Красиві графіті або художник від слова ХУДО!

З появою мікроблога ВКонтакте, пішла якась мода малювання графіті на своїй сторінці і поширення, шляхом натискання кнопки «Мені подобається» З появою мікроблога ВКонтакте, пішла якась мода малювання графіті на своїй сторінці і поширення, шляхом натискання кнопки «Мені подобається». Такі художники збирають десятки, а то сотні тисяч сердечок, у них з'являються шанувальники. А Ви точно впевнені, що це творчість належить саме цій людині? Може бути все-таки він художник з розряду «ХУДО»? Виведемо клоунів і шахраїв на чисту воду.

У даній статті ми розберемо 2 типу людей, що займаються даним ремеслом: клоуни і шахраї.
Перші - це ті, які тупо крадуть чужі роботи, завантажують їх на свою сторінку через спеціальні програми і кричать, мовляв, я це малював 4 години, вихваляйте мене.
Другі - тут вже складніше, це більш хітрожопие особистості, які стирають на графіті ініціали авторів і так же видають дане графіті за своє. Але існує більш складна схема, береться звичайна фотографія і шляхом накладення пари спеціальних фільтрів - вона перетворюється в чарівне фото реалістичне графіті, а там вже можна і текст домалювати, щоб вже точно претензій не було.

Ця стаття навіяна перш за все величезним потоком новин про перетягуванні графіті з інших сторінок на свою.

Частина перша: Циркачі
Користувачі, які влаштовують клоунаду на своїх персональних сторінках ВКонтакте - це перш за все ідіоти, які не цінують чужу працю, хоча друга категорія користувачів ще гірше. З цим особами все зрозуміло і алгоритм їх дій простий.

Заходимо в спеціалізовану групу, яка займається творчістю в соціальній мережі, а там опа-опа-опа-па, пів тисячі альбомів, бери не хочу. Або вибиваємо пальчиками в адресному рядку пошуковик Google, переходимо в картинки і задаємо будь-який запит, типу «Графіті ВКонтакте», успіх гарантований.

Ось приклад графіті, якому вже близько року, але опубліковано воно чомусь 12 грудня цього року, містика. Це один приклад з тисячі інших, але не будемо зациклюватися і продовжимо.

Частина друга: Гопники шукають жертв.
Невелике інтро для користувачів і відразу ж перейдемо до прикладів. Ці люди або беруть чуже творчість, замінюють ініціали автора своїми кривими карлючками і завантажують на свою стіну з криками: Який же я пиздато великий художник. Але є більш витончені люди, які прагнуть довести, що вони не просто пиздато великі, а ахуітельно-ахуенние найталановитіші. Береться фотографія, абсолютна будь-яка, далі на неї накладаються спеціальні фільтри, наприклад «малювання олією» і вуаля! Це вже витвір мистецтва, яке можна видати за професійне графіті ВКонтакте. Все б добре, але ці художники від слова «худо», тому що вони забули про один дуже важливий момент при обробці зображень - стиснення даних. Першу помилку вони роблять, вибираючи «піддослідна» зображення, - беруть будь-яку красиву картинку, яка їм сподобалася, зовсім не думаючи про її розміри та якість. Далі вони застосовують до неї описаний вище фільтр і ... роблять другу помилку - зберігають своє «твір» в форматі * .jpg (* .jpe, * .jpeg). При збереженні зображення в такому форматі, застосовується стиснення з втратами з метою економії місця на диску - в підсумковий файл зберігається інформація не про кожному пікселі, а усереднене значення декількох знаходяться поруч пікселів. Через це на зображенні з'являються артефакти у вигляді квадратів.

Візьмемо для прикладу графіті майстра в лапках Володимира Маркова. І проведемо тест, на скільки ж це дійсно професійна робота художника або ж просто школяра, який вирішив випендритися перед своїми однолітками.
Візьмемо для прикладу графіті майстра в лапках Володимира Маркова

(Верхні і нижні смуги, напевно, релігія не дозволяла домалювати)

Можете провести цей експеримент разом. Перше, що вам потрібно, перейти за посиланням, яке вказує на дане графіті і збережіть його, натиснувши правою клавішею і вибираємо «Зберегти зображення як ...» (таке формулювання в Mozilla Firefox; в інших браузерах може бути і інша), вибираємо папку, куди зберігати, і тиснемо «Зберегти». [Зауважте, що зберігається файл буде у форматі * .png, а не * .jpg (* .jpe, * .jpeg). Це тому, що сам ресурс «вконтакте» пересохранять зображення в даний формат, тому що цей формат може зберігати зображення без втрати даних.];

2. Відкриваємо папку, в яку зберегли файл, і відкриваємо це зображення за допомогою вбудованого в Windows редактора зображень Microsoft® Paint;
4. У Paint'е вибираємо інструмент «Заливка» і колір, який явно не присутній на даному зображенні, і виробляємо заливку фону.

І що ж ми бачимо ?! А бачимо ми як раз ті самі артефакти, які з'являються при стисненні даних з втратами. Запам'ятайте, виробляючи заливку однотонного фону - ніяких артефактів бути не може! На цьому і побудований принцип стиснення даних. В даному прикладі, ми спробували залити білі відблиски світла різними кольорами (червоний, зелений ..), по-суті, вони повинні були повністю забарвиться в ті кольори, що ми задали в Paint'e, використовуючи інструмент «Заливка», а виходять різноманітної форми фігури.

Ще пара прикладів для наочності. Знову ж таки, ми будемо заливати тільки однотонний фон, і якщо графіті є саме графіті, намальованим ВКонтакте, то воно заллється одним кольором, без прояву артефактів.

Знову ж таки, ми будемо заливати тільки однотонний фон, і якщо графіті є саме графіті, намальованим ВКонтакте, то воно заллється одним кольором, без прояву артефактів

А тепер перевіримо наші методи на реальному графіті, так само спробуємо залити однотонний фон будь-яким іншим кольором і подивимося, що ж у нас з цього вийде.

А тепер перевіримо наші методи на реальному графіті, так само спробуємо залити однотонний фон будь-яким іншим кольором і подивимося, що ж у нас з цього вийде

Ось Вам і різниця На останок, ще один цікавий приклад. Горе художник стверджує, що намалював своє графіті за 4.5 години, користувався він планшетом і нікого обманювати не збирається.

Можете самі прочитати, які байки труїть автор даного творчості в коментарях до даного графіті. В інтернеті є точно така ж картинка, як і це псевдо-творчість. В фотошопі накладіть їх один на одного, подивіться, що вийшло:

Яким же треба бути геніальним художником, щоб повторити кожен елемент зображення в своєму графіті за тими ж координатами. Навіть такі дрібні деталі, як трава, все це має входження 1 в 1, ні відхилення навіть на піксель.

висновок

Мета - навчити розрізняти дійсно талановитих людей і шахраїв, які крадуть чуже, видаючи за своє. Намалювати фото реалістичні графіті, портрети - це все можливо, але не вихваляйте ідіотів, які знають пару функцій в фотошопі. Справжнім художникам буде сумно.

А Ви точно впевнені, що це творчість належить саме цій людині?
Може бути все-таки він художник з розряду «ХУДО»?
І що ж ми бачимо ?

Дополнительная информация

rss
Карта