На Шулявці планують реконструювати розв'язку

  1. Проект «Київдормостпроекту»
  2. альтернативний проект

Реконструювати розв'язку на Шулявці збираються протягом останніх п'яти років, в 2008 році навіть був затверджений проект «Київдормостпроекту», але до його реалізації так і не приступили. У 2010-му з'явився альтернативний варіант розв'язки від архітекторів Івана Пономаренка та Віктора Петрука, його найближчим часом і планує розглянути Київрада. Зараз заступник голови київської міськадміністрації Анатолій Голубченко заявляє, що будівництво може початися в 2013 році, фінансування проекту планують внести в бюджет наступного року. Поки остаточних рішень не прийняли, The Village вирішив з'ясувати, який може бути нова розв'язка.

Проект «Київдормостпроекту»

Проект «Київдормостпроекту»

Проект інституту «Київдормістпроект» затвердили ще у 2008 році, з тих пір ніяких змін в нього не вносили. Варіант передбачає розв'язку типу «конюшина» з новим поворотом з вулиці Довженка на проспект Перемоги і розширенням естакади до шести смуг. Для будівництва розв'язки необхідно знести цех заводу «Більшовик», що знаходиться на проспекті Перемоги, 49/2. Не передбачено в проекті і існуючий зараз заїзд з проспекту Перемоги на Гетьмана. У проекті на місці, де розміщувався секонд-хенд, знаходиться автостоянка.

Вартість будівництва - близько 150 мільйонів гривень, ще 150-200 мільйонів необхідно для знесення цеху (для порівняння: вартість будівництва розв'язки на Поштовій - 403,56 мільйона гривень). Пропускна здатність оновленого транспортного вузла повинна скласти близько 13 000-14 000 авто на годину (зараз - 7 500-8 000).

владимир горобців

керівник « Київдормостпроекту »

Проект був створений ще в 2008 році, з тих пір нічого не переглядалася і не змінювалося. Мені ніхто нічого не повідомляв про те, коли ж розв'язку почнуть будувати. Обіцяного, як то кажуть, три роки чекають. Для реалізації проекту потрібно буде зносити п'ятий цех заводу «Більшовик», колись переговори з цього приводу вже починали вести, але все зупинилося на півдорозі. Цех вже і сам потроху розвалюється, тому все ж краще його демонтувати.

альтернативний проект

альтернативний проект

Як і у випадку з розв'язкою на Поштовій площі , Альтернативний проект розробив архітектор Віктор Петрук, правда, цього разу спільно з архітектором Іваном Пономаренком. Їх варіант - це трирівнева розв'язка з пропускною спроможністю 19 000-22 000 авто на годину. Транспортний вузол передбачає лівий поворот з проспекту Перемоги на вулицю Гетьмана, правий поворот з Довженком на проспект Перемоги і розворот вздовж проспекту Перемоги в напрямку центру. Зносити для будівництва нічого не потрібно. Орієнтовна вартість проекту - 148 мільйонів гривень.

У 2010 році ефективність проекту і правильність розрахунків перевірили на практиці: ділянка Окружної дороги біля Жулянського шляхопроводу розмітили, як в проекті Шулявської розв'язки, і пустили по ньому 60 автомобілів, які протягом трьох годин курсували по фрагменту розв'язки і підтвердили її дієздатність.


іван пономаренко

архітектор

Я не вірю, що наш проект хтось буде розглядати або реалізовувати, принаймні до тих пір, поки в Києві не зміниться влада. Мені особисто і Віктору Петруку головний архітектор міста Сергій Целовальник раз десять обіцяв свою підтримку як з цим проектом, так і з іншими. Наприклад, він просив нас розробити схему рейкового транспорту міста Києва. Ми розробили сучасну схему, яка всім подобається, а він навіть не дивиться.
Я давно пропоную вирішити проблему з пробками на перехресті Саксаганського і Шота Руставелі, для цього потрібно буквально 10 000 гривень, але цього ніхто не хоче робити.

Петрук ж уже багато років безкоштовно займається проектуванням різних об'єктів в Києві, але, по суті, він як Дон Кіхот бореться з вітряними млинами.

виктор Петрук

архітектор

Після того, як все закінчилося з реконструкцією Поштової площі (проект Петрука не прийняли. - Прим. Ред.), Я практично втратив віру. Але за цей проект я буду боротися ще сильніше. Наприклад, днями створив сайт , Де розповідаю про свої проекти. Пропускна здатність моєї розв'язки в два рази більше, ніж у «Київдормостпроекту», також менше аварійність і не потрібно зносити будівлю «Більшовика». Мені на реконструкцію потрібно всього 148 мільйонів проти 370 у Воробйова.

На відміну від проекту Поштовій площі, ця розв'язка випробувана на практиці. Сама робота виконана як наукова, вона захищалася на наукових конференціях, її підтримували, і єдине, що не дозволяє її зараз реалізувати, - це існуюча в Києві система прийняття рішень.

Дополнительная информация

rss
Карта