- Вхід в веб-інтерфейс маршрутизатора
- Базова настройка за допомогою вбудованого Майстри
- Нестандартні можливості роутера і їх налаштування
- Гостьові мережі Wi-Fi
- Карта мережі
- висновок
Роутер ASUS RN N11P - недорога модель зі стандартним набором налаштувань. Багато прийоми підійдуть і для підключення інших моделей маршрутизаторів. Є й нетривіальні можливості: користуватися ними необов'язково, але їх наявність значно розширює арсенал модему.
Вхід в веб-інтерфейс маршрутизатора
Для настройки роутера ASUS RT N11P підійде Wi-Fi з'єднання з ним. Багато статей по-старому рекомендують використовувати дротове підключення «для стабільності». Але це цілком сучасна модель, і LAN-підключення до комп'ютера їй не потрібно (втім, кабель входить в комплект). Досить відшукати бездротову мережу.
Під час увімкнення пристрою мережа не захищена паролем (і цей недолік слід виправити якомога швидше). Якщо мережа запаролено, а власник не пам'ятає код доступу, то можна зробити скидання налаштувань: кнопка на задній панелі, натискати її в вимкненому стані. Крім обнулення пароля, інші параметри при цьому так само скинуться на заводські.
Доступ до налаштувань RT N11P стандартний: підключення до веб-панелі управління здійснюється по IP-адресою 192.168.1.1 (його потрібно ввести в адресний рядок). Пара логін-пароль записані на нижній частині корпусу: зазвичай це admin в обох випадках.
Увага: не слід плутати захисний пароль Панелі управління від пароля для доступу до Вай Фай.
Базова настройка за допомогою вбудованого Майстри
При вході в Панель управління ASUS RT N11P, настройка роутера здійснюється за допомогою програмного Майстра настройки - це серія віконець з питаннями і неодмінною кнопкою «Далі».
Рис: Перший крок - установка логіна-пароля адміністратора. Увага - це не пароль від Wi-Fi
Перший етап: захист доступу до керування маршрутизатором. Налаштування роутера ASUS RT N11P передбачає заміну аутентифікаційних даних вже на першому етапі. Пропонується ввести новий логін і пароль. Їх слід запам'ятати назавжди: модеми ASUS славляться надійністю, і, швидше за все, наступний вхід в веб-інтерфейс буде проведений через кілька місяців після першої настройки. Краще залишити своє ім'я користувача як є, а пароль змінити на більш витончений, підібраний самостійно. Припустимі лише англійські букви і цифри.
Для наступного кроку будуть потрібні інструкції про те, як підключити модем до інтернет-провайдера. Роутер автоматично визначає наявність сигналу і його тип, плюс - пропонує ввести аутентифікаційні дані. Стандартних параметрів тут не існує: для Білайн це одні налаштування, для Ростелекома - інші. Зазвичай вони записані в договорі з постачальником інтернету, або опубліковані на його сайті як інструкція.
Рис: Введення аутентифікаційних даних для підключення до інтернету. Ці настройки видаються провайдером.
У багатьох випадках потрібно розширена конфігурація, але і вона зводиться до введення даних для того, щоб підключити роутер до провайдера - питання на рівні «Так / Ні», протоколи, IP-адреси, дані DNS. Всі відомості містяться в інструкціях і надаються технічною підтримкою.
Третій етап Майстра підключення роутера ASUS RT N11p - створення і захист бездротової мережі. В поле SSID вводиться ім'я Вай-Фай підключення (може бути довільним, але краще використовувати автентичну назву, притому латинськими буквами - щоб по-швидкому відрізняти вашу мережу від десятка сусідських зі стандартними іменами). Поле «Ключ мережі» означає звичайний пароль для підключення до роутера ASUS RT N11p гаджетів, які підтримують Wi-Fi. Його потрібно буде вводити при підключенні планшетів, смартфонів та інших офісно-домашніх споживачів інтернету.
Рис: Створення і захист бездротової мережі.
Після третього етапу мережу відключиться, і потрібно підключитися до новоствореного Wi-Fi заново. Це робиться в Центрі мереж Windows, в треї біля годинника (нижня частина екрану). Спочатку - вибрати назву щойно створеної мережі, потім - ввести в з'явилося діалогове вікно мережевий ключ (пароль).
Нестандартні можливості роутера і їх налаштування
режим репитера
Налаштування WIFI роутера ASUS RT N11P в режимі репитера використовується для «подовження» вже існуючої мережі в ті місця, де раніше сигнал був занадто слабким для впевненого з'єднання. У цьому випадку новий роутер підключається як звичайний пристрій - «ловить» мережу, вимагає введення пароля. Потім відбувається ретрансляція (повторення) сигналу.
Налаштування роутера ASUS RT N11P в режимі повторювача виробляється на вкладці «Адміністрування». Слід вибрати ретрансляція-режим, потім погодитися на автоматичне перезавантаження пристрою. Після цього знову зайти в налаштування маршрутизатора, вибрати діючу мережу і ввести ключ безпеки.
Гостьові мережі Wi-Fi
Пристрій дозволяє роздавати бездротове підключення в режимі гостьових мереж (їх може бути декілька, працюють вони разом з основною). Суть функції - надання обмеженого доступу для гостьових пристроїв. Додаткова вайфай-мережа здатна забезпечити гостей офісу інтернетом, при цьому обмежити їх можливість підключення до інших комп'ютерів і принтерів. Можливо також обмеження входу на окремі сайти, як при використанні батьківського контролю. Корисна можливість гостьового доступу - установка ліміту швидкості для окремих пристроїв: значно знижує апаратну навантаження на процесор і дозволяє не забивати всю ширину інтернет-каналу.
Карта мережі
По суті - модуль діагностики роботи маршрутизатора. Наочно видно:
· Поточний стан підключення до інтернету;
· Навантаження на процесор і ОЗУ;
· Ступінь захищеності бездротової мережі (відображений протокол парольного захисту);
· Кількість підключених до модему пристроїв всередині Wi-Fi-мережі.
Більшість елементів «Карти» клікабельні - при переході на них є можливість швидко налаштувати роутер ASUS RT-серії в окремих частинах системи, не відволікаючись на повторне введення базових параметрів.
Рис: Карта мережі в прошивці роутерів ASUS
висновок
Налаштування роутера ASUS RT N11P не відрізняється складністю. Всі маніпуляції з панеллю керування стандартизовані в бездротових пристроях ASUS, а російська мова підтримується повністю. Хоча існує можливість прошити роутер за допомогою альтернативного ПО, робити цього не слід. Маршрутизатор ASUS RT N11P повністю стабільний і працездатний, а нестандартна прошивка здатна знизити його надійність.
Крім описаних функцій, роутер підтримує і інші сучасні можливості, характерні для більш дорогих моделей. Серед них - настройка IPTV, організація тимчасових гостьових мереж з лімітування швидкості з'єднання, бекап поточної конфігурації і т.п.
Швидкого Вам інтернету!