Мідний змій - кулер Speeze CopperSnake II

Компанія Speeze, яка почала свій шлях в індустрії комп'ютерних кулерів з простих моделей, розрахованих на OEM-ринок комп'ютерних складальників, все частіше радує користувачів новими охолоджувачами, орієнтованими саме на тих, хто йде в магазин за кольором. Адже щоб продати retail-кулер треба зробити його не просто тихим і дійсно холодним в роботі, але і надати йому агресивний зовнішній вигляд і як слід упакувати. Тому що мало хто погодиться купити безлику картонну коробку, в якій знаходиться рублёний шматок алюмінію з прикрученим вентилятором. Нова модель кулера від компанії Speeze для процесорів Pentium 4 і Celeron формату Socket 478 отримала назву "CopperSnake II", мідна змія другого покоління. Першу "мідну змію" ми не розглядали на сторінках нашого сайту і тим цікавіше буде з'ясувати, що ж являє собою ця, з дозволу сказати, "господиня мідної гори".

Першу мідну змію ми не розглядали на сторінках нашого сайту і тим цікавіше буде з'ясувати, що ж являє собою ця, з дозволу сказати, господиня мідної гори

Кулер поставляється в гарній прозорій упаковці, стандартної для retail-охолоджувачів Speeze.

Кулер поставляється в гарній прозорій упаковці, стандартної для retail-охолоджувачів Speeze

Всередині коробочки розташовуються: сам кулер Speeze CopperSnake II, шприц з кремнієвої термопастою і регулятор швидкості роботи вентилятора, який встановлюється в відсік для плати розширення корпусу. Так само є маленький папірець зі словесної інструкцією по установці на "ненаших" мовами, але користі від неї мало, адже як ми переконаємося трохи пізніше, інсталяція мідного змія проста, так що з нею впорається навіть дитина.

Ну а перш, ніж ми перейдемо до розгляду самого охолоджувача, ознайомимося з його характеристиками.

Характеристики кулера Speeze CopperSnake II

Маркування кулераEE446B14-FПлатформа

Socket 478 Розміри радіатора, мм 90.5x81x63.5 Матеріал радіатора Мідь Матеріал підстави Мідь Покриття радіатора Нікель Розміри вентилятора, мм 70x70x25 Підвіска ротора Два шарикопідшипника Номінальна потужність вентилятора, Вт 3.6 Частота обертання лопатей, об / мин 2500 - 4200 продуктивність вентилятора, CFM 22.0 - 37.0 Рівень шуму, дБ 25.0 - 36.0 Підключення вентилятора Трьохконтактний Molex конектор Тепловий інтерфейс Кремнієва термопаста Середній час напрацювання на відмову, год. 50 000 Рекомендований для процесорів Celeron 2.8 і вище
Pentium 4 3.6

Отже, перед нами кулер з повністю мідним радіатором, що має нікельоване покриття і ручним регулюванням частоти обертання лопатей вентилятора. На сайті компанії Speeze сказано, що ці охолоджувачі можуть поставлятися як з термопастою на кремнієвій або срібною основі, а так само з двома типами регуляторів швидкості, що встановлюються в 3.5 "відсік корпуса і замість плати розширення. Нам, як бачите, дісталася версія з кремнієвої пастою і регулятором-заглушкою PCI слота, що, в общем-то, теж непогано. Радує, що вентилятор має два кулькових підшипника - останнім часом на підвісці роторів економлять більше, ніж пару років назад. Але ж підвіска вентилятора - показник надійності кулера, а зна чит і комп'ютера в цілому. Але не будемо забігати вперед і почнемо по порядку розглядати конструкцію кулера Copper Snake II.

конструкція

Зовні кулер виглядає досить незвично: білий нікельований радіатор і солідний пластиковий "обвіс". Поєднання блискучого хрому і синьо-фіолетового пластику виглядає якось незвично, але синьо-фіолетовий колір - обраний колір компанії Speeze для аксесуарів моддинга.

Поєднання блискучого хрому і синьо-фіолетового пластику виглядає якось незвично, але синьо-фіолетовий колір - обраний колір компанії Speeze для аксесуарів моддинга

Можливо, компанія Speeze переборщила з кількістю пластику, але насправді його кількість цілком виправдано. Рамка кріпиться до основи радіатора чотирма маленькими гвинтиками. На самій же рамці встановлюється вентилятор і механізм кріплення кулера до материнської плати.

На самій же рамці встановлюється вентилятор і механізм кріплення кулера до материнської плати

Підошва радіатора гладка, відшліфована і блискуча (за рахунок нікелевого покриття). Теплопровідні інтерфейс (термопаста) повинна бути нанесена на поверхню до установки кулера на процесор.

Теплопровідні інтерфейс (термопаста) повинна бути нанесена на поверхню до установки кулера на процесор

Радіатор CopperSnake II проведений за класичною схемою: плоскі пластинчасті ребра впресовані в основу і загнуті у верхній частині для додання міцності конструкції. Радіатор повністю мідний: підошва і підстава. На його поверхню нанесено нікелеве покриття, що додає йому більш ефектний зовнішній вигляд. Але теплопровідність нікелю майже в 4 рази нижче, ніж у міді, тому покриття має здебільшого естетичне значення. Є ще одна думка, що гладке покриття типу нікелю сприяє кращому повітряному потоку в радіаторі і не дає окислюватися міді, але це з області високих матерій, які не стосуються таких простих речей, як кулери для процесорів.

Є ще одна думка, що гладке покриття типу нікелю сприяє кращому повітряному потоку в радіаторі і не дає окислюватися міді, але це з області високих матерій, які не стосуються таких простих речей, як кулери для процесорів

Ті, кому доводилося встановлювати і знімати стандартні Intel-івські кулери, що йдуть в комплекті з процесорами Pentium 4, напевно багато раз висловлювали не самі приємні вирази на адресу тих, хто придумав таке незручне кріплення. Кріплення у кулера Speeze CopperSnake II зроблено більш зручно: охолоджувач має чотири металеві лапки, якими чіпляється за пластикові стійки материнської плати. Зверху на рамці кулера встановлена ​​масивна ручка, що повертається на 180 градусів. Вам просто треба поставити кулер на процесор і повернути цю ручку з одного крайнього положення в інше. Після цього лапки самі стиснуться і зафіксують кулер на материнській платі. Зняти кулер так само просто: повертаєте ручку в зворотному напрямку і лапки відпускають охолоджувач, після чого він легко знімається з процесора.

Зняти кулер так само просто: повертаєте ручку в зворотному напрямку і лапки відпускають охолоджувач, після чого він легко знімається з процесора

Вентилятор, встановлений на кулері Speeze CopperSnake II, має номінальну потужність 3.6 Вт. Це стандартний вентилятор розмірами 70x70x25 мм з підвіскою на кулькових підшипниках. Провід живлення вентилятора укладені в загальну нейлонову трубку, що дуже зручно і естетично - один товстенький кабель замість трьох тонких проводів. Вентилятор зверху закривається пластиковою гратами, запобігає потраплянню під лопаті сторонніх предметів - пальців користувачів, проводів і кабелів. Такі сучасні стандарти.

тестування

Тестова система

процесор

Intel Pentium 4C 2.8 ГГц

Материнська плата

Asus P4PE

відеокарта

Albatron FX 5600

Температура повітря

24оС

Для тестування ми використовували комп'ютер, конфігурація якого вказана в таблиці справа. Для порівняння ми використовували стандартний кулер Intel, що поставляється в комплекті з Retail-версіями процесорів. На діаграмі він позначений, як Intel Cooler. Так само використовувався кулер Titan TTC-W9TB / TC , Так само має мідний радіатор і вентилятор розмірами 70x70x25 мм з частотою обертання лопатей до 4700 оборотів в хвилину.

Вентилятори підключалися прямо до материнської плати через регулятори, що поставляються в комплекті. Кулери Speeze і Titan тестувалися при максимальній і мінімальній швидкості, а охолоджувач Intel, який не має за замовчуванням можливості регулювання швидкості, працював в штатному режимі. Як термоінтерфейсу у всіх тестах застосовувалася термопаста на срібній основі. Тестування проводилося в дві стадії. На першій стадії завантажувалася операційна система Windows XP, запускалася програма MotherBoard Monitor, і комп'ютер простоював без дії (в так званому режимі простою) 30 хвилин, поки не встановиться стабільна температура, після чого знімалися показники температури. На другому етапі під Windows XP завантажувався Burn-In модуль тестової програми SiSoft Sandra 2004 SP2, який проганяв тест CPU Multimedia Benchmark 60 разів поспіль при 100% завантаженні процесора.

Як видно, максимальна частота обертання лопатей у CopperSnake II трохи нижче, ніж у Titan TTC-W9TB / SC, а мінімальна - навпаки вище. Тому даний кулер працює тихіше, ніж тітановскій на максимальній швидкості, але голосніше на мінімальної. Як наслідок, при мінімальній швидкості обох охолоджувачів істотно виграє саме CopperSnake II, хитрий змій ... При підвищенні швидкості вентиляторів, звичайно ж, температура знижується і стандартний кулер Intel вже не є конкурентом ні для кого з цієї пари. У тітановского кулера на максимальній швидкості показники трішки гірше, але не настільки, щоб говорити про критичне відставання. Хоча, не варто забувати, що на максимальній швидкості CopperSnake II працює тихіше.

висновки

Три роки тому, коли ми розглядали кулери Speeze, ми говорили про дешевих рішеннях, які повинні просто охолоджувати процесор. Сьогодні ми говорили про якісно новий продукт середнього рівня, з зручним кріпленням, красивою зовнішністю і хорошими показниками. Мідний змій трохи схитрував і його мінімальна швидкість на тисячу з гаком оборотів перевищує заявлену, але для тих, хто шукає безшумної роботи комп'ютера, та ж Speeze запропонує цифрову контрольну панель DigiPanel з цифровою регулюванням, що дає можливість виставити частоту обертання лопатей з точністю до 10 оборотів в хвилину. Ті ж користувачі, хто просто хоче знайти гідну заміну стандартному кулеру від Intel, її отримають в особі CopperSnake II і безсумнівно залишаться задоволені, особливо порівнюючи способи кріплення CopperSnake і интеловского охолоджувача.

Ми дякуємо компанії " NEO GROUP ", Офіційного дистриб'ютора Speeze в Росії, за наданий кулер CopperSnake II.

Офіційний російськомовний сайт продукції Speeze - www.speeze.ru .

LIKE OFF
28 / 10.2004

Дополнительная информация

rss
Карта