Медики розповіли, як уберегтися від негативних наслідків прийому антибіотиків

Антибіотики - це найпотужніші препарати проти бактеріальних інфекцій. Сьогодні існує безліч препаратів, покликаних боротися із захворюваннями, проте після їх прийому можуть проявлятися побічні ефекти

Згідно з рядом досліджень, антибіотики - часто провокують пошкодження печінки, пише Care2 . Крім того, вони впливають не тільки на хвороботворні бактерії, але і на трильйони корисних, через що у хворих часто спостерігається дисбактеріоз кишечника. Оскільки нормальна мікрофлора - запорука міцного імунітету, то в разі її порушення у людини можуть з'явитися інші неприємні симптоми, включаючи алергічні реакції.

На щастя, медики знайшли вихід із ситуації і пропонують дотримуватися особливий режим харчування під час прийому антибіотиків, щоб запобігти будь-які неприємні наслідки. В першу чергу вони рекомендують приймати пробіотики як в капсулах, так і готувати закваски. Провівши ряд досліджень, лікарі прийшли до висновку, що для кращого ефекту важливо приймати пробіотики через кілька годин після антибіотиків, а також продовжити їх прийом після завершення курсу антибіотиків.

© Mizianitka / Pixabay © Mizianitka / Pixabay

Лікарі також рекомендують включити в раціон ферментовані продукти, які найкращим чином впливають на здоров'я кишечника завдяки лактобацили. Наприклад, натуральний йогурт, сир, квашена капуста, кимчхи і інші продукти. В ході досліджень вчені виявили, що такі продукти підтримують мікробіом в нормі і не дають розвиватися ентеробактеріями, відповідальним за хвороби кишечника.

Не менш важливо в період лікування вживати їжу, багату клітковиною. Вона прискорює процес проходження їжі через органи травлення і одночасно сприяє очищенню організму. За словами дієтологів, людині достатньо 25 грам клітковини в день. Її можна знайти в таких продуктах, як цільнозерновий хліб, крупи, горіхи, боби, ягоди, брокколі, банани, насіння і багатьох інших.

© TesaPhotography / Pixabay © TesaPhotography / Pixabay

По завершенню курсу лікування антибіотиками, медики радять допомогти організму очиститися за допомогою антиоксидантів. Наприклад, 100 г червоного вина міститься достатня кількість поліфенолів, здатних захистити клітини від руйнування і збільшити кількість біфідобактерій. Нарівні з червоним вином варто відзначити какао, зелений чай, журавлину, чорницю і гранат.

На завершення слід зазначити, що деякі продукти протипоказані в період прийому антибіотиків, оскільки знижують їх ефективність. Одним з небажаних продуктів можна назвати грейпфрут. У ньому містяться особливі речовини, які не дають лікарських засобів засвоюватися. В результаті такого гальмування відбувається своєрідна передозування лікарського препарату в організмі. Також, разом з антибіотиками не варто приймати харчові добавки з високим вмістом кальцію, який перешкоджає засвоєнню ліки.

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook і Вконтакте

Дополнительная информация

rss
Карта