Кроводачи і кровоотдач

«Подаруй кров з VZP» - це республіканський проект, частиною якого є телефонний софт-вер, який можна безкоштовно встановити на айфонах, айпедов і телефонах з програмою Android «Подаруй кров з VZP» - це республіканський проект, частиною якого є телефонний софт-вер, який можна безкоштовно встановити на айфонах, айпедов і телефонах з програмою Android. За допомогою цієї програми користувач може мати повний огляд і інформацію про всіх 80 пунктах відбору крові, які є в Чеській Республіці. Крім того, на всіх станціях переливання крові публікується інформацію про актуальні запаси крові, і вибрати можна ту, якої не вистачає.

Які бонуси покладаються донору в Чехії? Які умови для того, щоб стати донором і наскільки в Чехії поширене захоплення донорством, ми й говоримо сьогодні з представником агентства AMI Communications, яке підтримує VZP в це богоугодну справу, проводячи зондування громадської думки, Іваном Тучніком.

- Як ви оцінюєте популярність донорства в Чехії?

- У порівнянні з іншими європейськими країнами чехи не сильно цікавляться донорством - У порівнянні з іншими європейськими країнами чехи не сильно цікавляться донорством. У європейському рейтингу (за даними «Євробарометра») чехи займають 22 місце серед інших європейських країн.

- А хто ж на першому?

- На першому австрійці. У них дві третини населення хоч раз в житті добровільно здавали кров, а за даними аналізу Загальної страхової компанії, лише 30 відсотків чехів хоч раз здавали кров, з них половина - кілька разів.

- Мені не здається, що це мало ...

- А працівникам станцій переливання крові так здається. Власне, зацікавлених у донорстві, може і не так мало, проблема в їх структурі. Дуже мало молоді. Активне донорське покоління поступово старіє, і тепер наше завдання - залучити до цієї справи молодь. У Чехії середній вік донора - 40 років.

- Але ж здавати кров можна з 18 до 65 - Але ж здавати кров можна з 18 до 65 ...

- Зрозуміло, але з міркувань здоров'я з віком з'являється багато обмежень. В даний час молодих донорів близько 20 відсотків від загального числа. Необхідно збільшити цю кількість ще на 20 відсотків.

У Чехії практикується класичне донорство. Грошей за це донор не отримує, жертвуючи свою кров безоплатно, а держава компенсує йому зусилля, надаючи податкові пільги, і пов'язані зі здачею крові незручності (відгул і повна оплата робочого дня, при тому, що сама процедура здачі крові займає 5-10 хвилин) . За десять трансфузий донор отримує бронзову медальку, за 20 - срібну, за 40 - золоту, а самі витримані, здали кров 80, 120 і 160 разів отримують Золотий хрест.

Продовжує Іван Тучнік:

- Страхові компанії пропонують і інші премії - Страхові компанії пропонують і інші премії. Наприклад, VZP надає донорам знижки на страховки в подорожах, а також ряд вигідних пропозицій в рамках програми «Здорове життя», де за здачу крові донори отримують бонусні бали, які можуть обміняти на вітаміни, релаксаційні тури, абонементи в спортзал, і так далі.

Для того, щоб стати донором, необхідно відповідати настільки докладного списку умов, що це стає ледь не привілеєм. Наприклад - вага понад 50 кг, в період з 1980-1996 не був у Франції або Великобританії довше, ніж пів року (можлива хвороба Кройцфельдта - Якоба), не був у екзотичних країнах, проколювання вух, татуювання і пірсинг робилися тільки в медичних установах ( довідка), не є гомосексуалістом ... Не кажучи вже про доскональному дослідженні здоров'я.

Чоловіки мають право здавати цільну кров 4 рази на рік, жінки - лише три. Останнім забороняється здавати кров під час менструації.

Про те, на що і кому йде здана кров, чи є в Чехії організації, які платять за здачу крові, які умови здачі крові для іноземців, які причини штовхають людей здавати кров, ми будемо говорити в наступній рубриці.

Які бонуси покладаються донору в Чехії?
Як ви оцінюєте популярність донорства в Чехії?
А хто ж на першому?

Дополнительная информация

rss
Карта