Mobile-review.com Короткий огляд «кишенькового» 3G-роутера TP-Link M5350

  1. Фотографії TP-Link M5350 в інтер'єрі На нашому сайті вже були огляди двох попередніх портативних...
  2. Індикація і управління
  3. акумулятор
  4. Принцип роботи та настройки
  5. Швидкість роботи з 3G-модемом
  6. висновок

Фотографії TP-Link M5350 в інтер'єрі

На нашому сайті вже були огляди двох попередніх портативних роутерів від китайської TP-Link, проте один з них не мав вбудованого акумулятора, а інший - 3G-модема, так що назвати їх повноцінними мобільними роутерами можна було з застереженнями. І ось, нарешті, TP-Link випустили справжній мобільний 3G-роутер з усіма необхідними атрибутами - невеликий розмір, підтримка 3G і, відповідно, слот під SIM-карту, а також знімний акумулятор і компактні габарити.

Зовнішній вигляд і габарити

В деталях обговорювати зовнішній вигляд пристрою, який для роботи вам зовсім не потрібно виймати з сумки, рюкзака або кишені, особливого сенсу немає, так що буду лаконічним. Виглядає роутер дуже просто, основна частина корпусу - грубий, трохи шорсткий пластик, є елементи з глянсового пластика. Колір чорний.

Колір чорний

За розмірами TP-Link M5050 можна порівняти з бюджетної «дзвонилка» на кшталт Nokia 1280, він не такий високий, але пухлее і зручно лягає в руку. Але головне, що роутер займає небагато місця в рюкзаку, в сумці або в якому-небудь дрібному кишені.

Але головне, що роутер займає небагато місця в рюкзаку, в сумці або в якому-небудь дрібному кишені

Індикація і управління

На лицьовій стороні роутера розташовується невеликий чорно-білий OLED-екран, що відображає всю необхідну інформацію. На екрані показуються поточний рівень заряду акумулятора, рівень прийому сигнал мережі, режим роботи, а також кількість прийнятої та переданої інформації в мегабайтах і число підключених до роутера пристроїв.

На екрані показуються поточний рівень заряду акумулятора, рівень прийому сигнал мережі, режим роботи, а також кількість прийнятої та переданої інформації в мегабайтах і число підключених до роутера пристроїв

Дисплей з інформацією можна включити натисненням єдиної клавіші включення, вона розташована також на лицьовій стороні. Екран гасне через 40 секунд після включення, цього часу достатньо, щоб розгледіти на ньому всю необхідну інформацію.

Екран гасне через 40 секунд після включення, цього часу достатньо, щоб розгледіти на ньому всю необхідну інформацію

Єдиний роз'єм на корпусі роутера - microUSB для зарядки або підключення до ПК, відповідно, використовувати цей пристрій як попередні компактні роутери TP-Link, для розшарювання проводового інтернету в готелі на смартфон і ноутбук через Wi-Fi, наприклад, не вийде. У нього інше призначення - роздача 3G-інтернету з SIM-карти.

акумулятор

Пристрій оснащується знімним акумулятором ємністю 2 000 мАг. Якщо підключити до TP-Link M5350 пару смартфонів і використовувати інтернет в них для звичайних завдань, таких як пошта, листування в скайпі і так далі, але не дивитися потокове онлайн-відео і не качати торенти, наприклад, заряду акумулятора вистачить на 9 11 годин роботи. На повну зарядку акумулятора в роутері комплектним зарядним пристроєм йде трохи більше трьох годин.

На повну зарядку акумулятора в роутері комплектним зарядним пристроєм йде трохи більше трьох годин

Принцип роботи та настройки

По можливостях перед нами простий пристрій для роздачі мобільного інтернету через Wi-Fi на смартфони, ноутбуки, планшети та іншу техніку, всього одночасно до роутера може бути підключено до 10 пристроїв. У роутер встановлюється SIM-карта з підключеним інтернетом, і все - нічого налаштовувати не потрібно, в прошивці вже є налаштування профілів для SIM-карт російських операторів. Але якщо щось раптом не працює, можна буде скористатися налаштуванням роутера через веб-інтерфейс.

Але якщо щось раптом не працює, можна буде скористатися налаштуванням роутера через веб-інтерфейс

Веб-інтерфейс в TP-Link M53050 дуже простий і зрозумілий - розібратися в доступних настройках не складе труднощів, навіть якщо ви ніколи не мали справу з налаштуванням роутерів і маршрутизаторів. Також в веб-інтерфейсі є вікно статистики по переданим і прийнятим даними, а також інформація про час останнього сеансу і загалом часу роботи роутера.

У роутере є слот під карту пам'яті - можна використовувати M5350 в якості карт-рідера і переносний «Пузатої» флешки.

Швидкість роботи з 3G-модемом

Заявлена ​​виробником швидкість передачі даних роутера: до 21,6 Мбіт / с входить і до 5,76 Мбіт / с виходить. На практиці, звичайно, домогтися таких показників непросто. Я перевіряв роутер в зв'язці з SIM-картою «Білайн», результати вимірів ви можете бачити на скріншотах нижче. Для прикладу я заміряв швидкість спочатку на підключеному до роутера смартфоні (LG G2), а потім на ноутбуці, який також підключив в роутер.

Для прикладу я заміряв швидкість спочатку на підключеному до роутера смартфоні (LG G2), а потім на ноутбуці, який також підключив в роутер

Роутер роздає Wi-Fi на пристойну відстань, в межах двокімнатної квартири сигнал є в будь-якому місці і він не пропадає, я підключався до роздавав роутером «вайфай» з різних точок квартири, і ніяких проблем не було.


висновок

У компанії вийшов практично в усіх відношеннях збалансований продукт: M5350 добре ловить мережу, не буває провалів або втрат мережі там, де їх немає у смартфонів, роутер без проблем роздає інтернет на 5-6 пристроїв одночасно (більше підключати не пробував), з'єднання тримається стабільно , пристрій не нагрівається і працює на одному заряді близько 10 години, цього часу цілком достатньо для типового сценарію використання такої «коробочки» в поїздках. В якості приємного бонусу варто відзначити наявність слота під карту пам'яті і інформативний, зручно читається дисплей, нехай і зовсім крихітний.

В якості приємного бонусу варто відзначити наявність слота під карту пам'яті і інформативний, зручно читається дисплей, нехай і зовсім крихітний

Середня вартість TP-Link M5350 в Росії становить 3 300 рублів, при цьому у роутера є конкуренти - наприклад, «кишенькові» 3G-роутери від компанії Huawei, вартість яких трохи нижче при подібних характеристиках. Для порівняння, Huawei E586 коштує близько 2 800 рублів, Huawei E583C - 2 600 рублів. Доплачувати чи ні за наявність слота під карту пам'яті і трохи більший час роботи в TP-Link M5350 - вирішувати вам. Але якщо ви шукаєте пристрій для розшарювання мобільного інтернету в поїздках або просто коли перебуваєте в дорозі, варто звернути увагу на цю модель.

Артем Лутфуллін ( [email protected] )
Артем Лутфуллін (   artem@mobile-review Twitter Instagram
Опубліковано - 25 вересень 2013 р

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Дополнительная информация

rss
Карта