Налаштування wifi роутера Домолінк

  1. Опис функцій роутера:
  2. Web-інтерфейс
  3. Автоматичне визначення MDI / MDIX
  4. WAN-інтерфейс
  5. LAN
  6. Динамічний IP-адреса
  7. Статична IP-адреса
  8. PPPoE
  9. PPTP
  10. сервер DHCP
  11. Міжмережевий екран
  12. Налаштування роутера DSL-2500U для Домолінк

Маршрутизатором або в транскрипції з англійської роутер (Router) називають пристрій, що дозволяє підключати одночасно декілька ПК на один виділений канал. У цій статті ми детально розберемося з поняттями, які відносяться до теми роутерів, а також на конкретному прикладі розберемося, як здійснюється настройка роутера Домолінк.

У цій статті ми детально розберемося з поняттями, які відносяться до теми роутерів, а також на конкретному прикладі розберемося, як здійснюється настройка роутера Домолінк

Крім функції надання доступу в мережу одночасно декількох комп'ютерів, сучасні роутери виконують функції захисту локальної мережі від зовнішніх загроз, розмежовують доступ користувачів до мережі Інтернет, здійснюють роздачу IP-адрес, займаються шифруванням трафіку і т.п. Всі перераховані можливості технічною мовою описуються десятками термінів. Звичайно, все їх ми розбирати в цій статті не будемо, це може зайняти не одну годину часу. Однак, без опису хоча б основних понять неможливо зрозуміти сенс функціонування роутера. Тому нижче ми якомога коротше опишемо найбільш важливі з них.

Опис функцій роутера:

NAT

NAT (Network Address Translation), з англійської перекладається як технологія трансляції мережевих адрес.

За допомогою технології NAT відбувається перетворення IP-адреси комп'ютера, який він має в локальній мережі в зовнішній IP-адреса і в зворотному напрямку. Тобто, зовнішній спостерігач буде бачити тільки ваш зовнішній адресу, який видав вам провайдер. А вже роутер буде визначати, на який комп'ютер йому відправити дані, передані йому із зовнішньої мережі. У більшості сучасних роутерів NAT використовується при підключенні малих мереж до інтернету, використовуючи при цьому один зовнішній IP-адреса.

Web-інтерфейс

Переважна більшість роутерів, які використовуються в домашніх умовах, в тому числі і роутер wi fi Домолінк налаштовують і управляють через Web-інтерфейс. Відбувається таке управління за допомогою звичайного web-браузера, в рядок адреси якого вводиться IP-адреса роутера, після чого користувач потрапляє на сторінку з настройками модему.

Автоматичне визначення MDI / MDIX

Для підключення роутера до мережі застосовуються два типи кабелів: звичайний і крос-кабель, який використовується при з'єднання двох комп'ютерів. Відрізняються ці два види кабелів комбінаціями проводів в зарядному. Пристрої, що мають автоматичне визначення MDI / MDIX під час підключення кабелю до роутера здатні самостійно визначити тип кабелю і вибрати відповідний режим роботи.

WAN-інтерфейс

WAN (Wide Area Network) - зовнішній інтерфейс роутера, який використовується для підключення провайдера.

LAN

LAN (Local Area Network) - порт роутера, до якого підключають комп'ютер або інший пристрій в локальній мережі.

Динамічний IP-адреса

Роутер підключається до провайдера як DHCP-клієнт, отримуючи при цьому в автоматичному режимі унікальний IP-адреса, адреса шлюзу і адреса сервера DNS. Користувачеві немає необхідності самостійно кожен раз змінювати ці дані. Такий підхід в більшості випадків зручний як користувачу, так і провайдеру (провайдер може проводити їх заміну централізовано, припустимо, при зміні структури).

Статична IP-адреса

Статична IP-адреса (Static IP), або ще його називають "білий IP" використовують в тих випадках, коли користувачеві необхідно мати постійний IP-адреса. Для цих цілей провайдером видаються користувачеві всі необхідні дані. Після цього користувач задає самостійно свій IP-адресу, а також адреси шлюзу і серверів DNS. На відміну від динамічних адрес, статичний адреса залишається завжди постійним і може використовуватися для побудови, наприклад, VPN-мереж або створення домашнього хостингу.

PPPoE

PPPoE (протокол Point-to-Point Protocol over Ethernet) є найпоширенішим методом аутентифікації. Для того, щоб користувач зміг підключитися, використовуючи даний протокол, від нього вимагається вказати логін і пароль. Подібний метод не вимагає великих знань від користувача, йому достатньо знати кілька параметрів.

PPTP

При способі з'єднання за допомогою PPTP (Point-to-Point Tunnelling Protocol) на відміну від попереднього користувачу потрібно вказувати адресу сервера. Фактично він є аналогом VPN-з'єднання, розробленим Microsoft.

сервер DHCP

Всі сучасні моделі роутерів володіють вбудованим сервером DHCP, завдяки якому користувач позбавлений від необхідності налаштовувати локальну мережу. Тобто, достатньо налаштувань, встановлених за замовчуванням, для того, щоб пристрій самостійно отримало IP-адреса.

Міжмережевий екран

Основним призначенням брандмауера (Firewall, файрвол, брандмауер) є фільтрація трафіку між зовнішніми і внутрішніми сегментами мережі відповідно до певних правил. Наприклад, можна виставити заборону на підключення до конкретного порту, через який можливий злом системи.

Тепер, після невеликого теоретичного відступу перейдемо до практичної частини нашої статті і розглянемо на прикладі DSL-2500U розглянемо, як налаштувати wifi роутер Домолінк.

Налаштування роутера DSL-2500U для Домолінк

  • Підключаємо лінію телефону до порту "Line" на сплітері. ADSL порт роутера підключаємо до порту "Modem" на сплітері. Телефон включаєте в час, що залишився гніздо "Phone". Дивимося на фото внизу.

спліттер

  • Підключаємо DSL-2500U до виходу на мережевої карти комп'ютера за допомогою кабелю, який йде в комплекті поставки модема.
  • Далі необхідно налаштувати мережевий інтерфейс ПК для отримання IP-адреси і DNS-сервера в автоматичному режимі. Тут ми наведемо приклад налаштування ПК для операційної системи WindowsXP. Для цього вам необхідно зайти в меню "Пуск" і далі в меню "Налаштування"> закладка "Панель управління"> закладка "Мережеві підключення"> вибираєте "Підключення по локальній мережі"> переходите на закладку "Властивості"> "Протокол Інтернету TCP / IP ">" Отримати IP- адреса автоматично "," Отримати DNS сервер автоматично ".
  • Тепер потрібно отримати доступ до WEB-інтерфейсу роутера. Для цього необхідно запустити Internet Explorer, Opera, Mozilla або інший браузер і набрати в рядку адреси IP адреса модему: 192.168.1.1 (ця адреса зазвичай стоїть за умовчанням у всіх нових пристроях).
  • Після цього на екрані з'явиться вікно для введення логіна і пароля. В поле "Користувач" вводите логін "admin", в рядку "Пароль" також вводите "admin" (пізніше, при бажанні ви зможете змінити цей пароль на більш складний) і натискаєте кнопку "ОК".

авторизація

  • Якщо дані були введені вірно, перед вами відкриється вікно такого виду:

веб інтерфейс

Далі можемо починати налаштовувати Домолінк роутер wifi .

  • На сторінці Home необхідно натиснути кнопку "WAN". Далі для того, щоб створити нове з'єднання на сторінці WAN необхідно натиснути кнопку "Add".

Налаштування Wan

  • У вікні слід вказати параметри VPI і VCI (0 і 35 відповідно) і натиснути кнопку "NEXT".

Налаштування Wan

  • У наступному вікні потрібно вибрати варіант «PPP over Ethernet (PPPoE)» і знову натиснути кнопку "NEXT".

Налаштування Wan

  • Далі в новому вікні в полі «PPP Username» і поле «PPP Password» потрібно вказати логін і пароль, які вам видав Ваш провайдер, поставити галочку «Keep Alive» і в черговий раз натиснути кнопку "NEXT".

Вказуємо логін і пароль для входу в інтернет

  • У наступному вікні слід залишити всі налаштування за замовчуванням і натиснути кнопку "NEXT".

включаємо нат

  • На наступній сторінці натискаємо кнопку "Apply".
  • Після того, як ви натиснули кнопку "Apply", браузер вас перемістить знову на сторінку "Home> WAN", на якій перед вами буде відображатися створене PPPoE підключення. Вам слід натиснути кнопку "Finish", щоб всі параметри вступили в силу після перезавантаження роутера.
  • Після того, як пристрій виконає перезавантаження, вам слід перейти на сторінку Status. На цій сторінці повинні відображатися наступні параметри: Line Rate Upstream / Downstream.

Переходимо на сторінку Status

Ці параметри свідчать про те, що вай фай роутер Домолінк успішно підключився до провайдера (ADSL підключення встановлено). На цьому настройка роутера успішна завершена.

На відео нижче ви можете подивитися детально всі кроки по налаштуванню роутера DSL-2500U:

Дополнительная информация

rss
Карта