Mobile-review.com Tele2, Дзвінки через Wi-Fi

  1. Wi-Fi-дзвінки
  2. Для кого?
  3. Особливості
  4. враження
  5. резюме
  6. Посилання по темі

Можливість дзвонити і приймати дзвінки через Wi-Fi зі свого номера телефону зараз «в тему», так як одна з найбільш затребуваних ситуацій - дзвінки в міжнародному роумінгу. Добре, що запустили до початку сезону новорічних поїздок. Також для компенсації відсутності покриття в метро і в проблемних місцях. Є ряд обмежень і незручностей, але працює і цілком може стати в нагоді

Wi-Fi-дзвінки

Цікава і корисна штука, в деяких випадках може виявитися дуже «вчасно». Встановлене і запущене застосування дозволяє дзвонити і приймати дзвінки через інтернет, для цього використовується Wi-Fi-підключення. Додаток також уміє відправляти і приймати SMS-повідомлення. Не слід плутати з технологією VoWiFi (Voice over WiFi), при VoWiFi смартфон повноцінно працює в мережі WiFi, як в стільникового. У нашому випадку «Wi-Fi-дзвінки» використовує мережу передачі даних для «транспортування» голоси і SMS в обидві сторони. Для вашого співрозмовника нічого не змінюється: до нього дзвінки / SMS приходять з вашого номера, і він також дзвонить на ваш звичайний номер Tele2. Сервіс поки доступний тільки в мережі Tele2 Московського регіону.

Найближчий аналог - схоже рішення «МТС Connect», яке було запущено в Московському регіоні рівно рік тому, почитати наш огляд можна тут . Варіант Tele2 простіше і не має додаткового функціоналу, яким буквально напхане додаток МТС. Добре це чи погано? Важко сказати. Треба активно покористуватися обома і порівняти. За ідеєю, щось більш просте повинно працювати стабільніше, але так буває далеко не завжди.

Завантажити додаток «WiFi-дзвінки» можна в App Store або Play Market, підтримуються Android (версія 4.0 і вище) і iOS (версія 7.0 і вище). Версія для смартфонів Android тут .

Для кого?

Додаткових фінансових переваг ви не отримуєте, гроші за дзвінки списуються на вашу тарифом. Або, відповідно, хвилини / SMS з пакету. Безкоштовних дзвінків між користувачами цього сервісу теж не передбачено. Головна перевага - ваш домашній тариф, яким ви користуєтеся при дзвінках звідки завгодно, хоч з Австралії. У міжнародному роумінгу можна заощадити, та й по роботі може виявитися корисним і практично.

При наявності мережі Wi-Fi вирішується питання з покриттям в проблемних зонах. Актуально для Підмосков'я, і, боюся, буде актуально ще довго. Навіть в зонах з хорошим покриттям проблемні точки бувають у всіх, підвальні приміщення і навпаки, верхні поверхи висотних будівель. Базові станції Tele2 розставлені в Москві часто і «світять» низько.

Зв'язок в метро. Ось це цінний плюс для московських абонентів Tele2. Читав скарги виду «не працює!» І «працює погано», але багато і схвальних відгуків. Якщо працює, але погано, я б для початку порадив уникати вагонів в середині і намагатися увійти ближче до початку або кінця поїзда.

Минулого разу під час обговорення була популярна тема: «З якого дива я повинен ще й за інтернет платити ?! У оператора проблеми з покриттям, а вирішити їх він хоче за мій рахунок! ». Це ж писали під час обговорення фемтосот. Якщо у вас немає проблем, то цей сервіс вам дійсно ні до чого, хіба що в роумінгу. Якщо проблеми зустрічаються, то можна пробувати змінити оператора або обійтися цим «WiFi-дзвінки», справа хазяйська. Хоч якесь, а рішення, безкоштовне і працює, хоча працює і не ідеально. Ще можна писати скарги і обурюватися, але це не дуже результативно. Дивним чином з'явився після скарг покриття частіше буває збігом.

Особливості

Для багатьох головний мінус - обов'язкова прив'язка до SIM-картки з чинним контрактом Tele2. Для одержувача дзвінка дзвінок з меню нічим не відрізняється від звичайного дзвінка з телефону власника. Поставити додаток можна на будь-який апарат, але без SIM-карти Tele2 воно працювати не буде. Більш того, програма не запрацює навіть в апараті на дві SIM-карти, якщо SIM-карта Tele2 встановлена ​​в другому слоті. Навіщо так зробили? Причини очевидні. По-перше, прив'язка до симкарту гарантує правильне визначення місцезнаходження абонента. Наприклад, стільникові оператори за запитами відповідних органів зобов'язані подавати інформацію в тому числі і про місце здійснення дзвінка. По-друге, відокремивши додаток від сімкарти, отримуємо можливість кільком людям користуватися одним «екземпляром» тарифу, оператору це невигідно. По суті, прив'язка додатки до симкарту працює як заборона клонування сімки.

По суті, прив'язка додатки до симкарту працює як заборона клонування сімки

При активації програми відключаються деякі послуги. Особисто мені шкода «Вам дзвонили», без неї незручно. Є підозра, що після видалення програми послугу «Вам дзвонили» доведеться заново підключати через Особистий кабінет. Про дозвіл визначати місцезнаходження см. Вище, а доступ до камери потрібен, швидше за все, для додавання фото до контакту. При активації від вас буде потрібно доступ до інтернету на тій симкарту, яку ви прив'язуєте до додатка. Без цього активувати сервіс не вдасться. Навіщо інтернет з SIM-карти при активації? Гадати лінь, але причини повинні бути, не з шкідливості ж зробили? Наприклад, для відключення послуг при активації, щоб визначити номер / користувача без всяких SMS і паролів.

Дзвонити можна тільки за допомогою технології Wi-Fi, використовувати для цього передачу даних з сімкарти Tele2 або іншого оператора неможливо. Неприємне обмеження. Було б заманливо використовувати SIM-карту іншого оператора для добування інтернету, а дзвонити і приймати дзвінки зі свого номера. Або навіть користуватися для цього в поїздках новою опцією Tele2 «Інтернет не відпочиває» на своїй симкарту.

Хендовера при дзвінку немає, якщо ви покинули зону Wi-Fi під час розмови, то з'єднання розірветься, а не переключиться на стільникову мережу. Перемикання на іншу точку Wi-Fi без переривання з'єднання також неможливо.

враження

Якщо почитати відгуки в Google Play, то враження сумні і негативу багато. Оцінки теж відповідні. Якщо почитати уважно, то в значній частині негативу можна запідозрити недотримання умов активації плюс невдоволення обмеженнями. У тому числі неможливістю дзвонити через передачу даних на інший SIM-карті.

У тому числі неможливістю дзвонити через передачу даних на інший SIM-карті

Мені було простіше, я всі ці актіваціонно-установчі страждання проходив з додатком МТС Connect і був морально готовий до того, що «з полпинка» воно навряд чи запрацює. І повторю: для авторизації потрібен інтернет з авторизуемой сімкарти Tele2, на двухсімочнік ця симкарта повинна бути в першому слоті, без повного комплекту дозволів працювати не буде. Підтримуються Android версій не нижче 4.0 і iOS версій не нижче 7.0. Також сигнал Wi-Fi повинен бути непоганим. Так, ще й не всякий Wi-Fi підходить, як з'ясувалося в процесі тестування.

Так, ще й не всякий Wi-Fi підходить, як з'ясувалося в процесі тестування

Повірте, опис прочитав ретельно, з усіма попередженнями уважно ознайомився. І все одно ця штука у мене сконфігурованої тільки з третьої спроби. Причина науці невідома, нічого в налаштуваннях не міняв і встановлювати заново не пробував. А якби з п'ятої спроби? Підозрюю, що частина скаржаться просто не «Допитаюсь» потрібної кількості разів.

Підозрюю, що частина скаржаться просто не «Допитаюсь» потрібної кількості разів

Потім апарату не сподобався мій домашній Wi-Fi. Чи не проходять дзвінки, телефон пілікає і видає повідомлення «мережу недоступна». Після 10-й за рахунком спроби зателефонувати с / на я сів думати, що можна поміняти, почав з точки доступу. Дивним чином все відразу запрацювало на іншому роутере з сімкарти Білайн. Що йому не сподобалося в домашньому роутере? Начебто і рівень сигналу був непоганий ... Загалом, потрібно мати на увазі можливість і такого «затикаючи».

До передачі голосу претензій немає, якість на хорошому рівні. Здалося трохи глухувато і помітно тихіше, ніж при прямому телефонному з'єднанні. Але не критично. SMS долітали миттєво. Набрана статистика успішності з'єднання - близько 20% тільки з другої спроби (повтор набору номера відразу), жодного разу з третього. Решта 80% з першої. З цікавістю спостерігав за індикатором швидкості передачі даних, цифри різні. Бачений мінімум потоку - 35-45 Кбіт / с, максимум - 140-170 Кбіт / с в процесі розмови. Найчастіше в діапазоні 70-90 Кбіт / с. Не такий вже він і вимогливий до швидкості з'єднання. Бажаний Wi-Fi з «проводи», а й через LTE працює відмінно, без затримок і «заїкань». Як і в будь-який ip-телефонії, час відгуку (ping) важливіше швидкості в каналі передачі даних.

Налаштувань трохи, і вони все інтуїтивно зрозумілі. Можна дозволити програмі працювати тільки з голосом (без прийому / відправки SMS), можна відключити автозапуск після включення телефону. Окреме спасибі розробникам за пункт меню «Вийти з програми».

Шкода, що дзвонити з додатка можна тільки через Wi-Fi, в певних сценаріях доведеться використовувати мобільний роутер або другий телефон. Напевно, деякий позитив можна знайти в тому, що якщо вже ви подзвонили з програми і вам це вдалося, то ви напевно подзвонили через Wi-Fi.

резюме

Призначення сервісу докладно розписано в розділі «Для кого», хоча можуть бути і інші сценарії. Потрібно розуміти, що це не універсальна середовище спілкування і не черговий «Вбивця Скайпу». Це додатковий інструмент, що дозволяє усунути локальні проблеми або вирішити якісь певні завдання. На цій посаді програму і слід розглядати, не більше того. І, звичайно, буде багато справедливих образ на тему «чому тільки для Москви ?!».

Посилання по темі

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Добре це чи погано?
Для кого?
Минулого разу під час обговорення була популярна тема: «З якого дива я повинен ще й за інтернет платити ?
Навіщо так зробили?
Навіщо інтернет з SIM-карти при активації?
Гадати лінь, але причини повинні бути, не з шкідливості ж зробили?
А якби з п'ятої спроби?
Що йому не сподобалося в домашньому роутере?
І, звичайно, буде багато справедливих образ на тему «чому тільки для Москви ?

Дополнительная информация

rss
Карта