Куди здати накопичилися монети, як поміняти дрібниця на паперові гроші

  1. Що робити з копійками?
  2. У яких банках приймають дрібні монети?
  3. Чи у всіх банках можуть обміняти дрібниця на паперові гроші?
  4. Здати монети можна в Пошті Росії
  5. Стандартний вага російських монет

Зміст статті:

Що робити з копійками?

В даний час в готівково-грошовому обігу перебувають монети таких номіналів: 1 копійка, 5 копійок, 10 копійок, 50 копійок, 1 рубль, 2 рубля, 5 рублів, 10 рублів і 25 рублів. Всі вони платоспроможні, але є серед них малозатребуваним монети Банку Росії - це монети номіналом 1 копійка, 5 копійок і 10 копійок.
Носити з собою пригорщі накопичилися монет багато з нас не бачать сенсу, тому зсипають цю нікчемну дріб'язок в різні вазочки, баночки, кошики, скриньки ... В остаточному підсумку всі ці ємності наповнюються кілограмами "грошей" і мимоволі виникає питання - куди здати монети копійчаного номіналу?
У цій статті ми розповімо, як здати накопичилася дрібниця.

У яких банках приймають дрібні монети?

Монети будь-якого платоспроможного номіналу і будь-якого року карбування, який вказується на лицьовій стороні будь монети (аверсі), зобов'язані приймати в будь-якому російському банку, включаючи наш всіма улюблений Сбербанк. Натомість копійок в банку нам зобов'язані видати монети більшого гідності або паперові купюри.

Відповідно до статті 5
Відповідно до статті 5.8 Положення Центрального банку РФ від 24 квітня 2008 року «Про порядок ведення касових операцій та правила зберігання, перевезення та інкасації банкнот і монет ЦБ в кредитних організаціях на території Росії» розмін готівки касовими працівниками банків здійснюється за письмовою заявою клієнта, яке складається в довільній формі в єдиному екземплярі, і за умови пред'явлення клієнтом паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.
Так, тут справді не так все просто, як можна собі було уявити. Заява, хоча і пишеться в довільній формі, відповідно до все того ж Положення Центробанку в ньому обов'язково повинні бути вказані такі відомості:

  • ПІБ звернувся в банк фізичної особи;
  • дата складання заяви;
  • загальна сума готівки, що підлягають обміну (обов'язково з розшифровкою прописом);
  • Детальна розшифровка монет за номіналами (1 копійка - 234 шт., 5 копійок - 482 шт. і т.д.).

До речі, перш ніж вирушати в банк, потрудіться впорядкувати монети по достоїнству. Навряд чи касир захоче за вас проробляти цю роботу.

Чи у всіх банках можуть обміняти дрібниця на паперові гроші?

Багато хто скаржиться, що на практиці здати велику кількість дрібних монет в банк не завжди виходить. Касир з посмішкою відповідає, що з задоволенням прийняла б монети, але буквально 5 хвилин тому в банку зламалася лічильна машинка і не відомо тепер, коли її полагодять. На питання "куди здати монети?" Працівник банку просто розводить руками.

Здати монети можна в Пошті Росії

Відділення Пошти Росії як і раніше кожен день працюють з копійками, приймаючи до відправки кореспонденцію, здаючи здачу. Тому відсортовані монети там приймають цілком охоче. До того ж, в будь-якому відділенні є високоточні ваги, які допомагають визначити кількість монет за одну мить, адже кожна монета має свою стандартну масу.

Стандартний вага російських монет

Номінал монетиМаса в грамах

1 копійка 1,5 5 копійок 2,6 10 копійок 1,95 50 копійок 2,9

Вибрати банк для відкриття вкладу

Що робити з копійками?
У яких банках приймають дрібні монети?
Чи у всіх банках можуть обміняти дрібниця на паперові гроші?
В остаточному підсумку всі ці ємності наповнюються кілограмами "грошей" і мимоволі виникає питання - куди здати монети копійчаного номіналу?
У яких банках приймають дрібні монети?
Чи у всіх банках можуть обміняти дрібниця на паперові гроші?

Дополнительная информация

rss
Карта