Без вчителів. Раз на місяць Артем їздить в школу і здає тести. Фото: Н. Хоробрів
Мешканка Харкова відмовилася від школи і вчить сина сама Посохов Павло https://cdn.segodnya.ua/img/article/4738/99_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4738/99_tn.jpg 2013 -11-09T10: 43: 58 + 02: 00 Харків Вивчаючи нову тему за підручниками, жінка використовує відеоуроки і навіть ігрову форму навчання
Незважаючи на те, що в Україні не існує домашнього навчання для здорових школярів, харків'янка Наталія Хоробрів перевела сина на екстернатну форму навчання і фактично сама навчає його всім предметам.
Мама-педагог випробувала кілька форм і способів навчання. "Спочатку я вирішила використовувати для нього щадний режим: запропонувала займатися тими предметами, які йому подобаються, відводячи по годині на кожен. Але вже через кілька днів він просив вчити і інші предмети", - ділиться методикою Наталія. Жінка запевняє: синові одразу почали даватися алгебра, геометрія і фізика .
Вивчаючи нову тему за підручниками, Хоробрів використовують відеоуроки і навіть ігрову форму навчання, однак не робить з цього заняття в суцільну забаву. "У нас таки не початкова школа, він повинен розуміти, що знання необхідно вміти отримувати різними способами - і через спілкування, і через гру, і через методичне, часом монотонне, вивчення матеріалів", - говорить Наталія Хоробрів.
Сам Артем від домашнього навчання в захваті, адже на відміну від однолітків він може вранці довше поспати, та й на освоєння знань витрачає значно менше часу. "Я можу встати, коли завгодно, але не пізніше полудня. Хлопці заздрять мені, адже проводять в школі багато часу, а дізнаються мало", - хвалиться Артем.
Без контролю професійних педагогів Артем не залишився, адже числиться в сьомому класі звичайної школи. Щомісяця здає тести за програмою і отримує завдання на наступний. В кінці навчального року його чекають контрольні по всіх темах, які вивчають однокласники. Мама впевнена: проблем з соціалізацією у Артема не буде, адже його вільний час розписано по хвилинах. Після уроків - заняття в театрі музично-динамічної світложивопису, конярство, вуличні танці, дитяче телебачення і плавання.
"Таким підбором гуртків ми вирівнюємо і творче начало, і рухову активність. Дитина знаходиться в колективі людей з близькими цілями, схожими інтересами, і таке спілкування дає йому більше, ніж уривкова балаканина на перервах в школі", - говорить Хоробрів.
Педагоги з цього привід проблему не створюють. "Я вважаю, нічого страшного в такій формі навчання немає. У наше століття розвитку інформаційних технологій, чому б їх не використовувати. Головне при такій формі навчання не залишити дитину без спілкування з однолітками", - вважає директор міського Департаменту освіти Ольга Деменко.
Вільний графік І ПІШІ ПРОГУЛКИ
Наталія Хоробрів продовжує чергувати різні методи навчання сина, а ось з розпорядком дня вже визначилися. "Ми вчимося з понеділка по п'ятницю, з 9:00 ранку до 13: 00-14: 00. Потім у Артема секції та гуртки, також у нього багато таких занять у вихідні. Іноді ми по п'ятницях не займаємося, в цей день ми вирушаємо кудись гуляти. Часто виходимо гуляти по місту, я розповідаю йому про історію будівель і вулиць. Піші прогулянки приносять багато користі ", - впевнена Хоробрів.
Жінка вже вирішила, що до дев'ятого класу вона точно буде займатися з Артемом будинку, а далі перед школярем постане вибір: навчання в коледжі або заняття в школі. "Звичайно, я не пам'ятаю всю шкільну програму, щоб замінити всіх вчителів з усіх предметів, але ми разом дивимося теми, розбираємо їх, навіть здебільшого Артем сам розбирається, тому що так він краще засвоює програму", - говорить Хоробрів.
Щомісячні шкільні тести Артем здає на 9-10 балів. Мама ж запевняє, що синові виконувати завдання не допомагає, лише вказує на помилки, які школяр виправляє самостійно.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Підписуйтесь на нашу розсилку