- Як встановити розширення в Google Chrome
- Візуальні закладки від Яндекса
- Переваги та недоліки хмарних закладок
- Установка розширення Atavi
- Основні прийоми роботи з закладками
- Поділися закладками з друзями
- Експорт, бекап, імпорт
- Ветеран візуальних закладок - Speed Dial 2
- Як відключити і видалити старі розширення
Браузер Google Chrome відмінний за багатьма параметрами: швидкість роботи, зручність користування, захищеність, розширюваність і багато інших. Але візуальні закладки розробники не продумали або не дуже цього хотіли.
За замовчуванням в хромі є звичайні закладки, які Ви також можете в ряд під адресним рядком, і якусь подобу візуальних закладок, які відображаються на новій вкладці. На цих закладках відображаються останні відвідані сторінки і вплинути на це ніяк не можна. Хром тим і хороший, що будь-які його недоліки усуваються за допомогою додаткових розширень. Вперше я побачив візуальні закладки в браузері Opera. Коли вони з'явилися на світ, це було щось новеньке і швидко увійшло в моду.
Як встановити розширення в Google Chrome
Для установки візуальних закладок в хром необхідно просто встановити вподобане розширення або використовувати хмарний сервіс. Установка різних розширень не відрізняється один від одного. Загальний алгоритм дій такий:
- Зайти в налаштування розширень через кнопку «Настройки> Додаткові інструменти-> Розширення» в правому верхньому кутку
- Натиснути зліва на меню і вибрати «Відкрити Інтернет-магазин Chrome»
- У магазину Google Chrome в поле введення для пошуку пишемо, наприклад, «Візуальні закладки» і натискаємо «Enter»
- У результатах пошуку знаходимо потрібну нам розширення і натискаємо кнопку «Встановити» і погоджуємося з установкою.
Якщо є посилання на розширення, то просто проходимо по ній і натискаємо кнопку «Встановити»
Візуальні закладки від Яндекса
Це самі нормальні, на мій погляд, закладки. Щоб їх встановити проходимо по посиланню і натискаємо кнопку «Встановити».
Встановити закладки Яндекса
Якщо посилання не працює, то потрібно встановити елементи Яндекса . Щоб перевірити роботу візуальних закладочек відкриваємо нову вкладку в браузері:
За замовчуванням там будуть тільки закладки з посиланнями Яндекса і якісь з останніх. Щоб додати новий сайт, натискаємо кнопку «Додати закладку». Можна вибрати один з недавно відвіданих сайтів або ввести своє посилання і назва. Керувати закладками дуже просто: їх можна міняти місцями перетягуванням за допомогою миші, змінювати посилання і назви, приховувати і видаляти. При наведенні курсора на значок закладки з'являється значки меню, за допомогою якого можна виконати всі ці дії.
Натиснемо на кнопку «Налаштування» в нижньому правому куті і подивимося що там є.
А також можна зберегти всі закладки в файл і відновити. До речі, рекомендую залогінитися в Яндексі, щоб він синхронізував закладки і вони нікуди не пропали. До розширень для хрому ми ще повернемося, ну а поки ...
Переваги та недоліки хмарних закладок
Існує маса онлайн-сервісів, відкриваючи головну сторінку якого, ви бачите візуальні закладки. Простіше кажучи, все зберігається на віддаленому сервері - в «хмарі». Перевага в наявності: де б ви не знаходилися, який би браузер не використали, на комп'ютері або планшеті, в Windows або MacOS - ви завжди можете зайти в своє хмара і користуватися збереженими посиланнями.
Наприклад, на роботі у вас встановлений корпоративний браузер Internet Explorer або будь-який інший. В протягом не легкого трудового дня зібралося кілька цікавих ссилочек, які потрібно відкрити будинку в Google Chrome. У такій ситуації синхронізація закладок вже не врятує. Тепер ви можете зберегти закладки в хмарі, яке є звідусіль де є інтернет.
З недоліків тільки необхідність реєстрації та можлива втрата всіх посилань, якщо сервіс пропаде. Але якщо дані закладок будуть зберігатися на комп'ютері, то ризик їх втрати ще вище. Також є незручність додавання нових закладок, тому що доводилося вручну копіювати посилання і додавати їх в скарбничку. Але є сервіси, які пропонують додаткове розширення для браузера, наприклад відмінний і безкоштовний менеджер закладок Atavi.
В принципі, ті ж закладки Яндекса це переплетення хмари і розширення для Хрому, але вони можуть працювати повністю автономно, а чисто хмарні завжди вимагають наявність інтернету. Мабуть, Яндекс програє тільки тим, що на різних комп'ютерах доведеться логінитися під своїм ім'ям в Яндексі, що небезпечно, та й відкривається він вже не в усіх країнах, ну і функціональність візуальних закладок - це справа смаку.
Установка розширення Atavi
Для початку переходимо на сайт по кнопці, проходимо невеликий майстер по налаштуванню і реєструємося, ввівши логін і пароль. Нічого більше не буде потрібно, навіть не потрібно підтверджувати реєстрацію з листа.
Реєстрація Atavi
Далі встановимо додаткове розширення, перейдіть за посиланням і натисніть кнопку «Встановити»
плагін Atavi
Погодьтеся з наданням прав розширенню кнопкою «Додати». Початкова сторінка буде змінена на сайт atavi.com, про що буде видано повідомлення. Відео:
Основні прийоми роботи з закладками
Все просто як двічі-два. На головній відображається початкова сторінка візуальних закладок. Можна також створювати свої групи і перемикатися між ними за допомогою вкладок внизу вікна. У моєму прикладі є три вкладки: «Початкова», «Останні» і мною створена «Валюта»
Щоб додати нову закладку натисніть на вільне місце з великим знаком плюса, введіть адресу, ім'я та виберіть групу:
Або просто натискаємо правою кнопкою миші на сторінці будь-якого сайту, який ми хочемо зберегти, і вибираємо в контекстному меню пункт «Відправити в закладки на Atavi»
Новий елемент з'явиться на початковій сторінці. Щоб видалити закладку або змінити дані, потрібно натиснути хрестик або шестірню, які з'являться праворуч внизу якщо навести курсор на елемент
Переміщати посилання між групами також можна просто перетягуючи їх мишею на необхідну вкладку групи. Додати нову закладочку можна і за допомогою іконки Atavi в адресному рядку браузера, в цьому випадку відразу можна змінити ім'я і групу
Щоб створити або змінити групу використовуйте кнопку шестерінки справа внизу вікна Atavi. За замовчуванням, при кліці на вкладку групи відбувається перехід на неї, але в режимі редагування з'являється можливість змінити назву групи. Щоб завершити редагування потрібно ще раз натиснути на шестірню і вибрати «Завершити».
Поділися закладками з друзями
У цих візуальних закладок є дуже примітна особливість - можливість поділитися ними з друзями. Працює це таким чином: натискаємо на значок «Поділитися» праворуч вгорі і вибираємо якими посиланнями ми хочемо поділитися, тобто це може бути ціла підбірка
Нам буде видана нова посилання, перейшовши за яким «ваш друг» побачить вікно з вибраними сайтами. Візуально виглядає звичайно цікавіше, ніж просто список з посилань.
Експорт, бекап, імпорт
У будь-якому державі, яка поважає своїх користувачів, сервісі звичайно ж є функція експорту всіх посилань, про всяк випадок. Тут ця функція знаходиться в загальних налаштуваннях:
Зберігається все в зручному форматі HTML, тобто у вигляді простої сторінки, яка відкривається в браузері, а всі посилання клікабельні:
В налаштуваннях ви також можете поміняти зовнішній вигляд або перейти на скорочену мобільну версію. А якщо зняти галочку «Включити групи», то все закладки з усіх груп помістяться на одній сторінці.
Розробники пішли ще далі, і пропонують зробити свої звичайні закладки - візуальними, тобто імпортувати з браузера в свій аккаунт на Atavi. Щоб скористатися цією функцією потрібно експортувати звичайні закладки Хрома в HTML і імпортувати їх за допомогою однойменної функції «Імпорт» в настройках Atavi. або встановити розширення , Воно само все зробить.
Думаю вже зрозуміло, що якщо розширення для браузера не встановлено, то досить просто зайти на сайт atavi.com і залогінитися, ви побачите всі свої закладки. Так можна робити на телефонах і планшетах, але і для них є програми.
Я повністю перейшов на Atavi і вам раджу. Мені сподобався інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, швидка швидкість роботи, можливість додавати закладки з адресного рядка. Звичайно, основний упор зроблений на інтеграцію з Google Chrome, але його також можна використовувати в будь-якому браузері , Будь то Mozilla Firefox, Opera або Internet Explorer.
Ветеран візуальних закладок - Speed Dial 2
Цей інструмент дозволяє повністю налаштовувати зовнішній вигляд і стиль закладок, імпортувати найбільш відвідувані сайти, дивитися статистику, експортувати свої настройки і дещо ще.
Speed Dial 2
Тепер відкриємо нову вкладку щоб подивитися як працює розширення. При першому запуску буде запропоновано пройти ознайомлювальний тур, або пропустити цей крок. Раджу швиденько його переглянути, щоб потім не виникало питань. Далі запуститься майстер по додаванню в закладки найбільш відвідуваних вами сайтів.
Вперше додані закладки відображаються без ескізу картинки, і мені це не сподобалося. Для додавання картинки потрібно один раз зайти на закладку або клікнути «Створити ескіз». Налаштування Speed Dial викликаються з меню за допомогою кліка правою кнопкою миші по порожньому місці. Налаштувань дуже багато, розберемо тут основні, а решта дивіться на відео.
В основних налаштуваннях ми можемо:
- Вибрати кількість стовпців з закладками (за замовчуванням 5)
- Відстань між ескізами закладок, в пікселях
- Метод упорядкування закладок: вручну за допомогою перетягування мишею або автоматично за кількістю відвідувань
- Відцентрувати по вертикалі щоб панель із закладками була посередині екрану
- Уточнити як часто оновлювати превью
У розширення Speed Dial 2 є бічна панель, яка з'являється при підведенні миші до правого краю вікна. Там є все звичайні і останні закриті закладки. Так само можна вибрати або завантажити фонову картинку. Ще одна цікава можливість - це синхронізація з сервісом соціальних закладок Delicious.
Як відключити і видалити старі розширення
Після пошуків і експериментів у вас може накопичитися кілька непотрібних розширень, які будуть пригальмовувати браузер . Щоб відключити непотрібне розширення йдемо в «Меню -> Додаткові інструменти -> Розширення», знаходимо додаток і знімаємо галочку «Включено»
А щоб видалити його повністю (настройки не зберігаються!) Треба натиснути на кошик і погодитися з видаленням.