MacKeeper на Mac: чому не варто встановлювати цей додаток: 4 причини

  1. MacKeeper розкриває конфіденційні дані користувачів
  2. MacKeeper знижує продуктивність комп'ютера
  3. MacKeeper пропонує непотрібні інструменти
  4. Компанія MacKeeper застосовує сумнівні маркетингові тактики
  5. Що кажуть творці MacKeeper?
  6. Чому Інтернет заполонила реклама MacKeeper?

Напевно, кожен «маководов» в своєму житті стикався з двома речами: з тим, що його Mac рано чи пізно все-таки починає «гальмувати», і з настирливою рекламою програми MacKeeper. ВО «за сущі копійки» пропонує усунути «гальма» і знову зробити Мас таким же швидким, як у перші дні після установки. Але не все те золото, що блищить ...

Але не все те золото, що блищить

MacKeeper розкриває конфіденційні дані користувачів

Витоку даних, пов'язані з недостатнім забезпеченням їх безпеки, вже давно стали звичними, але набагато гірше, коли жертвами подібних інцидентів стають компанії, що спеціалізуються на виробництві захисних рішень. У грудні 2015 року експерт в області безпеки Кріс Вікері виявив у вільному доступі в Мережі базу даних, що містить логіни, номери ліцензій, хеші паролів і публічні IP-адреси 13 млн користувачів MacKeeper. Про свою знахідку Вікері повідомив розробникам і ті оперативно усунули уразливість, завдяки якій стала можлива витік. Як виявилося, компанія зберігала дані на загальнодоступному сервері, що не вимагає авторизації. З метою безпеки експерти рекомендують всім користувачам, що був передплатниками MacKeeper на момент витоку даних, змінити всі свої паролі.

ПО ТЕМІ: Як прискорити Mac: 16 порад .

MacKeeper знижує продуктивність комп'ютера

Комп'ютери Mac славляться своєю стабільною продуктивністю навіть після декількох років використання, і якщо пристрій починає «гальмувати», одна з причин може полягати в MacKeeper.

Після установки MacKeeper маленькі проблеми швидко перетворюються в великі. Система з «трохи повільної» стає «дико гальмівний». Все, чого хочуть користувачі вже через деякий час роботи з програмою MacKeeper - це дізнатися, як її видалити.

Як би там не було, у багатьох випадках доводиться вдаватися навіть до «Чистої» перевстановлення macOS . Один з користувачів Мас-форуму так і написав: мій комп'ютер і правда став швидше ... просто тому, що я «зніс» і МасKeeper, а саму ОС поставив заново.

ПО ТЕМІ: Mac для чайників: 10 корисних порад по macOS для новачків .

MacKeeper пропонує непотрібні інструменти

MacKeeper пропонує непотрібні інструменти

Розробники MacKeeper позиціонують додаток, як спосіб забезпечення безпеки і продуктивності Mac. Коротенько пройдемося по функціоналу, який пропонує MacKeeper:

Персональний експерт - згідно з описом продукту на сайті MacKeeper, всім передплатникам додатки пропонується цілодобова технічна, що надається співробітниками компанії. Але, по суті, це непотрібна і навіть небезпечна послуга. По-перше, якщо ви зіткнулися з невеликою проблемою, простіше пошукати її рішення в Google, Apple або на спеціалізованих форумах. Якщо ж ви вирішите звернутися до служби техпідтримки MacKeeper, пам'ятайте, що надавати віддалений доступ до свого комп'ютера зовсім сторонній людині досить ризиковано. У таких випадках краще звернутися до довіреним людям.

Очищення Mac - MacKeeper включає інструменти, що дозволяють видаляти непотрібні системні файли, оптимізувати ОЗУ, деінсталювати програми або перевірити обсяг вільного простору. Насправді користувачі можуть виконати всі ці дії самостійно, скориставшись штатними і безкоштовними сторонніми додатками, і не витрачати гроші на придбання платної підписки MacKeeper.

ПО ТЕМІ:

Автоматичне оновлення програм - згідно з інформацією на сайті, MacKeeper запобігає запуск додатків в якості стартових (автозавантаження), а також автоматично оновлює встановлені додатки. Будь-яке з цих дій користувач може виконати самостійно. Про те, як додавати або видаляти програми для автоматичного запуску при завантаженні macOS ми докладно розповіли в цьому матеріалі , А включення автоматичних оновлень проводиться шляхом «Системні налаштування» -> App Store.

Про те, як додавати або видаляти програми для автоматичного запуску при завантаженні macOS ми докладно розповіли   в цьому матеріалі   , А включення автоматичних оновлень проводиться шляхом «Системні налаштування» -> App Store

Пошук, відновлення та резервне копіювання файлів - MacKeeper пропонує інструменти для пошуку втрачених файлів, відновлення файлів або їх резервного копіювання. Ви можете використовувати Spotlight або Finder для пошуку файлів, безкоштовні додатки для відновлення випадково видалених файлів або використовувати Time Machine для створення резервних копій.

Конфіденційність - MacKeeper шифрує файли для їх захисту, проте ця функція не так вже необхідна, враховуючи, що в macOS вже є вбудована система шифрування файлів FileVault.

Безпека - ще однієї марною функцією MacKeeper є антивірус, покликаний забезпечити захист від шкідливих програм і крадіжки персональних даних. Хоча останнім часом число шкідливого ПО для macOS зросла, рядові користувачі навряд чи з ним зіткнуться, якщо будуть дотримуватися простих правил безпеки: не завантажувати неліцензійні програми, не встановлювати підроблені програми, але не використовувати вразливі плагіни Java.

ПО ТЕМІ: Як правильно складати складні паролі і не забувати їх - порада від хакера .

Компанія MacKeeper застосовує сумнівні маркетингові тактики

Навіть без урахування всього перерахованого вище, деякі практики, які застосовуються компанією MacKeeper щодо своїх клієнтів, змушують засумніватися в надійності виробника. Наприклад, компанія застосовує різні брудні маркетингові трюки і тактику залякування, відображаючи різні повідомлення про погрози для комп'ютера, намагаючись таким чином змусити користувачів продовжувати підписку або платити за апгрейд.

Дивує вже сама процедура установки. Зазвичай всі файли нової програми складаються в одному місці, звідки їх легко видалити одним кліком мишки. Але у MacKeeper - свій шлях, інсталятор розкидає файли за різними тек, що вже ускладнює роботу ОС. Дехто вважає, що MacKeeper - це вірус. Схоже небезпідставно.

Після установки на Мас програма сканує комп'ютер на предмет наявних проблем. Вони знаходяться завжди - у вас напевно знайдуть і віруси (гм ...), є критичні помилки (оу) в безпеки, і взагалі роботи на цьому Мас - непочатий край (ой-ой-ой) ...

Для комплексного лікування вашого комп'ютера MacKeeper попросить вибрати тарифний план. Послуги не дешеві.

Послуги не дешеві

Більшість відразу закриває сторінку з пропозицією, «але у нас зараз акція - 25%». Відкриємо невеликий секрет - це «сьогодні» не закінчуються ніколи, ось такий маркетинговий прийомчик.

Відкриємо невеликий секрет - це «сьогодні» не закінчуються ніколи, ось такий маркетинговий прийомчик

У 2016 році YouTube-канал LUWADO опублікував ряд видеобзор MacKeeper, які закликають користувачів не встановлювати утиліту. В результаті компанія-розробник пригрозила судом авторам каналу, якщо ті не видалять ролики.

Вище ми перерахували основні причини, за якими не варто встановлювати MacKeeper на свій комп'ютер. Для того щоб захистити і оптимізувати систему, зовсім необов'язково купувати непотрібне ПО, досить просто скористатися ресурсами Mac і поруч безкоштовних інструментів.

ПО ТЕМІ: «Гарячі клавіші» для macOS, які повинен знати кожен .

Що кажуть творці MacKeeper?

В інтерв'ю виданню Cult of Mac його розробники з компанії Zeobit розповіли наступне. Над додатком працюють 150 чоловік, софт постійно розвивається, а погані відгуки - це все підступи конкурентів ... і користувачів, яким незрозуміла сама ідея антивіруса для Мас. Співробітник Zeobit ображено зазначає: якби ми створили Paint, ніхто б нічого не сказав. А тут хочемо врятувати людей від реальної загрози, а вони ...

Чому Інтернет заполонила реклама MacKeeper?

Це стратегія Zeobit. Компанія вкладається в просування свого продукту через банерну рекламу і пропонує партнерам вигідні умови співпраці.

За матеріалами видання Makeuseof.

Дивіться також:

Чому Інтернет заполонила реклама MacKeeper?
Що кажуть творці MacKeeper?
Чому Інтернет заполонила реклама MacKeeper?

Дополнительная информация

rss
Карта