Мобільний додаток для бізнесу: навіщо потрібно і скільки коштує

  1. Мода чи необхідність
  2. Налаштування від конкурентів
  3. Вибір і замовлення продукту
  4. Програма лояльності
  5. Організація роботи
  6. допоміжний сервіс
  7. Будувати - не ламати
  8. Крок 1. Визначити платформу
  9. Крок 2. Функціонал
  10. Крок 3. Прототип
  11. Крок 4. Дизайн
  12. Крок 5. Програмування + фіксація багів
  13. Крок 6. Публікація додатка
  14. Крок 7. Маркетинг
  15. Скільки коштує розробка
  16. Конструктор додатків, фрілансер або агентство?
  17. Коротко про головне

Кожен власник мріє створити свій додаток для мобільних гаджетів, навіть якщо не говорить про це.

Ви тільки уявіть, люди можуть через пару натискань по екрану зробити у Вас замовлення або проконсультуватися у оператора.

А скільки іміджевої що становить в словах "У нас є свій мобільний додаток для бізнесу". Це все дуже здорово. Тільки не так просто як здається.

Тим, хто тільки починає бізнес і не планує будувати весь бізнес на одному мобільному додатку, дана стаття буде зараз бестолку.

Так як приступати до мобільного додатку потрібно тим, у кого вже є стабільний потік продажів, яким Ви підсилите додаток.

Мода чи необхідність

На наш (цей) блог 50% людей заходить з мобільних додатків. Причому, частка їх зростає з кожним днем.

І це зайвий раз говорить про те, що "мобілізація" настає шаленим темпами. Тому багато сайтів створюють мобільну версію , Втім, що ми і зробили зі своїм блогом.

Але навіть якщо весь трафік поглинуть мобільні пристрої, це не означає, що всім потрібно створювати свій мобільний додаток для бізнесу.

Тому потрібно чітко усвідомлювати, що свій додаток потрібно не всім і можливо навіть в майбутньому в ньому не буде необхідності.

Щоб розібратися в необхідності бізнес додатків, Вам потрібно визначити для себе мета і зрозуміти наскільки вона збільшить прибуток компанії.

Адже можна виділити дві основні цілі, які переслідує створення мобільних додатків:

  1. Зростання продажів
  2. підвищення сервісу

Причому, найцікавіше, що за останньою аналітиці другий пункт переважає над першим.

І це зайвий раз підтверджує, що компанії приходять до створення свого сервісу тільки після того, як вийшли на стабільні продажі, а не навпаки.

Це якщо позначити глобальні цілі, якщо їх розділити на підцілі або окремі завдання, то можна сформувати більш цікаві висновки, які допоможуть зрозуміти навіщо Вам потрібно свій додаток. Наведу кілька прикладів зі світу і наших клієнтів.

Налаштування від конкурентів

Кожен з нас хоче знайти "блакитний океан", знайти своє унікальна торгова пропозиція . Можливо саме мобільний додаток допоможе Вам це зробити.

Наприклад, світова компанія компанія Uber (таксі) відмовилася від класичних операторів і створила додаток, де люди можуть замовити машину в кілька кліків.

Причому, в ході замовлення вони бачать де яка машина перебуває і через скільки буде у них.

Те ж саме можете зробити і Ви. Тільки Ви повинні чітко зважити всі плюси і мінуси заздалегідь.

Як Ви могли помітити вище, у таксі досить масовий ринок. Тому якщо у Вас цільова аудиторія досить обмежена, варто зайвий раз подумати.

Хоча Вам не обов'язково розглядати додаток як єдиний канал взаємодіями з Вами. Можна зробити його додатковим, для відбудови від конкурентів.

Вибір і замовлення продукту

Елементарна задача, під яку створюються мобільні додатки для бізнесу.

Реалізацію такого завдання ми можемо особливо зауважити у магазинів одягу. Через них людям зручніше вибирати і замовляти товар.

Додаток з такою ж завданням ми можемо помітити у дощок оголошень, наприклад, Авито.

Один з наших клієнтів також вирішив створити додаток під це завдання, тільки змінивши концепцію.

А саме, він виробляє фотошпалери і реалізує їх через дилерів (роздрібні магазини).

І так як не всі фото-шпалери є в наявності у дилерів, він купив під кожен магазин планшети, куди завантажив додаток, де клієнт прямо на місці може вибрати актуальні ескізи і залишити замовлення через дилера.

Програма лояльності

Рідко коли компанія для себе особисто створює додаток із завданням підвищити лояльність клієнтів.

Найчастіше це готові програми, до яких Ви підключаєтеся за додаткову плату. Але якщо Ви з тих, хто любить все тримати під своїм контролем, то це Ваш вибір.

Наприклад, ми для мережі кав'ярень впровадили мобільний додаток, де відвідувачі могли відстежувати свої накопичені бали і робити бронь столу.

Але для одного відстеження балів і замовлення столів цілого додатка багато, тому був впроваджений додатковий функціонал, який через пуш-ап повідомлення сповіщав клієнта про нові акції.

Це ще одна задача, під який Ви можете зробити додаток - для поширення нових акцій і пропозицій.

Причому, у кав'ярні ми зробили це розумно, а саме, коли людина була в певному радіусі від нашого закладу, йому приходило оповіщення з акцією, що діє протягом години. Ось такий цікавий приклад для малого бізнесу.

Організація роботи

Ще один наш клієнт при продажу франшизи зрозумів, що йому для організованої роботи всіх франчайзі потрібно загальна система, де вони зможуть вести свої замовлення і регулювати всі технічні моменти.

Таким чином, він створив додаток, яке поставив собі на телефон кожен співробітник компанії.

У цьому додатку кожен співробітник бачить свою панель і виконує в ній всі дії по роботі.

Наприклад, прийняв замовлення або зафіксував шлюб. По-перше, це зручно, по-друге, створює загальну еко-систему для всіх франшиз і, по-третє, такий підхід збільшив прибуток за рахунок скорочення тимчасових витрат.

допоміжний сервіс

Обожнюю такі довгі і стратегічні дії. Ви створюєте сервіс, який безпосередньо ніяк не пов'язаний зі збільшенням прибутку

Вашої компанії, але який допомагає клієнтам у вирішенні їх проблем. Принцип роботи такий, наприклад, Ви створюєте сервіс по моделюванню дизайну квартир. Тобто даєте клієнту самому створити дизайн свій квартири. Крапка?

Ні! Кома. В ході процесу користувачі зрозуміють, що дизайн зробити не так просто і які думки у них з'являться в голові?

Звернутися в дизайн-студію. Точніше звернеться в дизайн-студію, яка створила це прекрасне додаток.

Тільки не забувайте зробити форми захоплення, щоб клієнт зрозумів, що Ви не тільки засновник-творець-ідейний натхненник-хороша людина, але і дизайнер.

Будувати - не ламати

Будувати будинок - процес виснажливий (я так вважаю), а ось розробляти додаток - дія захоплююче.

Правда, одним креативом тут не обійтися, потрібно передбачити багато технічних питань. Тому зараз розкладемо все дії, які включає в себе розробка мобільних додатків для бізнесу, на етапи і визначимо вартість створення.

Крок 1. Визначити платформу

У колах розробників прийнято питати: "Рідний або крос-платформенне додаток?".

Вам потрібно визначитися будете робити Ви додаток для всіх платформ або тільки для однієї. Зараз в світі три популярних платформи: iOS (+ apple watch), Android і Windows.

Муки вибору дуже сильно вимотують. Найпопулярніша платформа iOS. АЛЕ! Вам не потрібна найпопулярніша, Вам потрібна та, якою користуються Ваші клієнти.

Швидше за все це або iOS, або Android. Щоб зрозуміти це, зайдіть в аналітику сайту і подивіться з якої платформи до Вас заходять клієнти найчастіше.

Середній термін: 1/2 дня

Крок 2. Функціонал

Я навмисне пропустив крок 0, де ми повинні вибрати завдання додатки, так як ми обговорили її раніше.

І поки Ви не знайдете відповідь на це питання, можете не приступати до кроку два. Не знаєте для чого робите, значить не знаєте що робите.

Вам необхідно визначитися з функціоналом, як мінімум, основним, а краще з усім.

Наприклад, чи буде інтеграція з соціальними мережами, чи буде можливість онлайн-чату, чи буде доступ в оффлайн режимі або можливість оплати через телефон. Все це вплине на наступні кроки.

Якщо у Вас до цього не було досвіду в розробці, то орієнтуйтеся на аналоги, закордонні в тому числі.

Якщо аналогів немає, то з богом ... Призначайте день мозкового штурму і думайте. Чи не час, не час, а день. Швидко Ви все не придумаєте.

Кожен власник мріє створити свій додаток для мобільних гаджетів, навіть якщо не говорить про це

Скільки ж думати ...

Середній термін: 1-2 дня

Крок 3. Прототип

Прототип - це ваше майбутнє мобільний додаток в схематичному виконанні (не в дизайні).

Мені подобається називати його серцем проекту. Тому що створення прототипу це одна з найскладніших і інтелектуальних робіт. Тому біжіть від тих компаній, які пропонують створити його безкоштовно.

У своїй статті як створити Лендінгем самому ми описували процес розробки прототипу.

Послідовність дуже близька. Тому настійно рекомендую вивчити даний матеріал. Прототип потрібен як для дизайнера, так і для програміста. Пояснення на словах не підійдуть.

Узагальню всі вимоги до двох думок. Перша. Вам потрібно створити прототип, де споживач через мінімум дій добереться до необхідної сторінки або виконає бажане.

Друга головна думка. Нічого зайвого, тільки те, що необхідно. Інакше клієнт замінить Ваше додаток на інше через "нервів".

Розумна фраза. Створити додаток, яке буде працювати, легко. А зробити додаток, яке буде виконувати своє завдання, складно.

Середній термін: 1 тиждень

Крок 4. Дизайн

У статті про дизайн сайту ми з Вами визначилися що, дизайн не впливає на продажі.

Головне він повинен бути зручним і приємним. Зупинимося на слові - зручний. Дам кілька рекомендацій як домогтися досконалості в цьому.

  1. Використовуємо великі елементи. Управління відбувається пальцями, а саме не так легко потрапити в маленькі об'єкти + не у всіх хороший зір.
  2. Відстань між об'єктами. При близькому розташуванні між собою активних об'єктів, Ви можете зіткнутися з випадковим натисканням інших кнопок.
  3. Простота. Чи не потрібна велика кількість елементів і деталей. Все робимо в максимально стриманих кольорах. Рада не обов'язковий, але для багатьох необхідний.

Я знаю десятки додатків з дивовижним дизайном і нульовий популярністю. І також знаю десятки додатків з жахливим дизайном і шаленою популярністю.

Важливо. Дизайн важливий, але куди важливіше зручність і корисність.

Окремим пунктом хочу виділити іконку програми, її легко повинно бути знайти серед інших ікон.

Вона має виділятися і закликати натиснути на неї. При 5-10 іконках це не так важливо, але люди встановлюють з кожним днем ​​більше і більше додатків, а значить нам важливо бути на голову вище всіх.

Середній термін: 1 тиждень

Крок 5. Програмування + фіксація багів

Процес покритий мороком для більшості обивателів. Тому що якщо HTML-код, на якому пишуть сайти, люди ще знають, то код на якому пишуть додатки Swift / Java / XML, підприємці чують вперше.

Це накладає додаткову суму на розробку, так як фахівців таких набагато менше. І це я не говорю про хороших фахівців.

Завдання програміста натягнути дизайн на код. У звичайному житті, це можна порівняти з установкою намети на напрямні, після чого вона тільки приймає форму.

Процес цей не швидкий. Логічно, чим складніше дизайн і функціонал, тим складніше процес і довше терміни.

Невід'ємна частина після розробки це перевірка на баги (проблеми). Без них нікуди.

Людський фактор в цій роботі має місце бути. Причому, перевіряти потрібно не тільки технічну складову, а й візуальне відображення на різних пристроях.

Середній термін: 2 тижні

Крок 6. Публікація додатка

Розміщення вашого творіння в маркетах apple, android і windows не безкоштовне. Коштує це справа від 25 до 300 $.

Вартість залежить від платформи і від імені розміщує додаток (юридична або фізична).

Але це ще не найскладніше, Вам потрібно підписати додаток цифровим сертифікатом і коректно заповнити заявку в спеціальних розділах.

У Еппстор це "iPhone Developer Program", в андроїд це "Google Play Console".

При публікації Вам потрібно буде додати свою іконку, яку ми розробили на етапі дизайні, також потрібно буде додати опис і кілька скріншотів, а краще відео з скріншот.

Цю інформацію потрібно підготувати "найсмачніше", так як саме по ній братимуть рішення завантажувати чи ні.

Ви можете відмовитися від розміщення на цих платформах, але тоді зустрінете велику кількість проблем при передачі додатків своїм клієнтам.

Аж до неможливості установки на свої пристрої. Тому краще за замовчуванням вважати це мірою обов'язковою.

На замітку. У Google Play модерація додатки проходить близько 2-х тижнів, андроїд-модератори більш лояльні. А ось в App Store модерація проходить близько 1 місяця, але пройти її дуже складно.

Середній термін: 2 тижні

Крок 7. Маркетинг

Багато підприємців вважають, що головне створити додаток, а далі все буде добре.

Але це те ж саме як відкрити бізнес і сподіватися, що клієнти самі підуть до Вами. Просто створити - мало, потрібно ще залучити передплатників.

Тут в справу вступає маркетинг і все його інструменти. Найбільш очевидний спосіб - переводити відвідувачів Вашого сайту зі словами "10% знижка при замовленні через додаток".

Цим трюком користуються практично всі компанії, у яких є відвідуваний сайт.

В іншому Вам потрібно використовувати класичні методи, які нічим не відрізняються від тих, які Ви використовуєте для залучення клієнтів до себе в компанію. На допомогу Вам прийде наш блог і наші статті. Почніть з цих:

По темі:
1. Канали і способи реклами в інтернеті ;
2. Ефективна реклама. Яка вона? ;
3. Таргетована реклама в Інстаграм: настройка ;
4. Реклама в фейсбук. Все про таргетовану рекламу ;
5. Просування в контакті: керівництво до дії .

Так, це не безкоштовно. Це потребуватиме вкладень. Безкоштовно це буде тільки в разі наявності напрацьований бази клієнтів.

Причому, при просуванні в соціальних мережах через таргетовану рекламу Ви знайдете спеціальні види повідомлень, через які можна відразу, не залишаючи соц. мережі, встановити додаток.

Середній термін: завжди

Скільки коштує розробка

"Скільки коштує розробка мобільного додатка?" - питання, на який Ви хотіли дізнатися відповідь ще на початку статті, але я навмисне вирішив розповісти про це в кінці.

Інакше Ви б не оцінили за що платите і які підводні камені можуть виникнути. А вони є і їх не мало.

У процесі створення бере участь команда з наступних фахівців: керівник проекту, маркетолог, програміст, дизайнер.

Можна сюди додати ще тестувальника, але це вишукування для малого бізнесу (більшість на ринку).

Тому мінімальна вартість розробки мобільного застосування становитиме 100 000 р.

За ці гроші Ви зможете отримати додаток, наприклад, по доставці їжі. Де клієнт може вибрати необхідне блюдо, сформувати і оплатити замовлення. Каталог синхронізується з Вашим сайтом (він обов'язково повинен бути).

Максимальна вартість додатки буде обмежуватися Вашими хотєлками. Останній раз нам нарахували за додаток клієнта 950 тисяч.

Ми раді, що хоча б рублів. Але не можна сказати, що це багато, адже там і справді складний проект на 5-6 місяців.

Середня температура по лікарні це 300 тисяч. За ці гроші Ви задовольните свої базові потреби і наростити фішок, щоб відрізнятися на тлі ринку.

Термін розробки такого чуда складе близько 3 місяців роботи. Для отримання гідного продукту орієнтуйтеся на цю вартість.

Як правило, початкова кошторис завжди збільшується на 20-30%, так як в ході розробки Вас відвідують божевільні ідеї, і Ви хочете впровадити нову фішку, і все одно якщо це етап здачі проекту.

А за всі додаткові роботи Ви платите окремо. Тому домовляємося про все на березі.

Дуже смішно ... платите окремо

До речі, ціна у мобільного додатка велика не тільки через те, що воно розробляється на складному мовою програмування (складніше, ніж веб).

Основна заморочка в тому, що для бізнесу потрібні програми досить складні (з точки зору програмування) і їх функціонал розробляється у вигляді додаткового сервісу, який встановлений на окремому сервері.

Цей сервіс може бути як у вигляді інтернет-магазину, так і у вигляді CRM-системи , Що накладає додаткову складність на розробку, так як потрібне знання інших мов програмування.

На сьогодні майже всі мобільні додатки мають складну клієнт-серверну структуру, що збільшує бюджет на розробку у багато разів.

Телефони за своїми характеристиками просто не потягнуть роботу з необхідним функціоналом, тому вони тільки видають відповідь на питання, який обробляється на сервері / сервісі.

Конструктор додатків, фрілансер або агентство?

І фінально. Ви можете звернутися в компанію, можете знайти фрілансерів, а можете створити додаток самі. Вибір за вами. У всьому є як плюси, так і мінуси.

Пошук фрілансерів нічим не відрізняється від пошуку фахівця при створенні landing page .

Головна відмінність - це обсяг дизайну і програміст, він повинен вміти програмувати на коді платформи (apple, android, windows phone). Основний плюс при фрілансерів, вартість зменшитися на 20-40%.

А проблем збільшиться на 100-200%. Втрачаються, затягують терміни, роблять як хочуть. Ви це і без мене зробите.

Агентство (за замовчуванням хороше) зробить все як треба, але приготуйтеся платити багато. Причому, робити Ви будете це постійно, так як кожна доопрацювання буде коштувати грошей.

А вони точно будуть, як вже написав вище, людський фактор. Дорого = стабільно.

О! Можна зробити додаток на конструкторі? Так! Ви можете зробити все самостійно.

Правда, тільки якщо у Вас не складна задумка і вона не вимагає великого і "жирного" функціоналу. Для реалізації можете скористатися одним із сайтів конструкторів додатків нижче:

  1. Appglobus.com (Російська)
  2. Flipcat.net (Російська)
  3. Mobiumapps.com (Російська)
  4. Russia.ibuildapp.com (Російська)
  5. Mobincube.com (Англійська)

Всі сервіси Платні. І це логічно. Чи не альтруїсти ж. Вартість відрізняється, як і функціонал.

Скрізь є безкоштовний тестовий період, тому покликала все і знайдіть той, що підходять саме Вам. Також логічно, що англійські сервіси більш наворочені, але і більш дорогі. Російські простіше і дешевше.

Коротко про головне

Як Ви вже зрозуміли, додаток Ваше буде безкоштовне, тому що Ви створюєте його додатково до бізнесу, а не як окремий бізнес.

Тому не сподівайтеся на швидке повернення грошей. Справа ця не швидка. Також як і не швидко створити сам додаток. Один-два місяці за планом. Три-чотири в реальності.

Робити додаток потрібно тільки при готовому і стабільному бізнесі. Або в разі, якщо додаток є порятунком бізнесу, а не його поліпшенням.

У всіх інших випадках є маса альтернатив як примножити гроші і отримати їх назад швидше.

При розробці не поспішайте. Це Вам не сайт (хоч так і не можна говорити), правити його набагато складніше і дорожче.

Підходити потрібно з розумом і в повній бойовій готовності. Адже крім створення потрібно ще залучити людей, а це справа не проста.

Крапка?
В ході процесу користувачі зрозуміють, що дизайн зробити не так просто і які думки у них з'являться в голові?
Яка вона?
Конструктор додатків, фрілансер або агентство?
Можна зробити додаток на конструкторі?

Дополнительная информация

rss
Карта