- Підготовчі роботи
- Підключення до комп'ютера
- Налаштування мережевої карти ПК
- Основні налаштування
- Налаштування інтернет з'єднання
- Налаштування WiFi з'єднання
- Налаштування локальної мережі
- Заміна пароля входу в настройки
Уфанет - великий телекомунікаційний оператор, який працює в Республіці Башкортостан і в деяких місцях, Оренбурзької області. На даному етапі компанія займає близько 70% ринку надання послуги інтернет на території своєї присутності.
Величезна кількість людей користується послугами цього провайдера. Виходячи з цього, хотілося б розглянути такий момент, як - настройка роутера Уфанет своїми силами. За зразок взято роутер компанії ТП- лінк - tp link tl wr741nd.
Підготовчі роботи
Для початку роботи з роутером його треба підключити до комп'ютера, зробити настройки мережевої карти цього ПК.
Підключення до комп'ютера
Щоб уникнути будь-яких проблем в настройках роутера його краще спочатку підключити до комп'ютера за допомогою кабельного з'єднання (надалі змінювати налаштування можна і з Wi-Fi з'єднанням). Переходимо безпосередньо до підключення: кабель провайдера підключаємо в синеньке гніздо роутера (WAN), а кабель (патчкорд) який повинен продаватися з роутером, вставляємо в жовте гніздо (LAN), інший кінець цього кабелю приєднуємо до мережевої карти. Подаємо харчування на роутер.
Після включення повинне відбутися автоматичне з'єднання роутера з комп'ютером. Щоб це сталося, мережева карта повинна мати отримання ip адреси в автоматичному режимі. Давайте подивимося, як це зробити.
Налаштування мережевої карти ПК
Для Windows ХP. Тиснемо - Пуск, потім - Панель управління, потім - із мережею. На своєму підключенні вибираємо пункт - Властивості, шукаємо - Протоколи інтернету TCP / IP і виробляємо подвійний клік по цьому пункту. У наступному меню виставляємо точки навпроти пунктів з написом - Автоматично.
Приклад настройки отримання ip адреси в «автоматі»
Для Windows 7. Тиснемо - Пуск, потім - Панель управління (якщо хочете можна вибрати - Дрібні значки), переходимо - Центр управління мережами і загальним доступом. Подорожуємо у - Зміна параметрів адаптера, потім - Підключення по локальній мережі, двічі клацають, шукаємо - Протоколи інтернету версія 4 (TCP / IPv4), в цьому протоколі вибираємо його властивості. Тут виставляємо точки навпроти пунктів з написом - Автоматично.
Меню панелі керування
Приклад налаштування мережевої карти Windows 7
Основні налаштування
Вхід в налаштування
Після з'єднання роутера з комп'ютером, можна зайнятися його настройками. Увійдіть в веб-інтерфейс налаштувань роутера. Відкриваємо браузер і заходимо на сторінку - 192.168.0.1. Виробляємо авторизацію (admin / admin), натискаємо - Вхід.
Також для входу в веб-інтерфейс налаштувань, можна зайти на сторінку -.
Меню авторизації
Налаштування інтернет з'єднання
Щоб налаштувати треба зайти в пункт - Network і вибрати розділ - WAN.
У меню вводимо наступні дані:
- WAN Connection Type - PPTP / Russia PPTP.
- User Name - логін, прописаний в договорі.
- Password - пароль, прописаний в договорі.
- Вибираємо тип ip адреси даного з'єднання: Static IP (ставимо крапку, прописуємо налаштування видані провайдером) або Dynamic IP (тут ні чого вводити не потрібно).
- Server IP Address / Name - pptp.ufanet.ru.
- Вибираємо пункт Connect Automatically.
- Тиснемо зберегти.
Приклад налаштування інтернет з'єднання
Налаштування WiFi з'єднання
Після настройки інтернет з'єднання можна перейти в налаштування бездротового з'єднання. Заходимо в пункт - Wireless, вибираємо - Wireless Settings. На цій сторінці в поле SSID, можна ввести ім'я бездротової мережі. Інші настройки можна залишити без змін.
Приклад налаштувань WiFi з'єднання
Далі подорожуємо у Wireless Security, це налаштування безпеки WiFi мережі. В - WPA-PSK / WPA2-PSK ставимо крапку. В поле - Version ставимо WPA2-PSK, в - Encryption вибираємо Automatic. Тепер найголовніше поле - PSK Password, це пароль, запитуваний при доступі до вашої мережі (вводяться тільки латинські букви і не менше восьми символів). Тиснемо зберегти.
Приклад налаштування безпеки бездротового з'єднання
Налаштування локальної мережі
Щоб цей зробити зайдіть в пункт - DHCP Settings і включіть DHCP Server в положення Enable. Далі вводимо діапазон адрес: Start IP Address - це початок діапазону, End IP Adress - кінець діапазону. Тобто порахуйте максимальну кількість пристроїв, що підключаються і виставте адреси з цією різницею, наприклад (50 пристроїв, початок - 192.168.0.1, кінець - 192.168.0.51), змінюються лише останні після точки цифри.
Приклад налаштування локальної мережі
Заміна пароля входу в настройки
Раптом ви не бажаєте, щоб хто не будь сторонній зміг поміняти налаштування вашого роутера (авторизацію admin / admin знають всі), то можна поміняти старі логін і пароль. Щоб це виконати, зайдіть в - System Tools, далі в - Password.
У що з'явилася сторінці введіть такі значення:
- Old User Name - пишемо admin.
- Old Password - пишемо admin.
- New User Name-задає новий логін.
- New Password - пишемо новий пароль.
- Confirm New Password - повторюємо новий пароль.
- Тиснемо зберегти.
Приклад введення нових даних авторизації