Лікування комп'ютерних вірусів

  1. Як виконати видалення вірусу вимагача і розблокувати вхід в Windows!
  2. Як відбувається лікування комп'ютерних вірусів?
  3. Чим небезпечні комп'ютерні віруси?
  4. Що робити при попаданні вірусу на комп'ютер?

Зараження комп'ютера вірусами - один з частих приводів звернення в сервіс Зараження комп'ютера вірусами - один з частих приводів звернення в сервіс. І дійсно, сьогодні ця проблема особливо актуальна - повсюдна доступність Інтернету при низькому рівні комп'ютерної грамотності користувачів дозволяє кібер злочинцям відчувати себе привільно. Тому зниження числа постраждалих від комп'ютерних вірусів очікувати поки не доводиться. Отже, давайте розберемося як

Як виконати видалення вірусу вимагача і розблокувати вхід в Windows!

Більшість відомих блокаторів прибираються досить просто, якщо знати, яким чином вони запускаються. Найбільш поширені такі методи їх автозапуску:

  • створення ключів розділ Winlogon системного реєстру;
  • модифікація або налагодження системних файлів, що забезпечують завантаження Windows;
  • модифікація головного завантажувального запису (MBR) жорсткого диска.

Є й ряд інших способів, але вони менш популярні. Щоб зняти блокування, досить повернути нормальні значення ключів реєстру і відновити змінені файли.

Невмілі спроби позбутися від вірусу вимагача частіше завдають значно більшої шкоди, ніж він сам Невмілі спроби позбутися від вірусу вимагача частіше завдають значно більшої шкоди, ніж він сам. Тому, якщо інформація на комп'ютері для вас важлива, покваптеся звернутися в сервіс для відновлення даних . Наші фахівці здатні впоратися з найскладнішим ситуаціями, зняти блокування і провести видалення вірусу вимагача в максимально короткі терміни, без переустановлення операційної системи. Крім того, ми допоможемо встановити і налаштувати антивірусні засоби захисту, щоб запобігти повторному зараженню в майбутньому.

Як відбувається лікування комп'ютерних вірусів?

Всіляких модифікацій шкідливих програм існує так багато, що універсального методу боротьби з ними бути не може. Кожен раз проблема вирішується по-своєму. Спочатку фахівець проведе діагностику, щоб визначити, чим «хворий» ваш комп'ютер, а після цього приступить до «лікуванню».

Методика «лікування» вибирається залежно від типу загрози. В одних випадках оптимально автоматичне сканування, в інших - ручне видалення, по-третє - спеціалізовані утиліти. Тонкощів вибору інструментів дуже багато, і розібратися в цьому може тільки фахівець. А некваліфіковане втручання радше призведе до незворотного пошкодження інформації на жорсткий диск.

У видаленні шкідливих програм виділяють 3 етапи. це:

  • відключення автозапуску виконуваних файлів вірусу;
  • видалення вірусних файлів;
  • відновлення пошкоджених файлів і налаштувань системи.

Після виконання цих дій вірусна активність, як правило, припиняється. Але в ряді випадків потрібні додаткові заходи - очищення тимчасових каталогів, кешу браузерів, контрольних точок відновлення і т. П.

Щоб відключити запуск шкідливої ​​програми, важливо знати, як він реалізований. Найчастіше для цього використовуються записи в реєстрі, папка Startup, створення служб і призначених завдань. Вручну переглянути всі ці місця не так просто, тому зручніше користуватися спеціальними утилітами, наприклад:

  • Msconfig - утиліта настройки Windows;
  • HijackThis - засіб виявлення шкідливого коду від розробника Trend Micro;
  • Autoruns - софт для управління автозавантаженням від компанії Sysinternals.

В реальності таких додатків існує багато, це лише короткий приклад.

Далі необхідно видалити вірусні файли. Видове різноманіття шкідливий, нажаль, дуже велике, а тому створювані ними файли можуть носити будь-яке ім'я. Але несть деякі загальні ознаки: скоріш за все, шкідливим виявиться файл зі випадково згенерованих ім'ям - у вигляді набору символів. Часто віруси носять легальні імена системних файлів але знаходяться завжди не в тих каталогах, де повинні зберігаються однойменні файли системи.

Чим небезпечні комп'ютерні віруси?

Дуже часто зараження шкідливою програмою супроводжується крадіжкою особистих даних, зняттям грошей з рахунків користувача, пошкодженням інформації на жорсткому диску, а також використанням комп'ютера жертви для віддалених кібер атак і розсилки спаму. У багатьох випадках заражена машина опиняється під повним контролем зловмисника, а жертва про це навіть не підозрює.

Існують ознаки, по яких можна запідозрити вірусну активність, це:

  • повільну обробку роботи системи;
  • блокування доступу до ряду ресурсів у Інтернеті, часто супроводжувана вимогою надіслати гроші або змушує повідомити інформацію про себе;
  • втрата контролю над особистими ресурсами - поштою, акаунтами в соціальних мережах і т. д.
  • неможливість запустити антивірус і відвідати антивірусні сайти в Інтернеті;
  • неприродно високе завантаження процесора і збільшений мережевий трафік, ніяк не пов'язані з діяльністю користувача;
  • поява рекламних вікон і повідомлень здирницькі або загрозливого характеру (дія вірусу вимагача);
  • блокування завантаження і входу в Windows з вимогою вислати грошей.

Крім цього, ознакою зараження може бути будь-яка не типова поведінка комп'ютера - всілякі збої, помилки і відмови. Часто присутність ніяк зовні себе не проявляє, а виявляється тільки після крадіжки даних або грошей з рахунків користувача.

Що робити при попаданні вірусу на комп'ютер?

Спочатку уточнимо, чого і коли робити НЕ варто:

  • піддаватися паніці, оскільки абсолютна більшість вірусів успішно лікується;
  • перевстановлювати операційну систему - найчастіше в цьому немає необхідності, а в ряді випадків це не вирішує, а посилює проблему;
  • питати порад у Інтернеті, запускати утиліти, якими ви не вмієте користуватися, одним словом, виконувати будь-які дії, якщо ви не розумієте їх значення.

Що ж слід робити в таких ситуаціях? Правильних варіантів вирішення всього два:

  • провести повне сканування жорстких і знімних дисків встановленої у вас антивірусним комплексом;
  • якщо антивірус виявився безсилим - звернутися до фахівців нашої сервісної служби.

Чим менше буде зроблено спроб вирішити проблему самостійно - тим вище шанс на успішне лікування комп'ютера без втрати призначених для користувача даних.

Як відбувається лікування комп'ютерних вірусів?
Чим небезпечні комп'ютерні віруси?
Що робити при попаданні вірусу на комп'ютер?
Як відбувається лікування комп'ютерних вірусів?
Чим небезпечні комп'ютерні віруси?
Що робити при попаданні вірусу на комп'ютер?
Що ж слід робити в таких ситуаціях?

Дополнительная информация

rss
Карта