Мобільний 3G-роутер Huawei E5730 Mobile

  1. Дизайн
  2. Підключення та налаштування
  3. Разом

3G-роутер Huawei E5730 - досить цікавий пристрій. Компактне і універсальне. Телеграфним стилем, в двох словах, що у нього є. Вбудований 3G-модем (з портом SIM-карти під кришкою, відповідно), роз'єм Ethernet і два порти USB: microUSB IN і повнорозмірний OUT. І ось перед нами Huawei E5730, який працює в будь-яку сторону: 1) приймає 3G і транслює в Wi-Fi, 2) WAN / LAN перетворює в Wi-Fi, 3) 3G в локальну мережу. І все це укладено в зручну і компактну коробочку розміром 99х23х66 мм і 170 г вагою.

І все це укладено в зручну і компактну коробочку розміром 99х23х66 мм і 170 г вагою

Wi-Fi роутер Huawei E5730 Mobile

Не будемо вдаватися до великих міркувань, кому б знадобився і на що б придався компактний мобільний 3G-роутер. В общем-то, і так все ясно. Як мінімум зручне рішення, а часто і просто незамінна річ в поїздках, подорожах або ділових відрядженнях. Звичайно, рішення задачі повинно бути пропорційно самій задачі. Один ноутбук до 3G-мережі можна підключити і зовнішнім USB-модемом, якщо немає вбудованого. Разово і на нетривалий час в Інтернет можна вийти зі смартфона. Нарешті, можна смартфон використовувати в якості 3G-модема і з нього роздавати WiFi. Але, як знає практично кожен, у дорозі, у поїздках ніщо так не бережеш, як заряд акумулятора смартфона. Так що смартфон будемо використовувати за своїм призначенням, а для конкретних цілей - якщо вони є - використовуємо спеціалізовані пристрої. До речі, мова не йде тільки лише про потреби мандрівників. Кілька років тому всі носилися з ідеєю «мобільного офісу», як наростити тривалість автономної роботи ноутбука, як організувати «мобільний офіс», наприклад, в автомобілі, забезпечити його електроенергією, зв'язком, тим же Інтернетом. Поступово концепція «мобільного офісу» канула в лету. З розвитком смартфонів і планшетів, «мобільний офіс» поступово природним чином перетворився в «офіс всюди», та так що у багатьох фахівців повсякденна діяльність вже мало чим відрізняється від ділових поїздок і відряджень. І 3G-роутер вже не розвага для туристів, він стає звичайною робочою конячкою. Huawei E5730 Mobile може підтримувати до 10 Wi-Fi підключень одночасно. Працює він в стандартах 802.11b / g / n, в частотному діапазоні 2,4 ГГц. При відсутності в ПК або ноутбуці модуля Wi-Fi роутер можна підключити кабелем через Ethernet-порт. Максимальна швидкість вхідного трафіку в мережах 3G HSPA + досягає 42 Мбіт / с, що виходить - 5,76 Мбіт / с. У мережах 3G HSDPA / HSUPA - 21,6 і 5,76 Мбіт / с.


Huawei E5730TP-LINK M5360Terminal Equipment TE-AW930Середня ціна

i 3 510 i 4 560 i 2 790

Максимальна швидкість передачі даних 3G

(вхідний / вихідний трафік)

42 / 5,76 Мбіт / с 21,6 / 5,76 Мбіт / с 21,6 / 5,76 Мбіт / с Wi-Fi 802.11b / g / n, 2.4 ГГц, 150 Мбіт / сек 802.11b / g / n, 2.4 ГГц, 150 Мбіт / сек 802.11n, 2.4 ГГц, 150 Мбіт / сек Слоти SIM SIM, microSD до 32 ГБ SIM, microSD до 32 ГБ Інтерфейси

  • Micro USB
  • USB 2.0
  • LAN 100 Мбіт / сек
  • Micro USB
  • USB 2.0
  • LAN 100 Мбіт / сек
  • Micro USB
  • USB 2.0
  • LAN 100 Мбіт / сек
Шифрування

WEP / WPA / WPA2 WPA / WPA2 WEP / WPA / WPA2 Функції

  • маршрутизатор
  • Firewall
  • NAT
  • DHCP-сервер
  • DMZ
  • IPv6
  • VPN
  • маршрутизатор
  • DHCP-сервер
  • DMZ
  • файловий сервер
  • Firewall
  • NAT
  • DHCP-сервер
  • DMZ
  • Dynamic DNS
Дисплей

Ні, індикація OLED-дисплей Ні, індикація Web-інтерфейс Є Є Є Акумулятор, мАч 5200 5200 5000 Час роботи в автономному режимі, ч 16 16 12 Розміри, мм 99х23х66 100х29х44 76х22х76 Маса, г 170 160 177

Джерело: ZOOM.CNews

Дизайн

Перше, що необхідно відзначити, 3G-роутер Huawei E5730 отримав від розробника досить компактний корпус. Габарити 99 на 66 мм, товщина корпусу 23 мм. Компактний, незважаючи на те, що на верхній межі поруч з портами USB (OUT) і microUSB (IN) розташований повнорозмірний роз'єм Ethernet. Вага пристрою 170 г, як би можна і менше, але всередині неслабкий акумулятор ємністю 5200 мАг.

Корпус виконаний з білого пластику. Бічні грані з округленими кутами відлиті з пластика товстіший, задня знімна кришка тонка і пружна. Поверхня і кришки, і бічних граней матова. Наскільки ця біла поверхня мазка, сказати важко. Начебто ні. У всякому разі за час нашого тестування ні якихось плям, ні подряпин помічено не було. Від пальців слідів не залишається зовсім, а будь-які плями легко стираються. Лицьова панель глянсова, біла з перламутровим відливом. Зліва на ній нанесений логотип Huawei, причому він не видрукуваний, а саме завдано металізованим покриттям (можливо, фольга або плівка) під глянцем. Справа на рівні логотипу розташована кнопка харчування.

Справа на рівні логотипу розташована кнопка харчування

Лицьова панель роутера Huawei E5730 Mobile

Дисплея у роутера Huawei E5730 немає, інформація про стан пристрою читається за індикаторами. У вимкненому стані індикація ніяк себе не проявляє. При включенні і під час роботи світлодіоди індикаторів проступають крізь перламутр верхньої кришки якраз між логотипом і кнопкою харчування (всього індикаторів п'ять: дротова мережа, рівень стільникового сигналу, рівень WiFi сигналу, рівень заряду акумулятора і піктограма вхідних SMS).

Задня кришка роутера Huawei E5730 Mobile

Логотип на задній кришці і маркування на бічних гранях вже не втиснуті, як на лицьовій панелі, а віддруковані сріблястою фарбою. Але друк там така, що рельєф відбитка легко прощупується пальцем. Узагальнюючи, скажемо наступне: незважаючи на білий колір покриття пластика виглядає цілком зносостійким, а друк зображень стійкою.

Узагальнюючи, скажемо наступне: незважаючи на білий колір покриття пластика виглядає цілком зносостійким, а друк зображень стійкою

Інтерфейсні роз'єми роутера Huawei E5730 Mobile

Як уже згадувалося вище, все інтерфейсні роз'єми в кількості трьох штук - USB, microUSB і Ethernet - зібрані на верхній межі. Більше ніяких відкритих роз'ємів і слотів на корпусі роутера немає. Не тільки відкритих, але і прикритих кришечками, пробками, затичками. Слота для карти пам'яті просто не існує (що можна розцінювати як мінус, а можна взагалі ніяк не розцінювати), а найважливіший для нас слот SIM-карти захований під задньою кришкою. Формат карти - miniSIM (або, як такі карти називають сьогодні - велика повнорозмірна SIM-карта).

Слот SIM-карти роутера Huawei E5730 Mobile

Задня кришка утримується в корпусі невеликими лапками за рахунок еластичності і пружності матеріалу кришки. Чесно кажучи, таке кріплення не виглядає вічним. Так, пластик еластичний, але будь-який еластичності колись приходить кінець. Виглядає це вкрай елегантно, клацнули кришку і забув, але яка кількість циклів відкриттів-закривань ці пластикові лапки витримають нам не відомо. Будемо сподіватися, що розробники провели достатню кількість випробувань, можливо, у них навіть є спеціальний робот, який тільки тим і займається, що постійно відкриває і закриває цю кришку, можливо, цей робот досі відкриває і закриває кришку у самого першого експериментального зразка і до сих пір її не зламав. Як би там не було, конструктивні особливості 3G-роутер Huawei E5730 мають на увазі, що для нього треба придбати окрему SIM-карту з відповідним відповідним для 3G тарифом, вставити цю карту в слот, зачинити кришку і по можливості менше під неї заглядати.

Підключення та налаштування

Після того як ми встановили в роутер SIM-карту і включили пристрій, з'єднання зі стільниковим оператором встановлюється автоматично, але для доступу до веб-інтерфейсу роутера, його треба підключити до ПК або ноутбука. При першому підключенні роутера до ПК користувачеві не відразу надається доступ до веб-інтерфейсу пристрою, для початку буде запропоновано запустити майстер установки програми, який встановить додаток в Program FilesMobileWiFi, а вже після цього з'явиться ярлик на «Робочому столі» або в меню «Пуск» відкриває веб-інтерфейс роутера в браузері. І, звичайно ж, цей інтерфейс доступний за IP-адресою 192.168.8.1, який можна просто ввести в адресному рядку.

Вхід в інтерфейс роутера Huawei E5730 Mobile

При натисканні на мініатюру відкриється повнорозмірне зображення

Далі все приблизно так само, як і будь-якого іншого роутера: ім'я користувача - admin, пароль - admin. Адреса веб-інтерфейсу, ім'я користувача, пароль, Wi-Fi ключ користувач знайде під задньою кришкою роутера. До речі, тут же ми бачимо назву Wi-Fi мережі, що встановлюється за умовчанням, якщо немає можливості або бажання спеціально заходити в веб-інтерфейс і щось налаштовувати вручну. Поруч видрукуваний квадрат двомірного штрих коду (QR-код), який можна сфотографувати смартфоном і викачати спеціальне мобільний додаток для дистанційного керування роутером Huawei Mobile WiFi. Доступні версії для Android і iOS.

Інтерфейс влаштований логічно і лаконічно. Зверху смуга основного меню: «Головна», «Статистика», «SMS», «Оновити», «Налаштування».

Зверху смуга основного меню: «Головна», «Статистика», «SMS», «Оновити», «Налаштування»

Налаштування роутера Huawei E5730 Mobile

При натисканні на мініатюру відкриється повнорозмірне зображення

Призначення пунктів меню зрозуміло вже з їх назви: «Головна» - це та, яка відкривається користувачеві при підключенні, «Статистика» - повна статистика роботи роутера, «SMS» - невеликий агент для роботи з мобільними повідомленнями, влаштований подібно поштовому клієнтові «Вхідні» , «Надіслані», «Чернетки», «Налаштування SMS-повідомлень», розділ «Оновити» - оновлення ПЗ роутера. На самому цікавому для нас розділі меню «Налаштування» зупинимося трохи докладніше. Основні підрозділи цього меню: «Швидка настройка», «Комутоване з'єднання», «Ethernet», «Wi-Fi», «Безпека», «Система». У переважній більшості випадків для налаштування 3G-роутера Huawei E5730 досить першого пункту «Швидке налаштування». Тут користувач отримує можливість послідовно пройти п'ять кроків налаштування роутера, крок за кроком. Перший крок - запускаємо Майстер швидкого налаштування. Другий крок - настройка параметрів профілю мобільного зв'язку - ім'я користувача, пароль, точка доступу. Третій крок - настройка параметрів Ethernet - PPPoE, Динамічний IP-адреса, ім'я користувача, пароль та ін. Четвертий крок - настройка параметрів WiFi - назва нашої бездротової мережі, відкрити або закрити трансляцію імені мережі, пароль, шифрування. П'ятий крок - перевірка встановленої конфігурації і збереження налаштувань. Для повноцінного старту цього цілком достатньо. При необхідності щось змінити в прописаних налаштуваннях ми вже йдемо до відповідних пунктів меню нижче.

Разом

Підводячи підсумки, перераховувати всі позитиви роутер Huawei E5730, напевно, не варто. Вийде просто повторення всього вже написаного в статті. Перед нами компактне, відмінно складене пристрій. У технологічному плані ми можемо організувати Wi-Fi мережу на десять пристроїв, отримуючи доступ до Інтернет по мобільному 3G підключення. У разі відсутності на ПК або ноутбуці модуля Wi-Fi, роутер можна підключити локально Ethernet-кабелем. При необхідності (і при наявності такого) входить WAN / LAN підключення можна транслювати в Wi-Fi. В добавок до основної функціональності, в нашому розпорядженні батарея підвищеної ємності 5200 мАч, яку можна використовувати так само і як джерело підзарядки для мобільних пристроїв - смартфонів, плеєрів, Bluetooth-гарнітур (як то навушники або портативна клавіатура). Середня ціна на Яндекс.Маркеті на даний момент - 3510 руб. Розкид цін від 3150 до 6300 руб.

Дополнительная информация

rss
Карта