Мобільний Wi-Fi-роутер з великим акумулятором для зарядки телефонів - Lexand LPB-52W

  1. Комплект поставки
  2. Конструкція корпусу і особливості
  3. Налагодження та використання
  4. висновок
  5. Ціна

Lexand LPB-52W є багатофункціональним девайс, що поєднує в собі властивості маршрутизатора і резервного акумулятора великої ємності, якого вистачить на цілий день Lexand LPB-52W є багатофункціональним девайс, що поєднує в собі властивості маршрутизатора і резервного акумулятора великої ємності, якого вистачить на цілий день. Хоча це тільки дві сильні сторони нашого сьогоднішнього піддослідного, а при більш детальному розгляді їх виявляється куди більше. Такий маршрутизатор може роздавати Інтернет на безліч пристроїв з будь-якої локальної мережі або за допомогою 3G-модема, бути бездротовим USB-хостом і використовуватися як повноцінний пауербанк.

В цілому ж компанія Lexand добре відома на нашому ринку, що багато в чому визначено наявністю безлічі цікавих продуктів автомобільної тематики. Наприклад, відеореєстратори і навігатори цієї марки давно користуються успіхом у просунутих автолюбителів. Але сьогодні ми не будемо говорити про них, а протестуємо кілька нестандартне і незвичне пристрій, який стане в нагоді в машині, допоможе в дорозі і навіть не виявиться зайвим будинку.

Комплект поставки

Комплект поставки

Lexand LPB-52W продається в невеликій картонній коробці, усередині якої крім самого маршрутизатора можна знайти парочку необхідних аксесуарів.

Lexand LPB-52W продається в невеликій картонній коробці, усередині якої крім самого маршрутизатора можна знайти парочку необхідних аксесуарів

У стандартний комплект поставки входить USB-шнур для зарядки акумулятора, зручний С-подібний USB-перехідник, матерчатий чохол і паперу (інструкція користувача, гарантійний талон).

У стандартний комплект поставки входить USB-шнур для зарядки акумулятора, зручний С-подібний USB-перехідник, матерчатий чохол і паперу (інструкція користувача, гарантійний талон)

Загалом, необхідний набір дрібниць присутній, але якщо виробник приділяє таку чималу увагу автомобільній тематиці, то не зайвим було б покласти в коробку авто-зарядку.

Конструкція корпусу і особливості

Конструкція корпусу і особливості

Пристрій зроблено в досить зручному форм-факторі плоского мобільного пристосування, тому це найкращим чином позначається на зручності використання. LPB-52W не займає багато місця, а носити його з собою анітрохи не важко.

На корпусі є пристойна кількість роз'ємів, перемикачів та індикаторів, тому на цьому моменті варто зупинитися більш докладно.

Почнемо з того, що акумулятор в даному випадку зроблений знімним. Це - зручно, так як через кілька років, коли він почне «старіти», запросто можна буде зробити заміну. Щоб отримати доступ до батареї, досить зрушити задню панель. У нашому випадку використовується літій-полімерний акумулятор ємністю 5200 мА * год. Наприклад, цього вистачить, що б два рази перезарядити стандартну батарею смартфона. До речі, є у Lexand і ще більш ємна модель LPB-78W на 7800 мА * ч.

Якщо батарейку зняти, то під нею ви виявите слот для картки microSD і наклейку з основними заводськими параметрами. Тут вказано зашитий IP-адреса, логін і пароль для входу в панель адміністрування і MAC-адресу. В цілому, вставивши картку, сюди можна більше не повертатися.

На одному з торців пристрою розташований движок включення, який досить проблематично зрушити випадково, що теж дуже добре.

Після його активації, Lexand LPB-52W починає завантажуватися, а зверху загоряється ряд світлодіодів. З їх допомогою можна судити про стан пристрою, наприклад, про активність Wi-Fi, стан Ethernet і ступеня зарядженості батареї. Остання вказується досить приблизно, але все одно куди зручніше знати, близький заряд до 80% або 20%, ніж не знати нічого.

На передньому торці пристрою змонтований роз'єм Ethernet для підключення до локальної мережі і два USB. Один порт служить для використання 3G-модемів і накопичувачів з відповідним інтерфейсом, другий призначений для зарядки мобільних пристроїв.

До речі, тут дуже вдало можна використовувати C-подібний перехідник з комплекту поставки, дозволяє зробити зв'язку Lexand LPB-52W і модему, наприклад, більш компактною.

Другий механічний перемикач движкового типу служить для швидкої зміни режиму роботи між 3G і DHCP. Для цього не доведеться заходить в панель адміністрування, оскільки досить одного клацання.

Для зарядки пристрою використовується раз'емчік microUSB, а поруч з ним розташована кнопочка повернення до заводських налаштувань. Щоб зробити це, її необхідно утримувати більше 8 секунд. Якщо натиснути її на 2-4 секунди, то ви вимкніть порт Ethernet. Наприклад, в машині така функція не потрібна, і можна заощадити 20% заряду акумулятора.

Налагодження та використання

Можна сказати, що Lexand LPB-52W рясніє численними настройками, багато з яких будуть абсолютно незрозумілі для більшості користувачів, проте, що б нормально використовувати основні функції, досить зробити лише пару кліків. Для цього необхідно зайти в адміністраторський інтерфейс по локальній адресі 192.168.100.1 через браузер. На жаль, російської мови тут не передбачено, тільки англійська. Що трохи дивно - Lexand адже російська компанія, хоча це може бути виправлено в більш свіжої прошивці.

Спочатку вибираємо режим роботи пристрою і робимо основні установки. Найбільш актуально, природно, використання 3G-модема. До речі, Lexand заявляє про підтримку багатьох популярних у нас модемів ZTE і Huawei. Наприклад, LPB-52W сумісний з Huawei E303, що продається у всіх трьох операторів: velcom, МТС і life :). Підтримується також Huawei E353, доступний у velcom і МТС. Ймовірно, проблем не виникне і з Huawei E355, який продається у life :). Та й ZTE MF668 від life :), мабуть, зможе працювати з роутером.

Для підключення Інтернету буде потрібно визначити точку доступу (APN), логін і пароль. Всі ці дані видає оператор стільникового зв'язку. Після цього маршрутизатор автоматично з'єднується, і починає роздавати інтернет по Wi-Fi. Ніяких обмежень по роботі немає, і швидкість виконання операцій буде залежати від здібностей обраного тарифного плану.

У режимі за замовчуванням з'єднання є повністю відкритим, і отримати доступ до нього може кожен бажаючий. Якщо це здається вам зайвим, що доступна установка будь-якого популярного способу шифрування і пароля. До речі, можна задати і швидкість самого Wi-Fi, так як підтримується швидкий стандарт 802.11n. А в розширених установках задається навіть потужність передавача. Якщо не потрібно велике охоплення, то з'являється ще одна лазівка ​​економії енергії батарейки.

Якщо не потрібно велике охоплення, то з'являється ще одна лазівка ​​економії енергії батарейки

Інші налаштування маршрутизатора цілком типові для подібного роду пристроїв. Наприклад, можна включити фільтр по MAC-адресами, налаштувати роботу DHCP по роздачі IP-адрес, встановити протокол NAS і т.д. Але знову ж таки, для більшості користувачів це - зайве. Маршрутизатор цілком нормально працює вже в режимі за замовчуванням, наприклад, що б роздавати Інтернет від локальної точки засобом Ethernet, досить зробити дротове з'єднання. Функція, безумовно, цікава, але в світлі поточних реалій вона виглядає вдруге.

Функція, безумовно, цікава, але в світлі поточних реалій вона виглядає вдруге

Статистика моніторингу 3G-з'єднань дозволяє відстежувати обсяг витраченого трафіку, що теж може виявитися зайвим.

Окремо варто розглянути роботу з накопичувачами, оскільки Lexand LPB-52W надає можливість бездротового доступу до даних, записаних на них. У режимі 3G працює microSD картка, встановлена ​​усередині. Якщо перевести механічний движок в положення DHCP, то починає працювати пристрій, підключений до порту USB. Різниці в їх функціонуванні немає, так як дані будуть доступні за адресою 192.168.100.1:6060. Особливих нарікань тут не виникає, але все ж ми зіткнулися з одним неприємним моментом, коли маршрутизатор не пізнав одну пересічну флешку Kingston на 2 Гб. З іншими носіями проблем не було.

Якщо говорити про автономність пристрою, то ситуація вийшла такою. При роздачі інтернету від локального ADSL-модему однієї зарядки вистачило приблизно на 7 годин роботи при помірному серфі. З урахуванням того, що в подібному режимі витрачається найбільша кількість енергії, цей час можна вважати мінімально можливим. Загалом, автономність хороша, оскільки навіть при безперервному використанні її вистачить на цілий робочий день.

висновок

В цілому Lexand LPB-52W бачиться нам досить цікавим пристроєм зі своєю сферою застосування. Звичайно, найбільш актуальним такий девайс виявиться в дорозі. По-перше, можна організувати швидку роздачу інтернету по Wi-Fi від одного 3G-модема. Виходить дуже зручно для компанії користувачів. По-друге, те ж саме вийде зробити і при наявності Ethernet. По-третє, буквально на коліні запрацює бездротової NAS. Нарешті, по-четверте, просто-напросто можна підзарядити свій смартфон.

Ціна

Lexand LPB-52W можна купити за $ 90, що є цілком чималою сумою. Зрозуміло, що сам маршрутизатор обходиться куди дешевше, а кінцева ціна обумовлена ​​функціями у вигляді акумулятора і розширених можливостей.

TP-Link TL-MR3040

Однак конкуренти не дрімають, і за $ 40 можна купити мобільний маршрутизатор TP-Link TL-MR3040. У ньому немає USB-хоста, акумулятор має ємністю 2000 мА * год проти 5200 мА * год, але зате відчутна різниця в ціні, плюс, є підтримка актуальних 4G-модемів.

плюси:

  • компактний корпус;
  • ємний і знімний акумулятор;
  • робота в режимі NAS (роздача дані по Wi-Fi і Ethernet з карти microSD);
  • роздача інтернету з 3G-модема і ADSL-модему.

мінуси:

  • інтерфейс англійською в нашій версії прошивки;
  • може не розпізнати деякі карти флеш-пам'яті;
  • висока ціна.

Відгуки про Lexand LPB-52W можна прочитати і залишити нижче в коментарі або на нашому форумі .

Дополнительная информация

rss
Карта