- Що являє собою криптовалюта
- Причини високої популярності кріптоденег
- Рейтинг криптовалюта
- Плюси і мінуси кріптоденег
- Заробіток на криптовалюта
Що являє собою криптовалюта
Криптовалюта (з англ. CryptoCurrency) - різновид електронних грошей у вигляді математичного коду. При здійсненні транзакцій використовуються спеціальні криптографічні елементи (електронний підпис). Одиниця криптовалюта - койн (з англ. Coin - «Монета»).
Криптовалюта не має фізичного втілення у вигляді паперових банкнот або монет. Вона функціонує тільки в електронному вигляді.
Основна відмінність криптовалюта від звичайних грошей полягає в їх формуванні в цифровому просторі. Кріптоденьгі спочатку формуються в електронному вигляді, а реальні необхідно внести на електронний гаманець або рахунок.
Є кілька варіантів створення електронних грошей:
- ICO (первинний випуск токенов, інвестування);
- Майнінг (використання потужностей ПК для вирішення математичних задач і генерування нових монет);
- форжінг (формування в наявних криптовалюта нових блоків).
Таким чином, інтернет - джерело формування криптовалюта.
Ще одна принципова відмінність криптовалюта від стандартних грошей полягає в їх децентралізації. Випускати койне здатний будь-який бажаючий, а емітувати стандартні гроші вправі тільки Центробанк.
Випуск криптовалюта - це створення математичного коду і електронного підпису. Щоб проводити транзакції з криптовалюта, співпрацювати з банками та іншими фінансовими організаціями не треба.
Транзакції за допомогою криптовалюта відбуваються так само, як і електронні безготівкові перекази. Відмінна риса - наявність бірж, на яких електронні гроші можна перевести в стандартні платіжні засоби, монетизувати їх.
Криптовалюта функціонує на основі блокчейна. Дана технологія - база даних, яка розподілена на величезній кількості персональних ПК користувачів з усього світу. Зберігання та запис інформації здійснюються на всіх ПК одночасно. Цим досягається відкритість транзакцій і прозорість проведених переказів.
Причини високої популярності кріптоденег
Є кілька причин того, чому криптовалюта різко стала популярною. Основна з них полягає в тому, що такі гроші є універсальними, що не прив'язаними до фінансової установи і навіть країні. У наш інформаційний час ця риса дуже затребувана.
Для проведення транзакцій потрібно тільки номер гаманця, внаслідок чого криптовалюта не потрібно фізичне вираження. Для захисту віртуальних грошей використовується криптографічний код, в результаті чого їх надійність значно підвищується. Децентралізація випуску криптовалюта запобігає їх заборона або підробку.
Транзакції з криптовалюта повністю анонімні. При їх проведенні інформація про одержувача і відправника грошей відсутній - є дані тільки про номер електронного гаманця.
Криптовалюта можна отримати самому. Заробляють на ній за допомогою інвестування в електронні гроші, їх покупки і продажу при підвищенні курсу.
Якщо обміняти віртуальні гроші на справжні, вони почнуть приносити дохід.
Рейтинг криптовалюта
Перші цифрові гроші виникли в 2008 році і були представлені біткоіни. Зараз же створено кілька тисяч різних видів криптовалюта, кожна з яких має свої відмінні риси. З них майже половина не забезпечена змістом - такі гроші є «мильними бульбашками» і розглядатися в статті не будуть.
Всього сьогодні існує 6 найпопулярніших електронних грошей. Розглянемо кращі криптовалюта.
- Біткоіни (bitcoin, BTC). Це перша в світі криптовалюта - на її основі розроблялися і з'являлися наступні валюти. Розробником є якась людина на ім'я Сатоши Накамато. Є теорія, що під цим ім'ям працювали кілька розробників. Межа біткоіни - 21 мільйон монет, який на сьогодні поки не досягнуть.
- Ефіріум (ethereum, ETH). Криптовалюта, яка з'явилася під керівництвом Віталія Бутеріна - вітчизняного програміста. Вона була випущена в 2015 році і швидко стала другою за популярністю криптовалюта в світі.
- Лайткоін (litecoin, LTC). Розробником виступив програміст Чарлі Лі. Криптовалюта з'явилася на світ в 2011 році. Якщо біткоіни вважається аналогом золота, то лайткоін являє собою аналог срібла. Межа лайткоіна - 84 млн монет.
- Зікеш (Z-cash, ZEC). Криптовалюта з відкритим вихідним кодом, розробником виступила компанія Zerocoin Electric Coin Company, діяльність якої пов'язана з вибіркової прозорістю здійснюваних переказів і конфіденційністю. Межа криптовалюта - 21 млн монет, як і у біткоіни.
- Dash - децентралізована криптовалюта. Майнер отримують 90% винагороди, яке розподіляється між ними, а час, що залишився йде на фінансове забезпечення різних проектів. У Dash використовуються кілька математичних алгоритмів. Те, як буде здійснюватися подальший розвиток системи, вирішують всі члени даної криптографічного мережі за допомогою децентралізованого управління.
- Ріппл (Ripple, XRP) являє собою платіжну систему з функцією валютного обміну. Є підтримка «токенов», які являють собою криптовалюта, фіатние гроші, біржові товари або навіть хвилини стільникового зв'язку, милі літаючий пасажирів.
Є й інші досить популярні криптовалюта - EOS, Stellar, Neo, TRON, IOTA, Cardano і т. Д. Вони входять в ТОП криптовалюта 20,50, 100.
Однак біткоіни був і залишається найбільш популярною криптовалюта. Біт - це найменша одиниця інформації, а коін дослівно перекладається як «монета» з англійської (coin). У біткоіни є окрема програма і цифровий гаманець, призначений для зберігання даної валюти.
Криптовалюта стали настільки популярними, що на даний момент стали діяти спеціальні банкомати, що дозволяють здійснити переклад біткоіни в фіатние гроші. Деякі магазини і торгові мережі приймають платежі біткоіни, разом зі стандартними монетами і паперовими купюрами. Існують навіть фріланс-біржі, де замовники оплачують роботу виконавців криптовалюта. Рейтинг криптовалюта дозволить відстежувати найпопулярніші.
Курс криптовалюта онлайн в реальному часі змінюється щохвилини.
Плюси і мінуси кріптоденег
Криптовалюта багато в чому відрізняється від тих грошей, до яких звикли люди. Відмінності мають як позитивний, так і негативний характер.
Перерахуємо переваги електронних грошей.
- Окремий емісійний центр та органи, які контролюють обіг криптовалюта, відсутні. В результаті цього займатися Майнінг (здобиччю монет) може будь-хто при наявності у нього достатніх потужностей. Також децентралізація робить контроль над даними грошима неможливим. Жодна фінансова установа і навіть держава не в змозі обмежити випуск криптовалюта або заборонити його.
- Транзакції проводяться анонімно. Ніхто ніколи не дізнається відомості про власника гаманця і про тих людей, яким він здійснював переклади. Єдина інформація, яка відкрита всім, - це номер кріптовалютного гаманця.
- У більшості криптовалюта є своя межа випуску. Це виключає ймовірність надмірної емісії, внаслідок чого не буде і інфляції.
- Криптовалюта неможливо підробити або скопіювати, оскільки вона знаходиться під захистом електронного підпису.
- Здійснення транзакцій з криптовалюта проходить дешевше, ніж зі звичайними грошима. Оскільки посередник у вигляді банківських організацій відсутня, не стягується і комісія.
- Розглянемо недоліки криптовалюта
- Знаходяться в гаманці монет можна запросто позбутися, якщо втратити пароль від електронного гаманця. Так, контроль за здійсненням транзакцій відсутня, однак і гарантію безпеки і збереження грошей ніхто не дає.
- Волатильність - часта зміна вартості валюти (в сторону як підвищення, так і зниження). Це характерна риса для будь-якої криптовалюта.
- Незважаючи на те, що держава не може контролювати криптовалюта, у нього є механізми впливу на людей, які займаються забороненим Майнінг або здійснюють шахрайські дії при купівлі або продажу валюти.
- Майнінг згодом перестає бути прибутковим, оскільки чим довше видобувається криптовалюта, тим складніше персональним комп'ютерам доводиться вирішувати математичні завдання.
- Перераховані плюси і мінуси характерні для кожної криптовалюта з незначними відмінностями і винятками.
Однак криптовалюта мають безліч рис, які властиві і для звичайних грошей:
- універсальність;
- засіб обміну і накопичення;
- засіб виконання грошових розрахунків.
Ціна криптовалюта залежить від того, який на даний момент попит на неї. Деякі види кріптоденег коштували копійки і буквально через пару місяців ставали дорожче в десятки тисяч разів, збагачуючи тих своїх власників, які встигли їх придбати на ранньому етапі існування.
Заробіток на криптовалюта
Сьогодні існує кілька способів того, як можна отримати непоганий дохід з криптовалюта.
- Інвестиції в електронні гроші. Користувач передає певну суму грошей в довірче управління іншій людині. Найчастіше брокери займаються проблемами довірчого управління. Щоб вибрати, у що інвестувати, потрібно відстежувати курс криптовалюта онлайн.
- Купівля криптовалюта і її подальший продаж. Користувач купує валюту, поки вона коштує дешево, і продає її, якщо курс криптовалюта значно підвищився. Цей спосіб найчастіше використовують власники біткоіни, так як вартість даної криптовалюта в рази вище інших монет. Щоб купувати і продавати кріптоденьгі, є спеціальні обмінники і біржі.
- Майнінг криптовалюта. Для того щоб заробити монети, потрібно використовувати потужності свого ПК. Майнінг на звичайних комп'ютерах користувачів вже давно перестав бути вигідним. Зараз потрібно придбати спеціальне обладнання. Використовуються для отримання криптовалюта і Майнінг-ферми - правда, їх вартість висока, до того ж вони вимагають окремого приміщення з системою охолодження і безперебійної подачею дешевої електроенергії.
- Останнім часом популярним став хмарний Майнінг: користувач просто закуповує частину потужностей у компанії, що має найпотужніше і передове устаткування, і отримує свій прибуток. Інша проблема - відрізнити чесну компанію від шахрайської, яка діє за принципом фінансової піраміди. Однак якщо звертатися тільки до надійних і перевірених сервісів, такої проблеми не виникне, і купувати додаткове обладнання не доведеться.
- Отримання монет на кранах. Це спеціальні сервіси, які за найпростіші дії (наприклад, введення капчі, відвідування сайтів-партнерів) видають користувачам монети. Також отримати криптовалюта можна і за допомогою залучення рефералів. У деяких біткоіни-іграх є шанс виграти певну суму електронних грошей. Звичайно, багато заробити не вийде - щоб набрати мінімальну суму до висновку, буде потрібно не менше місяця. Працювати доведеться на кількох подібних сервісах.
Отже, криптовалюта онлайн сьогодні є популярним засобом заробітку, платежу, інвестицій, переказів, оплати товарів і послуг. Такі електронні гроші відповідають реаліям сучасності. Їх унікальність полягає в тому, що, не маючи фізичного вираження, вони все одно стали такими ж популярними, як і стандартні фіатние гроші.
Сьогодні є багато способів отримати криптовалюта, навіть не вкладаючи власних коштів. Способи, які зачіпають великі суми і вимагають вкладень, дуже ризиковані, однак і дохід при сприятливому збігу обставин можна отримати солідний. Деякі люди змогли побудувати на криптовалюта цілий статок. Головне - тримати руку на пульсі і регулярно вивчати графік криптовалюта, що мають потенціал.
Криптовалюта має схожі риси зі звичайними грошима, однак у неї немає недоліків, які притаманні реальній валюті. Наприклад, відсутній єдиний емісійний банк, немає контролю державних органів. В результаті криптовалюта швидко стала популярною в інформаційному просторі. Про те, яким буде її майбутнє, покаже час. Сьогодні можна вивчити прогноз криптовалюта, який дає приблизні дані.