Нарівні з фруктами і овочами, горіхи - невід'ємна частина піраміди здорового харчування
Горіхи містять в собі безліч важливих мікроелементів і вітамінів, а також - корисні жири і легкозасвоювані білки. Крім того, вони благотворно впливають на роботу мозку та імунної системи, підтримують здоров'я шкіри і волосся, зміцнюють кістки і підвищують рівень гемоглобіну. Тому, важливо вживати горіхи регулярно як в сирому вигляді, так і в різних стравах, випічці і соусі.
Топ 7 найкорисніших горіхів
Волоський горіх
Самий популярний і доступний сорт вважається найкориснішим. Він містить вітаміни С, В, Е, магній, залізо, фосфор і поліненасичені жирні кислоти. Він благотворно впливає на роботу мозку, травлення, допомагає зміцнити імунітет і усуває авітаміноз. Більш того, деякі дослідження показують, що волоські горіхи допомагають при діабеті та знижують ризик розвитку деяких видів раку.
© LubosHouska / Pixabay
арахіс
Арахіс багатий антиоксидантами, вітамінами групи А, D, В, корисними жирами і речовинами, що підвищують згортання крові. Також, він містить велику кількість магнію, тому запобігає серцево-судинні захворювання і знижує ризик інсульту. Антиоксиданти допомагають підтримувати здоров'я і гарний настрій.
© forwimuwi73 / Pixabay
фундук
Лісовий горіх - джерело цілої групи мінералів, вітаміну Е і поліненасичених жирів. У ньому міститься досить мало вуглеводів, тому його прийнято вважати дієтичним продуктом. Важливо відзначити, що фундук захищає серце, знижує рівень холестерину і має протизапальні властивості.
© sunnysun0804 / Pixabay
мигдаль
Горіх є лідером серед інших сортів за вмістом білка і клітковини. Завдяки великій кількості вітаміну Е і магнію, мигдаль покращує стан волосся, шкіри та нігтів. Більш того, він поліпшує обмін речовин і нормалізує рівень цукру в крові. Численні дослідження показали, що в переддіабетичного стані мигдаль покращує чутливість до інсуліну.
© Unsplash / Pixabay
кешью
Горіх багатий білком, вуглеводами, вітаміном А, залізом, цинком і кальцієм. Кешью сприяє зниженню рівня холестерину і зміцнює імунну систему, покращує роботу репродуктивної системи і навіть захищає емаль. Одне з головних переваг кешью - низька Аллегені.
© sunnysun0804 / Pixabay
Кедрові горішки
Маленькі горішки містять вітамін Е, антиоксиданти і амінокислоти тому чудово зміцнюють імунітет. Вони легко засвоюються, тому їх рекомендується вживати дітям і вагітним, щоб забезпечити організм необхідними мікроелементами. Більш того, кедрові горіхи показані при нервових розладах, а також проблеми зі шкірою і волоссям.
© Waldrebell / Pixabay
фісташки
У порівнянні з іншими сортами, в фісташці найбільш раціональне співвідношення амінокислот і калорійності, вітамінів і корисних мінеральних речовин. Горіх багатий міддю, марганцем, фосфором і іншими важливими мікроелементами, які допомагають зберегти зір і твердість кісток. Серед інших переваг фісташок - зміцнення судин, поліпшення роботи печінки і підвищення потенції.
© sunnysun0804 / Pixabay
У свою чергу дієтологи радять пам'ятати, що горіхи - їжа важка, тому слід обмежувати себе. Щоб не перевантажувати організм рекомендується з'їдати не більше 50-100 грамів в день. При правильному споживання, стверджують дієтологи, вже через короткий час ви помітите поліпшення фізичного і емоційного здоров'я.
Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook і Вконтакте