Лікнеп: як і навіщо створювати резервні копії сайтів

Вкрай важливим моментом в адмініструванні веб-сайту є періодичне створення резервних копій з подальшим їх зберіганням в надійних місцях Вкрай важливим моментом в адмініструванні веб-сайту є періодичне створення резервних копій з подальшим їх зберіганням в надійних місцях. Робиться це, як відомо, на випадок втрати або пошкодження файлової системи і / або бази даних сайту на хостинговому сервері. Трапляється таке, в основному, через невірні дії адміністратора (щось видалено або зіпсовано випадково), за чиїм-небудь злого наміру (зламали і видалили або зіпсували), або в результаті виходу з ладу серверного "заліза" (наприклад, розгерметизувався жорсткий диск, або перегорів блок живлення або якась із системних плат - трапляється таке вкрай рідко, але все ж ніхто не застрахований), або ж у разі наявності в програмному забезпеченні недоробок (найчастіше таким ПО служать поновлення самих систем управління сайтами, л бо ж їх складових - тим, плагінів, модулів, і т. п.

У більшості таких випадків проблема вирішується просто і швидко - сайт відновлюється з резервної копії, на тому ж або на іншому сервері, і робота відновлюється протягом декількох годин. Набагато сумніше аналогічна ситуація виглядає тим, хто не знав або забув про необхідність резервного копіювання, або просто проігнорував попередження і пішов на ризик свідомо: як би не важко було з цим змиритися, але доводиться будувати сайт з нуля, третього вирішення проблеми втрати даних немає.

Ми щиро бажаємо Вам мінімум турбот і максимум комфорту, тому вкотре застерігаємо: робіть резервні копії, обов'язково навчитеся цьому і зробіть своєю звичкою. Насправді нічого надскладного тут немає: просто дотримуйтеся нижчевикладеній інструкції, і спите спокійно, не боячись в одну мить і без жодних причин втратити результати виконаної раніше роботи по створенню та налагодженню веб-сайту.

1. Створення резервних копій файлової системи.

Для того, щоб скопіювати свої файли з веб-сервера на свій комп'ютер, ми рекоммендуем скористатися протоколом FTP .
У свою чергу, для того, щоб Ваш комп'ютер міг під'єднатися до сервера через FTP, необхідна установка на комп'ютер FTP-клієнта (програми).

Ми можемо порадити відмінно себе зарекоммендовавшій себе FTP-клієнт FileZilla (Додаткові інструкції тут ). Ми можемо порадити відмінно себе зарекоммендовавшій себе   FTP-клієнт FileZilla   (Додаткові інструкції   тут   )

Після того, як FileZilla встановлена ​​і запущена, налаштуйте її, ввівши ім'я користувача, пароль і ім'я сервера, зазначені в листі-підтвердженні успішної реєстрації Вашої хостінгового аккаунта.

Підключившись до сервера, просто перетягніть кореневу папку вашого сайту з вікна праворуч, що відображає вміст вашого облікового запису на сервері, в вікно зліва, відповідне Вашого комп'ютера.

Далі, заархівуйте завантажену папку, і розмістіть в одному або декількох місцях зберігання, наприклад на Google Drive , eDisc від UkrNet або DropBox .

2. Створення резервної копії бази даних (експорт).

Бази даних використовуються системами, що генерують контент динамічно, тобто зберігають частину даних і налаштувань прописаним не в файлах, а в спеціальному сховищі, і викликаються звідти при тільки при необхідності.
Найчастіше такі системи засновані на PHP + MySQL; найбільш відомими і поширеними з таких систем є WordPress і Joomla .

Експорт баз даних здійснюється через веб-додаток phpMyAdmin . Для входу в phpMyAdmin необхідно вводити ім'я користувача і пароль, вказані при створенні Вами бази даних в панелі управління хостингом , І прописані в файлі конфігурації системи, на якій заснований Ваш сайт, наприклад в системі WordPress це wp-config.php , В Joomla - configuration.php .

увійшовши в   phpMyAdmin   , Виконайте наступні кроки для того, щоб завантажити копію Вашої бази даних на свій комп'ютер: увійшовши в phpMyAdmin , Виконайте наступні кроки для того, щоб завантажити копію Вашої бази даних на свій комп'ютер:

- в меню, що знаходиться зліва вгорі інтерфейсу, виберіть базу даних, резервну копію якої Ви плануєте створити;
- клікніть вкладку Export у верхній частині екрану для виклику меню експорту;
- клікніть "Select All", щоб гарантувати експорт всіх таблиць і уникнути втрати цілісності бази;
- серед опцій експорту відзначте "SQL";
- упевніться, що опції "Structure", а також "Add Auto_Increment" і "Enclose Table and Field Name with Backquotes" включені;
- включіть опції "Data" і "Hexadecimal for Binary Field", і встановіть опцію експорту "Insert";
- виберіть "Save as File" і натисніть "Go", внаслідок чого Вам буде запропоновано зберегти базу даних на своєму комп'ютері, аналогічно звичайному завантаженню файлу.

Дополнительная информация

rss
Карта