23 жовтня 2013 року в рамках найбільшої світової конференції Pubcon Las Vegas , Присвяченій SEO та інтернет-маркетингу, в якості ключового спікера виступив керівник команди Google по боротьбі з веб-спамом і провідний інженер корпорації Метт Каттс (Matt Cutts).
«Мене часто запитують про те, як буде змінюватися пошук Google найближчим часом. Саме тому я хочу звернути увагу аудиторії на ті зміни, які вже відбулися - це багато в чому допоможе передбачити майбутнє пошуку і пошукової корпорації », - почав свою промову пан Каттс.
Далі він згадав ще про одну розробці Google - діалоговому пошуку: «Ми пишаємося запуском голосового пошуку, який здатний відповідати на запитання користувачів в режимі діалогу». Ще одним досягненням корпорації можна вважати запуск інтелектуального асистента Google Now : «Сьогодні вам навіть не доводиться нічого шукати, щоб миттєво отримати необхідну інформацію», - сказав Метт Каттс, роблячи особливий акцент на можливостях Google Now.
Повертаючись до розповіді про принципи роботи алгоритму семантичного пошуку Knowledge Graph, спікер повідомив про те, що «Мережа знань» здатна розуміти і інтерпретувати взаємовідносини між сутностями вже на більш високому рівні. «Наприклад, якщо ми говоримо про столицях Росії або Туреччини, то Граф знань вже розуміє, що це Москва і Анкара. Більш того, на даному прикладі я хотів би продемонструвати, що таке розуміння існує не тільки для столиць різних країн, а для всіх предметів, концепцій і понять навколишнього нас реальності. Ми також наполегливо працюємо над голосовим пошуком. Наприклад, ви можете запитати: «Хто є прем'єр-міністром Туреччини?» І, отримавши відповідь, продовжити діалог: «Скільки йому років?». При цьому, Google, аналізуючи дані минулого пошукового запиту, розуміє, що ми все ще говоримо про прем'єр-міністра Туреччини і, у відповідь на друге запитання, назве його вік. Крім того, сьогодні ми почали концентруватися на аналізі того, як шукають користувачі і яким цілям служать різні пошукові сценарії ».
Говорячи про зміни, які відбулися за останні кілька місяців з пошуком Google, Мет Каттс розповів про впровадження алгоритму Колібрі (Hummingbird) : «Основна ідея даного алгоритму полягає в тому, що зараз ми навчилися виділяти найбільш значущі слова в запитах. Практика показує, що в абсолютно будь-якому пошуковому запиті містяться як значущі, так і не дуже значущі слова. Так, наприклад, в питанні [яке місто є столицею Техасу, моя люба], словосполучення «моя дорога» є всього лише зверненням і, по суті, не несе ніякої семантичної навантаження. Алгоритм «Колібрі» в змозі виявити і зрозуміти це. Тобто Колібрі - це механізм, який визначає, які слова в запиті найбільш значимі, а які - ні », - пояснив представник пошуку.
Після цього доповідач звернув увагу аудиторії на те, що, всупереч прогнозам, окремих аналітиків галузі, запуск алгоритму «Колібрі» практично ніяк не вплине на пошук: «Я вже встиг прочитати величезну кількість статей про новий алгоритмі« Колібрі », і, на жаль, більшість з них присвячені темі «Як« Колібрі »змінить SEO». У свою чергу, можу заявити, що люди поки ще не дуже добре розуміють, що являє собою цей алгоритм. Якщо серйозно, то масштабно з точки зору SEO запуск Hummingbird ні на що не вплине. Зміни в плані видачі будуть абсолютно незначними, і їх практично ніхто не помітить. Так їм чином, веб-майстрам і оптимізаторів не слід хвилюватися з приводу запуску «Колібрі» - його інтеграція в основний пошук не спричинить за собою змін, подібних до тих, що сталися під час запуску «Панди» або «Пінгвіна» ».
І все ж, незважаючи на всі заяви про «безневинність» алгоритму «Колібрі», Метт Каттс констатував факт того, що Hummingbird вже встиг торкнутися до 90% пошукових запитів, однак це сталося в дуже маленькому сегменті.
Ще одним важливим зміною, на думку головного інженера Google, стало «пом'якшення» фільтра «Панда»: «Завжди є люди, які вважають, що їх сайти перебувають під впливом« Панди ». Однак у Google - інша мета: нам важливо розуміти хорошого чи якості індексований сайт. Одна з найбільш важливих речей, яку робить «Колібрі», зводиться до надання Google сигналів про сайтах, які знаходяться «під сумнівом» у «Панди». «Колібрі» дозволяє виявити ступінь відповідності таких сайтів пошуковим запитам користувачів, а, значить, дає Google зрозуміти, чи потрібні ці ресурси людям », - пояснив Метт Каттс.
Також представник пошуку повідомив, що сьогодні для Google все більшої значущості набирає показник авторитетності ресурсу. Так, щоб зайняти високу позицію у видачі, сайту необхідно стати найбільш значущим і авторитетним у своїй галузі. Наприклад, якщо тематика сайту - медична і Google знає про те, що ресурс є авторитетним, тобто люди довіряють йому, то пошукова система буде показувати сайт трохи вище ресурсів конкурентів, в тих випадках, коли мова йде про медичної тематики. Загальна рада від Метта Каттса власникам сайтів звучав так: «Е слі ви є авторитетом в якоїсь тематики - продовжуйте писати про це, стаєте більш впливовими і заробляйте авторитетність!»
В наступній частині свого виступу спікер торкнувся питань мобільного видачі, заявивши про те, що Google зараз активно працює над питаннями ранжирування ресурсів у видачі для смартфонів. «П остоянно думайте про те, чи буде ваша сторінка завантажуватися повільніше на сматфонів, ніж на ПК. І якщо це так, то ми, швидше за все, знизимо її у видачі », - прокоментував він. Також Каттс підкреслив, що сьогодні мобільний напрямок є воістину величезним і швидкозростаючим, і привів статистику того, скільки трафіку приходило на Youtube з мобільних телефонів в останні роки. Так, в 2011 році його частка дорівнювала лише 6%, в 2012 - 25%, в 2013 році YouTube отримує вже 40% всього трафіку з мобільних телефонів. Таким чином, на думку, Метта Каттса, власникам сайтів і веб-майстрам слід негайно починати займатися поліпшенням мобільних версій своїх ресурсів.
Переходячи до обговорення проблеми пошукового спаму, представник пошуку заявив про те, що в найближчі півроку вебмастерам не варто очікувати якихось глобальних змін в цьому напрямку. Однак незначні оновлення та удосконалення алгоритмів відбуватимуться постійно. Так, наприклад, сьогодні Google активно працює над тим, щоб повністю викорінити з видачі сайти, що просуваються за запитами типу: [купити віагру], [дитяче порно] і т.п. Причому, ця робота буде проводитися у видачі для всіх країн. «Ми зробимо все можливе, щоб результатів за такими запитами не було», - заявив Каттс.
Говорячи про апдейтах алгоритму «Пінгвін» до версій 2.0 та 2.1 Каттс пожартував: «Запускаючи ці оновлення, Google хотів зробити дуже м'які зміни. Але при цьому ми, звичайно ж, в глибині душі сподівалися, що вебмастера в один голос почнуть кричати: «О, Господи, це жахливо!» Однак, прочитавши на форумах відгуки про те, що веб-майстра навіть не помітили такої незначних змін в алгоритмі, - інженери Google знизали плечима і «трохи підкрутили» настройки фільтра. Тоді-то і вийшов пінгвін 2.1 ».
Що ж стосується офіційної думки Google з приводу платного розміщення посилань, то тут Метт Каттс заявив наступне: «У рекламі немає нічого поганого до тих пір, поки ви помічаєте контент, як рекламний. Напевно, всі ви пам'ятаєте історію яка сталася на початку цього року з партнерами британського квіткового магазину Interflora. Платне розміщення - це зона високого ризику. Так що не ризикуйте - ви не повинні платити за посилання, які передають PageRank ».
Говорячи про комунікації c представниками галузі Каттс зазначив, що його команда активно з'являється на всіх найбільших заходах. Наприклад, в цьому році таких конференцій відбулася вже більше 100. Вони проводилися по всьому світу, в тому числі і Москві. Крім того, команда Google виконала велику роботу для того, щоб налагодити зв'язок з веб-майстрами. Були запущені спеціальні ініціативи, записана маса навчальних відео, організовані Відеозустрічі вебмайстрів з ключовими співробітниками Google і т.п.
Що ж стосується майбутнього пошуку, то сьогодні основну ставку корпорація робить на технології машинного навчання: «Google намагається ставати розумнішими, і наша місія - організувати інформацію таким чином, щоб вона була доступною та зручною. По суті, в формулюванні нашої місії навіть немає слова «пошукова система». Ми хочемо навчитися давати правильні і повні відповіді на конкретні питання », - заявив Каттс.
Ще один важливий аспект для Google сьогодні - це розвиток мобільних технологій: «Мобільний інтернет розвивається швидше, ніж будь-хто припускав, тому ще один тренд для нас сьогодні - це мобільність. У деяких країнах мобільний трафік вже перевищує десктопний, і ця тенденція буде поширюватися по світу. Якщо ви все ще не думали про свою мобільного стратегії, і ваш сайт виглядає жахливо з точки зору користувачів мобільних пристроїв - ви повинні почати працювати над ним в цьому ключі прямо зараз », - пояснив представник Google.
В якості третьої важливого фактора для Google Метт Каттс виділив принцип вказівки авторства і використання авторської розмітки веб-майстрами. На думку Каттса, свого часу творці Facebook виконали величезну соціальну роботу, і тепер їх соцмережа знає про людей багато. У дещо іншому аспекті підійшла до цього питання корпорація Google. Як би там не було, розуміння соціальних зв'язків і знання інформації про користувачів дозволить соцмережах і пошуковим системам істотно скоротити кількість спам-контенту на сторінках і у видачі. Згодом приналежність контенту певного автору буде лише набирати значимість.
При цьому, говорячи про значення соціальних сигналів для Google, таких як офіційні свідоцтва +1, «лайки», твіти, ретвіти і т.п., Каттс зазначив наступне: «Моя відповідь на це питання така - ваш сайт не почне високо ранжируватися у видачі , завдяки цій чиннику, в короткі терміни. Ні соціальні сигнали з Facebook'а, ні отметікі +1 з Google+ не підвищать позиції вашого сайту в один момент. Однак, якщо подібні соціальні сигнали, пов'язані з вашим сайтом, надходять в Google протягом певного періоду часу - пошукова система може почати розцінювати ваш сайт як авторитетний у своїй тематиці джерело і стане привласнювати йому більш вигідні позиції у видачі. При цьому не думайте тільки про підвищення рейтингу в соціальних мережах - думайте про те, як стати авторитетом, лідером думок, людиною, до якої прислухаються оточуючі. Робіть себе, свій бренд або ресурс авторитетним! »
Відповідаючи на найпопулярніше запитання про те, коли буде оновлення алгоритму PageRank, представник Google повідомив, що раніше поновлення алгоритму проводилися практично кожен день. Однак у даний момент і до кінця 2013 року Google не планує вводити будь-які оновлення для даного алгоритму.
Підводячи підсумки, Метт Каттс дав вебмайстрам наступні поради:
- Готуйтеся до посилення мобільних факторів! Уже зараз складайте плани по оптимізації сайтів під мобільні пристрої.
- Вивчіть детально роботу функціонала автозаповнення запитів . requestAutocomplete - це нове розширення для Chrome, яке дозволяє користувачам автоматично заповнювати форми, значно економить їх час, і, отже, підвищує ймовірність конверсії.
- Ніколи не слід перевантажувати верхню частину веб-сторінки рекламними оголошеннями. Шквал реклами не повинен критикувати на користувачів, що приходять на ваш сайт.
- Не варто нехтувати використанням авторської розмітки - якість і авторитетність автора як і раніше актуальні для Google.
- Зовсім скоро розширені сніппети будуть доступні тільки сайтам високої якості.
Наостанок, Метт Каттс порадив вебмастерам:
Огляд підготувала Марія Булгакова