Мережеві абревіатури - ІМХО, офтоп, сабж, LOL, флейм, пруф і ін. - Ф_О_В

  1. Що таке флуд і тролінг?
  2. Що означає слово пруф?
  3. Фейк - це не тільки інтернет-термін
  4. Слова ЛОЛ (lOl) і що воно означає?

Мережеві абревіатури - ІМХО, офтоп, сабж, LOL, флейм, пруф і ін.

Мережеві абревіатури - ІМХО, офтоп, сабж, LOL, флейм, пруф і ін

Що ж означають ці абревіатури? А це саме абревіатура, бо вона утворена чотирма першими літерами фрази англійською мовою, яка в оригіналі звучить, як «In My Humble Opinion», а перекладається як «На мою скромну думку». Природно, що в російській мові оригінальне IMHO замінили на ІМХО написане кирилицею, але суть від цього не змінилася. Або все ж змінилася?

Навіть у своєму споконвічному варіанті ця абревіатура мені дуже підходить, бо я ніколи не намагаюся нав'язати комусь свою думку, та й взагалі, не маючи амбітних устремлінь, легко визнаю свої помилки і помилятися зовсім не боюся.

Тому навіть англійський варіант IMHO мені повністю підходить і я досить часто закінчую їм свої повідомлення на форумах і навіть статті або коментарі в своєму власному блозі. Ніколи не хотів бути схожим на людину, яка вважає, що ніколи не помиляється, бо це фейк або лол (теж хороші слова - ємні і головне інтуїтивно зрозумілі). ИМХО.

Але в російській інтерпретації ця абревіатура трохи втратила свою «скромність» і означає скоріше не смиренне згоду з тим, що людина його вжив може бути не правий, а зовсім протилежне - це моя особиста думка, що я міняти не збираюся і можете навіть не витрачати сили , щоб мене переконати.

А так же досить часто ми зустрічаємо на просторах мережі слова, зміст яких нам смутно зрозумілий з контексту , В якому вони вживаються, але іноді хочеться знати напевно. І ще буде що означає слово Лол , а також що це таке за фейк .

Ці терміни ви можете зустріти при спілкуванні на будь-яких форумах, блогах або соціальних мережах. Однак, є ще ряд настільки ж часто зустрічаються понять, серед яких трапляються і терміни флуд, або утворений від нього дієслово флудить, а також флейм, тролінг і оффтоп, коли повідомлення не відноситься до сабжу. Що воно значить?

Сабж - це слово утворено від subject, а точніше його скорочення subj, яке позначає предмет або тему бесіди, яка ведеться на форумі, конференції, блозі, соціальної мережі або ще якомусь інтернет-співтоваристві.

Сабж - це слово утворено від subject, а точніше його скорочення subj, яке позначає предмет або тему бесіди, яка ведеться на форумі, конференції, блозі, соціальної мережі або ще якомусь інтернет-співтоваристві

Сабж, по суті, це та сама тема (предмет обговорення), яка в цій дискусії (гілці) мусується, а ось вже відхилення від сабжа буде оффтоп (оффтопіком - відхиленням від теми), що зазвичай не вітається, і людині яка вчинила оффтоп нагадують про Сабж, який тут обговорюється.

Оффтоп (оффтопик) - цим словом зазвичай людина намагається позначити (вибачитися), що залишаємо їм повідомлення не відповідає темі гілки на форумі або поста в блозі (off topic - «не в тему»). Повідомлення може бути «поза темою» всього форуму або тільки конкретної його гілки. За Офтопік може бути прийнято і створення нової теми в невідповідному розділі форуму.

Оффтоп можете бути і в Емайл розсилці (наприклад, в Сабскрайбе) , Коли черговий випуск виходить за рамки прийнятої тематики. Оффтоп, як прищепило, не вітається (розглядається як порушення мережевого етикету), бо розмиває обговорювану тематику (сабж), але все ж він менш деструктивний, ніж описані нижче флуд, флейм і тролінг. Хоча, якщо перебільшувати, то фрейм і флуд теж можна віднести до офтоп.

Флейм - це слово означає несподівано виникає суперечка (від flame - вогонь) або обговорення чогось мало має відношення до сабжу. Наприклад, двоє і більше учасників спілкування починають суперечку між собою (в просторіччі «срач»), який переростає в лайка і перехід на особистості (неконтрольований виплеск емоцій).

Наприклад, двоє і більше учасників спілкування починають суперечку між собою (в просторіччі «срач»), який переростає в лайка і перехід на особистості (неконтрольований виплеск емоцій)

Такий Флейм може займати кілька сторінок і звичайним читачам потім буває дуже важко зрозуміти де-ж починає відхід від офтоп і перехід нарешті до сабжу (темі обговорення). Причому ніякого конструктиву флейм не несе (просто вихлюпуються образи - когось зачепили, образили, «наступили на болючий мозоль»). На хорошому форумі модератор словесні флеймовие потоки (срач) потім просто видалить.

Що таке флуд і тролінг?

Що таке флуд і тролінг

Флуд - це фактично замусореваніе сабжа (теми) як без злого умислу (знічев'я і великого розуму), так і нарочито з метою троллінгу (про нього читайте трохи нижче). Як правило, флуд займає досить багато місця і позбавлений будь-якого сенсу по відношенню до сабжу, де він залишається. Флудом також називають залишення однотипної інформації в різних гілках форуму.

Так само як і до розповсюджувачів флейму, до Флудер, в спільнотах ставляться з осудом, однак не маючи можливості їх перемогти (хіба що відправляти в бан) спеціально відводять для них окремі гілки (Флудильня або «курилки»), щоб вони там виливали своє словесне нетримання .

Тролінг - це знову ж таки один з видів порушення етики мережевого спілкування. Мабуть, що тролінг вже переступив формат інтернету і цей термін широко використовують у повсякденному житті. Що ж він означає? По суті, це ненавмисне або ж умисне подначіваніе з метою викликати гнів або спровокувати конфлікт.

  1. Досвідчені тролі можуть піднімати навколо своїх повідомлень бурі емоцій, насолоджуючись зробленим результатом. Інакше, троля можна назвати провокатором (конфлікту). Відбувається слово тролінг від транслітерації з англійської trolling (ловля великої риби на блешню).

    Зустріти троля можна всюди, де йде обговорення (форум, соціальна мережа, коментарі на сайті і т.п.), але от виявити їх буває не так вже й легко, бо він прикидається звичайним рядовим користувачем. Але навіть виявивши тролінг дуже важко буде втриматися від реакції на його провокації зі створення напруженості в суспільстві.

    Ну, а основною причиною поширення троллінгу є анонімність, яка має місце бути при спілкуванні в мережі. У реальному ж житті вони себе так не поводять в силу можливої ​​реакції у відповідь, вираженої вже не словами, а справами.

що ж таке пруф? Дуже часто можна зустріти вирази «пруф під Хайдом», «пруфпік в студію», «пруф або не було!» Або «де пруфлінк?». Що вони означають?

Що означає слово пруф?

В общем-то, слово це походить від англійського proof і найчастіше під ним мають на увазі докази того, що було озвучено в повідомленні. У російській мові аналогом може служити фраза: «чим доведеш».

А доводять зазвичай пруфлінк (тобто підтверджує посиланням на веб-сторінку, де є докази озвученого думки), або пруфпіком (картинка, що підтверджує сказане). При цьому бажано, щоб і посилання, і картинка були б взяті з солідного і поважного ресурсу, яким є довіра.

Хоча, якщо відійти від інтернет-тематики, то у терміна «пруф» є і ряд інших значень. Наприклад, в нумізматиці цим словом позначається технологія висококласної карбування монет або медалей.

Ми всі звикли вживати і чути від інших слово «фейк», навіть не особливо переймаючись питанням що це таке і що буквально воно означає. Чому?

Та тому що навіть з контексту , Не звертаючись до Вікіпедії, можна зрозуміти, що таке фейк і що означає означає це якусь фальсифікацію, видавання одного за інше або, простіше кажучи, підробку. Саме цей сенс і закладений в прабатьків даного поширеного словечка - англійському слові fake (фальшивка, липа, підробка, крутійство, підроблення).

Фейк - це не тільки інтернет-термін

Бачите скільки в російській мові знайшлося для нього визначень (великий він все-таки) і це тільки іменники. Адже fake може використовуватися і в якості дієслова, тоді воно буде означати шахраювати, обжулівать, прикидатися, підробляти, фальсифікувати, прикидатися, фабрикувати і т.д.

Наприклад, в «лихі дев'яності» багато хто з нас купували магнітофони «Панафонік» або спортивні костюми «Адібас». Це був справжнісінький фейк, коли фальсифікували брендовий одяг або товари.

Це був справжнісінький фейк, коли фальсифікували брендовий одяг або товари

Якщо перенестися в сучасність, яскравим прикладом можуть служити китайські Айфони, одяг і аксесуари нібито від відомих брендів, гаджети , Ігрові приставки та інші популярні і модні речі, підробка яких здатна приносити прибуток.

Якщо перенестися в сучасність, яскравим прикладом можуть служити китайські Айфони, одяг і аксесуари нібито від відомих брендів,   гаджети   , Ігрові приставки та інші популярні і модні речі, підробка яких здатна приносити прибуток

Продукти харчування та медикаменти адже теж підробляють, а значить і тут без фейк не обійшлося. Маргарин замість масла, плацебо замість дорогих ліків ... Що вже говорити про інтернет ...

Хоча саме в інтернеті цей термін актуальний як ніде. Тут вам і фейковий акаунти на форумах або соціальних мережах, фейковие сайти для «вилову рибки в каламутній воді» ( це так званий фішинг ). І навіть таким областям, як поширення неліцензійної продукції і «сайти для дорослих» добре знайоме це слівце.

Слова ЛОЛ (lOl) і що воно означає?

Слова ЛОЛ (lOl) і що воно означає

Саме цей сенс і закладався в нього спочатку - смішно до сліз, сміюся вголос, голосно регочу, падаю зі стільця. Утворена ця абревіатура від відповідної фрази англійською мовою «Laughing Out Loud» або за іншою версією від «Lots of Laughs». У будь-якому випадку скорочено виходить LOL. Іноді збільшують кількість букв O в слові, тим самим підкреслюючи експресію.

Наші з вами співвітчизники вловили схожість написання lol і російської літери И, тому можна зустріти і таку інтерпретацію написання цієї фрази. Є і ще близький варіант lulz, який позначає прикол або жарт. Є ще варіант ОЛОЛО - висловлює іронію чи сарказм. Загалом, навіть жаргонізми обростають різними варіантами написання і використання.

Правильно ж писати це слово LOL (ЛОЛ), тобто всі букви в ньому повинні бути великими, як і в будь-який інший абревіатурі. Але це правило дотримується далеко не завжди, та й сам зміст цього слова, яке по суті має лише означати сміх, викликаний повідомлення користувача (вираз емоції, або схвалення жарти, компліменту на адресу жарти опонента).

Але, як ви розумієте, сміх може сприйматися по-різному. Деякі на нього ображаються. Особливо це стосується людей недалеких або ж страждають комплексами. Також на сміх дуже часто неадекватно реагують підлітки (школота, якщо висловлюватися інтернет-жаргонізмів).

Уявіть ситуацію, коли така людина щось «бовкнув» в топіку на форумі, чаті або блозі, а у відповіді на його повідомлення він побачив LOL. Толком не розуміючи його значення він приймає сміх за образу і коли таких випадків накопичується багато, то і значення цього слова дещо видозмінюватися.

З ілюстратора самої позитивної людської емоції (щирого сміху) ЛОЛ переходить в розряд образ. У деяких співтовариствах (в основному, де переважає «Комплекс школота») під ЛОЛом розуміють дурного і недалекого людини (тупящееся або простакуватого). Ще більш нищівним в такій компанії вважається «Лоло», але це вже плід чиєїсь хворої фантазії (похідне від LOL, знову ж).

Загалом, якщо хочете при спілкуванні в інтернеті висловити емоцію сміху, а можливості вставити відповідний смайлик немає (хоча, адже завжди можна спробувати використовувати двокрапку і закриває круглу дужку: і), то сміливо ставте ЛОЛ. Якщо розглядати правила пунктуації, то ця абревіатура повинна розглядати як вигук (виражається емоція) і виділятися з обох сторін комами.

Ну і, природно, що не варто уподібнюватися «школоте» і опускатися до рівня бидлофорумов, використовуючи це слово як образи. Це сміх, та й годі ...

ktonanovenkogo.ru/voprosy-i-otvety/imxo-chto-eto-takoe-i-chto-eto-slovo-znachit-v-runete.html

ktonanovenkogo.ru/voprosy-i-otvety/chto-takoe-lol-lol.html

Що таке флуд і тролінг?
Що означає слово пруф?
Що ж означають ці абревіатури?
Або все ж змінилася?
Що воно значить?
Що таке флуд і тролінг?
Що ж він означає?
О ж таке пруф?
» Або «де пруфлінк?
Що вони означають?

Дополнительная информация

rss
Карта