Модем і роутер в чому відмінність і його налаштування на прикладі

  1. Налаштування модему в режимі роутера

В даний час важко собі уявити сучасну людину окремо від комп'ютера. Разом з комп'ютером в наше життя увійшло і велика кількість нових виразів, з якими доводиться стикатися користувачу буквально на кожному кроці. Поняття модему відомо практично всім, чого не можна сказати про таке поняття, як модем роутер. В даний час важко собі уявити сучасну людину окремо від комп'ютера

модем з wifi роутером

Модем все звичний ще з тих часів, коли основним типом підключення був Dial-up. Роутер же в свою чергу увійшов в наш побут з появою ADSL-мереж, VPN і т.д. Багатьом початківцям користувачам важко розібратися, що краще роутер або модем. На таке запитання важко відповісти, тому що функції у цих пристроїв в значній мірі відрізняються. Але у великій мірі вони виконують одні й ті ж завдання. Та й чіткого розмежування між модемом і роутером не існує. Практично будь-який сучасний ADSL-модем можна налаштувати на роботу в режимі роутера. Роутер за своєю суттю - це маршрутизатор, який використовується для якісного обміну даними між двома або кількома ПК, які об'єднані в одну мережу. Тобто, якщо розібратися, то чітко відповісти на питання, чим відрізняється роутер від модему не вийти.

як підключити роутер до модему

Основна відмінність роутера від модему - це розширений функціонал. Здебільшого подібні пристрої знайшли своє застосування на підприємствах. Завдяки роутера (часто їх ще називають маршрутизаторами), вдається досягти настройки корпоративної мережі на оптимальному рівні. Роутери існують у вигляді величезної кількості модифікацій, які випускаються для тих чи інших завдань. Розрізняють пристрої верхнього, середнього і нижнього класів. Маршрутизатор перших двох класів в основному знайшли своє застосування на підприємствах і в комерційних організаціях. Влаштування нижнього класу частіше використовуються в домашніх цілях. Подібні пристрої мають як непорівнянний функціонал з роутерами вищих класів, так і ціну, іноді на порядок меншу, ніж у їхніх старших побратимів. Такі апарати задіють найчастіше на низькочастотних лініях і в домашніх умовах. Більше звичайному користувачеві відомий wi fi модем роутер, який застосовується для підключення високошвидкісного інтернету більшістю провайдерів. Для використання таких роутерів не потрібно проводити нові лінії, а можна задіяти звичайні старі телефонні лінії. Крім цього, купивши недорогий роутер, ви зможете об'єднати в одну мережу відразу кілька своїх домашніх пристроїв. Налаштування модему в режимі роутера досить проста, і виконується буквально в кілька кроків, тим більше, що детальних інструкцій для кожної конкретної моделі на просторах інтернету предостатньо.

Налаштування модему в режимі роутера

При виборі роутера, намагайтеся не гнатися за дуже вже широкими функціональними можливостями. Подібні пристрої потрібні на підприємствах. Для домашнього використання вам підійде звичайний модем з wifi роутером. Але, тим не менше вибираючи свій перший роутер, варто звернути увагу на деякі моменти. І перший з таких моментів - його ціна. Ціновий діапазон роутерів досить широкий, починаючи від 30-40 доларів і закінчуючи кількома тисячами. Але середній і верхній ціновий діапазон нас не цікавить. Для домашнього користування цілком достатньо самого звичайного роутера не дорожче 100 доларів.

Після того, як ви визначитеся з сумою грошей, яку готові витратити на новий роутер, вам слід визначитися з кількістю пристроїв, які будуть до нього підключатися. Крім цього необхідно врахувати спосіб підключення цих пристроїв до модему. Більшістю сучасних моделей роутерів підтримуються два найбільш затребуваних інтерфейсу: LAN і Wi-Fi. LAN - це підключення комп'ютера до роутера за допомогою мережевого кабелю (кручена пари). Складнощі при такому способі підключення ніякий не виникає - все що вам необхідно, це наявність кабелю потрібної довжини. Кабель, через який підключений інтернет від вашого провайдера вставляється в порт WAN на модемі (порти зазвичай промарковані), а комп'ютер (або комп'ютери, якщо їх у вас в будинку декілька) приєднуються до роутера за допомогою кручений пари, після чого залишиться тільки налаштувати модем як роутер . Стандартні роутери мають в наявності чотири порти LAN, до яких можна підключити відповідно чотири комп'ютери. Якщо ви плануєте підключення п'яти комп'ютерів і більш, то варто звернути увагу на роутери з великою кількістю LAN підключений. Хоча, іноді дешевше купити 4-портовий роутер, а потім прикупити ще недорогий HUB (мережеве пристрій, який з'єднує кілька комп'ютерів в локальній мережі).

призначення портів

При наявності в будинку ноутбука, КПК або комунікатора обов'язково вибирайте модем вай фай роутер. Wi-Fi інтерфейс в даному випадку - необхідна і обов'язкова умова. Вибираючи модем з wi-fi інтерфейсом зверніть увагу на стандарт, який він підтримує. Бажано звичайно брати роутер, здатний працювати за стандартом зв'язку 802.11n. Літерне позначення тут вказує на максимальну швидкість передачі даних. "N" в даному випадку вказує на швидкість до 480 Мбіт / с (на сьогодні це максимальна швидкість, яку здатна забезпечити бездротовий зв'язок Wi Fi). Поки не забув, коли будете налаштовувати роутер, або може попросіть налаштувати модем в режимі роутера кого або, обов'язково поставте пароль на підключення до вашої мережі на самому модемі. Інакше вашим Інтернетом зможе користуватися половина під'їзду (хитрих сусідів ніхто не відміняв).

Але, на жаль, тільки зміною пароля мережу від зовнішніх погроз не захистиш. Тому, для того, щоб убезпечити себе від посягань хакерів, обов'язково впевніться, що обраний модем підтримує TKIP-шифрування даних. А перед тим, як перевести модем в роутер, переконайтеся, що функція шифрування на ньому включена.

Ще одним важливим фактором є можливість роутера виступати в ролі DHCP-сервера. DHCP - це мережевий протокол, який розподіляє IP-адреси між комп'ютерами в мережі. Наявність цієї функції в роутері позбавить вас від необхідності вручну призначати IP-адреси. Крім названих характеристик, деякі моделі роутерів можуть виступати в ролі брандмауерів, що не буде зайвим в справі підвищення безпеки вашої мережі.

Швидка настройка TP-LINK TL-WR741ND

Дополнительная информация

rss
Карта