Послуга коротких текстових повідомлень є одним з найбільш «стародавніх» мобільних сервісів, але своєї актуальності примітивні SMS не втратили і навряд чи втратять в доступному для огляду майбутньому. Приємно, коли в цій вже вздовж і впоперек вивченої області з'являються цікаві новинки. І подвійно приємно, коли нове технічне рішення усуває один з небагатьох «вроджених» недоліків цього заслуженого сервісу.
SMS «живіший за всіх живих»?
У минулому році ми з вами якось упустили одне дуже знакова подія в сфері додаткових послуг: вперше сукупний дохід від усіх VAS зрівнявся з доходом від відправки SMS-повідомлень. Правда, не у всіх операторів і не у всіх країнах, але тенденція збереглася. До минулого року протягом усього часу існування мобільного зв'язку SMS-сервіс зберігав абсолютне лідерство за кількістю користувачів і прибутковості для операторів. Тобто всі численні тематичні послуги, «Гудки» з «привітом», передача даних, мобільний інтернет і WAP, мобільне позиціонування, мобільні месенджери і все інше разом узяте по своїй прибутковості не дотягувала до простого і скромного SMS-сервісу. У чому секрет «живучості» SMS-обміну? Здавалося б, в 21-м столітті існує безліч зручних і недорогих варіантів мобільного текстового спілкування, що змушує мільйони людей триматися за цей доісторичний сервіс? Тим більше, що ціна питання за нинішніми мірками фантастично висока, близько 3 копійок за кожну букву, розділовий знак і навіть пробіл. Відправлення через SMS щойно прочитаного вами шматка цього тексту обійшлася б рублів в 40, важко навіть уявити собі який можна порівняти за дорожнечі канал передачі текстової інформації. Розцінки на відправку SMS продовжують зберігатися на високому рівні незважаючи на те, що собівартість передачі SMS усередині мережі зникаюче мала і додаткові витрати з'являються тільки при необхідності перекинути повідомлення в мережу іншого оператора, особливо закордонного. Дивуватися і нагадувати марно, будь-який товар коштує стільки, скільки ми готові за нього платити. А сумніватися в нашій готовності платити за відправку SMS не доводиться, фінансова звітність операторів цей факт переконливо підтверджує.
Банальна істина: SMS-повідомлення були, є і залишаться затребуваними завдяки простоті, універсальності і повної сумісності. Мало хто не вміє відправляти SMS, а не вміють повідомлення прочитати і зовсім частки відсотка. Передача повідомлень між мережами давно відпрацьована, ймовірність недоставки дуже мала і зростає тільки в дні масових привітань, функція підтвердження доставки значно підвищує надійність сервісу. Якщо говорити саме про обмін короткими повідомленнями, то SMS-сервісу в мережах GSM притаманні тільки два серйозні недоліки: висока ціна і прив'язка до певної SIM-карті (неможливість переадресації SMS на інший номер телефону). Будемо вважати ліричним відступом і перейдемо до розбору нової послуги.
SMS-плюс: інструмент або баловство?
Новинне опис послуги читаємо тут , Ключові цитати:
«Відправляти і переглядати отримані SMS-повідомлення через Інтернет, додавати в повідомлення автоматичну підпис, розсилати їх за розкладом і зберігати в архіві, - все це тепер доступно ...« SMS + »об'єднує всі необхідні послуги, що мають пряме відношення до SMS. Підключивши цей сервіс, абоненти можуть зберігати свої SMS в спеціальному архіві, який доступний через Інтернет за допомогою зручної програми, дуже схожою на електронну пошту. Так само через Інтернет тепер можна проводити будь-які операції зі своїми SMS-повідомленнями: відправляти нові, пересилати наявні повідомлення іншим абонентам, встановлювати автовідповідь і навіть автоматично переадресовувати вхідні SMS на інший мобільний телефон.
Підключити послугу «SMS +» можуть абоненти будь-яких тарифних планів мережі «Мегафон-Москва». Для цього достатньо набрати на своєму мобільному телефоні команду * 105 * 637 # або відправити безкоштовне SMS на номер 000105637. До 01 липня 2009 року послуга надається безкоштовно, в подальшому абонентська плата складе 60 рублів з урахуванням ПДВ, при цьому відправлення SMS та інші дії абонента тарифікуватися не будуть ».
Уточнимо відразу: пропозиція «... відправка SMS і інші дії абонента тарифікуватися не будуть» відноситься тільки до відправки SMS-повідомлень з сайту з Web-інтерфейсу послуги. Відправлені з телефону SMS тарифікуються звичайним чином. З головною сторінкою послуги можна ознайомитися тут , Але для потрапляння «всередину» і ознайомлення з функціоналом доведеться послугу підключити. Втім, до 1 липня всі одно безкоштовно, так що не гріх і ознайомитися. «SMS +» з'являється в «Сервіс-гіді», але про всяк випадок USSD-команда для відключення * 105 * 637 * 0 #.
Отже, за що з нас хочуть 60 руб. абонплати на місяць? Умовно «SMS +» можна розділити на два блоки: Web-інтерфейс для повноцінної роботи з SMS-повідомленнями і додаткові сервіси, з яких найважливішим є послуга переадресації вхідних SMS-повідомлень на інший номер телефону. Підозрюю, що два блоки об'єднали в один з міркувань роздати «всім сестрам по сережках» і тим самим забезпечити максимально можливу затребуваність «SMS +». Заодно виправдати немаленький розмір абонплати, яка за такий комплекс вже не здається надмірною.
«Просто» Web-інтерфейсом нас з вами не здивуєш, в мережі є досить сторінок з підбіркою посилань на операторські сервіси по відправці SMS. Трохи заморочно, зате абсолютно безкоштовно. Біда в тому, що для ефективно працюючої зворотного зв'язку SMS потрібно відправляти саме зі свого номера телефону, операторські сайти такої можливості не надають. Існують досить зручні SMS-клієнти, функціонально близькі до повноцінних поштовим програмам, номер відправника можна задати довільний і відповіді будуть приходити на телефон. Але тут інша біда: сервіс злегка примхливий і непередбачуваний, розміщені на закордонних серверах сайти схильні зникати в інтернет-тумане через кілька місяців роботи. Гроші за оплачений авансом SMS-пакет (близько 4 євроцентів за 1 SMS), природно, ніхто не повертає.
Web-інтерфейс «SMS +» позбавлений обох недоліків, а в якості додаткового бонусу забезпечує майже повну синхронізацію відправляються і одержуваних SMS. «Майже повну», тому що відправлені з Web-інтерфейсу SMS в телефоні, природно, не потрапляють. Але всі вхідні і відправляються з телефону дублюються на сайті і розкладаються по папках «Вхідні» і «Надіслані», так що вся SMS-листування на сайті зберігається і завжди під рукою.
Додатковий функціонал захований в розділі «настройки». Тут можна встановити переадресацію вхідних SMS на будь-який номер і / або включити режим автовідповідача на всі вхідні повідомлення. Обидві функції є дуже цінними, а режим переадресації - і зовсім унікальна послуга на московському GSM-ринку. «Автоответние» та переадресовані SMS не тарифікуються.
Плюси і мінуси
З Web-інтерфейсом зручно працювати, по функціоналу дійсно нагадує інтерфейс поштової програми. Природно, з усякими символами-конвертиками, фоновим виділенням «активного» повідомлення, спливаючі підказки і т.п. Зрозуміло, головний плюс - можливість відправляти SMS-повідомлення на будь-які номери, а не тільки абонентам своєї мережі. З незвички злегка незатишно без грон рекламних банерів по всьому екрану.
Як уже писав вище, за підключеної послуги на сайті утворюється повноцінне сховище SMS-листування. Пошуковий механізм присутній і навіть працює, а при завданні номера телефону в спеціальному вікні виводить на екран всю переписку з певним адресатом. Зручно.
Кількість відправлених символів - до 200 знаків Unicode (кирилиця). Тобто еквівалент трьох повідомленнями в склеюванні. Іноді хочеться відправити текст достовірніше, але будемо вважати розумним компромісом.
Переадресація вхідних SMS виявиться надзвичайно корисною і потрібною штукою при поїздках по Росії з використанням місцевих SIM-карт. Про переваги цього рішення в міжнародному роумінгу писати не потрібно, тут все очевидно. Питання в тому, чи буде коректно працювати переадресація на SIM-карти зарубіжних операторів і, відповідно, Travel-сімки. Поки перевірити не вдалося, але дуже хочеться сподіватися на краще.
Значна економія грошей для тих, кому доводиться відправляти багато SMS-повідомлень. Особливо в країни СНД і на інших зарубіжних операторів. Поки відправка таких повідомлень не тарифікується, як буде далі - майбутнє покаже. Можна припустити, що при надто активному використанні цієї можливості оператор встановить обмеження на кількість безкоштовних SMS за кордон або введе плату за відправку таких повідомлень.
Через Opera Mini майже все працює і система цілком керована. Крім Надсилання або перегляд повідомлень можна додавати / редагувати контакти, пересилати отримані повідомлення і т.п. За замовчуванням відкривається список отриманих повідомлень. Дуже засмутила відсутність доступу до вкладки «Налаштування», налаштувати переадресацію SMS-повідомлень безпосередньо з Опери Міні у мене не вийшло. Швидше за все вийде через штатний браузер смартфона, але поки не вдалося впоратися з неправильним відображенням сторінки, треба буде при нагоді покопатися в кодуваннях.
Споживаний при відправці SMS трафік можна вважати терпимим. Порядку 20 Кб на вхід в систему і стільки ж на відправку повідомлення. У міжнародному роумінгу, швидше за все, вдасться вкластися в один квант тарифікації GPRS, але добута таким шляхом вигода особисто мені здається не вартим пов'язаної з цим додаткової мороки. У поїздках по країні ICQ-клієнт зручніше і вигідніше, але універсальність SMS-листування поза конкуренцією.
Дуже серйозний мінус - відсутність підтверджень про доставку повідомлень. Жевріє надія, що цей функціонал в майбутньому додадуть. До речі, якщо вже затіяли робити всеосяжний і універсальний SMS-сервіс на комп'ютері і «в кишені», то могли б для порядку прикрутити до нього пару-трійку додаткових «витребеньок-завлекалочек». Наприклад, передбачити відправку Flash-SMS на радість любителям нестандартних рішень.
Система дозволяє без турбот і додаткових клопотів відправити 10 SMS-повідомлень протягом дня. Ну, або 30 стандартних SMS-блоків по 67 символів, можна вважати і так. Далі при відправці кожного повідомлення доведеться вводити в спеціальне поле текст на зображенні. Стандартна процедура захисту від автоматизованої розсилки спаму, але в даному випадку заодно і «анти-стимул» надто захоплюватися відправкою безкоштовних SMS. Справедливості заради зазначу відсутність мстивого підступності розробників, літери на зображенні добре читабельні на екрані смартфона.
Privacy
Окрема темою розмови є безпека та дотримання знаменитої Privacy. Питання непросте, адже повний доступ до вмісту всієї SMS-листуванні - це куди серйозніше, ніж навіть отримання чужої деталізації дзвінків. Наскільки недосвідчений користувач захищений від такого втручання в його особисте життя? Особисто я адекватного захисту поки не бачу. Так, для отримання доступу до Web-інтерфейсу з текстами повідомлень потрібно підключити послугу і запросити пароль з телефону, але не така вже це надзавдання для того, кому сильно захочеться читати листування дружини, чоловіка, подруги, колеги по роботі - потрібне підкреслити. Недарма весь інтернет рясніє шахрайської рекламою «чудо-програми», нібито що дозволяє «зчитувати» SMS з будь-якого телефону. Народ хоч в основному і не вірить в такі технологічні дива, але все одно «ведеться» на приманку шахраїв, вже дуже хочеться покопатися в чужій білизні. А тут такий шикарний інструмент злому листування прямо сам пливе в руки. І всього за 60 рублів на місяць. Якось незатишно стає, чесне слово. Треба б передбачити якийсь додатковий рівень захисту. Наприклад, за підключеної послуги періодично через випадкові інтервали часу надсилати на телефон SMS-повідомлення з текстом типу «Сервіс SMS + працює, вся SMS-листування доступна для читання». Та хіба мало що можна придумати для того, щоб не підозрюючи про таку «засідці» людина насторожився.
резюме
Для любителів SMS-листування сервіс гідний найпильнішої уваги, це безперечно. Питання в тому, наскільки йому вдасться вціліти в первозданному вигляді і не буде послуга «оптимізована» в найближчому майбутньому? До того ж Мегафон-Москва був неодноразово помічений у всяких шліфування-доробках «по ходу п'єси» вже запущених послуг. Важливим є те, що відправлені з Web-інтерфейсу SMS виглядають як відправлені з телефону і на ці SMS можна спокійно відповідати. Переадресація SMS на інший номер телефону є послугою не широка затребуваною, але надзвичайно цінною для тих, кому вона потрібна. 60 рублів на місяць - ціна за таку послугу цілком адекватна. Хоча ось зловив себе на думці про те, що «підсадив» -таки мене Мегафон на абонентки при всій моїй нелюбові до обов'язкових щомісячних платежах. Спершу GPRS-пакетом з кілобайтний округленням всього трафіку, тепер ось боюся, що не стерплю і залишу собі «SMS +».
Сергій Потресов ( [email protected] )
Опубліковано - 08 червень 2009 р
Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]
Новини:
13.06.2019 AT & T анулював попередні замовлення на Samsung Galaxy Fold
13.06.2019 Названо докладні характеристики Motorola One Action
13.06.2019 Vivo Z1 Pro - три камери і екран з прорізом
13.06.2019 Відео на каналі: ДУМКИ | Війна проти Huawei і російська ОС "Аврора"
13.06.2019 Відео на каналі: ДУМКИ | Проблеми розмовних динаміків в сучасних смартфонах
13.06.2019 На російський ринок надходить продукція Creative з технологією супер аудіо-голографії Super X-Fi
13.06.2019 У Росії оголошено старт продажів смартфонів HONOR 20
13.06.2019 Відео на каналі: ОГЛЯД | Доступний планшет Samsung Galaxy Tab A10.1 (2019)
13.06.2019 Відео на каналі: ДУМКИ | Товариш майор, що стежить за вами
13.06.2019 У Тінькофф з'явився свій голосовий помічник - Олег
13.06.2019 Google розкрила дизайн нового смартфона Pixel 4
13.06.2019 У Китаї кажуть, що нова ОС від Huawei - на 60% швидше Android
12.06.2019 PayPal: Онлайн випереджає офлайн на російському ринку бронювання подорожей
12.06.2019 AMAZFIT Verge 2 - нові «розумні» годинник тепер і з ЕКГ в реальному часі і підтримкою eSIM
12.06.2019 Відео на каналі: ДУМКИ | "Зливають" флагмани Huawei і Samsung
12.06.2019 Відео на каналі: ДУМКИ | Про шкоду 5G мереж
12.06.2019 Opera відкрила доступ до першого в світі ігровому браузеру Opera GX
12.06.2019 Samsung офіційно представила смартфон Galaxy M40
12.06.2019 HTC Desire 19 Plus - стильний бюджетник з потрійною камерою
11.06.2019 Firefox може отримати платну версію
11.06.2019 Стали відомі ключові характеристики Samsung Galaxy Note 10 і Note 10 Pro
11.06.2019 Віце-президента США попросили відкласти санкції проти Huawei
11.06.2019 Huawei підготував мільйон пристроїв з власною ОС
11.06.2019 Huawei випустить P20 Lite в 2019 році
11.06.2019 Відбувся офіційний анонс нового фітнес браслета від Xiaomi - Mi Band 4
Підписка
SMS «живіший за всіх живих»?SMS-плюс: інструмент або баловство?
SMS «живіший за всіх живих»?
У чому секрет «живучості» SMS-обміну?
Здавалося б, в 21-м столітті існує безліч зручних і недорогих варіантів мобільного текстового спілкування, що змушує мільйони людей триматися за цей доісторичний сервіс?
SMS-плюс: інструмент або баловство?
Абонплати на місяць?
Наскільки недосвідчений користувач захищений від такого втручання в його особисте життя?
Питання в тому, наскільки йому вдасться вціліти в первозданному вигляді і не буде послуга «оптимізована» в найближчому майбутньому?