Mobile-review.com Огляд Android-смартфона Lenovo P70

  1. зміст Комплект поставки Технічні характеристики позиціонування Дизайн, розміри, керуючі елементи...
  2. позиціонування
  3. Дизайн, розміри, керуючі елементи
  4. дисплей
  5. акумулятор
  6. Платформа, пам'ять, продуктивність
  7. комунікаційні можливості
  8. Камера
  9. програмні особливості
  10. Мультимедійні можливості
  11. враження
  12. Посилання по темі

зміст
  1. Комплект поставки
  2. Технічні характеристики
  3. позиціонування
  4. Дизайн, розміри, керуючі елементи
  5. дисплей
  6. акумулятор
  7. Платформа, пам'ять, продуктивність
  8. комунікаційні можливості
  9. Камера
  10. програмні особливості
  11. Мультимедійні можливості
  12. враження

Комплект поставки

  • Телефон
  • Зарядний пристрій з USB-кабелем
  • Зарядний пристрій
  • USB-OTG кабель
  • Інструкція

Технічні характеристики

  • Android 4.4.4
  • Чіпсет MediaTek 6752 8-ядер до 1.7 ГГц на ядро, 64 біт, графічний співпроцесор ARM Mali T760-MP2 700MHz
  • 2 ГБ оперативної пам'яті, 16 ГБ вбудованої, карти пам'яті microSD до 32 ГБ
  • Дві SIM-карти - microSIM, гаряча заміна, карти нерівноцінні, одна з них тільки 2G
  • Екран IPS, 5 дюймів, 1280х720 пікселів, до 5 натискань
  • Акумулятор Li-Ion 4000 мАг, підтримує швидку зарядку (2 години 10 хвилин), два дня роботи під «важкої» навантаженням, USB on the Go, зарядка інших пристроїв, до 34 днів в режимі очікування (2G), до 46 годин час розмови в 2G (до 18 годин в 3G)
  • Основна камера 13 мегапікселів, зі світлодіодним спалахом, фронтальна 5 мегапікселів
  • LTE cat. 4 (4G Voice не підтримується), 3G, Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.0, USB 2.0
  • Розміри - 142х71.8х8.9 мм, вага - 149 грам

До змісту >>>

позиціонування

У Lenovo лінійка з індексом P завжди включала в себе апарати з великими акумуляторами, досить згадати таку модель, як Lenovo P780, в якій батарея була 4000 мАг.

У Lenovo лінійка з індексом P завжди включала в себе апарати з великими акумуляторами, досить згадати таку модель, як Lenovo P780, в якій батарея була 4000 мАг

Ця серія заслужено користувалася попитом, так як в неї входили такі роботяги, телефони без претензій на вишукування в області дизайну, довго працюють, із середніми для свого часу характеристиками. Тобто апарати з оптимальним, на думку Lenovo, співвідношенням ціна / якість, до того ж, орієнтовані на тих, хто не звик міняти телефони, як рукавички. Передбачалося, що термін життя таких пристроїв складе як мінімум один рік в одних руках, а то і все два.

Відкрию невеликий секрет, будь-яка характеристика, що виділяється зі звичних для ринку, будь то товщина корпусу, особлива яскравість екрану, велика ємність акумулятора - все це привертає увагу. Зазвичай виробники не прагнуть розщедритися так, щоб в моделях середнього сегмента дати споживачеві безліч видатних характеристик - досить однієї, що підкреслить незвичайність апарату. Тому, як правило, рішення виходить незбалансованим - тонкість обертається малим часом роботи, велика батарейка - навпаки, незручними габаритами корпусу і довгим часом зарядки. Ідеалу на ринку немає, та й навряд чи він можливий.

Коли компанії починають експериментувати з моделями середнього сегмента, у них рідко виходить щось по справжньому вартісне. Вони дивляться на конкурентів, на попередні моделі, в результаті помісь бульдога з носорогом виходить на ринок і стає дуже затребуваною. Іноді в процесі експериментів і завдяки удачі виходить пристрій, який з повним на те підставою можна назвати особливим. Його виділяють точна збалансованість характеристик, правильно обрана вартість, як наслідок - відмінне співвідношення ціна / якість. Саме таким апаратом є Lenovo P70.

Це робоча конячка на Android, яку обиратимуть за гарний час роботи, швидку зарядку, непоганий екран. Можна було б назвати цей апарат універсальним рішенням, але в ньому не вистачає зовсім трохи - якісної камери. Ця вада, можливо, багатьох зупинить від покупки P70, але якщо закрити на нього очі, то модель вийшла напрочуд цікавою. Втім, давайте поговоримо про все по порядку.

Відеоогляд смартфона:

До змісту >>>

Дизайн, розміри, керуючі елементи

Поза Китаю ця модель буде доступна в одному колірному рішенні - темно-синьому, в той час як на рідному ринку вона представлена ​​в білому корпусі, а також темно-коричневому.

Поза Китаю ця модель буде доступна в одному колірному рішенні - темно-синьому, в той час як на рідному ринку вона представлена ​​в білому корпусі, а також темно-коричневому

Зовні апарат не виробляє будь-якого враження, звичний прямокутник Android-смартфона, чорна лицьова панель, три сенсорних клавіш під екраном. Перше, на що звертаєш увагу, це досить тонкий корпус, якщо ви знаєте, що всередині батарея на 4000 мАч. Розміри апарату - 142х71.8х8.9 мм, вага - 149 грам. Зазвичай моделі з такими акумуляторами важать близько 200 грам, тому вага в 149 грам виглядає дивним. У повсякденному житті це відчуваєш завжди, апарат не сильно відрізняється від сучасних смартфонів. Можна говорити, що він не такий тонкий, але це вже смаківщина. Зазвичай його не сприймає, як великий або незручний, він добре лежить в руці, вага немаленький, але цілком комфортний.

Зазвичай його не сприймає, як великий або незручний, він добре лежить в руці, вага немаленький, але цілком комфортний

Задня кришка знімна, її треба уважно замкнути, інакше в руках вона буде похрускує. Пластик тонкий, але це не несе ніяких проблем, зовні цього не видно, та й на характеристиках апарату цей момент не позначається. Скрізь економія ваги, щоб досягти тих самих 149 грам.

Скрізь економія ваги, щоб досягти тих самих 149 грам

На правому боці є кнопка включення / виключення, спарена клавіша регулювання гучності. На верхньому торці - роз'єм 3.5 мм, на нижньому - microUSB-роз'єм.

5 мм, на нижньому - microUSB-роз'єм

На задній панелі розміщуються світлодіодний спалах, а також об'єктив 13-мегапіксельної камери.

На задній панелі розміщуються світлодіодний спалах, а також об'єктив 13-мегапіксельної камери

За якістю збірки немає ніяких нарікань, це пластик, лицьова панель прикрита Gorilla Glass, хоча олеофобним покриття по характеристикам середнє, на ньому залишаються помітні сліди від рук і щоки.

За якістю збірки немає ніяких нарікань, це пластик, лицьова панель прикрита Gorilla Glass, хоча олеофобним покриття по характеристикам середнє, на ньому залишаються помітні сліди від рук і щоки

Під задньою кришкою ви можете побачити два роз'єми для microSIM-карт, вони нерівноцінні, один - тільки 2G, в той час як другий - 2G / 3G / 4G. Також є роз'єм для карт пам'яті.

До змісту >>>

дисплей

Екран 5-дюймовий, має HD-дозвіл 1280х720 пікселів (294 точки на дюйм), IPS. У нього хороший запас по яскравості, в режимі автоматичного регулювання яскравість сильно приглушена заради того, щоб домогтися більшого часу роботи. Це зручно майже у всіх режимах роботи, за винятком перегляду відео. По перенесенню кольорів екран ніяк не виділяється в своєму класі, ні в гіршу, ні в кращу сторону. Це дуже непогане рішення. У старших моделях Lenovo екрани можуть мати більшу роздільну здатність, але часто гіршу передачу кольору, меншу яскравість. Ця матриця в усіх сенсах може вважатися золотою серединою. Вона непогана. Подивіться на скріншоти в порівнянні з Samsung Galaxy S5 (на фото Galaxy S5 зверху).

Подивіться на скріншоти в порівнянні з Samsung Galaxy S5 (на фото Galaxy S5 зверху)

На вулиці екран не відблискує, інформація добре читається. Традиційно для Lenovo є вибір шрифтів різного розміру, що робить використання телефону комфортним незалежно від гостроти вашого зору (чотири встановлених розміру). Хотілося б більшої гнучкості в настройках, наприклад, різні варіанти колірної гами. Але і очікувати цього на такому апараті не варто.

До змісту >>>

акумулятор

Технологія акумуляторів явно зробила крок вперед за останній рік, розмір батареї трохи зменшився, але головне, знизився її вага. Батарея Li-Ion, вона незнімна, ємністю 4000 мАг (в Китаї та Індонезії 3900 мАг).

Почнемо з самого цікавого, а саме часу зарядки. Тут є підтримка технології Quick Charge, відповідно, повне час зарядки складає близько 3 годин. Якщо взяти Fast Charger від Galaxy Note 4, то час зарядки складе 2 години 10 хвилин (до ста відсотків!). У будь-якому випадку, це явно порівняно з більшістю сучасних пристроїв і дуже небагато для батареї такої ємності.

З незвичайних фішок зазначу наявність кабелю USB-OTG, до якого можна підключити в USB-роз'єм будь-який провід для зарядки, на виході ви отримаєте 5В, 0.5А, тобто телефон може виступати як зовнішній зарядний пристрій. Упевнений, що цією можливістю скористаються небагато, але вона присутня і іноді може бути корисна.

Тепер давайте подивимося на реальний час роботи в різних режимах, але спочатку - дані, які наводить виробник:

до 34 днів в режимі очікування (2G)

до 46 годин час розмови в 2G (до 18 годин в 3G)

У моєму сценарії використання була виставлена ​​автоматичне підсвічування екрану, в день я робив дзвінки близько 30 хвилин, також близько 2-2.5 годин в соціальних мережах, інтернеті, як через 3G / 4G-з'єднання (переважно), так і Wi-Fi. Два повних дня апарат спокійно пропрацював.

Цікаво, що у мене на руках є Motorola Droid Turbo, в якому стоїть майже аналогічний акумулятор в 3900 мАг, також є швидка зарядка, але екран AMOLED. Тим не менше, ці пристрої працюють приблизно однаковий час в моїх руках, дві доби. Для порівняння, мій Note 4 (батарея 3220 мАч) тягне тільки одну добу при аналогічній навантаженні. У всіх сенсах P70 демонструє дуже непоганий час роботи. Але і тут не все однозначно, так як деякі режими споживають несподівано багато енергії в порівнянні з іншими. Так, я очікував, що з максимальною яскравістю підсвічування час програвання відео (AVI, MX Player, HW режим) складе приблизно 14-15 годин, як і на Droid Turbo, але результат виявився таким, що розчаровує - близько 10.5 годин. Перевірив, ніякої помилки немає - батарейка стабільно видає 10-10.5 годин програвання.

Ще гірше оптимізація для ігор, як тільки з'являється 3D, телефон починає відчутно розігріватися, чого не спостерігається в звичайних режимах роботи, а працює він тільки близько 4 години. Тобто 1000 мАг з'їдається за годину гри. З огляду на, що екран має не найбільшу діагональ, все це виглядає не найкращою оптимізацією чіпсета під конкретні завдання.

Зате для тих, хто не грає, дивиться помірно відео (50 хвилин в день), цього апарату вистачить на ті самі два дні. Ще один момент, в диспетчері харчування є настройка, яка за замовчуванням включає режим максимального енергозбереження з 12 ночі до 6 ранку. В цьому режимі відключається передача даних, доступні тільки дзвінки та SMS. Якщо вам не подобається такий підхід, то ви можете або відрегулювати часовий інтервал, або зовсім заборонити цей режим.

Платформа, пам'ять, продуктивність

Модель побудована на чіпсеті MediaTek MT6752, це 8-ядерне рішення другого покоління, яке орієнтоване на моделі середньої цінової групи. Із приємних особливостей - кожне ядро ​​Cortex A53, частота - до 1.7 ГГц (64 біт). Графічний співпроцесор Mali-T760, а також вперше для чіпсета MediaTek цього класу є вбудована підтримка LTE cat. 4 (FDD, TDD заявлений, але конкретно в цій моделі не реалізований). Об'єм оперативної пам'яті - 2 ГБ, вбудованої - 16 ГБ, доступно користувачеві 12 ГБ.

Незважаючи на те, що слот для карт пам'яті microSD доступний під задньою кришкою, гаряча заміна карт, на відміну від SIM-карт, не підтримується. Якщо ви вставите картку пам'яті в працюючий апарат, то він радісно повідомить, що гаряча заміна не для нього, і перезавантажиться. Це прикро і якось трохи консервативно. Інший мінус полягає в тому, що в специфікаціях зазначена підтримка карт пам'яті тільки до 32 ГБ. Спробував карти ємністю як 64, так і 128 ГБ, вони не працюють. Це не буде дуже серйозним обмеженням для багатьох.

Тепер давайте зупинимося на продуктивності. Якщо судити по інтерфейсу, то тут все дуже непогано, ніяких гальм, все плавно і приємно. У синтетичних тестах апарат показує середні результати, вони не дуже високі. Але на то ці тести і існують, щоб показувати віртуальних папуг. Упевнений, що для переважної більшості людей продуктивності цього рішення цілком вистачить. Воно знаходиться між Snapdragon 400 і 600 серії.

До змісту >>>

комунікаційні можливості

Смартфон працює в мережах GSM, HSDPA і LTE (4G) і оснащений двома слотами під microSIM-карти. Першим слотом підтримується LTE FDD (діапазони 1, 3, 7, 20), тому в Росії пристрій без проблем працює з 4G-мережами.

Другий слот призначений в основному для SIM-карти, по якій ви плануєте дзвонити, але для передачі даних його також можна використовувати. Правда, тільки за допомогою 2G (Edge).

USB. Для синхронізації з ПК та передачі даних використовується комплектний кабель microUSB. Інтерфейс USB 2.0. Підтримується USB-OTG - до смартфону можна підключати через перехідник флешки і інші накопичувачі з файловими системами FAT / FAT32.

Bluetooth. Вбудований модуль Bluetooth 4.0 з підтримкою профілю A2DP.

Wi-Fi (802.11 a / b / g / n). У смартфоні двохдіапазонний Wi-Fi модуль, працює він без нарікань. Як і будь-який інший сучасний Android-апарат, Lenovo P70 підтримує функцію «розшарювання» мобільного інтернету по Wi-Fi (Wi-Fi-роутер).

До змісту >>>

Камера

Звичайний 13-мегапіксельний модуль з автофокусом, який дає розчаровують знімки, вони не виглядають добре навіть на екрані телефону. Втім, ви можете переконатися в цьому і самі.

приклад №1

До змісту >>>

програмні особливості

Апарат виходить на Android 4.4.4, в даний момент це остання версія ОС. Всі можливості використовуваної надбудови над Android під назвою Vibe UI описані в окремому матеріалі. Не буду повторюватися.

Залишається відкритим питання, чи буде оновлення до версії 5.0. З точки зору чіпсета таке оновлення підтримується. Але чи буде воно є для цієї моделі, невідомо. Але в компанії намагаються оновлювати свої ключові моделі, P70 відноситься до них. Ні термінів, ні того, як буде виглядати оновлення (кабель, по повітрю), поки немає.

До змісту >>>

Мультимедійні можливості

Традиційно присутня FM-радіо, підтримується запис звуку з ефіру.

Окремої плеєра для програвання музики немає, тільки Google Play Music. Все традиційно і звично, але є апаратний еквалайзер, ви можете підлаштувати звук під себе. Звучить телефон приємно, хоча нічим особливим і не виділяється. Максимальний рівень гучності комфортний, хоча запасу апарат точно не має.

Відео відрізняє підтримка кодека H.265, в іншому все звично і буденно.

До змісту >>>

враження

Гучність дзвінка трохи вище середньої, в кишені верхнього одягу телефон можна і не почути. Вібродзвінок середній за силою. За якістю зв'язку немає ніяких зауважень, все працює непогано, хоча часто відбуваються перереєстрації з 4G в 3G і назад, у всякому разі, якщо вірити індикатору. Думаю, останній бреше, тому що на практиці не видно підвищеного розряду батареї.

Тепер давайте зупинимося на вартості цього рішення. У Китаї Lenovo P70 коштує 1500 юанів, але при цьому у нього трохи гірші характеристики, це де-факто інша модель. Європейська модель P70-A володіє максимальними характеристиками, її вартість складе близько 250 доларів (як варіант, ціна в євро буде трохи меншою або такий же). У Росії ця модель до курсових коливань рубля повинна була стати в ціновий діапазон 12-14 тисяч рублів, але якою буде ціна в кінці лютого, коли вона з'явиться, невідомо. Для орієнтиру беріть ті самі 250 доларів плюс російську націнку в 20-25 відсотків.

Для своєї вартості модель вийшла добре збалансованою, потенційно вона може зацікавити багатьох покупців. Непоганий екран, наявність великої батареї в 4000 мАг при скромних розмірах корпусу і по-справжньому довга робота від однієї зарядки. На ринку не так багато аналогів, схожих за характеристиками, досить згадати Philips W6618, у якого батарея 5300 мАг, але все інші характеристики гірше - 1 ГБ оперативної пам'яті, 4 ГБ вбудованої, 5-дюймовий екран з роздільною qHD-дозволом і ціна близько 200 доларів . Низька ціна не спокутує його недоліків, в тому числі і ваги в 200 грам. Це по відчуттях пристрій зовсім іншого класу.

У Росії також під різними локальними іменами відома китайська модель Gionee GN185, в якій батарея 4200 мАг. З мінусів - стара платформа, вага в 195 грам, помітно гірші характеристики.

До моменту появи Lenovo P70 багато компаній оновлять свої лінійки, з'являться апарати нового покоління з акумуляторами великої місткості. У кожному разі треба дивитися на наявність швидкої зарядки, на вагу пристрою - це основні показники для такого роду пристроїв.

Будь в Lenovo P70 камера трохи краще, і цей апарат точно можна було б назвати бестселером, поки ж це дуже непоганий претендент на роль трудяги. Час роботи, непоганий екран - це аргументи на його користь. Модель вдала, і свого споживача вона точно знайде.

До змісту >>>

Посилання по темі

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Дополнительная информация

rss
Карта