Краудфандінг: кому він потрібен і як взяти участь - Блог Грошей

Ви знаєте, що таке краудфандінг? На Заході цю ідею заражені вже більше десяти років - там давно з'явилися професійні організації, керівництва, збірники ідей і цілі проекти, засновані тільки на зборі грошей «натовпом». У Росії ідея тільки набирає обертів , І поки ми навіть не придумали адекватного російського слова на переклад. Колективне співробітництво? Масовий збір? Спільне фінансування?
Загалом, це те, чим займаються музичні групи і інді-розробники комп'ютерних ігор на Kickstarter.com , І в якійсь мірі займаєтеся ви, коли збираєте з друзів, запрошених на День народження кращого друга, гроші на один загальний дорогий подарунок.
Ви знаєте, що таке краудфандінг
Один з десятка свіжих проектів на Kickstarter.com
4 жовтня Марія Грачова, наш директор з розвитку, виступила з блискучою презентацією на конференції «Електронні Гроші, Карти і Платежі 2012». Тема доповіді звучала так: «краудфандінгом в Росії: кому саме це треба і чому? Чи можна на цьому заробити фінансовому сектору, банкам і платіжним системам? ». Ми хочемо показати вам ключові цифри і ідеї, якщо ви пропустили конференцію.


У Росії першими великими проектами краудфандінга можна назвати, звичайно, великі благодійні кампанії; фонд Pomogi.org в 2005 році - один з яскравих прикладів. У 2008 році до благодійників приєдналися музиканти: пам'ятайте кейс Петра Наліча в 2008 році, що збирав гроші зі своїх шанувальників після того, як він виклав свій альбом в мережу? У 2010 році на перший план вийшли цивільні ініціативи (наприклад, боротьба з наслідками лісових пожеж), 2011 рік став роком суспільно-політичних проектів і, головне, приватних ініціатив.

З'ясувалося, що фізичні особи можуть збирати в день по 3 000 000 рублів.

У 2012 році було організовано 20000 акцій - не тільки політичних: серед них були медичні, благодійні, соціальні та приватні програми. 2000 чоловік збирали кошти на власних сайтах, а ось 16000 вийшли в соціальні мережі.
У Яндекс.Денег є два зручних додатки для збору грошей в Facebook і «ВКонтакте» ; обидва вимагають для своєї установки приблизно 3 хвилини вільного часу і зареєстрований рахунок в системі Яндекс.Деньги. Прямо зараз «ВКонтакте» користувачі скидаються на підтримку мультфільмів про Mr. Freeman, збирають на лікування бездомних тварин і намагаються будувати греблю. Успішність зборів, звичайно, різна:

І активність «натовпу» в різних соціальних мережах теж трохи відрізняється:

  • У «ВКонтакте» краудфандерам платять в 10 разів частіше, ніж в Facebook.
  • Самих краудфандеров у «ВКонтакте» теж більше: в 5 разів.
  • При цьому середній чек в Facebook на 30% більше, ніж у «ВКонтакте».

Хто допомагає грошима в інтернеті? Якщо зібрати всю статистику разом, можна намалювати приблизний портрет: соціально активні люди, у яких є під рукою гроші - аккаунт в системі електронних платежів (наприклад, у нас) або доступ до інтернет-банкінгу. Чому вони платять одним, і ігнорують інших? Багато користувачів вважають, що завести акцію в додатку - кінцевий процес. Але навіть якщо ви збираєте на першу главу своєї геніальної книги, і вас давно читають в інтернеті, без промо-акції не обійтися.

Ті, хто регулярно нагадує своїм френдам, читачам і однодумцям про збір грошей, частіше домагаються свого:


Ті, хто регулярно нагадує своїм френдам, читачам і однодумцям про збір грошей, частіше домагаються свого:


Як отримати зібрані гроші і пустити їх в хід? Найзручніший спосіб - замовити і випустити банківську карту Яндекс.Денег : Ви платите тільки за доставку, 149 рублів (по Росії) або 199 рублів (по всьому світу!). Обслуговування безкоштовне, випуск безкоштовний, платежі в будь-яких магазинах без комісії.

Інші способи - висновок в готівку (комісія 4.5%), на банківську карту (3%), переклад на банківський рахунок юрособи в РФ (2%) або за кордон (3%), з невеликими комісіями партнерам. Тобто ви можете, сидячи в Москві, зібрати і вивести гроші в подарунок закордонному дідусеві, або оплатити зі свого рахунку в Яндекс.Деньгах установку системи для сортування сміття в українському дворі.

Ми ще зберемо цікаві кейси краудфандінга і обов'язково покажемо, як справи у музикантів, яких можна підтримати Яндекс
Ми ще зберемо цікаві кейси краудфандінга і обов'язково покажемо, як справи у музикантів, яких можна підтримати Яндекс.Деньгами прямо на сторінці Яндекс.Музика . Можете поки придумувати цікаву справу і складати програмний виступ

Всі інструменти для збору Яндекс.Денег зібрані на цій сторінці (Там не тільки додатки для соціальних мереж), а сторінка запитань і відповідей про соціальні додатках - тут .

Колективне співробітництво?
Масовий збір?
Спільне фінансування?
Тема доповіді звучала так: «краудфандінгом в Росії: кому саме це треба і чому?
Чи можна на цьому заробити фінансовому сектору, банкам і платіжним системам?
У 2008 році до благодійників приєдналися музиканти: пам'ятайте кейс Петра Наліча в 2008 році, що збирав гроші зі своїх шанувальників після того, як він виклав свій альбом в мережу?
Хто допомагає грошима в інтернеті?
Чому вони платять одним, і ігнорують інших?

Дополнительная информация

rss
Карта