fi

Якщо раніше оптична зв'язок використовувалася тільки для створення і роботи великих мереж, то зараз маршрутизатори для оптоволокна використовуються практично в кожному будинку Якщо раніше оптична зв'язок використовувалася тільки для створення і роботи великих мереж, то зараз маршрутизатори для оптоволокна використовуються практично в кожному будинку. Для такого локального використання створюють прилади з оптичними портами формату FTTH. Відмінність його в тому, що до нього можна підключати кілька пристроїв одночасно без проводів.

Для підключення ПК можна крім кабелю використовувати і спеціальний адаптер - Wi-Fi модулі pci. Оскільки в стаціонарних комп'ютерах зазвичай немає вбудованих адаптерів, то невеликий пристрій для системного блоку, дозволяє швидко підключити їх до домашньої мережі.

Як вибрати маршрутизатор?

При виборі маршрутизатора слід звернути увагу на кілька важливих параметрів, які забезпечують безпроблемне використання Вай Фай роутера і комфорт його власнику.

стандарти

Головні показники маршрутизатора - це його стандарт і діапазон, що забезпечують максимальну швидкість передачі даних. Всього є 5 стандартів і діапазонів, представлених в таблиці: Головні показники маршрутизатора - це його стандарт і діапазон, що забезпечують максимальну швидкість передачі даних

Сьогодні актуальні:

  • 11n - швидкість від 600 Мб / с;
  • 11ac. - швидкість від 1300 Мб / с;

Найкраще віддати перевагу другому варіанту, але він дорожче, при цьому обидва варіанти забезпечують нормальне використання Інтернету. Що стосується діапазону, то вибирати слід між 2,4 ГГц і 5 ГГц, у кожної з яких є свої мінуси і плюси:

  • 2,4 ГГц - можуть бути проблеми через сусідніх мереж Wi-Fi або електричних приладів, але вона далекобійна і підтримувана навіть старими пристроями;
  • 5 ГГц - більш потужна, працює без розривів, але у неї менший охоплення.

Для маленької квартири або офісу з новим обладнанням підійде частота в 5 ГГц, якщо це будинок з застарілими ПК - 2,4 ГГц.

Антена і захист

Антена на роутері підсилює його сигнал і збільшує площу покриття і потужність Мережі. При виборі слід виходити з розмірів приміщення: для кімнати в гуртожитку антена не потрібна, а для приватного будинку з кількома кімнатами - обов'язкова.

Також варто дивитися на потужність самого пристрою, якщо вона не висока, то рекомендується посилити її антеною. Нижче в таблиці представлені параметри залежності потужності і посилення антеною, де мВт - кінцева потужність, а dBm - це посилення його антеною. Також варто дивитися на потужність самого пристрою, якщо вона не висока, то рекомендується посилити її антеною

Придбати можна роутер зі знімними антенами, що дозволить в подальшому коригувати потужність сигналу.

Оскільки обмежити радіус дії мережі не можна, можна обмежити доступ до неї стороннім. У роутерів є свої стандарти шифрування:

Слід купувати прилади з режимом WPA2 - він забезпечить найкращий захист домашньої мережі. Посилений захист забезпечується додатковою функцією WPS.

Апаратне забезпечення

Маршрутизатор - це міні-комп'ютер і треба приділити увагу його апаратним параметрам. Головні з них - частота процесора і об'єм оперативної пам'яті, ніж вони більше, тим краще прилад в цілому. Вибирати слід виходячи з швидкості підключення:

  • до 50 МБ / с - вистачить роутера з частотою процесора 300МГц і 32МБ оперативної пам'яті;
  • від 80 Мб / с - вимагає більш потужного пристрою.

Важливо звернути увагу і на вид підключення: для технології провайдера ADSL краще купувати аналогічний маршрутизатор. Це важливо для забезпечення максимальної швидкості, адже маршрутизатор типу ADSL буде «різати» швидкість Ethernet-підключення. Важлива і підтримка протоколів L2TP, PPPoE і PPTP.

Програмне забезпечення

Роботу роутера забезпечує програмне забезпечення, яке буває двох видів:

  • для окремої моделі - найпоширеніший вид, який дозволяє раціонально використовувати ресурси конкретної моделі, але вимагає регулярного поновлення;
  • для серії - відрізняється регулярним оновленням і функціональністю.

Сучасні роутери можуть працювати з протоколами PPTP, L2TP, PPPoE, динамічними і статичними IP. А ось при покупці більше старого пристрою слід обов'язково звернути увагу на його протоколи підключення. Зазвичай сам провайдер рекомендує ту чи іншу модель для своїх параметрів.

додатково

Більш «просунуті» клієнти повинні перевірити і вузькоспеціалізовані вбудовані параметри пристрою:

Підбирати роутер випливає з особистих запитів і потреб, не варто витрачати гроші на багатофункціональний пристрій, якщо більшість його параметрів просто не потрібно.

Виробники

Найвідоміший виробник роутерів - це TP-LINK, що відрізняється маленькою ціною і хорошими параметрами. Найкраще зупинити вибір саме на цьому бренді - він прослужить більше 5 років, при цьому працюючи без збоїв. Найвідоміший виробник роутерів - це TP-LINK, що відрізняється маленькою ціною і хорошими параметрами

Його конкурент - ASUS, який почав випускати і маршрутизатори, що відрізняються високою ціною і високою якістю. Його конкурент - ASUS, який почав випускати і маршрутизатори, що відрізняються високою ціною і високою якістю

Не менш популярний і D-LINK, оскільки має хорошу якість, а ціновий діапазон робить його доступним. Не менш популярний і D-LINK, оскільки має хорошу якість, а ціновий діапазон робить його доступним

З дешевих брендів можна звернути увагу на ZyXEL і Huawei. Їх якість стрімко поліпшується, а ціни приємно тішать.

Ціновий розкид у Wi-Fi роутерів досить великий: нижній поріг - 600 рублів, а верхній - доходить до 10 000 рублів. Вартість пристрою формується з декількох параметрів:

  • швидкість передачі даних;
  • потужність процесора;
  • величина оперативної пам'яті;
  • наявність антен;
  • додаткові USB-порти;
  • кількість підтримуваних протоколів;
  • кількість LAN-портів і їх швидкість;
  • гарантія.

Найбільш вигідним варіантом стане маршрутизатор з середнього цінового сегмента - моделі за 2000-5000 рублів D-Link, TP-Link або ASUS.

Купувати маршрутизатор слід перш за все виходячи з розміру площі: для 2-кімнатної квартири підійде маршрутизатор TP-Link з 1-2 антенами. Найкраще віддати перевагу стандарту 802.11n і потужності 2,4 або 5 ГГц. Потужності його вистачить для перегляду онлайн-фільмів або завантаження різних файлів, а також для підключення від 2 до 5 пристроїв.

Читайте також:

Як правильно його вибрати?
Як вибрати маршрутизатор?

Дополнительная информация

rss
Карта