Image caption Жителі Пакарайма забарикадували дороги і підпалили майно венесуельських біженців
Бразилія направляє війська і поліцію в місто Пакарайма на кордоні з Венесуелою, де були здійснені напади і підпали в таборах венесуельських мігрантів.
Напередодні президент Бразилії Мішел Темер провів екстрену нараду уряду і силовиків. У країні зростає невдоволення в зв'язку з великою кількістю біженців.
Важка економічна криза і політична нестабільність в Венесуелі змушують населення просити притулку в Бразилії та інших сусідніх країнах. Міністр закордонних справ Венесуели закликав владу Бразилії гарантувати громадянам Венесуели безпеку і вжити заходів для захисту їх майна.
Повідомлення про те, що громадяни Венесуели масово і незаконно перетинають кордон, надходять також з Еквадору.
У неділю сотні людей було затримано прикордонними службами, після того як Еквадор ввів нове міграційне правило, згідно з яким прибувають через територію Колумбії венесуельців тепер треба мати діючі паспорти, а не просто картки посвідчення особи, як це дозволялося досі.
Більшість біженців пробираються на південь, в Перу і Чилі, де у багатьох живуть родичі.
Політична та економічна криза в Венесуелі і як наслідок висока інфляція призвели до постійного дефіциту продовольства і медикаментів.
Вперше напруженість на кордоні виникла коли сотні жінок спробували прорватися за товарами першої необхідності з боку Венесуели в Колумбію. Щоб уникнути інцидентів венесуельська влада почали відкривати кордон на кілька годин в тиждень, після чого туди за продуктами вже легально кинулися тисячі чоловік.
За деякими підрахунками, число економічних біженців з Венесуели вже досягло мільйона чоловік.
Що сталося на кордоні з Бразилією?
Image caption Бразильська поліція в прикордонній Пакарайма вже насилу справляється з ситуацією.
У суботу в прикордонному місті Пакарайма відразу кілька тимчасових таборів біженців зазнали нападу з боку розлючених місцевих жителів. Нападу передували повідомлення про те, що власник одного з місцевих ресторанів був сильно побитий венесуельцями.
Групи чоловіків з камінням і палицями в руках підпалили намети та інше майно біженців. Повідомляється, що після інциденту більше 1000 чоловік втекли назад до Венесуели.
З того боку кордону надходять повідомлення про напади на автомобілі з бразильськими номерами.
Міністр громадської безпеки Бразилії заявив, що в понеділок в допомогу місцевої поліції з центру країни прибудуть загони військових.
Що відбувається в Еквадорі?
Image caption Венесуельці чекають, коли їм дозволять потрапити в Еквадор. Назад йти вони не можуть, а багато хто розраховує возз'єднатися з родичами в Перу і Чилі
Кореспонденти Бі-бі-сі повідомляють, що сотні венесуельців продовжують спроби перетнути кордон з Еквадором, незважаючи на введене днями нове еміграційний правило.
Десятки затриманих просто йдуть з блокпоста Румічака і йдуть уздовж погано охороняється кордону в пошуках лазівки.
"У нас немає грошей, ми повинні продовжувати шлях і налагодити наше життя", - сказала агентству Рейтер вчителька початкових класів Майерлі Ісагірре.
Media playback is unsupported on your device
Мадуро ховають, солдати розбігаються. Що сталося в Венесуелі?
Інші розбивають намети і намагаються сховатися в них від холоду: зима в Еквадорі, територія якого знаходиться на гірських височинах, досить сувора.
"Ми прийшли з узбережжя Карибського моря, і такий холод нестерпний для нас", - каже Хорхе Луїс Торреальба, який втік з Венесуели з родиною і друзями.
Благодійні організації побоюються, що коли ці люди доберуться до кордону з Перу, їм усім доведеться платити штраф за нелегальний перетин території Еквадору.
"А грошей у них немає", - каже Густаво Сальвадор з "Червоного хреста".
В'їжджати в Еквадор без паспортів і раніше можуть тільки діти і підлітки в супроводі дорослих. Всім іншим необхідно мати при собі документ. Це правило було введено минулого тижня, а люди перебувають в дорозі вже кілька місяців, і жорсткість правил застигло їх зненацька.
Що кажуть інші сусіди?
Image caption Антиурядові виступи в Венесуелі тривали кілька місяців, але повалити Мадуро опозиції не вдалося
Через неослабної потоку людей, що біжать з Венесуели, з 25 серпня Перу також вводить в'їзд в країну за паспортами.
У лютому цього року розпорядився посилити прикордонний контроль президент Колумбії Хуан Мануель Сантос.
Однак це тільки посилило прагнення тисяч громадян Венесуели будь-якими шляхами потрапити за кордон.
Опозиція Венесуели звинувачує у кризі правлячу соціалістичну партію. Багата нафтою країна могла б гідно жити навіть при невисоких світових цінах на нафту, вважають противники влади, але уряд, успадкувало від покійного Уго Чавеса політику "боліваріанської революції" і одержавлення економіки, загрузло в корупції.
У минулому році по країні прокотилася хвиля антиурядові виступи за участю мільйонів чоловік.
Опозиція стверджувала, що в протестах, що тривали кілька місяців, взяли участь 85% громадян країни.
Люди вимагали відставки президента Ніколаса Мадуро. У зіткненнях з поліцією загинули десятки людей, сотні були арештовані.
Ніколас Мадуро був переобраний на пост президента в травні цього року.
Що сталося на кордоні з Бразилією?Що відбувається в Еквадорі?
Що кажуть інші сусіди?
Що сталося на кордоні з Бразилією?
Що відбувається в Еквадорі?
Що сталося в Венесуелі?
Що кажуть інші сусіди?