Мобільний додаток на допомогу лікарні

Ілюстративне фото: фотостік Pixabay   Медсестра з відділення неврології лікарні в Остраві знайшла ефективне рішення, створивши аплікацію, що дозволяє спілкуватися навіть з тими пацієнтами, які не здатні говорити Ілюстративне фото: фотостік Pixabay Медсестра з відділення неврології лікарні в Остраві знайшла ефективне рішення, створивши аплікацію, що дозволяє спілкуватися навіть з тими пацієнтами, які не здатні говорити. Після інсульту, пошкоджень головного мозку, та й в інших випадках мова хворих може виявитися серйозно порушеною. Повідомити медиком про свій стан їм допоможе нескладна мобільний додаток. Отже, включаємо планшет ...

«У нас був один пацієнт, який дуже страждав через те, що заїкається, так що він із задоволенням дізнався про появу цього додатка», - пояснює медична сестра Ева Гакс, яка розробила разом з програмістами додаток для планшетів і «розумних» телефонів в рамках своєї роботи на здобуття ступеня бакалавра.

Однак частіше нову аплікацію в Вітковська лікарні Острави, де працює Ева Гакс, використовують в неврологічному відділенні, при спілкуванні з пацієнтами з ураженням головного мозку.

«Деяким просто важко говорити, у них це викликає додаткове психічне напруження. Ця програма не примушує пацієнта говорити. Воно містить конкретні питання і конкретні відповіді, що дозволяє медсестрі отримати інформацію про потреби даного пацієнта », - пояснює авторка аплікації. В додаток медичний працівник вносить ім'я і прізвище хворого і кілька інших основних даних, після чого можна починати збір інформації.

«Ми починаємо з питання, що стосується того, як пацієнт сам оцінює свій стан. Тут знаходяться іконки - якщо пацієнт почувається добре, він може вибрати класичний «смайлик», якщо погано - "сумне обличчя". Питання про проблеми з диханням. Якщо великий палець вгору, це означає «так». Потім пацієнт натискає на наступне питання: «Шкідливі звички». Їх позначають впізнавані символи: сигарета, келих вина і т.д. Ми вибираємо, наприклад, куріння, і продовжуємо », - розповідається Ева.

Ілюстративне фото: Free Digital Photos   Опитування пацієнта за допомогою нової програми займає приблизно двадцять хвилин Ілюстративне фото: Free Digital Photos Опитування пацієнта за допомогою нової програми займає приблизно двадцять хвилин. Без нього процедура зажадала б мінімум в два рази більше часу.

«Бували випадки, коли ми взагалі не могли отримати відомості від пацієнта, тому що він відчував психічний стрес. Якщо хворий замикається в собі, ви взагалі нічого не доб'єтеся », - пояснює медсестра переваги спілкування за допомогою картинок.

Зараз Ева Гакс роздумує над тим, як застосувати свій винахід для допомоги якомога більшій спектру хворих. Наприклад, вона планує перевести питання на в'єтнамський мову, оскільки з представниками в'єтнамської діаспори в Чехії медичному персоналу іноді буває складно встановити контакт.

Дополнительная информация

rss
Карта