Московський планетарій опублікував астрономічний прогноз на січень

Найважливішим астрономічним подією січня назвали перигей Землі. Він припадає на 4 січня 17:00 мск, коли наша планета виявиться в 147 100 998 км від Сонця, тобто на найближчій відстані за весь 2017 рік.

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

<

>

У цей день диск Сонця буде максимальним в 2017 році. Січневе небо, за умови ясної погоди, порадує яскравими зимовими сузір'ями, а в ніч з 3 на 4 січня очікуємо максимуму дії метеорного потоку Квадрантіди, прогнозується до 120 метеорів на годину.

4 січня 2017 року о 17:17 за київським часом Земля буде перебувати в перигелії до Сонцю, тобто в цей день наша планета виявиться до нього ближче всього. Відстань до світила складе 147 100 998 км, видимий діаметр Сонця в цей день буде найбільшим. Ця різниця невідчутно на око, тому що зміна розміру сонячного диска відбувається плавно протягом полугода.Однако масштабні фотографії Сонця, зроблені протягом року, наочно показують, що кутовий розмір зірки змінюється досить значно на крайніх точках орбіти.

З сузір'їв добре видно Північна Корона, Велика Ведмедиця, Близнюки, Візник і астеризм «зимовий трикутник» складається з яскравих зірок Сіріус (альфа Великого Пса), Бетельгейзе (альфа Оріона) і Процион (альфа Малого Пса). Чумацький Шлях тягнеться з південного сходу на північний захід і проходить поблизу області зеніту.

Січневе небо порадує зорепадом - метеорний потік Квадрантиди досягне піку своєї активності 3 січня 2017 року 17:00 мск. Місяць в період максимуму цього потоку близька до молодика і не створить перешкод для спостережень «падаючих зірок». Кількість спостережуваних метеорів може скласти до 200 в годину, проте вони мають слабку світність і середню швидкість. Квадрантіди вилітають із сузір'я Волопаса, яке в січні сходить над горизонтом у східній частині неба. Але свою назву метеорний потік отримав від невикористаного в сучасній астрономії сузір'я стіни Квадранта. Спостерігати Квадрантіди найкраще з 11 години вечора і до світанку. Для спостережень оптичні прилади не потрібні.

Московський Планетарій

Вул.Садова-Кудринская, буд.5, стр.1

1

Дополнительная информация

rss
Карта