Моніторинг в іграх

Всім привіт! Нещодавно в коментарях мене запитували, за допомогою якої програми я моніторю показники датчиків системи безпосередньо в грі. Я вирішив, що на цю тему можна написати докладну статтю, щоб уникнути питань надалі. Отже, роблю я це за допомогою всім відомої утиліти - MSI Afterburner, постійні читачі пам'ятають її за статтею про розгін відеокарти.

За традицією переходимо на офіційний сайт і викачуємо прогу. https://ru.msi.com/page/afterburner

C точки зору візуального сприйняття сайт не найвдаліший, можна легко випустити з уваги місце для скачування.

C точки зору візуального сприйняття сайт не найвдаліший, можна легко випустити з уваги місце для скачування

Під час установки зверніть увагу на те, що в комплекті йде ще одна програма під назвою RivaTuner Statistics Server. Вона нам теж знадобиться, так як працює в парі з Бернером. До слова сам «Бернер» здатний сканувати показники датчиків системи, а ось RivaTuner бере ці свідчення і виводить в самій грі. Загалом, не прибирайте галку.

Загалом, не прибирайте галку

Після запуску програми бачимо наступне вікно.

Після запуску програми бачимо наступне вікно

Ліва частина вікна в основному призначена для розгону. Ті, хто читав мою статтю про розгін відеокарти , Напевно її дізналися. А ось в правій частині ви якраз можете побачити різні показники датчиків системи у вигляді графіків, починаючи від температури процесора і закінчуючи завантаженням контролера пам'яті. Наше завдання тепер вивести потрібні нам свідчення поверх гри. Для цього переходимо в налаштування програми.

Для цього переходимо в налаштування програми

У вікні ставимо галочку навпроти "Синхронізувати настройки однакових ДП" в разі, якщо у вас більше однієї відеокарти в системі. Так само ставимо галки в пунктах "Запускати разом з Windows", "Запускати в мінімізованому стані", щоб кожного разу не запускати програму вручну і щоб моніторинг був завжди включений. Не переживайте, системних ресурсів програма майже не їсть, а от відключати свідчення можна буде гарячими клавішами. Трохи нижче розповім, як це робиться.

Трохи нижче розповім, як це робиться

Далі переходимо на вкладку "Моніторинг" та трохи нижче бачимо всі активні графіки, які відображаються в правій частині початкового вікна утиліти.

Поруч з кожним найменуванням бачимо галки, якщо їх прибрати, то тим самим ми приберемо графіки в правій частині вікна запуску. Тобто, можна прибрати те, що нас не цікавить. Наприклад, я залишу тільки частоту кадрів, завантаження ЦП і завантаження ОЗУ.

Наприклад, я залишу тільки частоту кадрів, завантаження ЦП і завантаження ОЗУ

І в початковому вікні пропаде все, що нас не цікавить.

Але для того, щоб включити відображення цих параметрів в грі нам необхідно включити так званий оверлей. Робиться це також в налаштуваннях на вкладці "Моніторинг". Повертаємося туди, відзначаємо зліва галкою ті пункти, які хочемо бачити в грі і внизу ставимо додатково галочку напроти пункту "Показувати в оверлейного екранному дисплеї". Наприклад, я завжди дивлюся такі показники: частота кадру, час кадру, завантаження ДП, температура ДП, завантаження ЦП, завантаження ОЗУ.

У грі це буде відображатися в такий спосіб.

У грі це буде відображатися в такий спосіб

Для того, щоб змінити порядок відображення, просто затискаємо лівою кнопкою миші цікавий для нас показник і перетягуємо його вниз або вгору в списку.

Для того, щоб змінити порядок відображення, просто затискаємо лівою кнопкою миші цікавий для нас показник і перетягуємо його вниз або вгору в списку

Якщо у будь-якого параметра поставити галочку в пункті "Показувати в іконці в панелі завдань", то ми побачимо цей показник в нижньому правому куті на робочому столі. Наприклад, я завжди стежу за температурою графічного процесора.

Наприклад, я завжди стежу за температурою графічного процесора

Для того щоб ввімкнути або вимкнути моніторинг в програмі передбачена функція призначення гарячих клавіш. Для цього переходимо у вкладку "ОЕД" і призначаємо вільні клавіші на включення і виключення дисплея.

Для більш детальної настройки самого оверлейного дисплея доведеться звернутися до Riva Tuner'y. В треї ви напевно помітили маленький значок схожий на монітор. Натискаємо на нього і утиліта розгортається.

Натискаємо на нього і утиліта розгортається

Насамперед включаємо функцію запуску програми зі стартом операційної системи.

Насамперед включаємо функцію запуску програми зі стартом операційної системи

Далі активуємо Stealth Mode. Необхідний він для того, щоб уникнути конфлікту з деякими ігровими додатками. Справа в тому, що деякі ігри сприймають Riva Tuner, як додатковий недоброзичливий софт. Таке трапляється рідко, але щоб уникнути додаткових проблем, краще активувати цю функцію.

Таке трапляється рідко, але щоб уникнути додаткових проблем, краще активувати цю функцію

Найнеобхідніші настройки кастомізації наступні:

On-Screen Display shadow - виділяє чорним кольором всю виведену статистику, що робить її більш вираженою на тлі ігрових текстур.

On-Screen Display palette - дозволяє змінити колір виведеної інформації.

On-Screen Display Zoom - регулює розмір шрифту.

Ну і в самому низу можна вибрати кут, в якому будуть відображатися дані.

Ну і в самому низу можна вибрати кут, в якому будуть відображатися дані

Неважко здогадатися, що зручні для однієї гри настройки відображення можуть легко опинитися незручними для іншої. Для цього передбачена функція індивідуальної настройки моніторингу для кожної програми окремо. Для цього натискаємо великий плюс в лівому нижньому вікні програми, додаємо будь-яку гру.

Для цього натискаємо великий плюс в лівому нижньому вікні програми, додаємо будь-яку гру

Після цього в лівому стовпчику з'являється ця гра і вже під неї можна налаштувати відображення. Global - це відповідно глобальні настройки для всіх інших додатків.

Global - це відповідно глобальні настройки для всіх інших додатків

Ну що ж, найголовніше я описав і спробував бути дуже коротким, щоб не сильно розтягувати статтю. Якщо у вас залишилися які-небудь питання з налаштування, то буду радий відповісти на них в коментарях. На цьому все, до швидких зустрічей!

Дополнительная информация

rss
Карта