Національне посвідчення водія та їхня відмінність від міжнародних

  1. Що таке російські водійські права
  2. У чому відмінність національних посвідчень від міжнародного
  3. Відмінності в проходженні медкомісії
  4. Чи потрібно проходити навчання
  5. Який порядок їх отримання
  6. Різниця в відповідальності за порушення
  7. Термін і область застосування МВУ і НВУ
  8. висновок

Всім автолюбителям, охочим законно управляти своїм авто, потрібно отримувати права . Їзда без них в залежності від обставин може закінчитися накладенням штрафу, арештом або утриманням транспортних засобів.

У Росії автовласники мають право одержувати національні або міжнародні права. Детальніше про те, чим відрізняється російське національне водійське посвідчення (НВУ) від міжнародного, розповімо далі.

Що таке російські водійські права

Згідно ПДР кожен автолюбитель повинен мати при собі документ, що підтверджує його права на водіння. За російським законодавством він іменується водійським посвідченням. Воно видається для керування транспортними засобами в межах країни.

Це не означає, що за кордон з ними виїжджати не можна. Просто беззастережно вони діють саме на території Росії. Можливість їх використання в інших країнах залежить від міжнародних законів і правил конкретної країни в'їзду.

Можливість їх використання в інших країнах залежить від міжнародних законів і правил конкретної країни в'їзду

Російські або національні водійські права видаються громадянам при дотриманні певних умов. Майбутній водій повинен досягти віку, з якого допускається управляти відповідним автотранспортом. Це правило встановлено законом «Про безпеку дорожнього руху» № 196-ФЗ. Крім цього для отримання посвідчення потрібно пройти спеціальну медкомісію, здати іспит.

Російські водії також можуть отримувати і права міжнародного зразка. Вони видаються на підставі національних прав. Процедура їх отримання має певні особливості. Чим відрізняються міжнародні водійські права від звичайних, розглянемо далі.

У чому відмінність національних посвідчень від міжнародного

Порядок видачі автолюбителям прав розписується в Постанові Уряду від 24 Порядок видачі автолюбителям прав розписується в Постанові Уряду від 24 .10.2014 № 1097 під назвою «Про допуск до керування транспортними засобами».

З цього документа можна дізнатися, чим відрізняються міжнародні права від національних. Вони розрізняються по виду, порядку їх надання, термінів і обсягу дії.

Національні права видаються переважно для використання в Росії. Сьогодні вони існують в двох видах: старого і нового зразка.

Оскільки посвідчення діє протягом десяти років, то права, видані до 2011 року з не закінченим терміном можна не змінювати. При виготовленні нових прав враховуються міжнародні правила.

Міжнародний документ (МВУ) застосовується для пред'явлення за кордоном. Він є похідним від російського посвідчення і не використовується окремо від нього. Якщо у водія немає національних прав, то він не може керувати ТЗ в Росії, а також отримати закордонні права.

Російські та міжнародні посвідчення виглядають по-різному. Сучасне місцеве автоудостовереніе є невеликою пластикову картку, заповнену з обох сторін. Зарубіжний зразок більше за розміром і виглядає, як книжечка. Воно заповнюється на декількох мовах і містить наступні дані:

У цій книжечці обов'язково проставляється печатка органу та підпис особи, яка видала її. У документ вклеюється фото автолюбителя на білому тлі. Практично всі написи робляться на латиниці, що дозволяє без праці прочитати їх дані за кордоном.

У документі місцевого зразка також містяться відомості про автовласників, дату і місце його видачі, категорії водія, серійний номер.

На цій ламінованої картці також ставиться водійська підпис, є фото автомобіліста. Крім того, на права після 2011 року наноситься штрих-код, за яким співробітники поліції можуть отримати всі дані про їх власника.

Відмінності в проходженні медкомісії

Для отримання автомобілістами посвідчення російського зразка вперше або після закінчення терміну дії, потрібно пред'явлення мед. довідки .

Вона видається муніципальними (державними) або приватними медичними ліцензованими установами після проходження комісії лікарів Вона видається муніципальними (державними) або приватними медичними ліцензованими установами після проходження комісії лікарів.

При цьому пройти їх можна в будь-якому місці, крім нарколога і психіатра . Цих лікарів потрібно відвідати за місцем свого проживання.

Список лікарів, яких потрібно відвідати, залежить від категорії одержуваних прав. Обов'язковими для всіх є терапевт, окуліст, психіатр і нарколог.

Інших потрібно проходити або у напрямку терапевта, або для отримання можливо управляти певним видом ТЗ. Сьогодні отримана водієм при огляді довідка діє протягом дванадцяти місяців.

Для отримання можливості їздити на машині за кордоном з 2016 року проходити цю комісію необов'язково. Отримання мед. довідки також не потрібно для зміни російського посвідчення при його втраті (знос), зміну прізвища власника.

Чи потрібно проходити навчання

Чим відрізняється водійське посвідчення національне від міжнародного, так це необхідністю складання іспитів для їх отримання. Якщо майбутній водій не пройде навчання або провалить іспит, то прав йому не бачити. Для закордонного посвідчення здавати будь-які іспити не потрібно.

Який порядок їх отримання

Стати власником документа на керування машиною по Росії складніше. Автомобілістам, оформляють документ вперше або на нову категорію, потрібно пройти повний курс навчання, огляд в медичній організації.

Видається він органами дорожньої поліції при пред'явленні наступних паперів: Видається він органами дорожньої поліції при пред'явленні наступних паперів:

  • заяви;
  • паспорта або іншого засвідчує особу;
  • довідки з мед. установи;
  • підтвердження проходження навчання та складання іспиту;
  • квитанція про оплату держмита;
  • фотографія (як правило робиться прямо у відділенні).

Мито для отримання можливості водити машину в Росії становить на сьогодні 2 тис. Руб.

При оформленні заявки на права через портал держпослуг можна отримати 30-відсоткову знижку. В результаті майбутньому водієві доведеться заплатити всього 1400 рублів. Правда отримувати паперу все одно доведеться в відповідному відділенні Державтоінспекції.

Оскільки закордонний зразок видається на підставі національного, то процедура його отримання простіше. Автолюбителям не знадобиться здавати ніяких іспитів, проходити лікарів. Для його отримання потрібно пред'явити в ГИБДД:

  • Заява;
  • паспорт або інший подібний документ;
  • російське водійське посвідчення;
  • квитанція про держмито;
  • Світлина.

Мито за отримання документа становить 1600 рублів і може бути оплачена готівкою або через інтернет-банкінг. Якщо подати папери через держпослуги, то заплатити знадобиться всього 1120 рублів. Видається автоудостовереніе водієві в підрозділі ДАІ.

Різниця в відповідальності за порушення

У положеннях ПДР чітко говориться про те, що посвідчення завжди має бути при водія У положеннях ПДР чітко говориться про те, що посвідчення завжди має бути при водія. За їзду без відповідного документа покладається покарання. Це може бути попередження або штраф .

Якщо документа при собі не виявилося, то оштрафувати можуть на 500 рублів. Коли він є, але вже прострочений, штраф буде більше. Їзда з такими правами фактично прирівнюється до їх відсутності.

За прострочене посвідчення автовласник може потрапити на штраф до 15 тис. Руб. або взагалі втратити можливість керувати авто до його заміни.

Машину ж помісити на штрафмайданчик, за послуги якої порушникові також доведеться заплатити. Так що в інтересах автомобілістів не допускати прострочення.

Відповідальність за кордоном настає за правилами тієї держави, де подорожує громадянин. Зазвичай за відсутність міжнародного або іншого визнаного конкретною державою документа призначається штраф. Для наших громадян це досить серйозна сума.

Термін і область застосування МВУ і НВУ

Із застосуванням автоудостовереній досить часто виникає плутанина Із застосуванням автоудостовереній досить часто виникає плутанина. Це пояснюється тим, що сьогодні в Росії ще використовуються старі і нові зразки прав, а також різними правилами їх визнання за кордоном.

Видані раніше 2011 року НВУ закордонними владою не визнаються, як не відповідають міжнародним стандартам.

Нові НВУ приймаються в країнах, які є учасницями Віденської конвенції про дорожній рух від 1968 р Теоретично в цих державах не повинні вимагати міжнародних прав. Хоча на практиці з цим іноді виникають проблеми. Ознайомитися зі списком зазначених країн можна в ГИБДД вашого міста чи через Інтернет .

Держави, які не підписали вищезгадану конвенцію, завжди вимагають надання МВУ. Частина з них є учасниками Женевської конвенції 1949 року або взагалі нічого не підписували. Ніякі російські права в цих країнах діяти не будуть, але їх потрібно також возити з собою разом з міжнародними. У Росії ж діють тільки місцеві документи.

Чим відрізняється міжнародне посвідчення водія від звичайного, так це ще й терміном їх дії. Наші автоудостоверенія видаються водіям на десятирічний період. А МВУ діють всього протягом трьох років. При цьому їх термін не може перевищувати строк НВУ, навіть коли три роки ще не минули.

висновок

Особам, які бажають їздити на своєму авто тільки по нашій країні, досить буде отримання прав національних. При виїзді за кордон важливо вивчити правила, що діють в країні в'їзду.

У деяких зарубіжних державах можуть знадобитися міжнародні водійські посвідчення. Хоча досвідчені мандрівники радять обзавестися МВУ при будь-яких поїздках за кордон.

Дополнительная информация

rss
Карта