Криптовалюта в Росії - Bit або НЕ Bit?

  1. «Легко прийшло - легко пішло» або сумна історія одного британця Його звуть Джеймс Хоуеллс. І раніше...
  2. «Звучить круто, але в чому підступ?»
  3. Доля криптовалюта в Росії

«Легко прийшло - легко пішло» або сумна історія одного британця

Його звуть Джеймс Хоуеллс. І раніше він був програмістом. Вірніше, програмістом-то він залишився, тільки ось кілька місяців був змушений провести на звалищі одного з південних передмість Уельсу, в марній спробі відшукати своє, випадково втрачене, багатомільйонні статки ...

Фото: elhombre
Фото: elhombre.com.br

Коли в 2009 році біткоіни з'явилися як смілива експериментальна розробка, покликана повноцінно замінити традиційні паперові гроші електронним аналогом, їм була гріш ціна. Причому в прямому сенсі!

Перший обмін біткоіни на реальний товар стався в травні 2010 року - американець Ласло Ханеч за 10 000 біткоіни отримав дві піци.

Хоуеллс, з цікавості, прикупив відразу сім з половиною тисяч «цифрових монет». А чому б і ні? Нехай лежать - кишеню не тягнуть.

Про вкладенні чоловік забув, і через пару років викинув у сміття морально застарілий жорсткий диск з усією інформацією про цінне придбання.

Якого ж було розлад Хоуеллса, коли ще рік по тому з випуску новин він дізнався, що курс криптовалюта багаторазово зріс! Британець, буквально, міг стати мільйонером!

Фото: illnessnews
Фото: illnessnews.ru

«Це був абсолютно приголомшливий момент! Я сидів біля комп'ютера. Ящик столу, в якому я роками зберігав жорсткий диск, був поруч. Перше, що я зробив - кинувся до нього. Подивився і усвідомив - диска там немає ... »- розповідає Джеймс, марно намагаючись побороти напад нервового тику, викликаного гірким спогадом.

Ще б! За нинішнім курсом 7500 біткоіни - це трохи більше п'ятисот мільйонів рублів! ПІВМІЛЬЯРДА !!! В яку валюту не перераховуй - сума все одно виходить астрономічна!

Фото: yakapitalist
Фото: yakapitalist.ru

Біткоіни - просто про складне

Для початку - що ж таке криптовалюта в цілому і біткоіни зокрема?
Статей на цю тему сотні і тисячі, але всі вони, як правило, рясніють технічними термінами і складні для розуміння неспеціалістами.
Спробуємо спростити.

Що це?

Біткоіни генеруються спеціальною програмою. Завантажити її, встановити і запустити може кожен. Всі комп'ютери, що генерують криптовалюта, об'єднані в мережу.

Як стати мільйонером?

Це питання виникає відразу ж! Раз «друкувати» віртуальні гроші може кожен, значить кожен може «озолотитися»? А ось і ні! По-перше, обмеження вшиті в саму програму. По-друге, чим більше комп'ютерів в мережі генеруючої біткоіни, тим менше масова частка впливу кожного учасника в мережі на всю систему в цілому. Виходить такий собі механізм саморегуляції. «Друкувати» потрібно було раніше, коли мережа була невеликою.

Хто все це регулює?

А ніхто! Ринок біткоіни - децентралізована система. Немає ніякого міністерства, відомства, керівництва, центрального апарату або адміністрації. Нікого, хто міг би «смикнути рубильник» і відрегулювати курс або кількість «цифрових монет» вручну. Всі учасники ринку рівноправні.

Хто все це придумав?

Це таємниця, покрита мороком! Скрипт програми і алгоритм криптовалюта опублікував в 2008 році хтось під псевдонімом Сатоси Накамото. Що за людина або група людей ховається за цим ім'ям встановити до сих пір так і не вдалося. Жодне з припущень не було доведено.

Скільки коштує біткоіни?

Ми звикли, що вартість валюти визначає золотий запас або ВВП країни. За біткоіни, здавалося б, ніяке забезпечення не варто. Це ж просто набір одиниць і нулів! Але це не так. Генерація біткоіни залежить від обчислювальної потужності Вашого комп'ютера. А так як всі ЕОМ об'єднані в мережу, то курс біткоіни залежить від СУМАРНОЮ потужності всіх комп'ютерів мережі. Тобто, чим більше людей вірять в біткоіни і ними користуються, тим вище курс! Знову саморегуляції в чистому вигляді!

Ні, не можуть. Щоб обрушити всю систему, гіпотетичним хакерам довелося б зламати всі комп'ютери, що входять в мережу. А їх зараз стільки, що їх сумарна потужність в 14 разів перевищує можливості найпотужнішою ЕОМ у світі.

«Звучить круто, але в чому підступ?»

Сенс створення криптовалюта, їх плюси і їх мінуси - все це одне й те саме! Залежить сприйняття біткоіни від точки зору! Що для одних учасників ринку добре, для інших погано.

децентралізація

«+» Напевно, нікому зі споживачів не подобається думка, що їхня купівельна спроможність залежить від грамотності всього кількох людей в уряді їх країни і невідомих ділків на фондовій біржі. У будь-який момент може статися дефолт, ринок обрушиться, гроші знеціняться ... Прикладів в історії маса. Чи то справа валюта віртуальна! Раз ніхто не може її штучно регулювати, то ні дурість економістів, ні підступи фінансистів їй не страшні ...

«-» По-перше, ніякому уряд не сподобається паралельне ходіння нерегульованих грошей. По-друге, вся ця таємничість навколо творця кріптровалюти викликає резонні побоювання - раптом, «рубильник» десь все-таки є?

анонімність

«+» Відстежити транзакцію, вироблену в біткоіни, неможливо. Ніхто і ніколи не зможе дізнатися, що Ви купили, коли, де, у кого і за скільки. Повна таємниця приватного життя.

«-» біткоіни вже сумно зарекомендували себе як ідеальна платіжна система для чорного ринку. Торгівля наркотиками і зброєю, відхід від податків, вимагання - все це давно вже перекочувало в тіньовий сектор Інтернету. Офіційна влада такий поворот, зрозуміло, не радує. Та й Вам, повірте, не сподобається жити в світі тотальної анархії.

Відсутність банківської комісії

«+» Всякий раз, коли ми переводимо гроші або розплачуємося за покупку, хтось за це платить! За грошовий переказ улюбленої бабусі - ми самі. При оплаті карткою в магазині - сам магазин розлучається з частиною своєї виручки на користь банку, що обслуговує вашу карту (сума ця «зашита» у вартість покупки, так що, в кінцевому рахунку, платите все одно Ви). У криптографічного системі посередник Вам ні до чого. Значить, і переплачувати Вам більше не доведеться.

«-» По-перше, тотальний перехід на віртуальні гроші та відсутність комісії обрушить всю фінансову систему. Банки просто збанкрутують. Жодна їх економік світу до такого не готова. Це призведе ринок до стагнації, а людей до злиднів. Скоро не стане грошей навіть на енергопостачання. А без електрики обрушиться і система криптовалюта. Вони ж не життєздатні без комп'ютерів та Інтернету. По-друге, комісії немає тільки в тих країнах, де біткоіни уже легалізовано !!! Поки, це США і Японія . Якщо Ви захочете прикупити біткоіни в Росії, Вам потрібно партнер, який зробить це для Вас. У мережі таких «доброзичливців» повно. І вони-то якраз комісію за свої послуги беруть чималу. І, зауважте, Вам доведеться переводити свої кровні рублі зовсім незнайомій людині без всяких гарантій! А натомість Ви отримаєте ... кілобайт ... Невеликий обсяг даних у вигляді буквено-числового коду, умовно прирівняний до якоїсь сумі ... Ліквідний тільки в мережі Інтернет. Звучить якось ненадійно, чи не так?

Доля криптовалюта в Росії

З огляду на всі перераховані вище ризики, в Росії, як і в більшості держав, до біткоіни спочатку поставилися насторожено. На всіх владних і фінансових рівнях відразу зазвучали заклики заборонити підозрілі «невидимі» гроші, прирівняти їх використання до шахрайства і давати за нього реальні тюремні терміни.

І тут, через довгий період досить безрезультативних пересудів і обговорень, Мінфін РФ приголомшив - біткоіни пора легалізувати. Тут же з'ясувалося, що і відповідний законопроект в Держдумі вже готується.

«Ми повинні підтримати тих, хто працює з криптовалюта, зробити цей вид діяльності нескладним. При цьому має бути забезпечено безпеку на обмінних майданчиках, - заявила глава робочої групи з питань криптовалюта Еліна Сидоренко. - Важливо, щоб не відмивалися злочинні доходи, які не виводилися активи за кордон. Ми думаємо, як створити умови, які дозволять в Росії активно розвиватися бірж криптовалюта ».

Нічого дивного в цьому немає. Легалізація біткоіни - загальна тенденція для світового ринку. Більшість країн вже зрозуміли - заборонами в Інтернеті нічого не добитися. Скільки, наприклад, намагалися боротися з торрентами? А результат нульовий. Легалізувати і взяти під контроль - ось єдиний шанс.

«Вони (уряду) зацікавлені не стільки в тому, як використовувати криптовалюта, скільки в тому, як їх контролювати, - вважає інвестиційний експерт Роберто Д'Амбросіо. - Зараз вже очевидно, що це не просто іграшка для комп'ютерних гиків. Обмінний курс біткоіни дуже високий. І той факт, що реально працює валюта залишається без всякого регулювання - серйозно турбує уряду. Ось головна причина, чому вони цікавляться їй ».

У нашому Мінфіні цього, власне, не приховують і не соромляться. Чесно визнають, мовляв, так, хочемо побороти тіньову економіку і кіберзлочинність! А хто проти?

«Держава повинна знати кожного учасника фінансової операції, - оголосив заступник міністра фінансів Росії Олексій Мойсеєв. - Якщо це угода, то особам, які беруть в ній безпосередню участь, необхідно розуміти, у кого вони купують і кому вони продають, як це відбувається при банківських операціях ».

Правда така відкритість суперечить самій сутності криптовалюта, яка грунтується на принципах анонімності і саморегуляції. Легалізація може відлякати споживачів від біткоіни і зруйнувати цей ринок. У Центробанку це розуміють і поспішають остудити запал законодавців і міністерських функціонерів.

«Ми зараз спілкуємося з Мінфіном, Росфінмоніторингу. Як і говорилося, ми збираємося до 2018 року визначитися з позицією », - зазначає начальник управління центру фінансових технологій ЦБ РФ Максим Григор'єв.

Поки що, всього лише «визначитися з позицією»! Так що, питання залишається дискусійним і про легалізацію криптовалюта «з завтрашнього дня» ніхто зовсім не говорить.

Олексій Синько.

«Звучить круто, але в чому підступ?
А чому б і ні?
Що це?
Як стати мільйонером?
Раз «друкувати» віртуальні гроші може кожен, значить кожен може «озолотитися»?
Хто все це регулює?
Хто все це придумав?
Скільки коштує біткоіни?
«Звучить круто, але в чому підступ?
По-друге, вся ця таємничість навколо творця кріптровалюти викликає резонні побоювання - раптом, «рубильник» десь все-таки є?

Дополнительная информация

rss
Карта