Налаштування роутера Уфанет: інструкція, поради

  1. Підготовчі роботи
  2. Підключення до комп'ютера
  3. Налаштування мережевої карти ПК
  4. Основні налаштування
  5. Налаштування інтернет з'єднання
  6. Налаштування WiFi з'єднання
  7. Налаштування локальної мережі
  8. Заміна пароля входу в настройки

Уфанет - великий телекомунікаційний оператор, який працює в Республіці Башкортостан і в деяких місцях, Оренбурзької області. На даному етапі компанія займає близько 70% ринку надання послуги інтернет на території своєї присутності.

Величезна кількість людей користується послугами цього провайдера. Виходячи з цього, хотілося б розглянути такий момент, як - настройка роутера Уфанет своїми силами. За зразок взято роутер компанії ТП- лінк - tp link tl wr741nd.

Підготовчі роботи

Для початку роботи з роутером його треба підключити до комп'ютера, зробити настройки мережевої карти цього ПК.

Підключення до комп'ютера

Щоб уникнути будь-яких проблем в настройках роутера його краще спочатку підключити до комп'ютера за допомогою кабельного з'єднання (надалі змінювати налаштування можна і з Wi-Fi з'єднанням). Переходимо безпосередньо до підключення: кабель провайдера підключаємо в синеньке гніздо роутера (WAN), а кабель (патчкорд) який повинен продаватися з роутером, вставляємо в жовте гніздо (LAN), інший кінець цього кабелю приєднуємо до мережевої карти. Подаємо харчування на роутер.

Після включення повинне відбутися автоматичне з'єднання роутера з комп'ютером. Щоб це сталося, мережева карта повинна мати отримання ip адреси в автоматичному режимі. Давайте подивимося, як це зробити.

Налаштування мережевої карти ПК

Для Windows ХP. Тиснемо - Пуск, потім - Панель управління, потім - із мережею. На своєму підключенні вибираємо пункт - Властивості, шукаємо - Протоколи інтернету TCP / IP і виробляємо подвійний клік по цьому пункту. У наступному меню виставляємо точки навпроти пунктів з написом - Автоматично.

У наступному меню виставляємо точки навпроти пунктів з написом - Автоматично

Приклад настройки отримання ip адреси в «автоматі»

Для Windows 7. Тиснемо - Пуск, потім - Панель управління (якщо хочете можна вибрати - Дрібні значки), переходимо - Центр управління мережами і загальним доступом. Подорожуємо у - Зміна параметрів адаптера, потім - Підключення по локальній мережі, двічі клацають, шукаємо - Протоколи інтернету версія 4 (TCP / IPv4), в цьому протоколі вибираємо його властивості. Тут виставляємо точки навпроти пунктів з написом - Автоматично.

Меню панелі керування

Меню панелі керування

Приклад налаштування мережевої карти Windows 7

Основні налаштування

Вхід в налаштування

Після з'єднання роутера з комп'ютером, можна зайнятися його настройками. Увійдіть в веб-інтерфейс налаштувань роутера. Відкриваємо браузер і заходимо на сторінку - 192.168.0.1. Виробляємо авторизацію (admin / admin), натискаємо - Вхід.

Також для входу в веб-інтерфейс налаштувань, можна зайти на сторінку -.

Меню авторизації

Налаштування інтернет з'єднання

Щоб налаштувати треба зайти в пункт - Network і вибрати розділ - WAN.

У меню вводимо наступні дані:

  • WAN Connection Type - PPTP / Russia PPTP.
  • User Name - логін, прописаний в договорі.
  • Password - пароль, прописаний в договорі.
  • Вибираємо тип ip адреси даного з'єднання: Static IP (ставимо крапку, прописуємо налаштування видані провайдером) або Dynamic IP (тут ні чого вводити не потрібно).
  • Server IP Address / Name - pptp.ufanet.ru.
  • Вибираємо пункт Connect Automatically.
  • Тиснемо зберегти.

Приклад налаштування інтернет з'єднання

Налаштування WiFi з'єднання

Після настройки інтернет з'єднання можна перейти в налаштування бездротового з'єднання. Заходимо в пункт - Wireless, вибираємо - Wireless Settings. На цій сторінці в поле SSID, можна ввести ім'я бездротової мережі. Інші настройки можна залишити без змін.

Інші настройки можна залишити без змін

Приклад налаштувань WiFi з'єднання

Далі подорожуємо у Wireless Security, це налаштування безпеки WiFi мережі. В - WPA-PSK / WPA2-PSK ставимо крапку. В поле - Version ставимо WPA2-PSK, в - Encryption вибираємо Automatic. Тепер найголовніше поле - PSK Password, це пароль, запитуваний при доступі до вашої мережі (вводяться тільки латинські букви і не менше восьми символів). Тиснемо зберегти.

Приклад налаштування безпеки бездротового з'єднання

Налаштування локальної мережі

Щоб цей зробити зайдіть в пункт - DHCP Settings і включіть DHCP Server в положення Enable. Далі вводимо діапазон адрес: Start IP Address - це початок діапазону, End IP Adress - кінець діапазону. Тобто порахуйте максимальну кількість пристроїв, що підключаються і виставте адреси з цією різницею, наприклад (50 пристроїв, початок - 192.168.0.1, кінець - 192.168.0.51), змінюються лише останні після точки цифри.

51), змінюються лише останні після точки цифри

Приклад налаштування локальної мережі

Заміна пароля входу в настройки

Раптом ви не бажаєте, щоб хто не будь сторонній зміг поміняти налаштування вашого роутера (авторизацію admin / admin знають всі), то можна поміняти старі логін і пароль. Щоб це виконати, зайдіть в - System Tools, далі в - Password.

У що з'явилася сторінці введіть такі значення:

  • Old User Name - пишемо admin.
  • Old Password - пишемо admin.
  • New User Name-задає новий логін.
  • New Password - пишемо новий пароль.
  • Confirm New Password - повторюємо новий пароль.
  • Тиснемо зберегти.

Приклад введення нових даних авторизації

Налаштовуємо Wi-Fi Уфанет тп-лінк

Дополнительная информация

rss
Карта